menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > dolnośląskie > Wrocław
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 13:58
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie Mój WROCŁAW


Zastanawiałam się dlaczego nikt nie pisze o Wrocławiu na stronie Wrocławia. Dolny Śląsk, to grupa naszch małych Ojczyzn i każdy region ma swoją specyfikę. Wrocław też.Wpadłam na to dziś kiedy załatwiałam sprawy bankowe na pl.Grunwaldzkim i mogłam przejść pod nowo wybudowanym rondem do Pasażu na zakupy /delikatesy/ Wspaniale to rozwiązali. Zazdrościłam trochę Galeri na pl.Dominikańskim a teraz już mam swoje przejście. Brak mi jednak zieleni. Mam nadzieję, że z czasem to będzie jak skończą budowę na terenie całego placu. Niby nic a cieszy.Mimo wszystko tęsknię za skwerem na przeciw dwudziestolatka i placu z warzywami.Są miasta na Dolnym Śląsku które znam i z którymi wiążą się wspaniałe wspomnienia jak: Duszniki - kupiona lalka a za dziewięć miesięcy urodziłam syna. Bolesławiec, piękny i sentymantalny, Karpacz, mogę tak wymieniać w nieskończoność. Odwiedzałam je razem z moim mężem. On pracował /inspektor finansowy/ a ja zwiedzałam wspaniałe okolice, a pobyty były prawie miesięczne. To były piękne dni, naprawdę piękne dni.
  #2  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 14:42
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

hmmm....nutka nostalgii mnie ogarnęłą...ja pochodzę z twoich stron...bliżej z Bystrzycy Kłodzkiej i uważam,że Łódzi daleko do krajobrazu Dolnegośląska...Ja osobiście kocham Pl.Dominikański,rynek, pl. Grunwaldzki - przy którym mieszkałąm dwa lata )) och... tęskno
  #3  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 14:48
helenka helenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 230
Domyślnie

Od stycznia tego roku już nie mieszkam we Wrocławiu, ale moje małe tęsknoty nie pozwolą mi o nim zapomnieć. Teraz mieszkam w Trójmieście. Może będę postrzegana jak intruz, ale skoro na wątku Pomorskim ( miasto GDAŃSK) nazwano mnie konkurencją , to być może tu, będę mogła się przytulić. Postaram się nie narzucać wam swoją obecnością, postami, ani widoczkami. Ot wejdę od czasu do czasu, przycupnę w kąciku i poczytam...

Ostatnio edytowane przez helenka : 04-04-2008 o 14:49.
  #4  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 15:26
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Frido, Bystrzcę Kłodzką wiążę też z wspomnieniami. Jak zwykle byliśmy tam w trójkę. Pamiętam muzeum etykietek zapałczanych. Pamiętam, że byliśmy sami i całe muzeum było dla nas, ale to była radocha. Mieszkaliśmy w pokoju gościnnym w Nadleśnictwie. Niestety musieliśmy przed terminem wyjechać, bo dziecko mieszkające w tym samym domu miało szkarlatynę i w obawie o nasze maleństwo wybyliśmy do Międzlesia. Jednak to co pozwiedzaliśmy, tego nam nikt nie odbierze.
  #5  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 15:32
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Helenko, przyjmuję Cię do Wrocławia z otwartymi ramionami. Wrocław to bardzo gościnne miasto i napewno w ramach sentymentalnych powrotów odwiedzisz miejsca znane, ale już nie takie same. Narzucaj się i wspominaj to co zabrałaś nad nostalgiczne nasze morze.
  #6  
Nieprzeczytane 04-04-2008, 23:05
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Post

ja też sie zastanawiałam czy w takim dużym miescie nie ma takich co nalezą do naszego klubu,ale jednak jestescie,to witamy i zintegrujmy sie,piszmy o tym naszym miescie,gdzie byliście i co nowego warto zobaczyć,co nowego jest wokolo i wogole na rózne tematy,Wrocław jest taki piękny...
  #7  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 13:28
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Dlatego właśnie "jakempo", gdy zobaczyłam, że Wrocław nie ma żadnego wpisu, postanowiłam, że jest nas wrocławianek trochę więcej. Dolny Śląsk jest piękny i tam możemy pisać o wspaniałych krajobrazach, miejscach które były przez nas odwiedzane, ale możemy pisać też o naszym mieście jak szybko zmienia swoje oblicze. Tematów jest multum, dlatego mam nadzieję, że wrocławianki się uaktywnią .
  #8  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 14:01
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie zagubiony Wrocław

