menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-02-2019, 06:38
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 62
Domyślnie Nurt hipokratejski profilaktyczny medycyną przyszłości.


Witam. Jak podaje Krzysztof Romanowski - specjalista chirurgii ogólnej AM w Warszawie, krajowy lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej - w historii niemal każdego systemu medycznego występowały dwa nurty: 1/ hipokratejski i 2/ komercyjny /źródło-internet/.
1." Nurt hipokratejski - reprezentował medycynę profilaktyczną. Taka medycyna dążyła do doskonałego odkrycia praw natury po to, aby skutecznie unikać chorób. Ten nurt rozwijał medycynę edukacyjną, zapobiegawczą. Uczono ludzi jak żyć , żeby nie chorować. Wtedy lekarz funkcjonowałby jak nauczyciel, albo jak osoba interweniująca w naprawdę trudnych sytuacjach. Wtedy potrzeba byłby mało lekarzy i nie byłoby biznesu.
2. Nurt komercyjny - szczególnie rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usług lekarskich i od leków. Medycyna komercyjna stała się obecnie niczym innym jak fabryką chorób, które sama wytwarza, a następnie stosuje sztukę zwaną leczeniem, które polega na walce z objawami. Na zdrowie nie ma tu miejsca".

Nurt komercyjny tłumaczy co się dzieje obecnie w zakresie leczenia chorób niezakaźnych przewlekłych. Natomiast nurt hipokratejski daje wytyczne jak leczenie chorób niezakaźnych przewlekłych ma przebiegać w przyszłości.
K. Romanowski w nurcie hipokratejskim, profilaktycznym pisze - "Taka medycyna dążyła do doskonałego odkrycia praw natury po to, aby skutecznie unikać chorób". Ja to zalecenie wprowadzam w życie przez stosowanie "Medycyny Praw Przyrody". Medycyna praw przyrody /medycyna naturalna/ polega na poznaniu najważniejszych praw przyrody /natury/ i umiejętnym ich wykorzystywaniu do przyczynowego leczenia chorób niezakaźnych przewlekłych.

Tymi najważniejszymi prawami przyrody jest sześć następujących praw.
1. Odżywianie - jest najważniejszym prawem natury, warunkuje istnienie żywych organizmów na kuli ziemskiej /w świecie człowieka, zwierząt i roślin/. Jest prawem natury pierwszego rzędu i wszystkie inne prawa przyrody pracują na rzecz jego sprawności.
2. Temperatura ciała człowieka - nadmierne oziębianie narządów ruchu powoduje przykurcz w nich naczyń krwionośnych i zmniejszony dopływ krwi. To stanowi główną przyczynę chorób reumatycznych narządów ruchu. Narządy ruchu - to kości połączone mięśniami czynnymi i biernymi /ścięgnami/ poprzez ruchome stawy.
3. Ruch - praca mięśni, jako pomp mięśniowych wspomaga krążenie płynów ustrojowych w organizmie. Uzupełnia on działanie trzech praw przyrody: temperatury ciała, ruchu kapilarnego w kanalikach kości i ciążenia grawitacyjnego.
4. Nieprawidłowy ruch kapilarny w kanalikach kości - jest główną przyczyną w powstawaniu osteoporozy kości.
5. Ciążenie grawitacyjne - jest główną przyczyną występowania choroby - cieśni nadgarstka /choroby ręka w górę/.
6. Ból - informuje o niedokrwieniu komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu.

Organizm człowieka stanowi żywą, biologiczną - wzajemnie powiązaną całość. Wymienione najważniejsze prawa przyrody decydują jednocześnie, w zależności od istniejących warunków, w mniejszym lub większym stopniu o wystąpieniu choroby. Jednak przy każdej chorobie istnieje główna przyczyna w postaci prawa przyrody. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-02-2019, 20:53
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 17 299
Domyślnie

Podobno każdy organizm powinien sobie poradzić sam z każdą chorobą.
__________________
"Wdzięczność za dobro, które już jest w twoim życiu, jest podstawą wszelkiej obfitości" - Ekhart Tolle
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-02-2019, 01:53
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 62
Domyślnie Znajomość anatomii i fizjologii człowieka podstawą leczenia.

Witam. Bez znajomości anatomii i fizjologii człowieka jest niemożliwe leczenie chorób niezakaźnych przewlekłych. W swoich postach zamiast określenia anatomii i fizjologii będę używał wyrazów budowa i działanie organizmu człowieka. Sądzę, że takie określenia bardziej przemawiają do przeciętnego człowieka. O budowie i działaniu organizmu człowieka zadecydowały prawa natury w drodze ewolucji, działające przez miliony lat. Prawa te ciągle oddziałują na człowieka i decydują o naszym codziennym zdrowiu, działają niezależnie od woli człowieka.

