menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 10:33
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Skoro temat zszedł na przyspieszenie komputera to ja też coś od siebie.
Mam do czynienia z tym urządzeniem ponad 2 lata. Mogę przemóc wrodzone lenistwo i poczytać instrukcje, porady, ale ja nie zawsze rozumiem, co czytam
Wifi, nie wiem np. czy wyłączenie dysku to to samo, co oszczędność energii (kiedy komputer pracuje, ale gaśnie ekran, co daje się ustawić). Na mój babski rozum nie. Ty mówisz prawdopodobnie o stanie wstrzymania, czy tak?

Mam też pytanie dotyczące usunięcia niektórych programów z menu start.
Dość dużo pousuwałam, ale zostało jeszcze trochę, a że dość długo trwa "odpalanie", jestem bardzo tym zainteresowana.
Dostęp do Sieci mam za pomocą modemu (po łączu telefonicznym dzierżawionym przez operatora od TP SA). Oprócz niego mam w menu start "połączenia lokalne. Kabel sieciowy..." To było używane kiedyś np. do nawiązywania połączenia przez TP SA.
Ręka mnie świerzbi, żeby wywalić to z dolnego paska, ale po pierwsze nie wiem, czy mogę. A po drugie nie umiem tego zrobić inaczej, tylko przez CCleanera, a w nim ma to jakieś inne symbole i nie mogę dojść co jest co.

Aha, jeszcze jedno.
Czy ja uprzedzałam, że trzeba do mnie mówić jak do tumana, żebym zrozumiała?
Nie? Więc teraz to piszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 10:49
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie Jeszcze o szybkości działania i uruchamiania

Ważnym elementem od którego zależy szybkość działania i uruchamiania kompa jest ilość zastosowanych w nim "bajerów". Zdaję sobie sprawę, że jest to sprawa indywidualnego podejścia, jednemu podobają się pięknie wyglądające windows, innemu niekoniecznie, byle szybko działały. Najlepiej iść w tym wypadku na kompromis
Do ustawienia "bajerów" dochodzimy przez:
pstryk PPM (prawym przyciskiem myszy) na Mój komputer - Właściwości - zakładka Zaawansowane - pierwsza sekcja Efekty wizualne i znowu zakładka Efekty wizualne.
Z widocznych pozycji odhaczamy co uważamy za niepotrzebne. Domyślnie są włączone wszystkie. Jeśli mamy wątpliwości to postępujemy metodą prób i błędów tzn. odhaczamy sobie coś, zamykamy okienko konfiguracyjne przez OK i sprawdzamy efekt naszej działalności.
Jest to czynność odwracalna i kosmetyczna, więc proszę się nie obawiać, że coś sp.. (zepsujemy
Acha, proszę nie zaznaczać "Niestandardowe:", to się samo zaznaczy jak zaczniemy odhaczać.
Odnośnie tych "wagoników" o których pisałem. Ich ilość służy mi do prostej oceny, czy np. wyłączenie "bajerów" przynosi jakiś wymierny efekt, czy nie. Czy po wyłączeniu przejeżdża mniej wagoników czy nic się nie zmieniło.
Do Stefana: ilość 7 wagoników jest niezła ale można jeszcze nad tym popracować
Dołączam zrzut jak to u mnie wyglądają bajery.


Dziękuję za uwagę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 11:22
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Wifi, jeszcze raz - splendid !
Dałeś mi dużo do myślenia, i do czytania.
Piszesz:"dziękuję za uwagę". To my dziękujemy. Bardzo nam się ta wiedza przyda, dużo wykorzystamy w naszych komputerach (często 'zamulonych', bo wrodzoną cechą seniorów jest chomikowanie ).
Tak trzymaj! Pozdrawiam.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 13:14
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie odp Chaliniak

Cytat:
... ale nie wiem, które jeszcze można usunąć.
Z zrzutów pokazanych przez Wifi i Stefana widzę, że mogę jeszcze: NeroCheck, jusched, Reader_sl, AdobeARM, bo u Was są odznaczone.

