menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-06-2009, 21:48
beza beza jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 82
Domyślnie Ciekawe miejsca, piekne widoki, mila atmosfera....gdzie warto spedzic wakacje_


Jak spedzamy tegoroczne wakacje
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-06-2009, 22:36
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie Witam

każdy z nas ma swoje ulubione miejsca na wakacje. Ci którzy mają grubsze portfele - napewno gdzieś za granicą. A ja nawet gdybym miała ten wypchany portfel - niezmiennie od lat nad nasze ukochane morze. Czuje się tam doskonale i tak jak tu miewam bezsenne noce - tam śpie dosłownie jak suseł.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 01-06-2009, 22:38
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Ja mam remont.
Urlopu w roku, niet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-06-2009, 22:46
beza beza jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 82
Domyślnie

ale chyba macie ulubione miejsca na wakacje?

Chyba kazdy z nas ma (moze we wspomnieniach) jakies miejsca o ktorych moze duzo opowiedziec , ktore dzialaja na niego kojaco i sa tymi ulubionymi niezapomnianymi?
__________________

Ostatnio edytowane przez beza : 01-06-2009 o 23:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-06-2009, 23:32
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Moje ciekawe miejsce ,to obecnie gdzie żyje i przyjdzie mi spędzać urlopy już do końca życia (jestem już na dożywotnim urlopie.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 04:47
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Miałam takie miejsce-naszą działkę w Beskidach, w lesie pełnym grzybów. Już nie mam, ponieważ zmarł mój Edzio i działkę sprzedałam. Bez niego bycie tam straciło sens.Nowy właściciel zaprasza mnie do przyjazdów,lecz to już nie jest przyjemne-za dużo wspomnień i żalu.
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 07:53
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Witam.
Moje ulubione wakacje, to te nad naszym morzem. Od wielu lat jeździmy,kiedyś z synem, obecnie z mężem na tygodniowe pobyty w różne miejsca na naszym wybrzeżu. Od rosyjskiej granicy, po Szczecin. Jest jedno miejsce gdzie wracam na dłużej, to Łeba. Byłam tam już wiele razy i nie mam dość.
Jeździmy do Łeby w czerwcu i sierpniu, wtedy jest mniej turystów.Jak pogoda dopisze, wybieramy się 15 czerwca.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 20:29
beza beza jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 82
Domyślnie

Cytat:
Napisał Styrcz Anna
Miałam takie miejsce-naszą działkę w Beskidach, w lesie pełnym grzybów. Już nie mam, ponieważ zmarł mój Edzio i działkę sprzedałam. Bez niego bycie tam straciło sens.Nowy właściciel zaprasza mnie do przyjazdów,lecz to już nie jest przyjemne-za dużo wspomnień i żalu.
Tak dzialka potrafi wiazac.
Ja kiedys nie lubiłam dzialki, zieleni przy ktorej zawsze cos trzeba było porobic, ale to był chyba uraz z dziecinstwa bo bedac dzieckiem rodzice wyszukiwali argumenty by dzieci zbieraly agrest, pozeczki i inne owoce a to nie było dla dzieciaka rozrywka.
Jednak minelo pare ładnych długich lat i teraz sama sie dziwie ze działka jest czyms co moze urzekac.Gdzie sie fajnie wypoczywa.
Uwielbiam teraz wszelkie prace w ogrodku, przy zieleni i kwiatach.Potem gdy po tej pracy sie wypoczywa i patrzy na to stworzone własnorecznie otoczenie i roslinki ktore rosna w oczach ........... to czuje fajna satysfakcje i wewnetrzna radosc.
Troszke pracy na powietrzu i widac EFEKT.Miłe uczucie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 20:40
beza beza jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 82
Domyślnie

Cytat:
Napisał krycha44
Witam.
Moje ulubione wakacje, to te nad naszym morzem. Od wielu lat jeździmy,kiedyś z synem, obecnie z mężem na tygodniowe pobyty w różne miejsca na naszym wybrzeżu. Od rosyjskiej granicy, po Szczecin. Jest jedno miejsce gdzie wracam na dłużej, to Łeba. Byłam tam już wiele razy i nie mam dość.
Jeździmy do Łeby w czerwcu i sierpniu, wtedy jest mniej turystów.Jak pogoda dopisze, wybieramy się 15 czerwca.
Nie czesto bywam nad morzem chociaz lubie tą przestrzen i widoki.
Fajnie miec swoje ulubione miejsce nad bałtykiem i czesto tam wracac bo zna sie kazdy kącik i czuje sie pewnie człowiek jak u siebie. W latach 70-tych czesto bywałam na koloniach w krynicy morskiej ale kiedy po latach tam pojechałam z rodzina i chcialam pokazac im moje ulubione i zapamietane obrazy ....to byłam zdumiona bowiem w pamieci i wspomnieniach były one ogromne, wielkie (np. łajba gdzie mozna cos smacznego zjesc itd) ..... faktycznie istnieja ale raczej sa male i nie takie WIELKIE jak zapamietałam.

Oczy dzieci jednak inaczej skanuja wspomnienia , ale sentyment w sercu do Krynicy Morskiej pozostal i pamietam dokładnie jeszcze dzis gdzie co było i jak fajnie było.Oczywiscie nadal pewne budynki i miejsca itd. sa gdzie dawniej były tylko teraz jest to wszystko odmalowane, wyremontowane ale wielkosci jest ta sama.....................urocze..........KING SIZE!

