menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 22:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ach, jak dobrze, że tu peryferie internetowe.
Bo to cios następny dla Jarosława byłby.
Swoją drogą iluż masochistów w tym naszym narodzie jest.
  #202  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 22:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie patrz na wzrok.
Tylko spojrzyj na wąsy.

Ja mam skojarzenia . Rocznica śmierci Marszałka,
a to też marszałek.
Na tym podobieństwa się kończą.

Niekoniecznie! Krewni Komorowskiego pod komenda Marszalka bijali autentycznie kogo trzeba bylo.
Krewna marszalka Rajmunda Kaczynskiego za bety spod kul za powstania wywlokla. Krewny Komorowskiego, to takze premier rzadu w Londynie w czasie kiedy Rajmund K. sluzyl innym niz skladal przysiege wojskowa.
W papierach nie ma, ze ojciec Komorowskiego do komunistow sie zapisywal.
W tym historycznym temacie faktycznie podobienstw miedzy kandydatami niewiele.
  #203  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 22:24
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Piszesz ....ich kandydata...a ponieważ jest to kandydat którego ja też popieram więc pozwoliłam sobie zabrać ponownie głos...
Otóż mój drogi/droga jano43....nie tylko wąsiki są ważne, ale elegancja, mądrość i wyważone słowa które padają z ust tego kandydata....
Ani jeden ani drugi z głównych kandydatów nie wziął się nagle znikąd....są to osoby które od lat zasiadają w sejmie....zajmują się polityką i są nam bardzo dobrze znane....i dlatego mają tak duże poparcie ba zarówno jeden jak i drugi mają swoich przeciwników i zwolenników...
Pan Komorowski może nawet do końca kampani się nie odzywać ( jest marszałkiem sejmu i zastępuje nieżyjącego prezydenta i dlatego na wszystko nie starcza mu czasu ) a i tak ci co go popierają pójdą na niego oddać głos....
A teraz Ci napisze dlaczego zagłosuje na pana Komorowskiego....bo ja pragnę aby w naszym kraju wreszcie zapanował spokój...aby nie było waśni i sporów pomiędzy premierem i prezydentem....aby wreszcie zajęli się sprawami kraju i nas , obywateli, a nie utarczkami....
A ten drugi pan nie jest w stanie mi tego zagwarantować....

Piatka z plusem za ta wypowiedz. Mysle podobnie, choc jak Amelia mam pewne zastrzezenia ale zycze panu Komorowskiemu aby wygral te wybory...innego wyjscia nie widze dla naszego kraju, ktory potrzebuje stabilizacji, powazania wsrod sasiadow europejskich, Bruxelli i na swiecie.

Z przykroscia stwierdzam, ze tego Polsce nie zagwarantuje osierocony blizniak. Wierze, ze lud madry i bedzie glosowal jak trzeba...nie dla widowiska teatralnego ale dla dobra kraju.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #204  
Nieprzeczytane 13-05-2010, 04:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Niekoniecznie! Krewni Komorowskiego pod komenda Marszalka bijali autentycznie kogo trzeba bylo.
Krewna marszalka Rajmunda Kaczynskiego za bety spod kul za powstania wywlokla. Krewny Komorowskiego, to takze premier rzadu w Londynie w czasie kiedy Rajmund K. sluzyl innym niz skladal przysiege wojskowa.
W papierach nie ma, ze ojciec Komorowskiego do komunistow sie zapisywal.
W tym historycznym temacie faktycznie podobienstw miedzy kandydatami niewiele.

Wiesz pluto.
Krewni akurat nie mają tu nic do rzeczy.
Już Ci kiedyś pisałam, że jeśli czyjś przodek biegał w pikielhaubie,
to czy to spowodowało by stanie na baczność przed każdym kanclerzem Niemiec -jego wnuków na ten przykład?

Z kolei jeśli chodzi o 'dobrze urodzonych',
to już kiedyś jeden hrabia patrząc na swego forysia,
rzekł był-
- my robimy ich, a oni robią nas.
Co może tłumaczyć chociażby 'gienierała' czy wygląd wójta jakiegoś hrabiego.

Daj przodkom święty spokój,
bo już ojcem grano bardzo brzydko w stosunku do Cimoszewicza.
  #205  
Nieprzeczytane 13-05-2010, 09:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Wiesz pluto.
Krewni akurat nie mają tu nic do rzeczy.
Już Ci kiedyś pisałam, że jeśli czyjś przodek biegał w pikielhaubie,
to czy to spowodowało by stanie na baczność przed każdym kanclerzem Niemiec -jego wnuków na ten przykład?

