menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9801  
Nieprzeczytane 15-08-2017, 00:57
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 166
Domyślnie

Wiem że piszę nocką ale niestety ... nie mogłam korzystać z laptopa , ładowarka mi siadła . Wieczorem pognałam do koleżanki , na szczęście blisko i u niej laptop zadziałał . Teraz jestem w domku , jest ok choć przełączyłam do innego gniazdka . Ale , że nocka więc kończę , dobrych snów życzę wszystkim .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9802  
Nieprzeczytane 15-08-2017, 21:42
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Zgłaszam się dopiero teraz, bo rano nie miałam czasu - przygotowywałam ziele, jako że dziś Matki Boskiej Zielnej i na 7.30 poszłam na mszę. A po śniadaniu pojechałam na działkę. Pogoda była w sam raz, nie za gorąco, a przed słońcem skryłam się pod śliwką. Spędziłam bardzo miły dzień - na działkach było bezludnie, cicho, tylko kogut i wróble hałasowały. Ale takie odgłosy mi nie przeszkadzają. Czytałam, szydełkowałam, a na obiad miałam kiełbaskę z grilla. Wróciłam do domu przed wieczorem. Naprawdę czuję się wypoczęta.
A to moje ziele:



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9803  
Nieprzeczytane 16-08-2017, 06:49
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Hej! Już rano! Noc minęła spokojnie, a dzień wstał słoneczny i niegorący. Prognozy zapowiadają maksymalnie 25 st., więc pogoda wymarzona. Zastanawiam się, czy nie pojechać do siostry, bo dawno jej nie widziałam. Tylko jakoś nie chce mi się dużych odległości - za bardzo sforsowałam się ostatnio. A to w obie strony 38 km. Dawniej bez bólu pokonywałam tę odległość, a teraz opada z sił.
Zdecyduję po kawie. Zapraszam do towarzystwa!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9804  
Nieprzeczytane 16-08-2017, 19:06
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 166
Domyślnie

Dzięki za kawę Krysiu ale o tej godzinie już solidnie pracowałam . A kawusię mam zawsze w kubku hermetycznym (takie wymogi ) . Dziwnie się czułam po tak długiej przerwie ale sporo zmian zastałam i wiem , że będą dalsze . Jeden wielki wyzysk i nic więcej , szok.... Obejrzałam Twoje zioła i przypomniałam sobie jak kiedyś zrywałam sama i plotłam wianuszki , potem święciło się je w kościele ......
W sobotę , o 9,30 ma być chrzest wnusia , muszę dotrzeć i wytrwać , w międzyczasie badania , praca a w poniedziałek jazda do Łomży na Rm głowy . A jutro ponoć znów upał .
Hm...... a gdzie reszta towarzycha ? Pewnie zajęci ale i tak pozdrawiam wszystkich .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9805  
Nieprzeczytane 16-08-2017, 22:07
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Danciu, u nas też upał cały dzień. Ale ja nie muszę chodzić do pracy, ani na badania. Wizytę kontrolną u lekarza mam za miesiąc, a do tego czasu luz.
Do siostry nie pojechałam, bo akurat zaczęła malowanie mieszkania. Pojadę po niedzieli, jak będzie posprzątane. Nie muszę pomagać, ma drużynę wnuków do roboty.
Wybrałam się rowerem do lasu i zdążyłam wrócić przed największym upałem. Bardzo przyjemnie jest rankiem w lesie.



Przy drodze zobaczyłam takie coś... To nie jest mrowisko, obejrzałam dokładnie. Myślę, że ... tam jest pies pogrzebany.


__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9806  
Nieprzeczytane 17-08-2017, 18:56
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 166
Domyślnie

Hej moi mili . Byłabym wcześniej ale odwiedziłam swoją pocztę prywatną i dwie inne strony , pogadusiałam przez tel z dwiema koleżankami i......oto jestem . Jutro wstaję trochę później - robię rano badanie krwi a potem na kilka godzin pojadę do pracy .
Krysiu i mi to nie wygląda na mrowisko , pewnie jakieś zwierzątko ma tu swój grób . U mnie w dzień było 27 st , jutro ma być 30 a w sobotę nawet 34 ... okaże się .
Lato i mniej osób klika ale poczekamy na nich . Nie chcę wyliczać ale zapewniam , że tęsknimy .
Miłego wieczoru .