Te wymienione możesz usunąć spokojnie. Jeśli chcesz więcej a nie wiesz które, to załącz obraz z msconfig. Może potrzebne będą 2 obrazki bo całość często nie mieści się na jednym ekranie a okienka nie można rozciągnąć w dół.
Po prostu najpierw normalnie a potem suwaczkiem przesuń elementy żeby było widać poprzednio niewidoczne i drugi zrzut.

W czasie instalacji windowsXP w pewnym momencie pojawia się polecenie "... po restarcie komputera system windows MOŻE się uruchomić"

Skoro może Microsoft to i my pomagierzy możemy: po dokonaniu zalecanych zmian windows MOŻe Ci się uruchomi

Żart oczywiście!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 14:08
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Sprawdziłam msconfig wg # 208.
Ło matko! Zaraz wpadnę w dołek depresyjny, o której właśnie radiowa Trójka gada

U mnie w tej zakładce siedzi lista elementów (poodhaczanych!) długa jak soliter, a nazwy są tak zaszyfrowane, że nawet po zażyciu wielce szlachetnych procentów tego nie zrozumiem.
Pod adresem twórców systemu brzydkie wyrazy powtórzyłam kilka razy. Nie mogli napisać nazwy, tylko wsadzili takie cuś, co to język na supeł zawiązuje, np. ctfmon!?
Idę się cucić do realu, o!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 14:13
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie do AAlka

Cytat:
Mam do czynienia z tym urządzeniem ponad 2 lata. Mogę przemóc wrodzone lenistwo i poczytać instrukcje, porady, ale ja nie zawsze rozumiem, co czytam

Wypisz wymaluj moja małżonka. Tylko ona ma ten komfort, że odpowiada "nie po to cię wyhodowałam, żebym teraz instrukcje czytała". Można i tak.
Cytat:
Wifi, nie wiem np. czy wyłączenie dysku to to samo, co oszczędność energii (kiedy komputer pracuje, ale gaśnie ekran, co daje się ustawić). Na mój babski rozum nie.

Masz dobrze rozwinięty babski rozum. Niby przy wstrzymaniu pracy dysku oszczędzisz jakieś 20-50 gr na m-c ale myślę, że nie o to Ci chodzi. Wymienialiśmy tu uwagi na temat tego czy częste wyłączanie dysku szkodzi mu czy wręcz przeciwnie. Temat b. poważny, bo dla nas informacja o tym, że nasz dysk ma przed sobą jeszcze 20 lat pracy powoduje niesłychany dopływ sił witalnych ...
Cytat:
Ty mówisz prawdopodobnie o stanie wstrzymania, czy tak?
Nie.
Cytat:
Dostęp do Sieci mam za pomocą modemu (po łączu telefonicznym dzierżawionym przez operatora od TP SA). Oprócz niego mam w menu start "połączenia lokalne. Kabel sieciowy..." To było używane kiedyś np. do nawiązywania połączenia przez TP SA.

Na to nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci jednoznacznie. Nie chcę żebyś przez moje uwagi straciła łączność z nami. Spytaj przy okazji tego co dostarcza Ci internet.
Cytat:
Aha, jeszcze jedno.
Czy ja uprzedzałam, że trzeba do mnie mówić jak do tumana, żebym zrozumiała?
Nie? Więc teraz to piszę.
Nie przesadzaj. Podobno to chodzi o te półkule (mózgowe). Kobiety mają je jakieś inne (czytaj: zdeformowane niż mężczyźni. Często otrzymuję listy: "no jak to nie zrozumiałeś, przecież napisałam już tak prosto, że bardziej nie można". A ja ani w ząb nie wiem o czym mowa. Przyzwyczaiłem się!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 14:20
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Nie przesadzaj. Podobno to chodzi o te półkule (mózgowe). Kobiety mają je jakieś inne (czytaj: zdeformowane niż mężczyźni.
Jeszcze nie dotarłam do realu, więc odpysknę.
Zdeformowane tzn., że ludzkość dzieli się na ludzi i kobiety, tak?!
No to oświadczam, że mam tylko jakieś inne. Te półkule mózgowe Trochę nadgryzione zębem czasu, o!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 15:51
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Kazik napisał:

