menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7961  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 16:32
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
myślę, że chodzi o wykorzystanie buraków coby sie nie marnowały....
Nooooooooooooooooo, a o tym nie pomyślałem,.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7962  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 17:12
mieczyslaw's Avatar
mieczyslaw mieczyslaw jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No to teraz szansa na kupienie kolei, na spółkę z Kazikiem,
A cukrownie?, cukier to biała trucizna, i stąd pewno likwidacja, no bo i też bimber zakazany, ludzie mniej słodzą, ja dawno przestałem słodzić..... to po choinkę cukier i co dalej idzie cukrownia..?

jip, nie potrzebny Ci cukier to i kolej niepotrzebna, będziesz na piechotkę podróżował.Likwidować miejsca pracy i tworzyć bezrobotnych ten rząd potrafi.Potem brak podatków i wpłat do ZUS i dziurę budżetową łata się podwyżką podatku.To, ten rząd potrafi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7963  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 19:00
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał mieczyslaw
jip, nie potrzebny Ci cukier to i kolej niepotrzebna, będziesz na piechotkę podróżował.Likwidować miejsca pracy i tworzyć bezrobotnych ten rząd potrafi.Potem brak podatków i wpłat do ZUS i dziurę budżetową łata się podwyżką podatku.To, ten rząd potrafi.
Cukier mi nie potrzebny a kolej, nie mówię o likwidacji, tylko możecie na spółę z Kazikiem kupić i pokazać jak kolej powinna jeździć....,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7964  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 19:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ada 33
Ale czy znieczulenie będzie na tyle skuteczne aby to obrzydzenie na stałe wyeliminować?:

A to trudno powiedzieć.
Ale sądzić należy, że łagodzi ból.
W końcu być bliskim sprzymierzeńcem Joja, Czarneckiego, czy Błaszczaka, dla takich ludzi jak Dorn to musi być męka i na trzeźwo się nie da.
Jak to było?
Wyleniały wezyr od kiszenia ogórków? i teraz sprzymierzeniec sułtana i eunuchów intelektualni zbliżonych do meduzy. Ale w końcu sam chciał i .....ma. I zauważyc racz, że to dośc powszechny stan w tym kółku różańcowym. Piecha, Kruk, Gosiewski, Jackowski.....o słynnych małpkach nawet wspominać szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7965  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 19:11
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Krakowski sąd oddalił zażalenie na odmowę wszczęcia dochodzenia w sprawie znieważenia miejsca pochówku Józefa Piłsudskiego poprzez umieszczenie w krypcie Srebrnych Dzwonów grobowca Lecha i Marii Kaczyńskich.
Chyba dobrze sąd zrobił, choć nie wiadomo co o tym Piłsudski myśli... uzasadnienie zażalenia sensowne i logiczne....
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/ka...wiadomosc.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7966  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 19:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

[quote=mieczyslaw]

Cytat:
Pluto ile razy mam Ci tłumaczyć,cukrownia lubelska nie upadła ani nie zbankrutowała, Grad poprostu ją zlikwidował.Koniec kropka.
Tak na telefon czy na piśmie. I naprawdę nie podał żadnych powodów? Wybacz, ale ci nie wierzę, bo chyba sady są w Lublinie i KTOŚ złożyłby donos na taki woluntaryzm i łamanie prawa i likwidację dochodowej firmy przynoszącej zyski panstwu i ludowi pracującemu. I NDz.Rzepa i radio rydzykoidów i tvp zmilczały? Aż sie wierzyć nie chce, że zapanowała z tego powodu taka nietypowa zmowa milczenia

Cytat:
Co do stoczni,nie będę się powtarzał. Poza tym Kazio Ci szczegółowo wytłumaczył.
Mietku! Jeśli chcesz jako-tako wymieniać poglądy w tematach gospodarczych, to nie powołuj sie raczej na Kazka. Autorytet to może być dla tytanów intelektu ekonomicznego z rydzykowego kółka różańcowego. Co zapewne zauważyłes ale wstyd ci się do tego przyznać.
A jak juz te stocznie wspominamy, to dalej czekam na odpowiedź KTO miał do nich dopłacać, jakim prawem i dlaczego? Skoro były jakie były?
Cytat:
PS.Pluto z Tobą się dobrze gada /pisze/ ale musisz zrozumieć i pewne fakty przyjąć do wiadomości.Prawda boli i z tym trzeba się pogodzić.
Pozdrawiam M