Całość działania przy naturalnym - przyczynowym leczeniu chorób niezakaźnych przewlekłych sprowadza się do realizacji hipotezy o brzmieniu - "Nieprawidłowe odżywianie /nieprawidłowe krążenie krwi/ komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu człowieka jest główną przyczyną tych chorób". Choroby niezakaźne przewlekłe zaczynają się, gdy zostanie naruszona równowaga zdrowotności naturalnej, powodowana lekceważeniem lub nieznajomością praw przyrody. Każda choroba niezakaźna trwa do końca życia, nie da się jej wyleczyć jak choroby zakaźne. Dlatego należy dążyć do poznania przyczyny choroby i usuwać ją w codziennym życiu.

K. Romanowski w nurcie hipokratejskim podaje - "Ten nurt rozwijał medycynę edukacyjną, zapobiegawczą. Uczono ludzi jak żyć, żeby nie chorować". To zdanie realizuję w swojej książce i postach internetowych, dając przykłady leczenia na swoim organizmie. Podaję co, jak i dlaczego należy czynić stosując prawa przyrody, żeby nie chorować - w/g zasady nasze zdrowie w naszych rękach.
Tutaj pokażę, jak łatwo jest poznać budowę i działanie /anatomię i fizjologię/ organizmu człowieka, będącą podstawą leczenia, stosowaną w medycynie naturalnej.
Podam przykłady na swoim organizmie, jak poszczególne prawa przyrody, wymienione w poprzednim poście, pozwalają skutecznie leczyć przyczyny chorób niezakaźnych przewlekłych. Tą drogą, niejako przy okazji, będzie można poznać budowę i działanie organizmu człowieka. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 17:38
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 62
Domyślnie Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka z wykorzystaniem prawa przyrody?

Witam. Podam na własnym przykładzie jak poradziłem w sposób naturalny /bez operacji/ z chorobą, którą nazwałem chorobą "ręka w górę". Choroba ta nazywana jest w medycynie akademickiej jako zespół cieśni nadgarstka, lub łokieć tenisisty. Moja nazwa wynika z zewnętrznej przyczyny jej powstawania.
Obserwując społeczeństwo, zwłaszcza młodsze, można zauważyć, że występuje teraz powszechne korzystanie z telefonów komórkowych,smartfonów i komputerów. W czasie stosowania tych zdobyczy cywilizacyjnych zawsze jest unoszona ręka w górę, przy komputerach uniesiona dłoń. Należy więc spodziewać się powszechnej epidemii tej choroby. Znana jest ona od lat w takich zawodach jak np. fryzyjerki, manicurzystki, kierowcy zawodowi, muzycy korzystający z instrumentów klawiszowych.

1. Warunki w jakich powstała u mnie choroba ręka w górę.

Przy walce z moimi chorobami reumatycznymi narządów ruchu korzystam ze śpiwora, wykonanego z koca wełnianego. W pewnej fazie leczenia sztywności zgiętych małych palców obu rąk, musiałem w czasie snu chować je pod przykryciem. Dla łatwiejszego układania rąk pod śpiwór, przedramię reki od strony boku, na którym spałem w danym czasie, unosiłem do góry i opierałem o klatkę piersiową lub o brzuch. To doprowadziło, że krew w zgiętym przedramieniu przestała normalnie krążyć, wywołując chorobę ręka w górę. Wystąpiła ona tylko w prawym przedramieniu, gdyż w tym czasie spałem głównie na prawym boku.

Miałem wtedy około 68 lat, zauważyłem że zaczęły występować najpierw niewielkie, później coraz większe trudności w utrzymaniu w ręce łyżki i podnoszeniu jej do ust. Przy tej czynności palce nie miały dostatecznej siły, aby dobrze utrzymać łyżkę w ręku. W trakcie podnoszenia ręki pojawiał się również ból mięśni od łokcia do dłoni. Obracając dłonią wyczuwało się również ból w stawie nadgarstka prawej dłoni. Byłem zdziwiony takim stanem rzeczy. Staw łokciowy w tym czasie nie bolał. Zacząłem bardzo skrupulatnie przestrzegać zasady prawidłowego ocieplania ręki. W tym celu pilnowałem dobrego okrywania ręki w czasie snu. Dodatkowo ocieplałem ją w nocy, zakładając rękaw od swetra. Także bolące miejsca masowałem i smarowałem maścią. W czasie każdodniowego spaceru zwracałem szczególną uwagę, aby zginać w łokciu i poruszać prawą ręką. Wszystkie zabiegi, wpływające na poprawę krążenia krwi w tym przedramieniu, nie dawały żadnego rezultatu. Zacząłem zastanawiać się głęboko co jest faktyczną przyczyną tych objawów.