Troche jednak maja. Co innego tworzyc bojowe historie familijne od nowa, a co innego od pokolen. Ale co tam ja. Jeden z pomocnikow Kaczynskiego jest wrecz specem od genetycznych patriotow

Cytat:
Z kolei jeśli chodzi o 'dobrze urodzonych',
to już kiedyś jeden hrabia patrząc na swego forysia,
rzekł był-
- my robimy ich, a oni robią nas.
No to jeszcze mozna dlozyc o tym jak to hrabia uczyl Jana jak sie swiece trzyma I tez bedzie smisznie.
Cytat:
Co może tłumaczyć chociażby 'gienierała' czy wygląd wójta jakiegoś hrabiego.
Psst! Niejaki Gosiewski chcial pomnik przodkowi budowac z czasow potopu. Nic z tego nie wyszlo, bo sie okazalo, ze przodek byl lobuz, gwalciciel i rabus

Cytat:
Daj przodkom święty spokój,
bo już ojcem grano bardzo brzydko w stosunku do Cimoszewicza.
Tez, ale nie zapominaj o ...dziadku
A i prezes tez zupelnie niedawno o ...srodowisku KPP opowiadal chcac spostponowac "gazete kosherna"
  #206  
Nieprzeczytane 13-05-2010, 13:22
MarekNik's Avatar
MarekNik MarekNik jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 212
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
mam pewne zastrzezenia ale zycze panu Komorowskiemu aby wygral te wybory...innego wyjscia nie widze ... (-) potrzebuje stabilizacji...

Z przykroscia stwierdzam, ze tego Polsce nie zagwarantuje osierocony blizniak.


Więc następnym ruchem pana Komorowskiego jest zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.Ja tak to widzę:

Pan p/o i PO zwołują Radę.

Zwołują się kleszcze
żeby pochwycić w kleszcze
RUCH tych ludzi spod okien,z ulicy.
Dziś gromada ich cała
pyta się generała
który kiedyś to dobrze przećwiczył.

Rady Radzie udzielił generał:
Ja bym trochę tu pozacierał !
Pewne słowa pozmieniał.
Zakryłbym -OCALENIA
najważniejszym dziś :BEZPIECZEŃSTWO

Potem stan wyjątkowy.
Gaz im puścić nad głowy
i rozgonić to całe szaleństwo.

Pan marszałek posłuchał
cicho szepnął do ucha:
Ach,dziękuję ci generale.
Zawsze przyjdę w potrzebie.
Nikt się nie czepi ciebie.
JA TO WSZYSTKO PO TOBIE OCALĘ !
  #207  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 10:36
MarekNik's Avatar
MarekNik MarekNik jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 212
Domyślnie Wtyki

Cytat:
Napisał marbella
z przykroscia stwierdzam, ze... lud madry i bedzie glosowal jak trzeba...nie dla widowiska teatralnego ale dla dobra kraju.



pozostało bardzo mało czasu ,więc:


Za każdego nieszczęśnika
Komorowski wtyki wtyka,
by ten co do domu wróci,
nie mógł wtyk za drzwi wyrzucić
i wtykami otoczony
pozostał osamotniony.
  #208  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 12:37
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Marbello !
"Z przykroscia stwierdzam, ze tego Polsce nie zagwarantuje osierocony blizniak. Wierze, ze lud madry i bedzie glosowal jak trzeba..."
Samotny Bliźniak,, który jeszcze zapowiada kontynuację rządów swego brata, bez najbliższej rodziny, bez żony i naturalnych spadkobiorców, to zagrożenie dla naszego kraju, to, zagrożenie z takim trudem zdobytego w ciągu ostatnich dwu lat uznania na arenie międzynarodowej, szczególnie UE i Rosji.
Tylko naiwni mogą uwierzyć w jego nagłą przemianę.
Tak jak nie można dzielić Polaków na prawych-prawdziwych-pisowskich, i resztę POparanych, tak nie można dzielić Rosjan. A to próbuje, moim zdaniem, robić JK swoją odezwą do "przyjaciół Moskali". To może tylko wyzwolić wśród Rosjan nieufność do Polaków,instykt obronny, antypolski.Może tylko jeszcze bardziej poróżnić nasze narody.
Jedynie Komorowski, PO,moim zdaniem, gwarantują dalszy, korzystny dla obojga narodów i UE, rozwój stosunków multilateralnych.
  #209  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 15:47
MarekNik's Avatar
MarekNik MarekNik jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 212
Domyślnie Spray.

