menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #131961  
Nieprzeczytane 14-11-2019, 21:06
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 760
Domyślnie

Nareszcie ktoś z ważnych osób w państwie, ważna postać w polityce przemówił w mediach publicznych. W TVP.
Językiem naturalnym, po ludzku. To trafia.
Jakieś dziwne zaufanie płynie od osoby prof. Tomasza Grodzkiego. Oby tylko udało mu się zrealizować te niewątpliwie słuszne zamierzenia odnowionego Senatu R.P.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131962  
Nieprzeczytane 14-11-2019, 22:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Nareszcie ktoś z ważnych osób w państwie, ważna postać w polityce przemówił w mediach publicznych. W TVP.
Językiem naturalnym, po ludzku. To trafia.
Jakieś dziwne zaufanie płynie od osoby prof. Tomasza Grodzkiego. Oby tylko udało mu się zrealizować te niewątpliwie słuszne zamierzenia odnowionego Senatu R.P.

Stefanie!
Pełna zgoda.
Trudno nie zauważyć różnicy klasy między aktualnym a poprzednim wodzem senatu.

Nie jestem fanem PiSu ale jedynym od tej strony, którego mogę bez wstrętu wysłuchać jest senator Jackowski /taki szczuły,wysoki / nawet kiedy nie zgadzam się z nim i jego poglądami, to rozumiem co mówi i chyba nie wkuwa przekazów dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131963  
Nieprzeczytane 14-11-2019, 22:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

I drobne ciut do śmichu wieczorową porą

Beata Szydło

Cytat:
Konto zweryfikowane

@BeataSzydlo
Obserwuj Obserwuj @BeataSzydlo
Więcej
Kuriozalna rezolucja PE krytykująca Polskę za obywatelski
projekt ustawy to nic innego, niż wyraz histerii inspirowanej między innymi przez posła Biedronia.

To także brak poszanowania dla polskiego społeczeństwa oraz dla zasad demokratycznych.

10:45 - 14 lis 2019

to letko śmiszne jest, kiedy jeden Biedroń potrafi tak zmobilizować europosłów z Europy, że całe stado zwycięskich ponoć mianowańców KACZYŃSKIEGO stawia pod EUROpręgierzem, robi z nich pośmiewisko i przykład ciemnogrodu na skalę kontynentu.
Aż strach pomyśleć co z euroPiSowcami zrobiłoby Biedroniów dwóch
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131964  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 08:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Nie wiem czy zauważyliście że nastał w mediach niepisowskich jakiś dziwny stan euforii po wystąpieniu
marszałka senatu..

zmiana stylu w wystąpieniu publicznym i już bez mała ekstaza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131965  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 08:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

WYSTARCZY ..... NIE KRAŚĆ!!!!!

Cytat:
Grupa posłów PiS "znalazła" pieniądze na 13. emerytury w 2020 roku. Środki mają przejść z funduszu "na ciężkie czasy" poprzez fundusz dla osób niepełnosprawnych i zasilić konta emerytów. Twórca reformy emerytalnej z 1999 roku załamuje ręce.

FRD powstał w wyniku reformy systemu emerytalnego w 1999 roku. W największym skrócie: miało być to zabezpieczenie na ciężkie czasy, gdy pracujących będzie znacznie mniej niż tych pobierających emerytury.

Zdaniem demografów, taka sytuacja może mieć miejsce już w 2025 roku - i wtedy środki z FRD mogłyby uchronić ZUS przed gigantyczną dziurą budżetową.

Tyle, że obecnie w FRD są 42 mld zł, gdy pożyczka pójdzie na "trzynastki", Fundusz skurczy się o jedną czwartą.

POŻYCZKA????
AMBER GOLD i GETBACK też POŻYCZAŁY.....
ciekawe KTO odda?
A z drugiej strony, to na kiego grzyba 13 i14 emerytura?
Wystarczyłoby zwolnić emerytury z płacenia podatku.
Od naszych pieniędzy jakie przeznaczono na odpisy emerytalne już raz podatki zabrano...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131966  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 09:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
OK

miał być cyrk .... i jest cyrk


Polityk Konfederacji trzymał jarmułkę nad głową kandydatki PiS. Jest reakcja ambasadora RP w Izraelu
Cytat:
Nie milkną echa "popisu" Konrada Berkowicza z Konfederacji. Podczas debaty kandydatów do Europarlamentu trzymał jarmułkę nad głową przedstawicielki PiS. Oburzenia nie krył też Marek Magierowski, ambasador Polski w Izraelu. - Potępiam to jednoznacznie - podkreślił.

