menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1981  
Nieprzeczytane 22-07-2012, 18:43
elcia1950 elcia1950 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Białystok podlasie
Posty: 9
Uśmiech

dam rade poczekam cierpliwosci mi nie brakuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1982  
Nieprzeczytane 23-07-2012, 23:15
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie

Czekam już 18 m-cy i mam Nr 3013. NFZ odpowiada,że dostanę skierowanie w pierwszym kwartale 2013 roku. Tyle się czeka w Kujawsko-Pomorskim NFZ.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1983  
Nieprzeczytane 29-07-2012, 19:03
Jolusia's Avatar
Jolusia Jolusia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 77
Domyślnie

w Małopolsce wcale nie mniej się czeka....przede mną jeszcze 14.956 osób
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1984  
Nieprzeczytane 29-07-2012, 19:39
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Dziewczyny albo jesteście du..y albo leniwe, czekacie.. czekacie i oglądacie numerki.. mam 12miesięcy + 6 miesięcy i staram się o wyjazd ze zwrotów, wiem gdzie jadę, kiedy, może szybciej tylko trzeba się decydować ale korzyści i miejsce odpowiednie, czasy oczekiwania krótszy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1985  
Nieprzeczytane 29-07-2012, 19:57
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

JiP -ku z tymi zwrotami tez nie wszędzie jest tak różowo jak u Ciebie
Przez ponad miesiąc dzwoniłam po kilka razy każdego dnia....szanowne panie nie odbierają telefonów....a jak już odebrały to słyszałam....nic nie mamy ze zwrotów ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1986  
Nieprzeczytane 29-07-2012, 20:21
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie

Teraz numerki spadają bardzo wolno,faktycznie bardzo ciężko dodzwonić się do NFZ.U mnie w listopadzie minie rok od wpłynięcia wniosku i spróbuję w styczniu zadzwonić,poprzednim razem mi się udało i zamiast w czerwcu dostałam wyjazd na koniec stycznia do Polańczyka.Może zimowy okres nie jest atrakcyjny i były wolne miejsca,a mi akurat taki termin się podoba.Zobaczymy.Miłego sprawdzania numerków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1987  
Nieprzeczytane 01-08-2012, 21:52
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie

Wczoraj odwiedziłam NFZ z zapytaniem o zwroty. Niestety podwójnych zwrotów zero, ale miła pani kazała pytać, nawet dwa razy dziennie. Według planu mamy szanse wyjechać w I kwartale 2013.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1988  
Nieprzeczytane 01-08-2012, 22:35
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
JiP -ku z tymi zwrotami tez nie wszędzie jest tak różowo jak u Ciebie
Przez ponad miesiąc dzwoniłam po kilka razy każdego dnia....szanowne panie nie odbierają telefonów....a jak już odebrały to słyszałam....nic nie mamy ze zwrotów ....


No właśnie nie wszędzie jest tak jak pisze jip-k
A może jako szarmancki mężczyzna ma większe
szanse u pan urzędniczek ?Ja przez rok czasu
wydzwaniałam prawie codziennie do zielonogórskiego
NFZ i ciągle było tak jak pisze Jadzia
Aż w końcu doczekałam się z normalnej kolejki ,
teraz czekam do grudnia żeby móc złożyć
nowy wniosek .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1989  
Nieprzeczytane 02-08-2012, 09:20
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Moja pani dr neurolog ma dobre chęci - wystawi mi wniosek do sanatorium, ale muszę zrobić wszystkie badania-ekg,rtg płuc,morfologia,OB,mocz...... znowu mi sie to odwlecze w czasie,ale trudno.jestem dobrej myśli.....pozdrawiam!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1990  
Nieprzeczytane 02-08-2012, 16:49
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

W ubiegłym roku byłam we wrześniu w sanatorium ze zwrotów.Wszystko zależy od urzędnika w NFZ.....i jego podejścia do sprawy.