Cytat:
Napisał Karol
gdy jeszcze dopalały się szczątki samolotu zajął się budowaniem kapitału politycznego dla siebie i swojej partii.

Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?



Ja pisuję,ty pochwalisz
-ktoś z nas pewnie wygra.
Spod afisza się zsunęła
rozdarta klepsydra.

Z tygodnika się uśmiecha
pod wąsem szyderca.
Ty się pytasz, czemu mamy
takie zimne serca .

Hipokryzją,arogancją
ktoś tu na nas pluje.
Jak tą gębę deszcze zmyją
lepiej się poczuję.

A jeżeli tej niedzieli
ominą nas burze,
wezmę sprayem zamaluję
tą mordę na murze.
  #210  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 15:59
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 447
Domyślnie

cytat "Jedynie Komorowski, PO,moim zdaniem, gwarantują dalszy, korzystny dla obojga narodów i UE, rozwój stosunków multilateralnych."


tak,tak,tak
  #211  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 18:01
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
.
Jedynie Komorowski, PO,moim zdaniem, gwarantują dalszy, korzystny dla obojga narodów i UE, rozwój stosunków multilateralnych.
nie, nie, nie
  #212  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 18:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
nie, nie, nie
A mozesz to jakos uzasadnic?
  #213  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 19:34
Karol Karol jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 181
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarekNik
Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?

Założyłem ten wątek, nie po to żeby dawać wyraz swojego poparcia dla której kolwiek ze stron, ale żeby śledzić mechanizm rozwijającej się sytuacji politycznej w naszym kraju. Fakt że Jarosław Kaczyński buduje swój kapitał polityczny, nie jest niczym nagannym i tylko hipokryci próbują udawadniać, że coś jest nie tak. Cały szum medialny, że coś tam wypada robić lub nie, jest kiepskim przedstawieniem mających wywołać określone skutki polityczne i przysporzyć punktów określonej grupie politycznej.

Piszesz dalej o arogancji, hipokryzji itd. – łatwo obrzucić kogoś błotem, oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania, ale elementarna uczciwość wymaga uzasadnienia swojego stanowiska i przytoczenia faktów.
  #214  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 19:45
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A mozesz to jakos uzasadnic?

Odpowiem słowami A.Mickiewicza

Młodości! ty nad poziomy
Wylatuj, a okiem słońca
Ludzkości całe ogromy
Przenikaj z końca do końca"
  #215  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 20:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Odpowiem słowami A.Mickiewicza

Młodości! ty nad poziomy
Wylatuj, a okiem słońca
Ludzkości całe ogromy
Przenikaj z końca do końca"
To sprobuj jeszcze raz wlasnemy slowami.
  #216  
Nieprzeczytane 16-05-2010, 14:29
MarekNik's Avatar
MarekNik MarekNik jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 212
Domyślnie Do usunięcia.

Po staremu?

Konserwatywni społeczni patrioci
(zaścianek,ciemnogród,idioci ).
Z drugiej strony liberały i kosmopolici,
których się jeszcze post-komuch uchwycił
(postęp,swoboda,elita ).

A ja się Ciebie zapytam:
-Czy też tak to widzisz?
-Czy wolisz pomyśleć?
-Czy wolisz wyszydzić?

Przecież teraz chcieliśmy inaczej,
lecz ktoś krzyknął "Wy to po trupach"!
I znów pójdziemy do wyborów
w wykoślawionych starych butach.

Jeszcze jest szansa - do urny wrzuć NIE
na oszukane,kłamliwe,złe !
  #217  
Nieprzeczytane 16-05-2010, 14:46
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Domyślnie Moim zdaniem.