2. Przyczyna choroby ręka w górę - prawo natury przyciąganie ziemskie.

Przy szukaniu przyczyny powstawania tej choroby skorzystałem z mojej hipotezy, która brzmi - Nieprawidłowe krążenie krwi /nieprawidłowe odżywianie/ w chorych miejscach organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób niezakaźnych". Jak wiadomo hipoteza porządkuje wiedzę w rozpatrywanym problemie oraz ukierunkowuje dalsze poszukiwania. Sprawą podstawową w moim przypadku, wynikającą z tej hipotezy, jest walka o prawidłowe krążenie krwi /prawidłowe odżywianie/ w chorej bolącej ręce. Problem pomoże nam rozwiązać skorzystanie z prawa przyrody - przyciąganie ziemskie. Siła przyciągania ziemskiego w pobliżu ziemi wyraża się ciężarem ciała, tutaj rozpatrujemy ciężar płynu - krwi.

Człowieka charakteryzuje pionowa postawa ciała. Niezbędne są więc siły w organizmie, które uniosą krew w górę. Serce, pompa mięśniowa pompuje krew przez tętnicę w jedną stronę, dostarczając składniki odżywcze do komórek organizmu. Natomiast z powrotem do serca krew odprowadzana jest żyłami. Tutaj podstawową rolę w jej transporcie odgrywają odpowiednie mięśnie. Na żyłach znajdują się zastawki, które zabezpieczają krew przed cofaniem się. Stanowią one niezaprzeczalny dowód, że prawa natury decydują o budowie i działaniu /anatomii i fizjologii/ organizmu człowieka.
Gdy ręka zgięta w łokciu jest uniesiona w górę, jak to się dzieje przy korzystaniu z telefonów komórkowych, smartfonów, komputera, wówczas krew nie może dostarczać komórkom i tkankom składników odżywczych tego przedramienia. Gdy trzymanie ręki w takiej pozycji powtarza się przez miesiące i lata, następuje przekroczenie granicy zdrowotności naturalnej i pojawia się choroba ręka w górę , trwająca do końca życia. Stan chorobowy wyraża się bólem i brakiem siły w utrzymaniu danej rzeczy. Walka chorobą, jak z każdą inną chorobą niezakaźną , polega na unikaniu jej przyczyny do końca życia. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-02-2019, 14:10
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 62
Domyślnie Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka z wykorzystaniem praw natury?

3. Co robiłem aby opanować chorobę ręka w górę w sposób naturalny?

Witam. Uwzględniając dotychczasowe czynności, jakie wykonywałem w celu prawidłowego krążenia krwi w bolącej ręce i ich nieskuteczności, szukałem innych sposobów dla poprawienia tego stanu rzeczy. Dopiero gdy przystąpiłem do rozciągania sprężyny nastąpiła szybka poprawa. Musiały więc zacząć normalnie pracować i pompować krew mięśnie promieniowe i łokciowe przedramienia. Oczywiście chorą rękę musiałem stale układać w w czasie snu w miarę poziomo. A więc przedramię od strony boku, na którym śpię w danej chwili nie może być podniesiona do góry. Zastosowane leczenie naturalne okazało się skuteczne, gdyż od tego czasy /20 lat/, nie widać żadnych objawów choroby.

4. Jak należy postępować aby panować nad chorobą ręka w górę?

Winniśmy sobie zdawać sprawę, że każda choroba niezakaźna powstaje po przekroczeniu tzw granicy równowagi zdrowotności naturalnej i trwa do końca życia. Aby panować nad nią należy znać jej przyczynę powstawania i usuwać do końca życia. Przykład ze znanej choroby alkoholowej - choroba niezakaźna przewlekła. Choroba ta powstaje, gdy przez dłuższy czas osoba nadużywa alkoholu i nastąpi przekroczenie granicy zdrowotności naturalnej. Znamy więc przyczynę tej choroby - picie alkoholu. Możemy panować nad nią i być zdrowi - tak, ale musimy do końca życia nie pić alkoholu.

Przy leczeniu choroby ręka w górę, w moim przypadku pilnuję , aby w czasie snu wyleczone przedramię nie było uniesione do góry. Czyli usuwam przyczynę choroby. Przy korzystaniu z telefonów komórkowych, smartfonów i komputerów trudno jest zrezygnować z ich stosowania.
Proponuję więc, aby osoby zainteresowane naturalnym sposobem leczenia nabyły w sklepach sportowych sprężyny i korzystały z nich w trzech wariantach:
1-szy wariant - rozciągać sprężyny od czasu do czasu, jako profilaktyka pozwalająca uniknąć wystąpienia choroby.
2-gi wariant - rozciągać sprężyny dla usunięcia powstałej choroby.
3-ci wariant - po wystąpieniu choroby i pierwszym jej usunięciu, profilaktycznie stosować sprężyny od czasu do czasu eliminując powrót choroby.