Kontrowersyjne zdjęcie polityków Konfederacji. "Wygłupialiśmy się"
Dobromir Sośnierz i Konrad Berkowicz z rękami uniesionymi w geście hajlowania
- takie zdjęcie sprzed lat pojawiło się w sieci. Politycy Konfederacji tłumaczyli się z niego w mediach. Twierdzą, że to były żarty.

tak mnie się cuś wydaje /być może nie słusznie/ że jak się ktoś nazywa Berkowicz to powinien uważać z takimi gestami.
W US jest dość popularne w sferach politycznych, prawniczych i medialnych nazwisko Berkowitz....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131967  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 09:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Duży plusk bo ....ma Tusk

Cytat:
Byłemu premierowi będzie przysługiwać świadczenie w wysokości ponad 21 tys. zł miesięcznie. Do tego dochodzi krajowa emerytura. W sumie Donald Tusk co miesiąc będzie otrzymywać ok. 30 tys. zł emerytury.
Mało komu w Polsce przysługuje choćby zbliżone świadczenie. Do wąskiego grona emerytów otrzymujących co miesiąc 15 tys. zł lub więcej należy zaledwie 12 osób.

Nie dziwi więc, że emerytura Donalda Tuska budzi duże emocje wśród Polaków. Z naszego badania na panelu Ariadna wynika, że 59 proc. Polaków uważa, że ok. 30 tys. zł miesięcznie to zbyt dużo.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #131968  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 09:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

I radosna wiadomość dla wszystkich wielbicieli katastrof masowych,

Cytat:
W piwnicy jednej z kamienic Sławna (woj. zachodniopomorskie) znaleziono beczkę, która prawdopodobnie zawiera silnie trującą substancję. Na etykiecie napisano "Cyjanek sodu". W beczce może znajdować się nawet 50 kg tej substancji. To ilość która mogłaby zabić tysiące ludzi.

Cyjanek sodu jest silnie trującym związkiem chemicznym. Jest bezbarwną substancją krystaliczną. Bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie. Może zabić człowieka w mniej niż minutę.

https://www.o2.pl/artykul/groza-w-za...6064396228737a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131969  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 09:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

I jeszcze ciut w temacie emerytur:
Cytat:
Zniesienie limitu 30-krotności składek ZUS oznacza dla zarabiających powyżej 11 tys. zł na rękę miesięcznie mniejsze wpływy na konto, ale też wyższe emerytury w przyszłości. "Super Express" komentuje, że politycy PiS, którzy są zwolennikami zmiany przepisów, zgodnie z którymi składki emerytalne mają być płacone od pełnego przychodu, a nie tylko do określonej kwoty, "załatwiają sobie gigantyczne emerytury".

Na przykład dla prezydenta Andrzeja Dudy, który zarabia miesięcznie 20 399 zł bruttu, zniesienie limitu oznacza obniżkę pensji o ok. 1500 zł. Gdy jednak osiągnie wiek emerytalny, ZUS wypłaci mu świadczenie w wysokości 34 tys. zł miesięcznie, zyska więc 7 tys. zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131970  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 13:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
...Aż strach pomyśleć co z euroPiSowcami zrobiłoby Biedroniów dwóch
Fakt, ale na razie jeden nam wystarczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131971  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 14:07
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nie wiem czy zauważyliście że nastał w mediach niepisowskich jakiś dziwny stan euforii po wystąpieniu
marszałka senatu..

zmiana stylu w wystąpieniu publicznym i już bez mała ekstaza.
Zauważyliśmy, nawet w szkle kontaktowym prowadzącym poprawił się humor.
Na moje oko Grodzki nadawałby się na prezydenta.

Ponieważ uważnie słucham pisowskich przekaźników, bo to konieczne, zauważyłam atak na Grodzkiego.
Zaczyna się grzebanie w zeznaniach podatkowych i ich nieprzystawanie do posiadanego majątku.

