menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4921  
Nieprzeczytane 25-03-2017, 22:16
milac's Avatar
milac milac jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 5 700
Domyślnie

Jednym z profili leczniczych Uzdrowiska Szczawno Zdrój jest kardiologia.
Sanatorium Pionier - ilu kuracjuszy tyle opinii.
Nie wiem czego oczekujesz ?.
Mały obiekt w centrum uzdrowiska,zabiegi obok .
__________________
Danusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4922  
Nieprzeczytane 15-05-2017, 16:20
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Znacie sanatoria gdzie obowiązuje taka zasada http://kedu.pl/holistyczne-podejscie...co-to-takiego/ czyli holistycznego podejście do pacjenta. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Czy udało wam się trafić właśnie na takie sanatorium.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4923  
Nieprzeczytane 15-05-2017, 17:58
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał Romy
Znacie sanatoria gdzie obowiązuje taka zasada http://kedu.pl/holistyczne-podejscie...co-to-takiego/ czyli holistycznego podejście do pacjenta. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Czy udało wam się trafić właśnie na takie sanatorium.

Osobiście uważam, że pobyt sanatoryjny za krótko trwa (21 dni), aby można było wdrożyć tę metodę, która jednak wymaga więcej czasu. Jak wiemy, sanatoria podzielone są na różne profile leczenia i nie spotkałem się z takim ośrodkiem, który miałby wszystkie (lub większość) profili leczenia.
Będąc osobiście w 2014 roku na turnusie rehabilitacyjnym 28-dniowym w Polanicy Zdroju w sanatorium Wielka Pieniawa, mógłbym powiedzieć, że leczenie przypominało metodę holistyczną. I przyniosło efekty.


Basen w Wielkiej Pieniawie w którym odbywały się ćwiczenia na stawy.

[/IMG]

Zabieg wodny poprawiający krążenie żylne

[/IMG]

Pokój sanatoryjny - cisza, spokój, odpoczynek


[/IMG]

Po zabiegach - relaks, zwiedzanie

[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4924  
Nieprzeczytane 31-05-2017, 17:02
Mallina55's Avatar
Mallina55 Mallina55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Bolesławiec
Posty: 28
Domyślnie sanatorium

Czy może ktoś był w Ustroniu,sanatorium Daniel i może mi coś o nim napisać.dostałam skierowanie na lipiec a w internecie jest mało informacji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4925  
Nieprzeczytane 13-06-2017, 17:49
irena653 irena653 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Kalisz
Posty: 33
Domyślnie

Witam. Dostałam skierowanie do Połczyna Zdrój do Gryfa. Czy ktoś może napisać coś o tym sanatorium. Poza tym okropny tam dojazd z Kalisza. Może jest wśród Was ktoś kto jedzie tam 24 sierpnia. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4926  
Nieprzeczytane 14-06-2017, 22:57
Vera Vera jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 87
Domyślnie

Witaj Ireno.Byłam w "Gryfie" w Połczynie cztery lata temu.Duży ośrodek senatoryjny.Zabiegi na miejscu.Obsługa bardzo miła.Atmosfera na całym ośrodku też.Na terenie ośrodka jest kawiarnia z potańcówkami/jeśli ktoś lubi/.Mnie osobiście bardzo się podobało.Miasteczko fajne do spacerów.Ośrodek znajduje się przy dużym dwuczłonowym parku /jedna część francuska,druga część angielska/więc miejsca na popołudniowe spacery dużo.Zyczę Ci miłego pobytu.Myślę,że też będziesz zadowolona.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4927  
Nieprzeczytane 14-06-2017, 22:59
Vera Vera jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 87
Domyślnie

Dodam jeszcze że na terenie ośrodka jest basen zewnętrzny,więc zabierz kostium, bo będzie Ci potrzebny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4928  
Nieprzeczytane 15-06-2017, 11:56
irena653 irena653 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Kalisz
Posty: 33
Domyślnie