Istnieją więc dwie alternatywy leczenia choroby ręka w górę: naturalna i operacyjna. Każdy kto posiada internet może poznać opinie osób, które przeszły operację i wtedy zadecydować jaką alternatywę wybrać. Poniżej podaję opinię w tej sprawi. Jak można przeczytać na portalu "Młodym być do końca" - "Operacja zawsze niesie jakieś ryzyko. Poza tym, chociaż bólu już nie ma lub jest bardzo mały, jednak ręka będzie słabsza, nie będzie już taka jak przed zachorowaniem. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że schorzenie powróci. To częste przypadki, zwłaszcza, jeśli powróci się do poprzedniego, niszczącego działania /np. praca/". Pozdrawiam
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-02-2019, 07:12
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 62
Domyślnie Działanie prawa przyrody - ciążenie grawitacyjne w organizmie człowieka.

Witam. Jak wiadomo prawa przyrody w ciągu milionów lat ukształtowały budowę i działanie organizmu człowieka. Wpływają również każdego dnia na nasze zdrowie. Prawo przyrody - ciążenie grawitacyjne warunkuje dwunożną lokomocję człowieka, przy wyprostowanej pionowo postawie. W poście pt. "Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka z wykorzystaniem prawa natury", pokazałem postępowanie jak w sposób naturalny bez operacji, można panować nad tą chorobą i korzystać ze zdobyczy cywilizacyjnych jak: telefon komórkowy, smartfon i komputer.

Przypomnę, że myślą przewodnią postępowania w leczeniu każdej choroby niezakaźnej jest kierowanie się hipotezą o brzmieniu - "Nieprawidłowe krążenie krwi /nieprawidłowe odżywianie/ w chorych miejscach organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób". Poniżej przedstawię i zasygnalizuję kilka schorzeń organizmu, które wynikają z działania prawa ciążenia grawitacyjnego. Oczywiście , wpływ tego prawa jest widoczny w wielu innych chorobach organizmu, tutaj nie wymienionych.

Zakrzepica.

Prawo przyrody - ciążenie grawitacyjne wpływa również na występowanie w organizmie człowieka zakrzepicy. Zakrzepica żylna, choroba zakrzepowo - zatorowa może przydarzyć się w każdym wieku. Częściej atakuje kobiety, zazwyczaj zajmuje żyły podudzia /łydki/. Zakrzepica polega na powstawaniu w żyłach głębokich zakrzepów. Fragmenty tych zakrzepów mogą się w każdej chwili oderwać i powędrować wraz z prądem krwi do tętnicy płucnej , powodując zator płucny i śmierć. Zator płucny jest trzecią, po zawale serca i udarze mózgu, kardiologiczną przyczyną śmierci.

W zdrowym układzie krwionośnym krew bez problemu płynie żyłami do serca. Tłoczenie z nóg powodują pracujące mięśnie. Aby krew nie zawracała, w naczyniach znajdują się zastawki, które zamykają jej powrót.
Jeżeli żyły są słabe i uszkodzone, a zastawki nadwyrężone, drożność żył jest ograniczona, cały system krążenia krwi nie działa prawidłowo. Z czasem proces ten przyczynia się do powstawania różnych chorób związanych z niedrożnością żył, takich jak żylaki, zakrzepica,, chroniczna niewydolność żył.

Choroba zakrzepowa powstaje najczęściej w trakcie długiego unieruchomienia nóg, spowodowaną długim pozostawaniu w łóżku, długą podróżą samolotem, czy samochodem, a także przy wielogodzinnym siedzeniu w bezruchu. Nie bez znaczenia są : odwodnienie organizmu /picie za mało wody/, urazy, operacje chirurgiczne, żylaki, otyłość.

Ból w stopie w czasie leżenia.

Mam problem ze spaniem. Gdy się przebudzę w nocy, aby pójść do ubikacji, później nie mogę zasnąć przez kilka godzin. W czasie leżenia zaczyna boleć lewa stopa, gdy śpię nie boli. Ból pojawia się w kilka minut po przebudzeniu się. Przekonałem się, że gdy usiądę ból ustaje. W związku z tym śpię 5-6 godzin, a to za mało dla mego organizmu.
Próbowałem szukać w internecie przyczyny takiego stanu rzeczy, nie znalazłem. Słyszałem od lekarzy, że człowiek powinien leżeć tylko w czasie spania. A samo leżenie nie jest zdrowe dla organizmu.
W moim przypadku ból stopy w czasie leżenia jest dowodem działania prawa przyrody - ciążenia grawitacyjnego. Organizm człowieka jest dostosowany do pionowego poruszania się. Gdy leżę /bez spania/ krążenie krwi jest niewystarczające dla zachowania zdrowych stóp. Występuje tak zwłaszcza w wieku starszym, mam 88 lat.

