menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-06-2007, 15:58
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Post Polacy boją się o swoją przyszłość - komentarze


Komentarz do artykułu: Polacy boją się o swoją przyszłość
--------------------
O polskiej biedzie mówi się bardzo niechętnie. Nie pozwala na to pewnie propaganda sukcesu, jaką uprawiają politycy. Drożeją wszystkie towary pierwszej potrzeby, a głównie czynsze, prąd, leki i żywność, nikt jednak nie przejmuje się rencistami, emerytami, bezrobotnymi. W tej sytuacji ogłoszenie obniżki ceny roamingu brzmi jak szyderstwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 17:17
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie Rząd Tuska tnie wydatki, ale nie wszystkim.

Cytat:
Napisał es55ca
W tej sytuacji ogłoszenie obniżki ceny roamingu brzmi jak szyderstwo.
Podobnie odebrałem pozostawienie bez zmian wydatków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 17:20
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał es55ca
[b]
politycy. Drożeją wszystkie towary pierwszej potrzeby, a głównie czynsze, prąd, leki i żywność, nikt jednak nie przejmuje się rencistami, emerytami, bezrobotnymi. W tej sytuacji ogłoszenie obniżki ceny roamingu brzmi jak szyderstwo.

Czyli ukryta inflacja.. bo gdyby ona nie byla ukryta nalezaloby podwyzszyc pensje i emerytury..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 17:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

moim zdaniem
Odnosisz się do postu sprzed półtora roku. tj28.06.2007 litości patrzcie na datę odniesienia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 18:34
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie właśnie z uwagi na aktualność sprawy przypominam temat ...