Fajne wspomnienia!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 20:43
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Masz całkowitą rację Alutko!!! a kiedy na dodatek możesz połazić za grzybkami-sama przyjemność.Teraz uprawiam ogródek domowy/ wtedy też!!/ i miło patrzyć jak wszystko pięknie kwitnie i rośnie.Pozdrawiam!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 21:01
beza beza jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 82
Domyślnie

Cytat:
Napisał Styrcz Anna
Masz całkowitą rację Alutko!!! a kiedy na dodatek możesz połazić za grzybkami-sama przyjemność.Teraz uprawiam ogródek domowy/ wtedy też!!/ i miło patrzyć jak wszystko pięknie kwitnie i rośnie.Pozdrawiam!!
O tak!
zdobywanie grzybków i spacer po lesie to juz dodatek do uczty!
Uwielbiam grzybki....pychota!
Z obieraniem, czyszczeniem ja zawsze mam problem (nie przepadam za ta praca ) bo te smakolyki raczelepiej zawsze sie lepiej i szybciej zjada , ale coz.......jak mawiaja bez pracy nie ma kołaczy.
Las z grzybami przy działce to .................. COS FANTASTYCZNEGO!


Zrobiłas mi apetytu!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-06-2009, 22:05
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Cytat:
Napisał alutkao

Oczy dzieci jednak inaczej skanuja wspomnienia , ale sentyment w sercu do Krynicy Morskiej pozostal i pamietam dokładnie jeszcze dzis gdzie co było i jak fajnie było.Oczywiscie nadal pewne budynki i miejsca itd. sa gdzie dawniej były tylko teraz jest to wszystko odmalowane, wyremontowane ale wielkosci jest ta sama.....................urocze..........KING SIZE!

Fajne wspomnienia!

To prawda, miejscowości zmieniają się, rozbudowują, szczególnie ta małe. Ale zmieniła się też atmosfera w tych miejscach. Jeszcze dziesięć lat temu, Łeba wieczorami i nocą tętniła życiem, co kawałek w kawiarenkach na dworze śpiewały jakieś zespoły i soliści. Nie były to występy na wielkim poziomie, ale było wesoło. Teraz ludzie pochowali się w lokalach, wieczorem na ulicach jest smutno, chyba, że ktoś , gdzieś wrzeszczy. Mnie brakuje tamtej atmosfery, mniej w tym było pieniędzy, ale więcej radości.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 00:45
beza beza jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 82
Domyślnie ciekawe...

jestem b. ciekawa czy tez tak parno i duszno [jak w szklarni] teraz jest nad morzem ?

slyszalam dzisiaj ze "parno-duszne "sa tam tylko ceny a jaka pogoda ?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 07:21
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Byłam w Łebie od 15 czerwca, dziesięć dni. Pogoda taka sobie, nie padało, ale dość mocno wiało. Ceny żywności, do przyjęcia. Ceny pokoi (łazienka, telewizor, lodówka) od 30 zł do 45 zł, od osoby. Mało wczasowiczów, dużo wolnych miejsc, można było wybierać bez rezerwacji. Dlatego wybieram czerwiec i koniec sierpnia na wyjazdy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 07:36
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie




Takie było niebo,
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 07:39
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie



a tak na plaży.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 08:29
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

A ja mieszkam nad morzem i pewnie dlatego lubię wyjeżdżać w góry.Chętnie bym się pokąpała w ciepłych wodach na Słowacji,ale niestety teraz dla mnie za drogo.(EURO).Te wakacje będę prawie na pewno spędzać nad morzem, niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 08:38
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

W Polsce mamy tyle pięknych miejsc,gdzie może ciekawie spędzać czas. Zagranica mnie nie nęci.Gorącego słońca już nie lubię,do turystyki pieszej też się już nie nadaję,ale na góry w Polsce (można na szczyty wjeżdżać kolejką) czy piękne jeziora chętnie bym popatrzała. Może się jeszcze uda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 08:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
A ja mieszkam nad morzem i pewnie dlatego lubię wyjeżdżać w góry.Chętnie bym się pokąpała w ciepłych wodach na Słowacji,ale niestety teraz dla mnie za drogo.(EURO).Te wakacje będę prawie na pewno spędzać nad morzem, niestety.

A sprawdzałaś oferty z Węgier ? Hajduszoboszlo , cudowne ciepłe źródełka i przystępna cena zawsze była .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 08:42
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A sprawdzałaś oferty z Węgier ? Hajduszoboszlo , cudowne ciepłe źródełka i przystępna cena zawsze była .
W tym roku to nie tylko o pieniądze chodzi. Muszę podreperować zdrowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ciekawe miejsca w SIECI część II Melissa eSenior 874 14-12-2018 00:03
Magiczne miejsca Wrocławia Ewunia Wrocław 44 16-04-2009 14:45
Magiczne miejsca milosci .. BUNIA Miłość, przyjaźń, związki, samotność 21 04-03-2009 11:03
Ciekawe artykuły GracekristGold eSenior 40 27-08-2008 22:49
Ciekawe miejsca w SIECI araukaria eSenior 527 31-08-2007 23:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.