Nie zgodzę z tym co piszesz. Mam nadzieję, że potraktujesz to co piszę jak normalną wymianę zdań a nie jak motto z Twojej stopki Łudzę się tym bo tytułów nijakich nie posiadam
Widzę, że sprawę kręcenia się dysku traktujesz "po samochodowemu" tzn. lepiej wyłączyć żeby się nie zużywał.
Motto ze stopki jest na wątki "polityczne".
Włączyłem kompa i tak będzie do nocy. Jeżeli będę tylko na seniorku, lub czasem sprawdzę coś w Google, to HDD nie włączy się ani raz. Wyjątek będzie jak zechcę wkleić fotkę, no to musi być pobrana z dysku. W Google znalazłem to:
BIOS
Teraz czas na to, co jest czarna magia dla poczatkujacych, .... HDD POWER DOWN- sluzy do ustawiania czasu, po jakim nieaktywny dysk twardy zostanie wylaczony. Nie nalezy tutaj ustawiac zbyt krotkiego czasu wylaczania, gdyz zbyt czeste ...
--cytat. Brak polskich znaków, ja to skopiowałem.
Ale w środku nic na ten temat. Nie spotkałem też co producenci piszą na dyskach. Jednak możliwość dowolnego ustawiania czasu pracy dysku do czegoś służy, bo inaczej by było wyłącz=nigdy. 2 godz jak włączyłem kompa i dysk wyłączony.
Ustawienie na 3 min nie powoduje jego częste wyłączenie. Jak dysk jest używany [zapis-odczyt] częściej to się nie wyłączy. Pisząc w Wordzie zapisuję automatycznie co minutę, tak więc do końca pisania-dysk się będzie kręcił cały czas. Tu na seniorku to nie na dysk zapisuję co właśnie piszę. Dysk być może dziś się wcale nie włączy już.
Cytat:
Napisał wifi

Masz dobrze rozwinięty babski rozum. Niby przy wstrzymaniu pracy dysku oszczędzisz jakieś 20-50 gr na m-c ale myślę, że nie o to Ci chodzi. Wymienialiśmy tu uwagi na temat tego czy częste wyłączanie dysku szkodzi mu czy wręcz przeciwnie. Temat b. poważny, bo dla nas informacja o tym, że nasz dysk ma przed sobą jeszcze 20 lat pracy powoduje niesłychany dopływ sił witalnych ...
Bynajmniej nie o energię mi chodzi ale o żywotność dysku. Te 20 lat pracy to optymizm producenta. Po samochodowemu rozumując, to nie wyłączam silnika na każdych czerwonych światłach, ale wyłączę na pobliskim przejeździe kolejowym. Bo widząc że zamykają szlaban, wypalę papieroska i jeszcze długo potem poczekam na otwarcie. Oszczędzę paliwo i smrodu sobie i mieszkańcom domku. Wentylator ulega czasem uszkodzeniu-łożysko, a może panewka. A dysk ma się kręcić non-stop, czy ustawisz wyłącz po godzinie?

Bo jednak klastry ulegają uszkodzeniu. Wcześniej niż 20 lat. Mam program do naprawy i wypróbowałem kiedyś na sfatygowanej dyskietce--naprawiło 3 a jeden nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 20:25
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie włączanie komputera takie i siakie 1

Nikt tu nie napisał (albo ja przeoczyłem) o najprostszym wg mnie sposobie wyłączania komputera Dotyczy to zarówno komputerów stacjonarnych jak i laptopów.
Naciskamy po prostu przycisk Power - ten sam, którym włączamy komputer. Nie jest to bynajmniej jakieś wyłączanie awaryjne, "na chama", tylko normalne wyłączenie. Uruchamiają się wszelkie procedury kończące pracę windows. Jest to dokładnie to samo co Start - Wyłącz komputer - Wyłącz.
Jeśli jakiś program zawiesi się nam, (nie reaguje na ruchy myszką ani na klawiaturę) to naciskamy jednocześnie klawisze ALT + CTRL + DEL i powinno wyświetlić się wtedy okno "Menedżera zadań Windows" a my wybieramy pierwszą zakładkę - Aplikacje. Są tam wyświetlone działające aktualnie programy, (najczęściej jeden) i wybieramy ten który nie reaguje i pstrykamy w Zakończ zadanie. Dany program / proces zostanie zamknięty bez względu na wszystko inne. Uruchamiamy go ewentualnie ponownie i jest OK. Poniżej okienko Menedżera zadań.

cdn.
ps. pomyliłem się w tytule, powinno być oczywiście: "Wyłączanie komputera", ale tytułu nie można zmieniać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 20:37
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie wyłączanie komputera takie i siakie cd.