Mam nadzieję, że nie bierzesz zbyt dużo środków przeciwbólowych. Znawcy tematu powiadają, że to pomaga okresowo, a potem uzależnia.
Czego ci nie życzę.
I też życze Najlepszego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7967  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 19:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
Oj, Pluto, Pluto,
co Ty mi tu bajasz o przymusie jakimś.
Ludwik dobrowolnie się pakuje w ramiona prezesa.
Zatęsknił...za drugim miejscem na liście wyborczej.

A coż innego napisałem? "Dobrowolnie" w ten sam sposób idą barany do szlachtuza. Te od Selina i Ujazdowskiego też "dobrowolnie" sie udały w eunuchów chóry wielbić cienkim basem wodza wodzów
Cytat:
Poza tym, zważ, bez znieczulenia czytam ND, GP, słucham RM i tvT, nie?
No, czyli się da.
Ale tylko wybitnie zdolne jednostki i po specjalistycznym szkoleniu to potrafią. Niektorym rozum mówi przestań, ale ich silna wola zawsze zwycięża
Cytat:
Ludwik taki duży chłopczyk, a nie wie, że prezes go wykiwa?
Ja jestem ciekaw czy tak przypadkiem ich obu nie wykiwają ....wyborcy. Kopa mogą dostać. Tylko lądowanie moze byc twarde i poza bramką.
Cytat:
Prezes mógłby się tymi badaniami zająć, przynajmniej miałby na swoim koncie jakąś jedną pożyteczną fuchę
.
A pewna jesteś, ze klient na prochach to właściwa osoba do pilnowania alkoholików?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7968  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 19:54
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

No i w przyszłym roku czeka nas wielka ofensywa.
Ani chwili spokoju, ech..

http://wiadomosci.dziennik.pl/polity...nsywe-pis.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7969  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 20:28
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał mieczyslaw

Pluto ile razy mam Ci tłumaczyć,cukrownia lubelska nie upadła ani nie zbankrutowała, Grad poprostu ją zlikwidował.Koniec kropka.
M

Mieczyslawie czy to ladnie tak klamac?

Cukrownie Lublin zlikwidowala Krajowa Spółka Cukrowa,
jestes pewien Mieczyslawie, ze taki niezgula jak Minister Grad bylby w stanie przeprowadzic procedury likwidacji zakladu w ciagu pierwszych 3 miesiecy swojego urzedowania?
Zdecydowanie przeceniasz ministra



18 luty 2008
Zdaniem ministra Marka Sawickiego przyjęty przez Zarząd KSC producencki wariant redukcji jest szkodliwy dla rozwoju gospodarczego Wschodniej Polski.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyraża jednocześnie nadzieję, że decyzje podjęte prze Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej, powołany za rządów PiS, są zgodne z interesem polskich plantatorów buraków cukrowych i polskich cukrowni.

http://rolnicy.com/cukrownictwo/kraj...zwoju-wsi.html



13 grudzień 2007
Lobbowanie polityków z województwa kujawsko-pomorskiego spowodowało, że kosztem Lublina dofinansowano cukrownie w Kruszwicy i Nakle. Chociaż ustępują lubelskiej pod względem wyposażenia i jakości produkowanego cukru – likwidacja im nie grozi.

Nasze śledztwo wskazuje, że za lobbowaniem na korzyść Kruszwicy i Nakła mogli stać politycy PiS-u – pochodzący z Bydgoszczy Wojciech Mojzesowicz oraz wspierający go Krzysztof Jurgiel, kojarzony z Białostocczyzną.

Zapomnijmy na chwilę, że poseł Mojzesowicz jest członkiem PiS – powiedział Kurierowi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS. – Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. To, że wspierał zakłady w swoim sąsiedztwie nie może nikogo dziwić.


http://www.lubforum.pl/topic/1842-li...krowni-lublin/

2008-01-24

...pisaliśmy, że minister skarbu Aleksander Grad powołał walne zgromadzenie udziałowców Krajowej Spółki Cukrowej, żeby odwołać zarząd spółki, który zdecydował wcześniej o likwidacji Cukrowni Lublin. Wiceminister skarbu Krzysztof Żuk przyznał, że decyzja ministra Grada o zwołaniu walnego zgromadzenia jest próbą wymuszenia na zarządzie KSC zmiany decyzji o likwidacji cukrowni w Lublinie.