Cytat:
Napisał tadeusz50
moim zdaniem
Odnosisz się do postu sprzed półtora roku. tj28.06.2007 litości patrzcie na datę odniesienia.
tadeusz50 "litości, może mniej uszczypliwości" - istotna jest sprawa, po co otwierać nowy temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 18:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Straszyli podniesieniem cen energii o 60% teraz mowa o 4-5%. Podwyżki cen zawsze były są i będą. Też bym chciał uczciwej waloryzacji rent i emerytur ale to tylko można między bajki włożyć. Co do inflacji kiedy ona była podana właściwa.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 18:56
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Posłuchałem w radiu transmisji z dyskusji sejmowej o nowelizacji budżetu - stąd taki minirefleksja.
A w ogóle to pytanie gdzie jeszcze i w jakiej wysokości akcyzę ustanowi Rząd dla ratowania wskaźnika deficytu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 19:43
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał moim zdaniem
Podobnie odebrałem pozostawienie bez zmian wydatków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
A co powiesz o KRUS? Dziś miał takie pytanie od studenta, ale zeszedł z tematu, czyli nie odpowiedział. To jest 15 miliardów rocznie w/g różnych źródeł. Bagatela. "Biedak" na 295 ha płaci dziś 60 zł miesięcznie podatku. Jak ma powyżej 300 ha-to aż 180 zł/mc. A ja z emerytury płacę więcej podatku+ zdrowotne. Ale PSL jest jedynym możliwym koalicjantem, dlatego tu się "tanie państwo" zgadza na ustępstwa [wbrew obietnicom wyborczym że to ukrócą] Ja płacę więcej od emerytury niż "biedak" rolnik na ponad 300 ha. Szkolna sprzątaczka od zarobku też płaci więcej podatku. Jest jeszcze coś-masz 1 ha? To płacisz KRUS-a jesteś zatrudniony w przemyśle. Płacisz TYLKO jeden podatek-do wyboru. Fajnie jest? Jak ktoś zaprzeczy-niech uzasadni. Nie bierzcie to do siebie to do siebie. Skrótowo użyłem-na przykład masz hektary.
Co mnie obchodzi szantaż Pawlaka do Tuska to normalka. Ale zarzucali kiedyś, że Lepper dostaje coraz więcej. To PiS przeciął te nadmierne żądania-wybrał wybory. Przegrał bo miało być inaczej-tak PO obiecywało. Dziś nawet nepotyzm się wybacza dla koalicjanta. GDZIE JEST "Żulia Pitera?"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 19:55
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zaś Kazik odwracasz kota Pisuary miały na likwidacje cholernego Krusu dwa lata. Obawiam się, że żadna partia tego gówna nie ruszy bo straci wiele wiele głosów i nie m co tu ie wzajemni obrzucać właśnie tym gównem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 20:03
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
A co powiesz o KRUS? Dziś miał takie pytanie od studenta, ale zeszedł z tematu, czyli nie odpowiedział. To jest 15 miliardów rocznie w/g różnych źródeł. Bagatela. "Biedak" na 295 ha płaci dziś 60 zł miesięcznie podatku. Jak ma powyżej 300 ha-to aż 180 zł/mc. A ja z emerytury płacę więcej podatku+ zdrowotne. Ale PSL jest jedynym możliwym koalicjantem, dlatego tu się "tanie państwo" zgadza na ustępstwa [wbrew obietnicom wyborczym że to ukrócą] Ja płacę więcej od emerytury niż "biedak" rolnik na ponad 300 ha. Szkolna sprzątaczka od zarobku też płaci więcej podatku. Jest jeszcze coś-masz 1 ha? To płacisz KRUS-a jesteś zatrudniony w przemyśle. Płacisz TYLKO jeden podatek-do wyboru. Fajnie jest? Jak ktoś zaprzeczy-niech uzasadni. Nie bierzcie to do siebie to do siebie. Skrótowo użyłem-na przykład masz hektary.
Co mnie obchodzi szantaż Pawlaka do Tuska to normalka. Ale zarzucali kiedyś, że Lepper dostaje coraz więcej. To PiS przeciął te nadmierne żądania-wybrał wybory. Przegrał bo miało być inaczej-tak PO obiecywało. Dziś nawet nepotyzm się wybacza dla koalicjanta. GDZIE JEST "Żulia Pitera?"
Widzisz Ty jednak nie jesteś najmądrzejszy na tym forum, a już myślałem.Podobnie jak Sobek z rachunkami. Co wspólnego ma KRUZ z podatkiem chyba tyle, że i to i to trzeba płacić, wypowiadasz się jakbyś instrukcji nie dostał. KRUZ to takie rolnicze ZUS a nie podatek. Mówisz
byle coś powiedzieć, a Tusk wypowiadał się moim zdaniem rozsądnie, nie unikał jak piszesz pytań, mówił z sensem wyraźnie, studenci byli zadowoleni z odpowiedzi, pewno powiesz, że dostali instrukcje, żeby być zadowolonym, ale tego nie wiem, może tak było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 20:22
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Zaś Kazik odwracasz kota Pisuary miały na likwidacje cholernego Krusu dwa lata. Obawiam się, że żadna partia tego gówna nie ruszy bo straci wiele wiele głosów i nie m co tu ie wzajemni obrzucać właśnie tym gównem.
Ale tego "gówna" nie poruszali w przed wyborczych programach. PO nie wiedziało wtedy czy wybory wygra i kto będzie "ten drugi" za koalicjanta. Jeszcze dłuuugie lata można będzie wypominać co PiS nie zrobił -przy niesamowitej nagonce mediów i środowisk którym się naraził. A co zrobił-to cisza. Dziś mamy Ćwiąkalskiego. Mamy szefa CBA, Budryka-a jeszcze nie dawno to CBA prowadzi śledztwo przeciw swemu obecnemu szefowi [o grube przekręty] Teraz pewnie "przyspieszą prace"-bez żadnych nacisków będą to prowadzić przeciw szefowi i pod jego nadzorem. Czujesz to? A chociaż czujesz kpinę w mojej wypowiedzi?
Dobrze że kiedyś nikt nie pomyślał aby np. "Słowika" zrobić ministrem CBA? Nowe czasy nadeszły. POpaprańcy maja pomysły. Ich "równia pochyła"-zaczyna być bardziej stroma. Olali płemieła w Anglii-powrotnik wyśmiali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 20:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazik bredzisz, która partia po roku miała wzrost poparcia. Pis po roku leciał na łeb na szyję. Skleroza dopada. Też oczywiście zaprzeczysz.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 20:30
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Zaś Kazik odwracasz kota Pisuary miały na likwidacje cholernego Krusu dwa lata. Obawiam się, że żadna partia tego gówna nie ruszy bo straci wiele wiele głosów i nie m co tu ie wzajemni obrzucać właśnie tym gównem.
Kazik to już na mnie nie reaguje, ale widzę, że z nim coraz gorzej, pewno leczenie jak wągrzycy może nawet nie pomóc, to już jest i przewlekłe i chyba nawet nie analizowanie instrukcji, tylko całkowita improwizacja, nie tu takie leczenie za słabe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 20:32
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Podatek dochodowy

Rolnik sprzedający grunt nie zapłaci podatku
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży gospodarstwa rolnego, a także gruntu wchodzącego w skład takiego gospodarstwa są zwolnione z podatku dochodowego od sprzedaży nieruchomości bez względu na czas i sposób ich nabycia. aktualizacja 29-12-2007 00:09