https://youtu.be/LILXgORnHdI
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9807  
Nieprzeczytane 17-08-2017, 21:05
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witajcie.Jestemw tablecie i kombinuję jak tu stawić jakieś foto z tych w pamięci wewnętrznej? Jeden post poleciał w kosmos!! Ale spróbuję jeszcze raz!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9808  
Nieprzeczytane 17-08-2017, 21:40
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Danusiu, kliknęłam w link, ale pokazał się komunikat, że ta witryna jest nieosiągalna. Próbuj dalej, jesteś zdolna i dasz radę.
U mnie dzisiaj była przyjemna pogoda, pojechałam na rower do lasu. Jeszcze jutro tak będzie, a potem upał i burze. Oby tylko nie taka nawałnica jak ostatnio w Zachodniopomorskiem.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9809  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 06:37
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Witajcie rankiem! Będzie ładny dzień, chociaż na razie słońce delikatnie zamglone.
Masz rację, Danciu, mało nas tutaj pisze, ale ludzie mają swoje sprawy, pracują, i nie zawsze znajdują czas, aby zajrzeć do wątku. Ja przyzwyczaiłam się dzień zaczynać i kończyć spotkaniem z Wami. W ciągu dnia na ogół nie mam kiedy zajrzeć, bo różne domowe zajęcia, rower, spotkania ze znajomymi, działka pochłaniają czas. Ale rankiem zawsze chętnie wypiję kawę w Waszym towarzystwie. Zapraszam!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9810  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 14:14
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 758
Domyślnie

Cytat:
...a w poniedziałek jazda do Łomży na Rm głowy .
Do Danci.
Pisałaś do mnie, i mnie na Różnościach. I dzwoniłaś, nie mogłem rozmawiać, przepraszam

Oj, długo czekałaś na ten Rezonans Magnetyczny. Ale i u nas moja żonka musiałaby tak czekać.
Więc zdecydowaliśmy się zapłacić. 400 zł i w ciągu tygodnia.
Ale u Ciebie..., ja rozumiem co odpowiesz.
Zatroszczyłaś się o moją wnuczkę, Anię. Dziękuję, jest lepiej.
Z Anią, to znacznie poważniejsza sprawa. Zupełna utrata równowagi, słuchu 1stronna, wymioty, omdlenia. Długo trwało w szpitalu, badania (w tym RM i tomografia), zanim zdiagnozowali. Wreszcie zlokalizowali - guz-nerwiak. I na to radykalnie, (podobno), jest tylko Gamma Knife, (lub Cyberknife).
Jest, (wstępnie), zapisana na 8.IX w W-wie.
W tej chwili z Anią jest lepiej, na razie dostaje jakieś sterydy, już chodzi z pomocą mamy i siostry.
Jeszcze tylko wcześniej trzeba zrobić Badanie Audiowizualne ucha.
I to właśnie chciałem Ci polecić.
Jest to badanie laryngologiczne.
Musi Ci to zlecić otolaryngolog.
Poczytaj tutaj: http://tiny.pl/gjdt6

Jesteśmy do jutra na "ranczo".
Jest ślicznie, ciepło, świeżo i bardzo zielono.
Usuwaliśmy szkody po ostatnich wichurach i ulewach. Żonka przycina kwiatki i inne bylinki.
Ja na krzewach aronii porozwieszałem płytki CD. Te płytki to mój patent na ptaki. Żeby nie "pomagały" nam w zbiorach, jak to zrobiły ostatnio.
Jak nam się uda zebrać ze 3kg aronii, to znów moja żonka zrobi ze 4l 33%-wej naleweczki. I jeszcze słoiczki pysznego dżemu.

Oto mój patent:











Pozdrawiam.
Janek.

PS. Gdy zdjęcie za ciemne proszę puknąć 3~6 razy na klawisz F3.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 18-08-2017 o 16:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9811  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 14:31
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 758
Domyślnie

Do Danusii.

Wczorajsze posty z godz. 21 usunęłaś.
W nich wpisany link stykał się z tekstem. Nie wolno tak. Link musi być oddzielony od ostatniej litery lub znaku tekstu spacją.
To ta długa "belka" na klawiaturze. Pisałem Ci to kiedyś.
Pa.
J.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 18-08-2017 o 14:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9812  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 22:29
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 166
Domyślnie

Witam wszystkich miło .
Janku dziękuję za odzew bo martwiłam się okropnie ale odpiszę jutro w wolnej chwili gdyż rano mam chrzciny mojego pierwszego wnusia i sporo zajęć z tym związanych .
Pozdrawiam cieplutko Ciebie i pozostałych forumowiczów .
P.s. dziękuję za link..... Dobrej nocki .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9813  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 22:30
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Zdjęcia

Witam wieczorkiem. Dziękuję Janku za porady ale ja pracuję na Androidzie i jestem ciemna!! Nic z tego mi nie wyjdzie. Na tablecie nie mam funkcji myszy i nic nie wstawię bo brak prawego przycisku tak jak na laptopie!! Dziś była tu burza z gradem a i teraz pada deszcz.Siedze jeszcze ale zaraz położę dr.do łóżka i sama wskoczę!! Już tylko połowa mi została na służbie! Szybko czas leci?Życzę wobec tego dobrej nocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9814  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 22:33
lenasto2's Avatar
lenasto2 lenasto2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: wrocław dolnośląskie Polska
Posty: 1 068
Domyślnie

