menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 12:55
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Pomimo iż byłam świadkiem takich scen,mój ostatni pobyt w sanatorium zaliczam do najbardzej udanych.Jeszcze nigdy nie udało mi się tak odpocząć i odciąć od kłopotów dnia codziennego.Moje nastawienie do życia jest raczej pozytywne więc humor mnie nie opuszczał .
  #42  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 17:20
Pomorzanka Pomorzanka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 5
Domyślnie

Dostałam skierowanie do Aleksandrowa Kujawskiego. Czy ktoś wie coś na temat warunków w tym sanatorium?
  #43  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 20:55
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Nie

Chcę dorzucić moje "3 grosze" do dyskusji o zachowaniach i miłościach sanatoryjnych.Swego czasu na moim turnusie pobiły sie dwie panie o pana!!! I były to rękoczyny poważne, z upadkiem ze schodów włącznie.OK - wszystko z odrobiną dobrych chęci można by zrozumieć!! Ale jak by było o co sie bić!A ten pan - niskiego wzrostu,rudy-łysiejący,niemożliwie piegaty /tam gdzie było to widoczne,reszta do domysłów/, arogancki i zaczepny.Ta "pokonana" przez 3 dni nie wychodziła z pokoju-wszyscy myśleli, że ze wstydu wyjechała, a ona sobie "zalewała robaka".I nagle pojawiła sie trzecia pani - żona - i był spokój do końca turnusu.Po prostu wstyd nam było, że kobiety tak sie mogą nie szanować!!!!Pozdrawiam!!!
__________________
ANIA
  #44  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 20:58
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Ale też plus był, mieliście wesoło. To wszystko zależy od ludzi, na ile, i ile sobie pozwolą i mogą pozwolić.
  #45  
Nieprzeczytane 17-11-2008, 12:46
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Dostałam właśnie "do wiadomości" iż lekarz wystawiający mój wniosek sanatoryjny musi "zweryfikować" jego zasadność.To chyba znaczy, że chcą wiedzieć, czy jeszcze żyję?????
__________________
ANIA
  #46  
Nieprzeczytane 17-11-2008, 13:00
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech ;)

Cytat:
Napisał Styrcz Anna
Dostałam właśnie "do wiadomości" iż lekarz wystawiający mój wniosek sanatoryjny musi "zweryfikować" jego zasadność.To chyba znaczy, że chcą wiedzieć, czy jeszcze żyję?????

Witaj Aniu...
To oznacza tylko, że minął już jakiś termin oczekiwania i wniosek należy "zweryfikować". O tyle to dobre, że po takiej weryfikacji nie czeka się już długo /mam nadzieję/.
Nie czekaj i najlepiej udaj się do lekarki w tej sprawie.
Miałam tak, że lekarka wrzuciła wniosek do weryfikacji do szuflady i nie odesłała go obligatoryjnie
__________________
You never have this day again...
  #47  
Nieprzeczytane 17-11-2008, 16:41
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

W najbliższym czasie wybieram się do p.Doktór-zapytam o wniosek.Dzięki za odzew.Pozdrowienia!!!
__________________
ANIA
  #48  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 19:24
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Haloo! czy ktoś jeszcze czyta ten wątek? jeżeli tak, to bardzo proszę o informacje czy ktoś z szanownych Seniorów był w sanatorium ASTORIA w Zbludowicach-Busko Zdrój? Właśnie dostałam skierowanie z NFZ na turnus 21 dniowy!!!! Termin nieciekawy-przełom marca i kwietnia, ale niech tam!!!Czekam!!! Pozdrawiam!!!
__________________
ANIA
  #49  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 19:30
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Styrcz Anna
Haloo! czy ktoś jeszcze czyta ten wątek? jeżeli tak, to bardzo proszę o informacje czy ktoś z szanownych Seniorów był w sanatorium ASTORIA w Zbludowicach-Busko Zdrój? Właśnie dostałam skierowanie z NFZ na turnus 21 dniowy!!!! Termin nieciekawy-przełom marca i kwietnia, ale niech tam!!!Czekam!!! Pozdrawiam!!!
Nie podpowiem, nie znam Buska, ale podobno nie jest złe. Przyjemnego pobytu, jak wrócisz napisz swoje wrażenia. Najlepszego Nowego Roku.
  #50  
Nieprzeczytane 30-12-2008, 21:28
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja byłam w tym roku w Solcu Zdrój, blisko Buska, bo tylko 20 km. Sanatoria w tym regionie słyną z kąpieli siarczkowych.
Są tam naturalne żródła siarczki.
Busko to małe, spokojne miasteczko. Jest tam dużo ośrodków sanatoryjnych, które znajdują się w tzw. uzdrowiskowej części miasta. Jest tam też piękny park zdrojowy tak, że bedziesz miała gdzie spacerować.
Termin masz rzeczywiście mało ciekawy, ja byłam w maju. Ale....lepszy taki niż np. listopad....
  #51  
Nieprzeczytane 01-01-2009, 20:32
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Mam chorą tarczycę, no i pomyślałam, że przydałby mi sie pobyt nad morzem ale pani doktor powiedziała że biorę hormony które zawierają jod więc sanatorium mi się nie należy. Ciekawa jestem czy ktoś z Was był w sanatorium w związku z tą choroba?
  #52  
Nieprzeczytane 01-01-2009, 20:50
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia73
Mam chorą tarczycę, no i pomyślałam, że przydałby mi sie pobyt nad morzem ale pani doktor powiedziała że biorę hormony które zawierają jod więc sanatorium mi się nie należy. Ciekawa jestem czy ktoś z Was był w sanatorium w związku z tą choroba?
Jak chcesz pojechać nad morze to kontaktuj się z NFZ i kombinuj ze zwrotów jakąś nadmorską miejscowość. A nie do końca licz na to że będą nad tobą się rozczulać i patrzeć jak wygląda Twoja tarczyca, jak lekarz Ci mówi, że morze dobre to jedź, większa sprawa to, przynajmniej dla mnie, inaczej poczujesz się psychicznie, odpoczniesz, zabiegami się zajmiesz, i nie tylko..... na pewno nie będziesz żałować. Mnie się podobało z nadmorskich Świnoujście.
  #53  
Nieprzeczytane 01-01-2009, 22:23
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia73
Mam chorą tarczycę, no i pomyślałam, że przydałby mi sie pobyt nad morzem ale pani doktor powiedziała że biorę hormony które zawierają jod więc sanatorium mi się nie należy. Ciekawa jestem czy ktoś z Was był w sanatorium w związku z tą choroba?