Dzwoniąc po ponad rocznym oczekiwaniu nic nie było.
Po trzech dniach zadzwoniła pani z NFZ z propozycją wyjazdu i pytaniem czy miejscowość mi odpowiada?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1991  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 14:55
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Byłam z mężem od 22-go czerwca do 13 lipca br. w sanatorium "Zameczek" w Kudowie Zdroju.Warunki bytowe bardzo dobre- duża łazienka i mała lodówka w pokoju.Jedzenie- może być.Zabiegi - może być. Bardzo przyjemną atrakcją jest basen w budynku.Miałam zleconą gimnastykę w basenie. Po gimnastyce można było jeszcze przez pół godziny korzystać z różnego rodzaju masaży wodnych. Piękny park zdrojowy z cienistymi alejkami.Ciekawa okolica - jest co zwiedzać.Na "tany,tany" można było chodzić do "Piekiełka" lub 'Raju"
Jeżeli komuś z Was dadzą tam skierowanie to myślę,że powinien być zadowolony z pobytu.Ja jestem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1992  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 22:14
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
Byłam z mężem od 22-go czerwca do 13 lipca br. w sanatorium "Zameczek" w Kudowie Zdroju.Warunki bytowe bardzo dobre- duża łazienka i mała lodówka w pokoju.Jedzenie- może być.Zabiegi - może być. Bardzo przyjemną atrakcją jest basen w budynku.Miałam zleconą gimnastykę w basenie. Po gimnastyce można było jeszcze przez pół godziny korzystać z różnego rodzaju masaży wodnych. Piękny park zdrojowy z cienistymi alejkami.Ciekawa okolica - jest co zwiedzać.Na "tany,tany" można było chodzić do "Piekiełka" lub 'Raju"
Jeżeli komuś z Was dadzą tam skierowanie to myślę,że powinien być zadowolony z pobytu.Ja jestem.
A na piwko i smazony syr do Czech do "Hospody u Papouśka"....ja tez bylam zadowolona z pobytu w Zameczku. Pozdrawiam serdecznie
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1993  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 22:53
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 635
Domyślnie

Witam proponuję wyjechać do Truskawca na Ukrainę byłam już 5 razy i leczenie fantazja ...zabiegów cała masa i to takich o jakich w Polsce ani widu ani słychu ..np. czy ktoś słyszał u nas o ziołowych wlewach doodbytniczych ??? ,albo o prysznicu cyrkularnym ? albo o wannie walerianowej lub o płukaniu jelit ( wychodzi się z tej "procedury " tak tam zwą zabiegi lekki jak piórko ) a woda naftusja o takim działaniu że jak mówi moja koleżanka "zasikać się można na śmierć " albo oczyszczanie woreczka żółciowego i wątroby ??? lub okłady z ozokerytu..i wierzcie mi jak nie zdążyłam na masaż miedsiestra już dzwoniła za mną do pokoju..załatwiałyśmy wyjazd przez Larysę Khomenko to pianistka ,która dorabia jako rezydent w Truskawcu profesjonalna aż do bólu ,załatwia pobyt ,zabiegi , swietnie mówi i pisze po polsku .Odpowiada na emaile ,poda termin ,cenę My za 1400 zł / osoba byłyśmy 2 tygodnie z zabiegami (ok 7-8 zabiegów ).Pozdrawiam miłej nocy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1994  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 22:58
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Kobro ja słyszałam o Truskawcu,
ale nie miałam nigdy punktu zaczepienia.
A Ty tam byłaś???????super..
Pozdrawiam Cię.
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1995  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 23:27
B.Sz's Avatar
B.Sz B.Sz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Łódz
Posty: 361
Domyślnie do Truskawca

Telefon kontaktowy: 00380 3244 25040;
+38097 551 3361;
+38093 727 7930;
Adres: m.Drohobycz, ul.Stryjska, 27/11 82100, Ukraina.
e-mail: lora.khomenko@gmail.com
lora@ukrpost.net
Skype: lora_1801
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1996  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 23:39
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Strasznie Ci dziękuję.....
Zachowam namiary.
Tak się cieszę.
Spokojnej nocy pa.
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1997  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 08:16
tenia tenia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 61
Domyślnie

Cytat:
Napisał kobra5
Witam proponuję wyjechać do Truskawca na Ukrainę byłam już 5 razy i leczenie fantazja ...zabiegów cała masa i to takich o jakich w Polsce ani widu ani słychu ..np. czy ktoś słyszał u nas o ziołowych wlewach doodbytniczych ??? ,albo o prysznicu cyrkularnym ? albo o wannie walerianowej lub o płukaniu jelit ( wychodzi się z tej "procedury " tak tam zwą zabiegi lekki jak piórko ) a woda naftusja o takim działaniu że jak mówi moja koleżanka "zasikać się można na śmierć " albo oczyszczanie woreczka żółciowego i wątroby ??? lub okłady z ozokerytu..i wierzcie mi jak nie zdążyłam na masaż miedsiestra już dzwoniła za mną do pokoju..załatwiałyśmy wyjazd przez Larysę Khomenko to pianistka ,która dorabia jako rezydent w Truskawcu profesjonalna aż do bólu ,załatwia pobyt ,zabiegi , swietnie mówi i pisze po polsku .Odpowiada na emaile ,poda termin ,cenę My za 1400 zł / osoba byłyśmy 2 tygodnie z zabiegami (ok 7-8 zabiegów ).Pozdrawiam miłej nocy


witam
czy możesz podać namiary /email/ do Larysy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1998  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 09:21
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 635
Domyślnie