Oddawanie moczu przez mężczyzn w wieku starszym.

Przekonałem się i stosuję to od wielu lat, że mogę się wysikać tylko stojąc. W wieku młodszym nie było żadnej różnicy między siedzącym a stojącym sposobem oddawania moczu. Sikam do naczynia, które od razu płuczę silnym strumieniem wody. Nie ma w łazience zapachu moczu, który może występować przy sikaniu bezpośrednio do muszli. Staram się bardzo dokładnie opróżniać pęcherz moczowy i nie mam prostaty. Mam prawo powiedzieć, że i tutaj widać oddziaływanie na organizm prawa przyrody - ciążenia grawitacyjnego. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 10-03-2019, 07:12
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 62
Domyślnie Etapy powstawania chorób niezakaźnych przewlekłych, cz.I.

Witam. W medycynie istnieje podział na dwie grupy chorób: 1/ choroby zakaźne, 2. choroby niezakaźne. W nazwach chorób jest ogólne wyjaśnienie jak one powstają. Medycyna akademicka zna przyczyny chorób zakaźnych. Są nimi wirusy , bakterie i grzyby. Natomiast przyczyn chorób niezakaźnych nie zna, a może nie chce znać.
W/g hipotezy naukowej, której jestem zwolennikiem przyczyną chorób niezakaźnych jest - "Nieprawidłowe krążenie krwi /nieprawidłowe odżywianie/ komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób niezakaźnych przewlekłych". Człowiek jest integralną cząstką przyrody. Prawa przyrody w ciągu milionów lat w drodze ewolucji, zadecydowały o budowie i działaniu /anatomii i fizjologii/ organizmu człowieka. Prawa przyrody decydują ciągle, każdego dnia o naszym zdrowiu. Jak wiadomo, znajomość budowy i działania organizmu /anatomii i fizjologii/ człowieka jest podstawą leczenia medycznego .

Medycyna praw przyrody wyjaśnia nam jak ten proces przebiega. Medycyna praw przyrody to znajomość podstawowych praw przyrody i umiejętność ich wykorzystania w przyczynowym leczeniu chorób niezakaźnych przewlekłych. Medycyna ta jest podstawą medycyny naturalnej. Najważniejszymi prawami przyrody /natury/ są: 1/ odżywianie, 2/ temperatura ciała, 3/ruch - praca mięśni, 4/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kości, 5/ ciążenie grawitacyjne, 6/ ból w chorych miejscach organizmu.
Choroby niezakaźne biorą swój początek po przekroczeniu tzw. granicy zdrowotności naturalnej. Zdrowotność naturalna to zdrowie, jakie wynosimy z domu od młodości. Przekroczenie granicy zdrowotności naturalnej następuje wtedy, gdy nie znamy, lub lekceważymy w codziennym życiu oddziaływanie praw przyrody.

W procesie powstawania chorób niezakaźnych przewlekłych można wyróżnić dwa etapy: 1/ etap p r z y c z y n y choroby - przyczyna zewnętrzna, 2/ etap s k u t k ó w /objawów/ choroby. W leczeniu chorób niezakaźnych , w praktyce występują dwa rodzaje profilaktyki zdrowotnej: hipokratejska i promedyczna /WHO/. Profilaktyka hipokratejska - to zapobieganie chorobom, a tym samym wyeliminowanie ich z naszego życia. Profilaktyka promedyczna /WHO/ polega na zapobieganiu chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie.
Etapy powstawania chorób niezakaźnych przewlekłych pokażę na przykładzie chorób reumatycznych narządów ruchu. Tutaj działa prawo przyrody - temperatura ciała - nadmierne oziębianie narządów ruchu. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 11-03-2019, 19:57
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 62
Domyślnie Etapy powstawania chorób niezakaźnych przewlekłych,cz.II.

1. Etap p r z y c z y n y choroby - przyczyna zewnętrzna.

Witam. Etap przyczyny choroby występuje jako przyczyna zewnętrzna, wynikająca z prawa przyrody - temperatura ciała, dokładniej w tym wypadku dla chorób reumatycznych - z nadmiernego oziębiania narządów ruchu. Na etapie przyczyny choroby działalność nasza polega na walce z nadmiernym oziębianiem narządów ruchu, powodującym nieprawidłowe krążenie krwi. Narządy ruchu to kości połączone mięśniami czynnymi i biernymi ścięgnami/ poprzez stawy o różnym stopniu skomplikowania. Człowiek należy do gromady ssaków, charakteryzujących się stałą temperaturą ciała. Stała temperatura ciała jest warunkiem prawidłowego krążenia krwi, prawidłowego odżywiania komórek i tkanek organizmu.