Coś dziwna ta Twoja pani doktór, co z tego że bierzesz leki, przecież sanatorium ma wspomagać leczenie, weż ją przyciśnij a jak nie to idż do lekarza pierwszego kontaktu i on Ci wypisze skierowanie...
  #54  
Nieprzeczytane 01-01-2009, 23:23
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Pani doktor zaznaczyła, że skoro od kilku lat mam dobre wyniki TSH to tak jakbym miała zdrową tarczycę. Nad morzem jestem co roku przez tydzień ale we własnym zakresie. W przyszłym tygodniu wybiorę się do lekarza pierwszego kontaktu i ciekawe co mi powie.
  #55  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 15:41
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Dziwna sprawa bo ja wyjeżdżam do sanatorium leczyć swój kręgosłup i pomimo że przez ostatnie lata czuję się dobrze ,nigdy lekarz prowadzący nie odmówił mi wystawienia skierowania do sanatorium.Może powinnaś Basiu być bardziej stanowcza i domagać się tego co Ci się należy.Pozdrawiam.
  #56  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 15:58
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia73
Pani doktor zaznaczyła, że skoro od kilku lat mam dobre wyniki TSH to tak jakbym miała zdrową tarczycę. Nad morzem jestem co roku przez tydzień ale we własnym zakresie. W przyszłym tygodniu wybiorę się do lekarza pierwszego kontaktu i ciekawe co mi powie.
No i tak zrób nie będziesz miała problemu ze skierowaniem, ale do wyjazdu trzeba będzie poczekać.
  #57  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 17:32
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Z własnego doświadczenia wiem, że lekarz rodzinny bez problemu wypisze skierowanie, trzeba tylko z nim ustalić w jaki region chcemy jechać, wtedy odpowiednio wypisze skierowanie., potem trzeba to dostarczyć do NFZ i cierpliwie czkać.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #58  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 20:56
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Przyspieszyć można załapując się na zwroty, wtedy można nawet miejscowość prawie sobie wybrać. Tak udało mi się superowy Nałęczów w październiku załatwić. Nałęczów polecam jest tam super, pod każdym względem.
  #59  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 21:08
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Byłam w sanatorium Solec Zdrój i Busko Zdrój ,ale to już z 10 lat minęło , są wspaniałe zabiegi siarkowe , nie polecam w lecie ( nie można przebywać na słońcu, w zimie idealnie (byłam w grudniu , listopadzie,bardzo dobra pora, jeśli ktoś jedzie się leczyć ,a nie rozrywkowo)Solec bardzo polecam ,cisza spokój i siarka lepsza ,bo blisko żródła.
__________________
WITAM
  #60  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 23:09
izka.pa izka.pa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 3
Domyślnie

Witam!
Dopiero się zalogowalam i to moja pierwsza wypowiedź, mianowicie mam pytanie do "Ewity". Pisała dawno, bo 22.02.2008r. o tym, że może podać opinie na temat kilku sanatoriów w Ciechocinku. I tu chciałabym zapytać o sanatorium "Gracja" - o standardy, obsługę, zabiegi, rozkład pracy itd.
Po kontroli z ZUS-u zostałam skierowana własnie tam jeszcze w tym miesiącu (styczeń 2009). Jestem młodą osobą, niestety już z problemami z kręgosłupem (jestem 3 mies. po operacji, cały czas na zwolnieniu). Byłam zaskoczona tak szybką kontrolą, ale myślę, że to właśnie z racji mojego młodego wieku i krótkiego stażu pracy.
Oczywiście jeśli kto kolwiek może wypowiedzieć się na temat tego ośrodka bardzo proszę o opinię. Z tego co zdążyłam wyczytać i obejrzeć w internecie nie jestem zachwycona i trochę się martwię. Jestem młodą osóbką, mężatką, cała choroba spadła na mnie nagle i teraz to sanatorium, nie jestem zachwycona, ale w końcu pobyt w nim ma pomóc, więc tego się trzymam, chyba nie będzie tak źle he he
pozdrawiam
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może do sanatorium? - komentarze emka46 Ogólny 629 20-12-2022 16:38
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 19:14
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.