Pozdrawiam namiary już podane post wyżej .Mogę tylko potwierdzić kompetentność Larysy .Razem z nami była u lekarza ,załatwia zabiegi ,rozpiskę tak aby było wygodnie dla kuracjuszy .Zrobiono nam masę badań ,USG , badanie krwi ,moczu i to wszystko w cenie podanej przez Larysę.Zabiegi wykonywane tak dokładnie i starannie jak nigdzie w Polsce.Ludzie bardzo życzliwi ,grzeczni .Drogi dziurawe ale za każdym razem byłam samochodem i jakoś przeżył .Ostatnio nie brałyśmy żywienia aby nie być uzależnionym od godzin posiłków i trochę pozwiedzać . Larysa pokazała nam super bar z jedzeniem jak u mamy i taniutko .Koniecznie trzeba spróbować śledzi z "morsku kapustu" pyszne ,mieciutkie i pomyśleć że to kraj bez dostępu do Bałtyku ...pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1999  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 11:28
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Witam po dłuższej przerwie.Odnośnie Truskawca.Byliśmy w Truskawcu w 2006r.w maju prywatnie w sanatorium Dniepro(specjalizują sie tam przede wszystkim w leczeniu dróg moczowych).Poprostu zadzwoniłam tam i zarezerwowałam pobyt 2-tygodniowy.Opłata była w dolarach.Ale rzeczywiście moc zabiegów (nie to co w Polsce) i wykonywane solidnie.Personel niezwykle miły.Każde piętro ma swojego lekarza.My mieszkaliśmy na 5 piętrze.Jedyny mankament, to lekarz naszego pietra(nie pamiętam jego nazwiska,nazywaliśmy go "Tamuj",a na wypisie jest tylko jego nieczytelny podpis bez pieczątki),który wg mnie robił "legalną"lewiznę i wykonywał pacjentom osobiście w swoim gabinecie serię sugerowanych z wywiadu zabiegów za dodatkową opłatą bez pisemnego potwierdzenia,np.masowanie prostaty (co drugi pan miał masaż prostaty:-),a Polaków było sporo i rozmawialismy na ten temat).Podczas rozmowy z pacjentem badał ile może kasy wyciagnąć z delikwenta i podawał cenę 20 dolarów,ale jak się zorientował,że tu można wyciągnąć więcej,to nawet 50 dolarów.W moim przypadku podał właśnie 20 dolarów za serię zabiegów,ale jak się dowiedział od męża, że jesteśmy razem,to powiedział mu,że zabieg żony będzie kosztował 50 dolarów.Z uwagi na tę rozbieżność ceny wkurzłam się i nie skorzystałam z tych jego zabiegów, więc pan doktór się na mnie obraził i nie odpowiadał nawet "dzień dobry".Podczas badań kontrolnych już nie był tak skrupulatny,jak podczas pierwszej wizyty,nieco zgryźliwy i obojętny,a moje wizyty trwały dosłownie chwilę,podczas gdy inni wizytowali po 15-20minut.Mąż miał ten masaż prostaty i jeszcze jakieś cewkowania mu wymyślił (bidok był przez całe 2 tygodnie obołały, nawet z siusianiem miał kłopot za całe 50 dodatkowych dolarów).Ale miejscowość bardzo ładna.Na bazarku kupiłam 2 cegły ozokerytu,przywiozłam do kraju i w razie potrzeby okładmi wspomagam siebie oraz rodzinę.Pomaga i to jak.Przepisano nam pić podgrzewaną "Naftusię",ale trzeba się do niej przyzwyczaić, bo na początku ten posmak nafty nie jest fajny,lecz po kilkunastu porcjach to i "Naftusia" smakuje.A jedzenie?No, nie najlepsze.Mnie było wsjo rawno,ale mąż jadł i narzekał, jak większość kuracjuszy.Ukraińcy bardzo mili i pomocni.To tyle o pobycie w Truskawcu.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2000  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 12:30
Vera Vera jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 87
Domyślnie

Witam Cię kobro 5.Czy możesz mi podać jak tam dojechać z mojego województwa tj.zachodniopomorskie.Proszę podaj z jakiego najlepiej /od strony polskiej /punktu ruszyć do tej miejscowości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.