Jak działa przyczyna zewnętrzna choroby reumatycznej narządów ruchu wyjaśniają Agatha i Calvin Thrash, w książce pt. Leczenie domowe - "W wyniku oziębiania partii skóry, połączenia tętniczo-żylne /anastomozy/ mogą rozszerzać się do tego stopnia, że krew przestaje płynąć tętniczkami do sieci kapilarnej, a omija je, kierując się bezpośrednio z tętniczek do drobnych żyłek, i żyłami powraca do serca".
Na etapie przyczyny choroby stosujemy profilaktykę hipokratejską, polegającą na zapobieganiu chorobie, a tym samym wyeliminowaniu jej z naszego życia. Znamy jej przyczynę zewnętrzną - nadmierne oziębianie narządów ruchu i tylko sami możemy ją usunąć przez odpowiednie ubieranie się. Okrycie ciała w dzień i w nocy musi zabezpieczyć potrzebną temperaturę ciała, dla prawidłowego krążenia krwi /prawidłowego odżywiania/ komórek i tkanek organizmu. Logiczne, że ten warunek musi być spełniony do końca życia. Gdy wykonujemy to nieprawidłowo, informuje nas wystąpienie bólu /wystąpienie choroby/. Widać na tym przykładzie, że walka z chorobami niezakaźnymi wymaga od nas dyscypliny i nie lekceważenia praw przyrody przez okres całego życia. Czyli choroby niezakaźne zawsze są przewlekłymi, jeżeli wystąpią. Jak widać z przebiegu leczenia chorób niezakaźnych na etapie przyczyny choroby, lekarze tutaj nie mają nic do pracy, pigułki nie działają, są więc niepotrzebni. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-03-2019, 19:19
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 62
Domyślnie Etapy powstawania chorób niezakaźnych przewlekłych,cz.III.

2. Etap s k u t k ó w /objawów/ choroby.

Witam. Etap skutków /objawów/ w postaci choroby reumatycznej narządów ruchu jest wywołany przez nieprawidłowe krążenie krwi na etapie powstawania przyczyny choroby. Pojawia się on wtedy, gdy na etapie przyczyny choroby nie walczymy z nadmiernym oziębianiem narządów ruchu. Nie walczymy z dwóch powodów: 1/ chorych nikt nie nauczył jak to należy czynić, 2/ lekarze ze swoimi pigułkami są tutaj niepotrzebni.
Na etapie skutków /objawów/ choroby stosowana jest przez lekarzy profilaktyka promedyczna /WHO/. Polega ona na zapobieganiu chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Dążą więc aby wystąpiła choroba, wtedy będą potrzebni i nie grozi im bezrobocie. Logiczne rozumowanie wskazuje, że lekarze aby nie stracić pracy , sprzeciwiają się na różny sposób nauczaniu, jak chorzy mają samodzielnie, skutecznie walczyć o swoje zdrowie.

Doświadczenie życiowe wskazuje, że powiedzenie - "nasze zdrowie w naszych rękach" może pozostać trudnym do spełnienia.
Gdy choroba reumatyczna narządów ruchu wkroczy w etap skutków, przebiega różnie u różnych ludzi, gdyż organizm każdego człowieka jest inny. Niezbędne jest wtedy prowadzenie wielu badań profilaktycznych dla objawowego leczenia tych chorób.

Jak wiadomo całość zdrowia oddaliśmy w ręce lekarzy, zarówno leczenie na etapie przyczyn i etapie skutków /objawów/ choroby. Lekarze wiedzą, że na etapie przyczyny chorób niezakaźnych przewlekłych narządów ruchu nie są w stanie wykonać zleconego zadania, ale o tym milczą. Przeciwnie postępują tak, aby było jak najwięcej chorób niezakaźnych przewlekłych. Wtedy potrzeba będzie więcej lekarzy. Realizują to od lat w postaci nurtu komercyjnego, przedstawionego przez K. Romanowskiego - "Nurt komercyjny- szczególnie rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usługi lekarskiej i od leków. Medycyna komercyjna stała się obecnie niczym innym, jak fabryką chorób, które sama wytwarza, a następnie stosuje sztukę zwaną leczeniem, która polega na walce z objawami. Na zdrowie nie ma tu miejsca".

Etap przyczyny choroby - to nurt hipokratejski profilaktyczny, zapobiegający wystąpieniu choroby niezakaźnej.
Etap skutków /objawów/ choroby - to nurt komercyjny, walki z objawami istniejącej choroby niezakaźnej. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 23-03-2019, 21:01
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 62
Domyślnie Jak seniorzy mogą pomóc swoim dzieciom i wnukom w utrzymaniu zdrowia? cz.I.