Dziękuje Ci ślicznie kochana. Mam nadzieję, że zabiegi również będą wspaniałe. a najważniejsze, to trafić na odpowiednie towarzystwo. Pozdrawiam. Irena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4929  
Nieprzeczytane 15-06-2017, 12:06
irena653 irena653 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Kalisz
Posty: 33
Domyślnie

Witam kochani. Z profilu Very dowiedzialam się, iż żeby nalezeć do Waszej grupy należy się przedstawić. ja należę od 3 lat i nic podobnego nie musiałam przechodzić. Czyżby coś od tej pory się zmieniło? Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4930  
Nieprzeczytane 15-06-2017, 13:03
babalala babalala jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 14
Domyślnie

Witajcie!Od 30-06 do 20-07.otrzymałyśmy(jadę z koleżanką)skierowanie do Leśnika w Sopocie.Czytałam dość niepochlebne opinie - a Wy co na to?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4931  
Nieprzeczytane 16-06-2017, 09:12
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Byłem w Leśniku dość dawno, bo w 2005 roku. Wtedy nie miałem na co narzekać. Wszystkie zabiegi na miejscu, opieka lekarsko - pielęgnmiarska dobra, smaczne i dobre wyżywienie. Na terenie (w budynku) znajduje się mała tężnia solankowa. Na miejscu kawiarnia z wieczorkami tanecznymi i prasą. Sanatorium posiadało 1,2, i 3 osobowe pokoje. Budynek sanatorium znajduje się po południowej stronie Sopotu, położony na wzgórzu w kompleksie leśnym. Cisza i spokój. Niedaleko jest sporawy staw zwany: "Morskie Oko". i punkt widokowy na Sopot. Przy sanatorium jest krańcówka autobusu. Jeżeli dobrze pamiętam, do centrum są cztery przystanki. Ja na piechotę do mola szedłem około 30 minut. Ogólnie było dobrze i nie było na co narzekać. Ale zastrzegam, tak było w 2005 roku. Minęło 12 lat od tamtego okresu i mogło się wiele zmienić.
Życzę miłego i udanego pobytu. Trzeba jechać... i już!
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4932  
Nieprzeczytane 16-06-2017, 12:26
babalala babalala jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 14
Domyślnie

Dzięki Ryszardzie już trochę mniej boli.Oczywiście pojadę i zdam relacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4933  
Nieprzeczytane 28-06-2017, 13:08
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech

Dzien dobry .Dawno tu mnie nie bylo pozdrawiam forum,mam pytanie moze ktos wie czw Jeleniej Górze dworzec PKP znajduje sie w poblizu busow lub autobusów jezdzących do Swieradowa zdroju.Dziekuje za odpowiedz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4934  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 12:36
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Niestety nie kojarzę tych okolic, może w internecie się coś znajdzie? Co do sanatoriów, to od dawna przestałam na zbyt wiele liczyć. Zus niestety jest nieubłagany i lepiej szukać czegoś na własną rękę, bo inaczej to szału można byłoby dostać. Oglądałam niedawno opcję związaną w wyjazdem do Polanicy Zdroju, a konkretnie na wczasy dla seniorów z http://medicalsensus.pl/oferta/oferta-medyczna/pakiety/zdrowy-senior.html i zastanawiam się czy szukanie sanatorium i to bez skierowania to dobre rozwiązanie, bo z pewnością będzie się to wiązało z kosztami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4935  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 17:21
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

do paruzela.Prosze wejdz na strone Magnoli 2 w Świeradowie Zdroju masz tansza obcje za 650 zl i wiele ciekawych zajec.Pozdrawiam.Od Ciebie nie daleko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4936  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 19:51
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Dzien dobry .Dawno tu mnie nie bylo pozdrawiam forum,mam pytanie moze ktos wie czw Jeleniej Górze dworzec PKP znajduje sie w poblizu busow lub autobusów jezdzących do Swieradowa zdroju.Dziekuje za odpowiedz.