Lawenda tak zmienia swoje oblicze ale Ja ciągle szukam miejsc w których zatrzymał się mój zagubiony świat dawnego Wrocławia.
Zakątków urokliwych do których docieraliśmy w młodości.
I chociaż los rzucił Nas w różne strony to w tym mieście spędziliśmy swoje dzieciństwo ,młodość .
W tym mieście pozostali Nasi rodzice,rodzeństwo oraz przyjaciele.
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
  #9  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 14:19
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Miła "hebro" właśnie o to chodzi. Potrzeba na "WROCŁWIU" takich właśnie wpisów, wspomnień, miejsc które utkwiły nam w pamięci bo mają dla nas niezatarte wspomnienia. To będzie bardzo ciekawe. Twoje wspomnienia ubogacą nasze kochane miasto. Nowe tematy na wrocławiu, nowe wątki. Wspomnienia sentymentalne i realne życie. Już się cieszę. Pozdrawiam i czekam na Twoje wspomnienia
  #10  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 14:27
helenka helenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 230
Domyślnie


Mam nadzieję ,że ta mini-panorama nie zburzy ładu panującego na tym wątku, ale moja rogata natura czasem daje znać o sobie i wtedy jestem niesforna. To miłe Lawendo, że za uaktywnienie Wrocławskego tematu nie dostało ci się ,,po łapach", (ja za to samo, dostałam )... Ale piszę w innej sprawie: Byłam mieszkanką Wrocławia od 1965 do stycznia 2008r. I teraz , kiedy z trudem buduję sobie własne miejsce na pomorzu, coraz częściej wracam myślami na stare śmieci. ....Czegoś mi braknie, czegoś widzieć żądam... jak pisał poeta . Szukam kogoś kto w swoich wiosenno-fotograficznych spacerach zabłąka się w okolice ulic : Wapienna, Gajowa, Gliniana, Hubska... Są tam dwie kamienice bliskie memu sercu, których fotografii nie zrobiłam . Więc może któraś z was zrobi to ,o czym ja w przeprowadzkowym bałaganie zapomniałam . Chodzi mi o dom na ul. Glinianej 60 i na Wapiennej 27. Szukałam w internecie, ale znalazłam tylko ten, który widziałam z własnego balkonu. Przepraszam , że się rozpisałam (watek to nie blog) ale gdzie indziej miałam umieścić swoją prośbę ???
  #11  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 15:04
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

No cóż Helenko przyjęłam Twoją propozycję i mam nadzieję, że fotografię tych domów napewno będziesz miała. Mówiąc prawdę poproszę syna i jeżeli znajdzie czas to napewno podjedzie i zrobi te zdjęcia, ale to trochę potrwa bo mieszka poza Wrocławiem i lubi filmować i fotografować. Musisz się więc uzbroić w cierpliwość. Być może ktoś wcześniej spełni Twoją prośbę, Wierzę że Wrocławianie są ludźmi bardzo życzliwymi.Coś mi się wydaje, że czytałam Twój blog i nawet dodałam komentarz.
  #12  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 19:41
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Helenko przypadkowo, a może intuicyjnie weszłam na ten wątek. Jestem Wrocławianką już ponad 40 lat, ale nie mam czasu na te dodatkowe wątki regionalne, od samego początku ich istnienia byłam przeciwniczką. Wrocław jest promowany wszędzie, a tu ile osób cokolwiek przeczyta.
Chcę powiedzieć,że intuicja ściągnęła mnie pierwszy raz na te regionalne wątki i dowiedziałam się, że chciałabyś zdjęcia kamienic. Ja mieszkam w tej okolicy, przy ul.Bocznej, na samym rogu Hubskiej.Glinianą chodzę codziennie, Wapienną też często, więc te zdjęcia mogę zrobić bez problemu. Może jeszcze jakieś potrzebujesz to napisz.
Zrobię je jutro i w poniedziałek. Tylko czy wysłać Ci pocztą email, czy zamieścić tu w wątku.Pozdrawiam serdecznie.
__________________
  #13  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 20:15
helenka helenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 230
Domyślnie

