menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-11-2008, 10:21
wyzyny wyzyny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 3
Domyślnie Opieka w Bydgoszczy


Szukam osoby albo instytucji ktora zaopiekowalaby sie moja mama. Do tej pory oplacalam opiekunke ktora sie mama zajmowala. Mama ma 97 lat. Lezy, nie slyszy i slabo widzi. Nie ma konkretnej choroby. Wczoraj opiekunka zlamala sobie reke i jest w szpitalu. Wydzwanialam wczoraj do wszystkich mozliwych punktow w Bydgoszczy (ja mieszkam daleko od mamy) nikt nie moze mi pomoc. Sa dwa hospicja ale obydwa przyjmuja tylko osoby z nowotworami. Mama pozostala z wnuczka opiekunki, mloda dziewczyna ktora mieszka na codzien w Kcyni. Czy to mozliwe, ze mama zostanie sama w mieszkaniu i bedzie skazana na smierc?Moze ktos przeczyta moj post i bedzie mogl mi cos poradzic. Bede wdzieczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-11-2008, 11:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyzyny
Szukam osoby albo instytucji ktora zaopiekowalaby sie moja mama. Do tej pory oplacalam opiekunke ktora sie mama zajmowala. Mama ma 97 lat. Lezy, nie slyszy i slabo widzi. Nie ma konkretnej choroby. Wczoraj opiekunka zlamala sobie reke i jest w szpitalu. Wydzwanialam wczoraj do wszystkich mozliwych punktow w Bydgoszczy (ja mieszkam daleko od mamy) nikt nie moze mi pomoc. Sa dwa hospicja ale obydwa przyjmuja tylko osoby z nowotworami. Mama pozostala z wnuczka opiekunki, mloda dziewczyna ktora mieszka na codzien w Kcyni. Czy to mozliwe, ze mama zostanie sama w mieszkaniu i bedzie skazana na smierc?Moze ktos przeczyta moj post i bedzie mogl mi cos poradzic. Bede wdzieczna.
Czytam ten apel i czegoś chyba nie rozumię. Sądząc po wieku mamy jesteś pewnie już na emeryturze lub w wieku emerytalnym. Jeśli jeszcze pracujesz bierz urlop choćby bezpłatny i jedż do mamy i tam dopiero szukaj opiekunki lub odpowiedniego miejsca dla twojej mamy. Przy wieku twojej mamy powinnaś mieć już wcześniej w zapasie jakieś wyjście rezerwowe.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-11-2008, 13:46
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Czytam ten apel i czegoś chyba nie rozumię. Sądząc po wieku mamy jesteś pewnie już na emeryturze lub w wieku emerytalnym. Jeśli jeszcze pracujesz bierz urlop choćby bezpłatny i jedż do mamy i tam dopiero szukaj opiekunki lub odpowiedniego miejsca dla twojej mamy. Przy wieku twojej mamy powinnaś mieć już wcześniej w zapasie jakieś wyjście rezerwowe.
No,a do domu nie możesz mamy zabrać???? Pewnie nie ,bo dawno byś już to zrobiła.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-11-2008, 14:27
wyzyny wyzyny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 3
Domyślnie

Ja nie mieszkam w Polsce. I nie mam tam tez rodziny. Sytuacja jest beznadziejna. Nikt sie takimi ludzmi nie interesuje. Wszedzie slysze tylko rodzina a co jak jej nie ma?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-11-2008, 14:45
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyzyny
Ja nie mieszkam w Polsce. I nie mam tam tez rodziny. Sytuacja jest beznadziejna. Nikt sie takimi ludzmi nie interesuje. Wszedzie slysze tylko rodzina a co jak jej nie ma?
No to jest problem, skoro mieszkasz poza Polską.
Jeśli w Bydgoszczy jest oddział opieki długoterminowej, mogłabyś otrzymać pomoc spośród pracujących tam pielęgniarek. Opiekują się fachowo i chętnie któraś by "dorobiła" parę groszy.Jeśli masz taką możliwość, zadzwoń do przełożonej pielęgniarek w szpitalu i poproś, aby poszukała odpowiednich kandydatek.
Pozostaje jeszcze prywatny dom opieki, który musiałabyś dofinansowywać, bo nie sądzę, aby emerytura pokrywała koszt pobytu, który jest drogi, w ubiegłym roku od 2000 zł miesięcznie, teraz na pewno drożej.
Możesz też zwrócić się do bydgoskiej opieki społecznej z prośbą o załatwienie opiekunki, najlepiej jednak załatwia się takie sprawy na miejscu, osobiście lub poprzez osobę przez Ciebie upoważnioną.
Innych pomysłów na razie nie mam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-11-2008, 15:05
wyzyny wyzyny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 3
Domyślnie

Dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-11-2008, 18:57
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyzyny
Ja nie mieszkam w Polsce. I nie mam tam tez rodziny. Sytuacja jest beznadziejna. Nikt sie takimi ludzmi nie interesuje. Wszedzie slysze tylko rodzina a co jak jej nie ma?
Rzeczywiście to jest wielki problem -a próbowałaś załatwić może DSS- w Bydgoszczy lub okolicach .Trzeba się zwrócić do opieki społecznej na miejscu.Ew.poszukać -może przez znajomych(jesli cię stać) jakiegoś miłego prywatnego domu opieki.Mam będzie zaopiekowana i nie będzie sama.Pozdrowienia
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 03-11-2008, 17:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

wyzyny skontaktuj się z Małgosia G może się szukacie tylko nie możecie się znależć.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 03-11-2008, 18:20
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie No właśnie

podaję link do wątku Małgosi G : http://www.klub.senior.pl/opieka/t-d...ziny-3437.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opieka nad starymi ludzmi - przez kogo ? senior A.P. Opieka 247 13-10-2008 13:31
opieka hanka baf Praca, wolontariat 0 09-07-2008 16:50
opieka nad osobą z chorobą Alzheimera marcelka Opieka 8 21-11-2007 22:56
opieka zdrowotna magda86 Choroby, badania, terapie 4 13-10-2007 19:03
Opieka nad seniorami w Europie Pere Opieka 8 06-06-2007 17:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.