1. Występujące ograniczenia seniorów przejścia w leczeniu z nurtu komercyjnego do nurtu hipokratejskiego.

Witam. Seniorzy dotychczas byli leczeni w/g nurtu hipokratejskiego. Treść jego jest podana w wątku - "Choroby reumatyczne - jak leczę mój reumatyzm?", post: RZS Reumatoidalne Zapalenie Stawów, cz.II - Kiedy i dlaczego rzs staje się nieuleczalne? - z dnia 23.11.18. Jak bardzo niezadawalniające jest leczenie w tym nurcie, przedstawili seniorzy na wielu postach, znajdujących się w wątku - "Bardzo chora służba służba zdrowia". Leczyli się w/g nurtu komercyjnego, gdyż nie było innej możliwości wyboru. Teraz pojawił wariant inny - nurt hipokratejski profilaktyczny, znajduje się w poście jak wyżej.

Przestawienie się seniorów na nowy nurt leczenia jest trudny, z wielu powodów takich jak:
1/ Płacimy przez całe życie zawodowe składki ubezpieczeniowe na leczenie ewentualnych chorób w wieku starszym i dlaczego teraz mamy ich nie wykorzystać?
2/ Seniorzy w leczeniu chorób niezakaźnych przewlekłych uzależnili sie od lekarzy i od leków przez nich stosowanych.
3/ Trudno w starszym wieku pozbyć się przyzwyczajenia, które staje się niejako drugą naturą. Wymaga to bardzo dużego wysiłku. Wielu z nas zadaje pytanie - czy to się opłaca, gdy pozostaje nam już niewiele lat życia?
4/ Seniorzy patrzą na możliwości leczenia chorób przez pryzmat niekwestionowanych osiągnięć medycyny akademickiej w czterech obszarach: a/ leczeniu chorób zakaźnych, b/ w chirurgii, c/ sprawach powypadkowych, d/ chorobach genetycznych. Bardzo często słyszy się w codziennym życiu, jak lekarze ratują ludzi po różnych wypadkach.

Jednak leczenie objawów /skutków/, zamiast przyczyn chorób niezakaźnych przewlekłych niezbyt chlubnie świadczy o zawodzie lekarza. Takie postępowanie wynika z utraty możliwości zatrudnienia, po tak trudnych studiach. Przy leczeniu przyczyn chorób niezakaźnych nie są potrzebne lekarstwa, zbyteczni są więc lekarze.

Seniorzy posiadają szerokie doświadczenie w zakresie realnych możliwości dbania o własne zdrowie. Mogą więc przekazać zdobyte doświadczenie w tym zakresie , swoim najbliższym - dzieciom i wnukom. Mogą wtedy uniknąć treści określenia , zawartego w Panu Tadeuszu A. Mickiewicza - "Zdrowie ile trzeba cię cenić , ten tylko się dowie, kto cię stracił". Nie muszą tego tracić, co jest najważniejsze w życiu dla każdego człowieka. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 24-03-2019, 18:33
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 62
Domyślnie Jak seniorzy mogą pomóc swoim dzieciom i wnukom w utrzymaniu zdrowia?cz.II.

2. Warunki do spełnienia przez młode pokolenie dla przyczynowego leczenia chorób niezakaźnych.

Witam. Dla spełnienia potrzeb, aby dzieci i wnukowie skutecznie mogli walczyć z chorobami niezakaźnymi przewlekłymi, winny być spełnione następujące warunki:
1. Seniorzy winni przekazać swoje doświadczenie w walce o zdrowie swoim najbliższym - dzieciom i wnukom.
2. Młode pokolenie powinno dowiedzieć się z internetu, kto faktycznie rządzi naszym zdrowiem. Mówią o tym częściowo moje posty w wątku -"Bardzo chora służba zdrowia", posty: a/ Zaistniałe warunki działania służb medycznych, cz.I - Historia korupcji w medycynie akademickiej, z dnia 10.01.18, b/ Zaistniałe warunki działania służb medycznych, cz.II - Działalność rynkowa monopoli farmaceutycznych w gospodarce kapitalistycznej, z dnia 11.01.18. c/ Głos w dyskusji w związku z moimi postami, z dnia 22.01.18. Dużo więcej informacji na ten temat można znaleźć w publikacjach na portalu - "Niezależne Forum Cheops", mówiące o medycynie konwencjonalnej.
3. Dzieci i wnukowie winni poznać z internetu budowę i działanie /anatomię i fizjologię/ organizmu człowieka, będącą podstawą leczenia medycznego. Jak to mają czynić pokazane jest w wątku - "Nurt hipokratejski profilaktyczny medycyną przyszłości", post pt. Znajomość anatomii i fizjologii człowieka podstawą leczenia.
Z pięciu najważniejszych praw przyrody: a/ temperatura ciała, b/ ruch - praca mięśni, c/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kości, d/ ciążenie grawitacyjne, e/ ból w chorych miejscach organizmu - jest już omówione prawo ciążenie grawitacyjne. Przedstawiono je w wątku -"Nurt hipokratyczny profilaktyczny medycyną przyszłości", posty: 1/ Jak leczyć zespół cieśni nad garstka z wykorzystaniem prawa przyrody,cz.I - z dnia 21.02.19, 2/ post j/w cz.II - z dnia 22.02.19. 3/ Działanie prawa przyrody - ciążenie grawitacyjne w organizmie człowieka - dnia 27.02.19.
Częściowo omówiono także prawo - temperatura ciała, wątek - "Choroby reumatyczne - jak leczę mój reumatyzm", posty: 1/ RZS - Reumatoidalne Zapalenie Stawów, cz.I - Jak leczyłem swoją chorobę rzs? - z dnia 23.11.18, 2/ RZS - Reumatoidalne Zapalenie Stawów, cz.II - Kiedy i dlaczego rzs stają się nieuleczalne? -z dnia 23.11.18.