Jeśli natomiast komputer zawiesi nam się "na amen" tzn. nie reaguje ani na myszkę ani na klawiaturę to musimy zrobić tzw. "twardy reset". Naciskamy przycisk Power (ten co poprzednio) ale trzymamy go wciśnięty przez ok. 5 sekund. Po tym czasie nastąpi wyłączenie zasilania kompa (to samo co wyjęcie wtyczki z kontaktu).
Chciałem napisać "należy tego unikać", ale usunąłem bo nikt w końcu nie zawiesza swojego komputera specjalnie.

Opcje określające co ma komputer robić po naciśnięciu przycisku Power możemy ustawić wg własnych upodobań, docieramy do nich wybierając kolejno:
Panel sterowania - Opcje zasilania - zakładka Zaawansowane. Poniżej widok tego okienka. Są tam widoczne 4 opcje do wyboru co komputer ma zrobić jak zostanie naciśnięty przycisk zasilania. Domyślnie jest: Zamknij system. Tak sugeruję zostawić.
Jak już dogrzebaliśmy się do tego okienka to możemy odhaczyć opcję "Monituj o podanie hasła, wznawiając pracę komputera po stanie wstrzymania" i nie będzie nas pytał (nie pojawi się w ogóle okienko) o podanie hasła po stanie uśpienia o czym była mowa niedawno.
Pokazuję również to okienko coby było widać o czym piszę


Dziękuję za uwagę - a dzisiaj była ona potrzebna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 21:18
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Wifi.
Poczytałam wątki i stwierdziłam,że mój laptop długo się otwiera. Mam laptopa ASUS z Vistą i po uruchomieniu msconfig widzę że wszystko mam odhaczone i z tego wnioskuję że to wszystko się otwiera.
Wygląda to tak:

..


A na pasu przy zegarze jest tak

__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 22:32
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Nawiązując do 29 postu Wifi (dziękuję) podaje zrzut po usunięciu owych 4 programów o które chciałem się upewnić.



Nie wiem co te 5 pozostałych nazw oznacza /poza gg/ ale chyba to jest potrzebne.
Przy okazji informuję, że podczas uruchamiania komputera lecą 3 "wagoniki"

Korzystając z uprzejmości Wifi chciałbym się poradzić w tej samej sprawie t.zn. usuwania z Autostartu zbędnych procesów /programów/. Wyczytałem w necie, że pewne uruchamiane programy można wykryć i usunąć jeszcze w innym miejscu, następującą drogą:
Start>uruchom/wpisać regedit/>OK>HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\ Current version\Run Po kliknięciu Run po prawej stronie rejestru są te procesy, które uruchamiają się podczas startu i tu można je usunąć.
Podaję zrzut wyniku tego dojścia:



W związku z tym, że obok zegara mam ikonkę (biały trójkąt w nieb. kwadraciku) Sound MAX Digital Integrated Audio, nie wiem po pierwsze czy można go usunąć z autostartu po drugie czy 3 i 4 pozycja od góry na moim 2 zrzucie nie odpowiada za tę ikonkę i czy te 2 pozycje można usunąć. /W nazwie są Sound MAX/. Symantek PIF to pewnie mój NortonAntivirus na pewno potrzebny przy otwieraniu systemu.
Będę wdzięczny o opinię w podanych sprawach. Dzięki też za inne wyjaśnienia na tym forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 22:52
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie do Elżbiety V

Cytat:
Poczytałam wątki i stwierdziłam,że mój laptop długo się otwiera. Mam laptopa ASUS z Vistą i po uruchomieniu msconfig widzę że wszystko mam odhaczone i z tego wnioskuję że to wszystko się otwiera.

Jest dokładnie jak piszesz.
Mała uwaga: Ty masz wszystko za-haczone a nie od-haczone. To analogia do za-znaczać i od-znaczać.