W związku z tragedią Pan Jarosław Kaczyński mógłby odpuścić sobie tegoroczne wybory. Tak po ludzku, przeżywa przecież straszną tragedię, co komplikuje normalny start i kampanię. Trudno uwierzyć również w to, że liczy na litość wyborców. Marsz ku władzy Pana Kaczyńskiego w tej sytuacji wydaje się taki niejednoznaczny, niewiarygodny i nieprzemyślany. Ludzie ze swoim poparciem lub nie, też działają pod wpływem emocji. Czy to będzie dobre dla Polski? Może za 5 lat gdy emocje opadną, wybór mógłby być przemyślany i bardziej rozsądny, może i podziały między Polakami będą miały mniejsze nasilenie?
  #218  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 08:34
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja jednak nie będę glosowala na Polska Zjednoczoczona Platform Obywatelską...Jakos tak mi się zle kojarzy
Obiecywala ta partia Polskę dla obywateli- i..... podwyzka emerytur taka ,ze chcialam tej partii oddac na kiepska wódeczkę.Podwyzki wszystkiego w zasadzie- bo za pradem , gazem idą wszystkie dalsze.jasne, że wolny rynek, ale bez przesady- dlaczego ministrowie odpowiednich resortów nie pozwolili stworzyc konkurencyjnych firm dla monopolistów( prąd ,gaz , NFOZ), maja tan króliczka i rodzinki króliczka???
Mnie nie obchodzi, czy lewica , czy prawica( chociaz poglady prawicowe- zdecydowanie) ale mnie obchodzi wlasciwy stosunek do obywatela, jego poziomu życia, i jego uczciwie zarobionych pieniedzy.
  #219  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 11:33
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
A ja jednak nie będę glosowala na Polska Zjednoczoczona Platform Obywatelską...Jakos tak mi się zle kojarzy
Obiecywala ta partia Polskę dla obywateli- i..... podwyzka emerytur taka ,ze chcialam tej partii oddac na kiepska wódeczkę.Podwyzki wszystkiego w zasadzie- bo za pradem , gazem idą wszystkie dalsze.jasne, że wolny rynek, ale bez przesady- dlaczego ministrowie odpowiednich resortów nie pozwolili stworzyc konkurencyjnych firm dla monopolistów( prąd ,gaz , NFOZ), maja tan króliczka i rodzinki króliczka???
Mnie nie obchodzi, czy lewica , czy prawica( chociaz poglady prawicowe- zdecydowanie) ale mnie obchodzi wlasciwy stosunek do obywatela, jego poziomu życia, i jego uczciwie zarobionych pieniedzy.
A ja będę głosowała na PO.Nie chcę IV RP,bo wtedy między innymi już nic nie zostanie sprywatyzowane.Energetyka jest już częściowo sprywatyzowana.W tym roku ma być sprzedana prywatnemu inwestorowi "ENERGA".Solidarność i inne zwiazki zawodowe już zaczęły protestować.Chcą też podwyżek mimo,że zarobki maja dość wysokie,premie z zysku i 80% zniżkę na prąd.A liderzy w związkach zawodowych mają po 9tys.zł.brutto! Nie będzie konkurencji jeśli nie będzie prywatyzacji.Tak samo ma się sytuacja,ze służbą zdrowia.Ile mieliśmy przypadków,że jak w jakimś szpitalu dyrektor dyscyplinował załogę i wyprowadzał finanse szpitala na prostą to ludzie protestowali i żądali zwolnienia dyrektora.
  #220  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 12:02
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
A ja będę głosowała na PO.Nie chcę IV RP,bo wtedy między innymi już nic nie zostanie sprywatyzowane.Energetyka jest już częściowo sprywatyzowana.W tym roku ma być sprzedana prywatnemu inwestorowi "ENERGA".Solidarność i inne zwiazki zawodowe już zaczęły protestować.Chcą też podwyżek mimo,że zarobki maja dość wysokie,premie z zysku i 80% zniżkę na prąd.A liderzy w związkach zawodowych mają po 9tys.zł.brutto! Nie będzie konkurencji jeśli nie będzie prywatyzacji.Tak samo ma się sytuacja,ze służbą zdrowia.Ile mieliśmy przypadków,że jak w jakimś szpitalu dyrektor dyscyplinował załogę i wyprowadzał finanse szpitala na prostą to ludzie protestowali i żądali zwolnienia dyrektora.
I ja się podpiszę pod Zdzisią. Mam pytanie dotyczące służby zdrowia; dlaczego prywatne szpitale i ośrodki zdrowia realizują bezpłatne usługi zdrowotne na bardzo dobrym poziomie i osiągają sukces finansowy???????????
Tylko państwowym jednostkom zawsze za mało jest pieniędzy, a lekarze z głodu i nędzy pracując na czterech etatach w efekcie nie opiekują się nikim. Przykłady z zycia na każde życzenie.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bogusław Kaczyński w szpitalu - komentarze BUNIA Ogólny 28 10-12-2009 13:47
Sympatycznie zaspokajany niezdrowy apetyt na apanaże władzy z centrum Polityka - wątki archiwalne 10 28-06-2008 11:13
Krok do zdrowia - ogólnopolski marsz Nordic Walking - komentarze Aleksander Ogólny 0 26-04-2008 10:09
Marsz w obronie życia poczętego. Basia. Polityka - wątki archiwalne 100 03-04-2008 13:35
Bogusław Kaczyński obchodzi 65- te urodziny - komentarze Basia. Ogólny 3 03-05-2007 07:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.