Pozostałe prawa przyrody będą w takiej formie przedstawiane w kolejnych postach. I w ten sposób, niejako przy okazji, będzie można poznać anatomię i fizjologię - budowę i działanie organizmu człowieka, dla potrzeb przyczynowego leczenia chorób niezakaźnych przewlekłych. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 26-03-2019, 18:38
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 62
Domyślnie Jak seniorzy mogą pomóc swoim dzieciom i wnukom w utrzymaniu zdrowia? cz.III.

3. Dlaczego zaproponowałem taką drogę dotarcia do młodego pokolenia w leczeniu chorób?

Witam. Zatytułowałem ten post - "Jak seniorzy mogą pomóc swoim dzieciom i wnukom w utrzymaniu zdrowia"? gdyż tylko tą drogą można dotrzeć do młodych ludzi ze sposobem leczenia, jaki przedstawia K. Romanowski w nurcie hipokratejskim. Ja w swoich postach w internecie starałem się przekazać młodemu pokoleniu korzyści ze stosowania nurtu hipokratejskiego, jednak zwykle były one usuwane.
Wymownym przykładem, jak medycyna akademicka stosuje nurt komercyjny w leczeniu chorób reumatycznych narządów ruchu, jest portal - "3majmy się razem". Skupia on chorą młodzież do lat 16-stu i starszą. Zamieściłem na tym portalu post -"Jak można panować nad chorobami reumatycznymi"? i po krótkim czasie został on usunięty.

Mogą budzić wątpliwości informacje, dotyczące tak rozumianej anatomii i fizjologii - budowy i działania organizmu człowieka, jak przedstawiłem w swoich postach. W nurcie hipokratejskim walczymy o nasze zdrowie w sposób najbardziej prosty i skuteczny. A to się uzyskuje przez poznanie przyczyny choroby i jej usunięcie. Czyli pacjent sam działa na etapie przyczyny choroby.
Natomiast w nurcie komercyjnym chodzi głównie o biznes. Dlatego pomijany jest etap przyczyny choroby i czeka się aż nastąpi etap skutków /objawów/ choroby. Gdy pojawi się choroba, wtedy wkracza lekarz. Na etapie skutków choroby potrzebna jest dużo szersza znajomość anatomii i fizjologii człowieka, ale dla nas - pacjentów jest zbyteczna.

W/g przesłania A. Moritza - "Zdrowie nie będzie nam dane dobrowolnie, jedynym sposobem na zdrowie jest wiedza". Chcesz mieć zdrowie walcz z przyczynami, a nie ze skutkami /objawami/ chorób. Jeżeli pragniesz zdrowia musisz przestać wierzyć w choroby i lekarzy. a zacząć wierzyć w prawa natury oraz własną moc sprawczą. Bez tego nie odniesiesz sukcesu na drodze ku zdrowiu i szczęściu. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Profilaktyka zdrowotna medycyną przyszłości.i. Leon-Gdańsk Profilaktyka i zdrowy styl życia 1 09-11-2017 12:02
Profilaktyczny „przegląd” organizmu czyli jak wyprzedzić chorobę - komentarze 31.175.109.xxx Ogólny 0 14-11-2015 12:53
Społeczeństwo przyszłości ? Kazimierz Społeczeństwo - wątki archiwalne 19 15-02-2012 12:35
Dermokosmetyki - między kosmetologią a medycyną - komentarze 87.205.153.xxx Ogólny 0 23-06-2011 13:22
Porozmawiajmy o przyszłości... Kazimierz Społeczeństwo - wątki archiwalne 10 30-03-2009 18:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.