Szkoda, że nie rozciągnęłaś pierwszej kolumny, żeby widać było cały wpis bo tak to nie wiem co tam dalej pisze
Z tego co widzę to należy wyłączyć wszystko oprócz:
(technicznie zrób to tak: najpierw pstryknij w "Wyłącz wszystkie" a potem zaznaczaj kolejno te, podane poniżej).

Windows D... - nie wiem co to (nie widać)
Synapis ... - to do touczpada, jak używasz to zaznacz
avast ... - jak działa w tle to zaznaczyć, jak nie to nie zaznaczać

drugie okienko
Microsoft@ - nie wiem, zostawić (nie widać)
Microsoft Of... - nie wiem, zostawić (nie widać)
Nowe GaduGadu - zostawić
Microsoft Of.. - nie wiem, zostawić (nie widać)

Najpierw przed wprowadzeniem zmian policz wagoniki ile ich przejeżdża, po odhaczeniu policz znowu i napisz czy jest jakaś różnica.
Nie napisałem poprzednio, (ale windows to robi za mnie): po wprowadzeniu zmian należy zrestartować komputer: Start - Wyłącz komputer - Uruchom ponownie
Po restarcie powinna zniknąć większość ikon widocznych na załączonym zrzucie.
Dodatkowo po restarcie pokazuje się okno o treści: Dokonano zmiany ... ble, ble.
Należy u dołu zaznaczyć: Nie pokazuj więcej i zamknąć.

Ostatnio edytowane przez wifi : 25-01-2010 o 23:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 23:42
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie dla chaliniak

Z tego co widzę to wygląda tak:
1 smtray - tzn. czy SoundMax ma być w tray'u (czyli Zasobniku sytemowym - koło zegara) odzaczyć - usunąć. (to nie to samo co regulacja głośności - ta zostaje)
2. DrvListnr - dotyczy również SoundMax - spokojnie usunąć
3. AGRSMMSG - to dotyczy modemu (który prawdopodobnie używasz) - zostawić
4. gg - zostawić
5. ctfmon - dotyczy to zaawansowanych funkcji windows jak rozpoznawanie mowy (oczywiście nie polskiej bo za trudna dla amerykanców) - usunąć spokojnie

Przy okazji informuję, że podczas uruchamiania komputera lecą 3 "wagoniki".

B. dobrze, można powiedzieć, że chodzi Ci komp jak burza! Rewelacja!

Cytat:
Korzystając z uprzejmości Wifi chciałbym się poradzić w tej samej sprawie t.zn. usuwania z Autostartu zbędnych procesów /programów/. Wyczytałem w necie, że pewne uruchamiane programy można wykryć i usunąć jeszcze w innym miejscu, następującą drogą
Start>uruchom/wpisać regedit/>OK>HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\ Current version\Run Po kliknięciu Run po prawej stronie rejestru są te procesy, które uruchamiają się podczas startu i tu można je usunąć.
Podaję zrzut wyniku tego dojścia:
W msconfig znajdują się właśnie pozycje zawarte w kluczach RUN rejestru.
Jak usuniesz (wyłączysz) przy pomocy msconfig to znikną z kucza RUN. Wyłączanie ich przy pomocy msconfig ma tą niebagatelną zaletę, że możesz przywrócić (włączyć) dany proces, a jak usuniesz bezpośrednio z rejestru to ... kaplica.
Pasek ikon koło zegara w większości reprezentuje uruchomione w tle programy, więc jak usuniesz te programy jak pisałem na początku to znikną i w tray'u po restarcie kompa.
NortonAntyVirus jest tak perfidny, że nie pokazuje się w msconfig, nie wiem jak oni to robią. Ale Ty go używasz i masz zamiar używać więc jego wyłączenie Cię nie dotyczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 23:55
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Wifi, bardzo Ci dziękuje za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Postaram się nie zamęczać Cię często pytaniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 10:08
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie Jeszcze inne miejsca/sposoby usuwania programów z Autostartu

Za pomocą:
1) CCleaner-a
2) Everest-a
3) Startup Manager-a

4)
Cytat:
Napisał chaliniak
... w sprawie usuwania z Autostartu zbędnych procesów /programów/. Wyczytałem w necie, że pewne uruchamiane programy można wykryć i usunąć jeszcze w innym miejscu, następującą drogą:
Start>uruchom/wpisać regedit/>OK>HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\ Current version\Run Po kliknięciu Run po prawej stronie rejestru są te procesy, które uruchamiają się podczas startu i tu można je usunąć.
Wieśku, moim skromnym zdaniem, (a mam taką cichą nadzieję, że Wifi potwierdzi) - ten 4)-ty sposób wydaje mi się najbardziej ryzykowny.
I niebezpieczny. Dla słabo poruszających się w tajnikach komputera.