Oczywiście od rana do nocy usłużni propagandziści dworują sobie z wczorajszego orędzia.
To jest początek. W tej chwili popisuje się Trzmiel, a rano z innymi sługusami brylował niejaki Rachoń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131972  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 14:34
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
..... na kiego grzyba 13 i14 emerytura?
Wystarczyłoby zwolnić emerytury z płacenia podatku.
Od naszych pieniędzy jakie przeznaczono na odpisy emerytalne już raz podatki zabrano...
Kolejne rozdawnictwo w wiadomym celu.
Ale... sprawdź, ile miesięcznie bulisz podatku od świadczenia rentowego czy emerytalnego, przemnóż to przez 12 miesięcy i wyjdzie więcej niż jednorazowe 800+.
Tak mi się wydaje.

Podatki od naszych uposażeń idą na emerytury naszych przodków.
Tak to działa i kiedyś klęknie, bo musi, zwłaszcza, że świadczeniobiorców mamy około 10 milionów i co roku ich przybywa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131973  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 14:54
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Prawo i Sprawiedliwość rozważa zmianę na stanowisku przewodniczącego sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Kierowanie tym organem w ramach międzypartyjnych porozumień w parlamencie przypadło Lewicy, która wysunęła na to stanowisko sejmową debiutantkę Magdalenę Biejat. Od kilku dni Konfederacja atakuje PiS za oddanie komisji, sugerując, że chodzi o uśmiercenie tematu zaostrzenia prawa aborcyjnego.
Być może sprawa rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu, chociaż obecna sytuacja pisowcom jest na rękę.
W razie czego: to nie my, to lewica.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131974  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 17:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
Kolejne rozdawnictwo w wiadomym celu.
Ale... sprawdź, ile miesięcznie bulisz podatku od świadczenia rentowego czy emerytalnego, przemnóż to przez 12 miesięcy i wyjdzie więcej niż jednorazowe 800+.
Tak mi się wydaje.
dlatego mówię
Cytat:
Podatki od naszych uposażeń idą na emerytury naszych przodków.
to po naszych przodkach już dawno skasowane....
Cytat:
Tak to działa i kiedyś klęknie, bo musi, zwłaszcza, że świadczeniobiorców mamy około 10 milionów i co roku ich przybywa
.
już klękło zauważ że co jaki Szałamała się połapie to w tempie roboty szuka. Średnia czterolecia PiSu to chyba z 8 miesięcy jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131975  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 17:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Być może sprawa rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu, chociaż obecna sytuacja pisowcom jest na rękę.
W razie czego: to nie my, to lewica.

dlatego od rana kombinowałem czy ten myk PiSu wyjdzie na zdrowie Zandbergowi /Kidawa całkiem ładnie i słusznie ich sponiewierała/ a Kaczyńskiego sponiewierał Winnicki

I co tera zrobi.... GOWIN?????
zaprze się i będzie tkwił w zaparciu czy ..... zatka nos i popuści
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131976  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 17:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

stuku-puku
stuku-puku
Kaczor zrobił
babie kuku

Cytat:
3 grudnia upływa kadencja trojga sędziów Trybunału Konstytucyjnego - Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara. PiS początkowo proponował w ich miejsce kandydatury Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz oraz Elżbiety Chojny-Duch.

Z najnowszych informacji PAP wynika jednak, że w miejsce ostatniej z trojga zgłoszono Roberta Jastrzębskiego.


- Były wcześniej rozmowy, że rozważają taką możliwość. Ale odpowiedź mieli mi dać w poniedziałek. Czemu zmienili zdanie na temat mojej kandydatury? Nie mam pojęcia. Nie tłumaczyli tego - powiedziała w rozmowie z portalem onet.pl Chojna-Duch.

gdy się z PiSem
mizdrzą głupie
to zostają z palcem w z ....upie.