Sprawiedliwe? Sprzedając mieszkanie zapłacisz podatek od różnicy. Nie leń się. Wpisz w Google "podatek rolnika"-to przeczytasz więcej takich "kwiatków". To pogrubione-to cytat z tego linku, znajdziesz, o ile zechcesz. Masz jak na tacy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 20:37
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Szybko się uwinęli-popatrz kiedy to aktualizowano-cytat pogrubionym. Nowa władza to już była. Ledwo zasiedli w stołkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 20:43
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Podatek dochodowy

Rolnik sprzedający grunt nie zapłaci podatku
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży gospodarstwa rolnego, a także gruntu wchodzącego w skład takiego gospodarstwa są zwolnione z podatku dochodowego od sprzedaży nieruchomości bez względu na czas i sposób ich nabycia. aktualizacja 29-12-2007 00:09

Sprawiedliwe? Sprzedając mieszkanie zapłacisz podatek od różnicy. Nie leń się. Wpisz w Google "podatek rolnika"-to przeczytasz więcej takich "kwiatków". To pogrubione-to cytat z tego linku, znajdziesz, o ile zechcesz. Masz jak na tacy.
A Ty znowu swoje. Z instrukcją czy bez, i co takiego jak nie zapłaci od swojego? Jak sprzedaż mieszkanie to też nie zapłacisz. Człowieku nie szukaj dziury tam gdzie jej nie ma. Zapomniałem, to jest dalej szukanie układów i czego tam jeszcze. tobie coś pokażą a Ty myślisz, że od przodka i od zadka to to samo, a to nie to samo, przeczytaj jak Sobek uczył się rachunków post 43 w Hyde Park.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 20:50
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Panie prezesie melduję wykonanie wykonanie zadania- mówi to coś czy amnezja

Nie będę płemiełem jak wygramy wybory
- mówi to coś czy też amnezja
Jak Marcinkiewicz przegonił go w sondażach dostał kopa w dupę i obietnicę Falklandów i ponownego kopa w dupę. Też nie prawda co? Kazik pobudka czas obudzić się
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 20:58
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie jip

Czy nie rozumiesz, że jak sprzedaż mieszkanie to zapłacisz podatek od różnicy między kupnem i sprzedażą? Podatek Belki nie jest zniesiony [obietnica PO przed wyborami] Ja bym to chciał, Prezydent by nie wetował, wszyscy by chcieli, więc jaka trudność? Ano-kasa rządzącym potrzebna. Tak się "zmniejsza" podatki PRZED wyborami, a potem może ludzie zapomną. Pisz co wiesz na pewno--a jak masz wątpliwości to się nie leń-sprawdź w Google.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 20:58
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

No dobra Panowie zostawcie bidaka Kazia kazali to gada.
Proponuję coś realnego dla poprawy nastroju podaj Kaziu jakieś rzeczywiste osiągnięcia tego Twojego Płemieła przez dwa lata.Kaziu tylko proszę rzeczywiste a nie konferencje prasowe wiesz od nadmiaru śmiechu robią mi się zajady więc proszę o faktyczne osiągniecia, kryzys na świecie Kaziu to daj trochę sukcesu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 21:06
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Czy nie rozumiesz, że jak sprzedaż mieszkanie to zapłacisz podatek od różnicy między kupnem i sprzedażą? Podatek Belki nie jest zniesiony [obietnica PO przed wyborami] Ja bym to chciał, Prezydent by nie wetował, wszyscy by chcieli, więc jaka trudność? Ano-kasa rządzącym potrzebna. Tak się "zmniejsza" podatki PRZED wyborami, a potem może ludzie zapomną. Pisz co wiesz na pewno--a jak masz wątpliwości to się nie leń-sprawdź w Google.
Co Ty, ja tak jak Sobek wolę coś innego robić niż gogle, zresztą Tobie też coś pokazać to też jak Sobek Chowaniec od zadka inaczej i z przodu inaczej.
Do araad: czemu mówisz o braku osiągnięć prezydęta a to: Świat składa się z Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady i jeszcze kilku innych państw - powiedział prezydent Lech Kaczyński podczas uroczystego podpisania umowy o tarczy antyrakietowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
10 prostych kroków by zmienić swoją starość - komentarze krystynacz46 Ogólny 17 27-01-2010 20:54
Polacy cenią zdrowie - komentarze Basia. Ogólny 2 23-05-2007 08:25
Polacy w sieci - komentarze czort Ogólny 4 19-05-2007 00:20
Polacy i starość - komentarze Basia. Ogólny 25 30-04-2007 18:50
Religijni Polacy - komentarze Zastawny Ogólny 18 28-03-2007 16:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.