Urszulo! Chcę tylko te dwa. Na Glinianej 60 mieszkałam jako mężatka prawie 35 lat, natomiast z Wapienną wiąża się moje lata młodzieńcze, pierwsza miłość... Dopóki tam mieszkałam , nie brakowało mi tego, ale świadomość ,że miałabym tych miejsc nigdy więcej nie zobaczyć - zabolała. Więc jeśli możesz i chcesz to dla mnie zrobić... No może jeszcze szkoła kolejowa na Joannitów gdzie uczył się mój syn...

Ostatnio edytowane przez helenka : 05-04-2008 o 20:28.
  #14  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 20:23
helenka helenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 230
Domyślnie

Jeszcze zapomniałam ( to te emocje). Możesz te fotki przesłać e-mailem (podam ci na priv) , Jeśli nie będą zbyt duże, to możesz w moim profilu w szybkich komentarzach, lub tu, na wątku . Wybór należy do Ciebie.
  #15  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 21:28
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Tak bardzo się cieszę, że Wrocław zaczyna żyć. Proszę piszcie nowe wątki, nowe tematy żeby zniknęła ta jedynka. To będzie naprawdę wspaniałe. Mam też nadzieję na wpisy Helenki. To będzie taka podróż sentymentalna z północy na południowy zachód. Urszulko jesteś wspaniała, tak szybko zareagowałaś na prośbę Helenki. Ja dopiero jutro miałam się spotkać z synem. Dzięki
  #16  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 21:32
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Helenko jak tylko zrobię te zdjęcia to wyślę Ci pocztą e-mail.Z aparatu wychodzą duże zdjęcia, ja je trochę zmniejszę do 800 x 600 pixeli. Jak będziesz chciała to sobie jeszcze zmniejszysz.
__________________
  #17  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 21:40
helenka helenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 230
Domyślnie

Zgoda na ten rozmiar Urszulo, Co do szkoły kolejowej ,to oczywiście chodzi o ul .Dawida , a nie Joannitów.
Co do zakładania nowych wątków , to się zraziłam, ale możecie liczyć na moją częstą bytność oraz sentymentalne 5 groszy od czasu do czasu.

Ostatnio edytowane przez helenka : 05-04-2008 o 21:48.
  #18  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 22:04
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Pozdrawiam,ja również mieszkałam we Wrocławiu(1960-2001),zostawiłam tam moją młodości,bardzo tęsknie,ale jak tylko mogę to odwiedzam Dzieci,które tam mieszkają.Bardzo pięknie się zmienia wszystko.drogie jest mi Śródmieście. Spędziłam we Wrocławiu święta.więc nacieszyłam się.
  #19  
Nieprzeczytane 07-04-2008, 09:56
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

od czasu do czasu będę zaglądać na wasze forum....przynajmniej tak będę mogła poczuć klimat moich stron...zreszta jesli dojdzie do skutku to może w lipcu zagoszczę we Wrocłąwiu i i nie tylko to jak ruszę na piechote z dworca to hohoh nie wiem gdzie sie zatrzymam ))))) pozdrawiam
  #20  
Nieprzeczytane 07-04-2008, 17:49
helenka helenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 230
Domyślnie

http://pl.youtube.com/watch?v=XWm0vt...eature=related
Urszula dotrzymała słowa. Podziękowania w formie odgłosów wiosny. Będę czekać na następne.

Ostatnio edytowane przez helenka : 08-04-2008 o 11:56.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mój wnuczek krise1 Jestem babcią, jestem dziadkiem 27 05-10-2019 22:04
Mój pierwszy raz kufa86 Humor, zabawa - wątki archiwalne 60 18-05-2009 20:57
Wrocław - miasto, które dba o seniorów - komentarze iwo1111 Ogólny 2 03-05-2008 14:26
Szkolenia komputerowe Wrocław jadrys2 Zaproszenia 0 02-04-2008 22:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.