Nie udało się. Spółka cukrowa złożyła we wtorek do ARR wniosek o przyznanie pomocy restrukturyzacyjnej w wysokości 78,6 mln euro, w związku z rezygnacją z produkcji cukru w lubelskiej cukrowni - informuje w komunikacie Łukasz Wróblewski, rzecznik KSC.

http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,4867636.html
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/

Ostatnio edytowane przez amelia : 17-12-2010 o 21:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7970  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 21:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie ad Mietek

No i co Mietku.
Znowu cuś się rypło
Teraz pora na naradę produkcyjną z kolejnym znawcą tematów upadłościowych. prof.dr.mgr. inż. prawnik gospodarczy i ekonomista Kazik zna sie na tym jak mało kto.
Sądzę, że uda wam się uzgodnić jakąś wersję do przyjęcia i przekazania w takiej fomie, żeby ciemny lud to kupił.
A radziłem ci życzliwie, że zawsze warto sprawdzić papiery zanim sie rzuci kamieniem.

Amelio!Serdeczne pozdrowienia i dzieki za trud włożony w edukację ludu w imieniu Ojczyzny składam.
Jako obywatel RP
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7971  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 21:36
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ale tylko wybitnie zdolne jednostki i po specjalistycznym szkoleniu to potrafią. Niektorym rozum mówi przestań, ale ich silna wola zawsze zwycięża
A w ucho chcesz?
Ja Ci dam... z tym specjalistycznym szkoleniem.
Jeden taki, drugi a i trzeci może zaraz do tego dorobi jaką insynuację.
Cytat:
Ja jestem ciekaw czy tak przypadkiem ich obu nie wykiwają ....wyborcy. Kopa mogą dostać. Tylko lądowanie moze byc twarde i poza bramką.
Hmm...pomarzyć - dobra rzecz.
Cytat:
A pewna jesteś, ze klient na prochach to właściwa osoba do pilnowania alkoholików?
No, nie jestem, ale pomyślałam, że to może nienachalnie inteligentne zajęcie jest, w sam raz dla prezesa.

Jestem na koncercie mojej ulubionej Trójki...razem z Bronkiem, Prezydentową, Nyczem i paroma innymi ważnymi personami.
Mniam, lubię Trójkę...znowu, na razie jeszcze w częściach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7972  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 21:50
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Kazek!
Się uspokój.
Zmień przełączniki. Prostata to naprawde nie jest organ opowiadający za procesy myślowe u mężczyzn.
Możesz nie lubić Stokrotki, ale bez dowodów wyzywac kobiete od TW, suk od WSI, to tylko JOJO Brudziński i reszta PiSoroidów na tym poziomie intelektualnym może uprawiać.
Tego cie w domu uczyli?.
No widzisz teraz czym myślisz? Napisałem że tak na forach widziałem, a Ty zrozumiałeś że ja tak piszę.

Coraz gorzej z Tobą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7973  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 21:56
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Luizko trzeba się nam przygotować do tej ofensywy. Ona będzie taka mała jak myślę, że nie zdążymy nawet gazety przeczytać, a już będzie po ofensywie.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7974  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 22:12
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I powiem ci, że nie zgadzam się przypuszczeniem jip-a zawartym w ostatmi zdaniu.
W ostatnim zdaniu mojego postu na który pluto odpisujesz jest tak:
Cytat:
Napisał Kazik

Strzygę Cię jak barana a Ty się szarpiesz jak pies na krótkim łańcuchu.
A może chodzi Ci o to, bo napisałem że chociaż ja ateista, to dałbym na Mszę gdybym myślał że Bóg Ci rozum wróci [jeżeli go miałeś]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7975  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 22:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
No widzisz teraz czym myślisz? Napisałem że tak na forach widziałem, a Ty zrozumiałeś że ja tak piszę.

Coraz gorzej z Tobą.