Janku pięknie masz na tym swoim "ranczu" oaza ciszy , zieleni i na pewno śpiewu ptaków i upały nie sa tak uciążliwe.
Ja takie płytki wieszam na zewnątrz w rogach okna ,żeby odstraszać jaskółki jak zaczynają zakładać gniazda .
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9815  
Nieprzeczytane 19-08-2017, 06:49
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Dzień dobry! Ciepło od rana, już temperatura przekroczyła 20 st. Zrezygnuję z wycieczki, chyba wczoraj znowu za daleko pojechałam, bo dzisiaj nie mam ochoty. Nazbierało się różnych zajęć w domu, więc nie będę wychodzić, tylko po zakupy. No i wieczorem, jeśli nie będzie padać pójdę do znajomych na grilla.
Danciu, koniecznie napisz jak przebiegł chrzest. Czy maluszek nie bał się nowego miejsca? A jak będzie miał na imię?
Zapraszam na kawę!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9816  
Nieprzeczytane 19-08-2017, 11:02
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 758
Domyślnie

Odpisuję tak expresowo, jak na mnie, żeby podziękować za reakcję obydwóm Danusiom.
A zwłaszcza Lence z Wrocławia. Za pochwałę i docenienie moich wysiłków fotograficznych.
Tak, Lenko, mamy tu fajnie. Bez luksusów, za to w bardzo ścisłym kontakcie z przyrodą.
Na szczęście ostatnie nawałnice przeszły tu trochę bokiem. Nie dotknęły tej strony Kartuz, gdzie jesteśmy.
To wielkie nieszczęście, jakie obserwujemy w fotorelacjach telewizyjnych, spotkało i dotknęło najmocniej powiaty Chojnic i Kościerzyny.
Tak, tak - Kościerzynę. Dokładnie tam gdzie Ty mieszkasz, Danusiu.
A zwłaszcza Twoja siostra z twoimi wnuczętami. Dziemiany, Brusy.....
Chociaż Ciebie tu wtedy nie było, jesteś w Niemczech, ale przecież informacje stąd tam do Ciebie jakieś docierały, ? Napisz coś n.t.t.
No i piszę, w tej chwilce właśnie, korzystając z tego, że moja luba żonka jeszcze sobie chrapkuje, hihi...
Ona "...tak może spać, i spać, i nigdy nie ma dość. Co w końcu będzie z tej dziewczyny..." -- była kiedyś, strasznie dawno temu, taka piosenka. Chyba "Marynika" miała tytuł. A ja jestem ranny ptaszek.
Na świecie rankiem jest tu najpiękniej. Świeżo po nocy, cisza, ptaszki podśpiewują. Zawsze będę pamiętał jak to moja wspaniała Mama w domu wstawała najwcześniej, skoro świt, krzątając się po kuchni śpiewała sobie: "Kiedy ranne wstają zorze..(...)..Tobie śpiewa żywioł wszelki..."

Pora kończyć. I brać się za śniadanko.
Pozdrawiam Danusie i Lenkę .
Janek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9817  
Nieprzeczytane 19-08-2017, 14:09
Eve 2's Avatar
Eve 2 Eve 2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Mazowsze
Posty: 195
Domyślnie Dzień dobry

Dzień dobry..........
Jestem początkująca na tym forum, miło mi będzie Was poznać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9818  
Nieprzeczytane 19-08-2017, 16:42
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 758
Domyślnie

Eve miła. Z wzajemnością.
Jesteś na forum - zielona lampka.
Zajmij się uzupełnianiem danych oraz ustawień/opcji tego forum.
Ustawienia i FAQ/Pomoc na czerwonej belce.
Będzie Ci łatwiej się tu poruszać.
A nam ewentualnie Ci pomóc.
Pozdrówka.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9819  
Nieprzeczytane 19-08-2017, 20:28
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eve 2
Jestem początkująca na tym forum, miło mi będzie Was poznać.
Eve, nam też będzie miło. Powiedz coś o sobie - czym się interesujesz, co lubisz, czego nie lubisz i takie różne inne, niekonieczne osobiste informacje.
Pozdrawiam Cię!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9820  
Nieprzeczytane 19-08-2017, 20:35
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Rano po zakupach ucięłam sobie drzemkę. Spałam dosyć długo, a obudził mnie szmer deszczu. Pada z przerwami od południa - spokojny letni deszcz. Ale nie poszłam do znajomych. Grill miał być na nowo kupionej działce, na której nie ma jeszcze altanki. A siedzieć za stołem w domu nie miałam ochoty. Poczekamy na lepszą pogodę.
Danciu, Danusiu, co u Was?
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.