To chyba Gerd jakiś czas temu przestrzegał: "nie grzebać w rejestrze!"
Ja uważam, że nawet jeżeli ktoś poprawnie wykona całą operację usuwania (kończąc przyciskiem "Zastosuj"), to w szczęśliwym przypadku narażony będzie na kłopotliwe zapytania/komunikaty kompa. I wtedy stanie na rozdrożu.

Nie załączam screenów ilustrujących te ww. 3 programy.
CCleanera wszyscy znają (dla tych co nie - posty #62 i 78).
Everesta warto mieć, także ze względu na inne cenne jego funkcje (post wifi #219, i mój #196).

Startup Manager ( post #210) pod względem kontrolowania, a zwłaszcza usuwania programów z Autostartu, uważam za najlepszy.
Jest bardziej kompletny i szczegółowy - w porównaniu z CCleanerem.
Zaś w Evereście, (choć jest super, bo "omnibus" - pisał już wifi) - można usuwać. Ale przywrócić już nie.

I jeszcze do:
Wieśka
- masz malutko w Autostarcie, tylko 4, gratuluję szybkości kompa.

Elżbiety
- masz strasznie dużo obok zegarka (to się nazywa fachowo - wifi już użył - "Zasobnik systemowy").
Ale to Ci poznika, jak zrobisz porządek w Autostarcie.

wifi
- po 1sze: wg Startup Manager-a nie wolno usunąć ctfmon. Więc ?.
A co z GrooveMonitor, o który pytałem?
po 2gie: piszesz resetować ("twardo") przyciskiem Power. A od czego przycisk Reset.
Lecz Twoje dorady odnośnie Opcji zasilania, są cenne, skorzystam.

Pozdrawiam.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 10:30
nair nair jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Solec Kujawski
Posty: 97
Domyślnie

Mam pytanie dotyczące hibernacji a mianowicie: czy po włączeniu hibernacji można wyłączyć zasilanie. Mam listwę przepięciową z świecącym wyłącznikiem i w nocy on przeszkadza. U mnie są dwa razy po trzy wagoniki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 11:16
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Cytat:
Napisał nair
Mam pytanie dotyczące hibernacji a mianowicie: czy po włączeniu hibernacji można wyłączyć zasilanie. Mam listwę przepięciową z świecącym wyłącznikiem i w nocy on przeszkadza. U mnie są dwa razy po trzy wagoniki.
1- masz listwę przepięciową, dobra rzecz. Przeszkadza, to na niej wyłączaj. Ale wtedy hibernacja Ci zbędna. Traci sens.
1- dwa "wagoniki", to super.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 11:33
nair nair jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Solec Kujawski
Posty: 97
Domyślnie

Stefan dzięki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 14:21
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Stefan, po wyjaśnieniach Wifi ani myślę o usuwaniu przez Edytor rejestru, dlatego właśnie go pytałem. Przez Msconfig i łatwiej i można ponownie zaptaszkować. Tylko ktoś musiał pomóc odcyfrować np. skrót Smtray , jak to zrobił dla mnie Wifi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komputer dla początkujących KURS E-ASYSTENT.COM eSenior 36 26-09-2015 08:36
Jak poznać, że starsi rodzice potrzebują stałej opieki? - komentarze dorka1958 Ogólny 25 05-09-2013 22:38
Komputer to moj przyjaciel miś Białystok 9 27-05-2013 13:18
Komputer nie tylko dla wnuka - komentarze breguet Ogólny 2 22-08-2007 01:38
Komputer bez stresu Ewa_P Praca, wolontariat 3 28-06-2007 00:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.