Kazek!
Jeśli masz w pobliżu jakies przedszkole, to zgłoś się.
To jest dobre miejsce dla rozpoczynania nauk i przystosowania do życia w rodzinie i społeczeństwie...
Choć obawiam się, że poziom Joja i ski to twoje naturalne środowisko i elegancja typu suka, małpa i podobne w stosunku do kobiet cię nie rażą.
Jak innych paru z PiSuaru.

Ja ci tylko grzecznie radziłem żebyś skorzystał z przycisku mając nadzieje płonne, że da sie zmienić kanal. Problem w tym, ze nie ma na co zmienić. Genetyka zadziałała.
Co dowodzi, że matka natura dalej ma przewagę nad tym co ludzie próbują usprawnić.
psst.

Gdybyś nie podzielał zlotych myśli w tym rynsztoku zawartych, to byś go nie wylewał na to forum.
Dla ludzi o normalnie fukcjonujących organach to oczywista oczywistość, ze nie podnosi się łajna tylko je omija ze wstrętem.
Ale jest wsród szkół pare szkół ...specjalnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7976  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 22:17
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ja sądze, że i to nie wystarczy.
Po pierwsze primo to...wyborcza, a po drugie, sam wiesz, że wszystko można sfałszować, a po trzecie primo kto normalny wierzy ruskim i służącym im za pachołki prokuratorom wysłanym tam przez Tuska i Komorowskiego.
Przebłyski umysłowe jednak czasem masz. Brrrraaaaawwwwooo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7977  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 22:32
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Oj Polu Polu!
Jak bys zmuszona była przez żywot doczesny i sytuacje życiowe -tak jak Ludwik- wdepnąć w PiS z obrzydzeniem, to podejrzewam, że tak całkiem bez znieczulenia tego bys nie zniosła
A Ty pluto peany głosisz z obrzydzeniem i tylko dlatego, że PO płaci?

Tak PO żałowało Ludwisia jak opuszczał Pis. Ale nie przygarnęli sierotę o [w/g PO] wysokim morale i dobrym umyśle. Taki nabytek nie wzięli? Skarb? Może żeby nie odstawał od Mira, Zbycha, Grzecha itd [morale i uczciwość] oraz aby nie różnił się od miernot umysłowych wielu posłów PO?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7978  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 22:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Przebłyski umysłowe jednak czasem masz. Brrrraaaaawwwwooo

Kazek.
Dobrze wyczułeś.
Ten wyraz "normalny" to był o tobie.
Widziałem, że ci sie spodoba.
Ale na dzis koniec rozmówek z tobą. Mam kilku takich w pobliżu, co podczas wymiany myśli używają właściwych naturze organów.
Trzymaj się zdrowo.
I pomyśl o tym przedszkolu....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7979  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 22:57
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
mi się takie coś:
http://www.smiesznefilmy.net/video/1..._facetowi.html
Tak to jest, jak ktoś ma wzrost kiepski i takiż wzrok, który sięga zaledwie do wysokości kieszeni Sikorskiego.
Nie ma to jak nagrania filmowe.
Widziałem to dawno temu w TV i na YT. Ale się powstrzymał z całuskiem. Dlatego napisałem, że Bronek uczył się od poprzednika. W końcu musi być szarmancki i usłużny do kobiet, ale żeby tak do Jaruzela? Bronek to przecież OMC hrabia herbu Dwururka.
Jak uniżenie Bronek przed generałem.
http://img5.imageshack.us/img5/6797/komoruski.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7980  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 23:03
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Polu, a może kupi Kazik? kredyty teraz są, więc podpowiedzmy mu, od stoczni się wymigał i teraz mieli ze Strategicznym Kuwejtczykiem,
A może użyć pomysłu wacław46- i Jip? Czyli likwidacja i posianie trawy? Mieliście taki pomysł na stocznie to do kolei też zastosujcie. No i minister będzie miał mniej kłopotów. Teraz myśli jakie głowy zdjąć, aby zachować własną. Ale Donek to pod publiczke mówil. Tak jak kiedyś, że odwoła Grada.

Nic się nie zmieni. Mamy dziś pamiętać, że surowy szeryf chce winnych ukarać. A że nic się nie stanie--to kto to będzie pamiętał za 10 dni?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.