i jak teraz wygląda ta Chojna, bo Duch to chyba uleciał..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131977  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 19:46
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Klaudia Jachira - #JachirawSejmie
·
Wczoraj podczas przerwy w posiedzeniu Sejmu wyszłam tam, skąd sama się wzięłam, czyli do protestujących pod Sejmem. Na murku okalającym teren Parlamentu od początku obrad stali Obywatele RP z transparentem: "Konstytucję, na którą ślubujecie, połamano na naszych grzbietach". Dobrze pamiętam ten murek z pierwszych manifestacji w 2015, wtedy jeszcze nikomu do głowy nie przyszło, by ten murek ogradzać... Teraz jest inaczej: protestujący stali z jednej strony otoczeni przez policję, a z drugiej przez Straż Marszałkowską. Nie robili nikomu nic złego, nie wszczynali burd i awantur - po prostu stali z hasłem, do którego mieli pełne prawo. W końcu to oni nadstawiali karku przez te cztery lata. W pewnym momencie, straż i policja postanowiła ich jednak stamtąd usunąć. Pierwszy raz widziałam coś takiego: te służby traktowały ich jak worki ziemniaków, szokujące! Za przykładem Joanny Scheuring-Wielgus starałam się im pomóc. I nagle poczułam się jak w berku-czarodzieju. Wystarczyło, że ja, posłanka chwyciłam za rękę któreś z protestujących, by straż musiała odpuścić!
- Za co ich tak szarpiecie? Za to, że stoją przed Sejmem i bronią konstytucji? Przecież to są wasi rodacy, mówimy w tym samym języku, jak tak można?! - Mówiłam, gdy siłą chcieli zabrać Pawła Kasprzaka, cały czas nie puszczając jego ręki. Były emocje, poleciały mi łzy... odpuścili... Ale i tak zszokowała mnie bezwzględność tych służb.
Może gdyby posłów opozycji było tam więcej, udałoby nam sie ten transparent wnieść do środka? Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja....
Jednak po raz pierwszy mogłam zobaczyć, jak wielką siłę ma immunitet poselski. Dzięki niemu mogę bronić bezbronnych! Drodzy Rodacy, jestem Wam ogromnie wdzięczna za tą niezwykłą moc, jaką mi daliście!
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131978  
Nieprzeczytane 16-11-2019, 12:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Fakt, ale na razie jeden nam wystarczy.

I tu'ś w mylnym błędzie...Jeden tam, a drugi TU

Cytat:
Prywatny akt oskarżenia przeciwko Krystynie Pawłowicz. "Dość plucia na LGBT"
Krystyna Pawłowicz, kandydatka PiS do Trybunału Konstytucyjnego, może mieć kłopoty. Do sądu został złożony prywatny akt oskarżenia wobec byłej posłanki.

W akcie oskarżenia są wypowiedzi Krystyny Pawłowicz, które mają znieważać osoby LGBT: "Osoby zaburzone seksualnie, chorzy, które powinny się leczyć". "Są przedstawicielami diabelstwa, zła, nienawiści i podłości". "Zgromadzenia osób tych zaburzonych, tak zwanych LGBT, nawołują do karalnych, patologicznych zachowań seksualnych".

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #131979  
Nieprzeczytane 16-11-2019, 12:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Tego chiba Szczerbie płazem nie puszczą

Cytat:
Poseł PO Michał Szczerba wytyka PiS, że do tej pory partii nie udało się powołać ministra sportu. Na razie tę funkcję sprawuje premier Mateusz Morawiecki.

"Trwa łapanka wśród sportowców. Kto umówi się z prezesem na tenisa? A może puszczanie kaczek?" – kpi polityk opozycji.

A .....Chojna -Duch???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131980  
Nieprzeczytane 16-11-2019, 13:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Ja tam się letko dziwię posłom, że jeszcze nie zaskarżyli wyczynów sejmowych bossów do sądu pracy.
Jeśli uznaje się, że w RP nr aktualny obowiązuje 8 godzinny czas pracy, a sejm jest miejscem pracy posłów to takie numery powinny być karane.

Pomijając już taki drobiazg jak stan umysłu twórców PRAWA
wieczorową i nocną porą.

Cytat:
Na 20:15 zaplanowane jest pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Około godziny 22 ma się rozpocząć czytanie projektu ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, czyli zniesieniu limitu 30-krotności.

Przed północą posłowie pochylą się nad projektem ustawy o podatku akcyzowym.

https://www.money.pl/gospodarka/expo...41229953a.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.