Osobiście nie byłem w Jeleniej Górze, ale mapa Google pokazuje, że do dworca w tym mieście dojeżdżają pociągi REG, TLK, IC, EIP i EIC. oraz to, że przy dworcu są busy.
Dworzec PKS jest w pewnej odległości od PKP.

Ja złożyłem skierowanie sanatoryjne do ZUS w marcu br. i otrzymałem nr:54.300 z terminem oczekiwania: 24 miesiące. Teraz, na koniec lipca mam numer 43.300 a więc co miesiąc ubywa około 2000 numerów. No cóż...

Dom Zdrojowy W Świeradowie Zdroju (styczeń 2008)

[/IMG]
__________________
Ryszard

Ostatnio edytowane przez Ryszard2 : 27-07-2017 o 11:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4937  
Nieprzeczytane 27-07-2017, 17:14
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie swieradow zdroj

Dziekuje Ryszardzie za odpowiedz .Juz sobie kupiłam bilety na pociąg do Jeleniej gory.Wiem ze busy jezdza mam rozpiske.Ja tez czekam na skierowanie z NFZ ale dopiero w 2018 roku na koniec na dzis mam numer 35739 a skladalam w listopadzie w 2016 r.Dlatego w tym roku jade na rechabilitacje do Swieradowa zdroju.Magnolia 2.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4938  
Nieprzeczytane 31-07-2017, 12:47
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Oczekiwanie na sanatorium

Witam ponownie na forum. A ja czekam na skierowanie do sanatorium od stycznia 2016r. Okres oczekiwania 20 m-cy. Wypada na sierpień br. Na początku czerwca (2.06) wniosek zwrócono do weryfikacji. Uaktualniony i odesłany 19 czerwca. Na listę ponownie wciągnięty dopiero 27 lipca. Mam na tę chwilę nr 5271.Dzwonię po zwroty, ale dodzwonić się nie można. Cały czas w telefonie słychać w kółko komunikat gdzie się dodzwoniłeś, że za chwilę zgłosi się pracownik NFZ, że rozmowy są nagrywane, a jak tego se nie życzysz to zgłosić się osobiście do biura obsługi NFZ lub do jego delegatury. Sekunda przerwy i za chwileczkę od nowa to samo i tak w koło Macieju na wszystkich trzech numerach. Choć raz jeden z nr-ów się zgłosił, ale poinformowano mnie, że po zwroty, to nie tu. Że po zwroty trza dzwonić na pozostałe dwa, a tam "nikto nie je doma". Będę jednak dzwonić dalej. Ciekawe, czy w ogóle się kiedyś dodzwonię. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4939  
Nieprzeczytane 31-07-2017, 13:05
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Łał!!! Przed paroma minutami się dodzwoniłam, ale... ale nic nie ma! Szkoda! Bardzo sympatyczna pani zaproponowała, by dzwonić codziennie. Będę. Choć dodzwonić się jest bardzo trudno. Miłego dnia dla wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4940  
Nieprzeczytane 01-08-2017, 18:58
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Super sanatoryjne kłopoty...

Hej!! kochani - jakoś ostatnio nie zaglądam do seniorka......
Temat sanatoryjny to temat rzeka nie do przebycia... Ja nie składam już od dłuższego czasu wniosku do NFZ, bo to nie ma już większego sensu. Ostatni raz korzystałam z REHABILITACJI AMBULATORYJNEJ, to znaczy że wniosek wysyłasz do NFZ, ale nie na leczenie sanatoryjne,a ambulatoryjne, tak jak we własnej miejscowości. Wyżywienie i kwatera - we własnym zakresie. Prosiłam o Busko Zdrój i tam też skierowanie dostałam to san. RAFAŁ. Było fajnie, pogoda dopisała, ogólnie - polecam! Jest taniej niż całkowity pobyt sanatoryjny tzw.komercyjny.Polecam!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 20:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.