menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Muzyka > Muzyka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Muzyka - wątki archiwalne Muzyka - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 01:03
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie


Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Nie jest taki straszny diabel... Chodzi o to ze kiedys tu byla dyskusja o tym ze jest za duzo muzycznych watkow i dlatego taka reakcja.
Rozgosc sie u nas. My jestesmy fajni i goscinni tylko teraz jakos tak glupio wypadlo..
Acha i napisz cos o sobie w profilu

Cytat:
Napisał nika
O matko! Jeszcze jeden wątek muzyczny!Może szanowna adminka sama zrobi z tym porządek.Kilkakrotnie różni forumowicze zgłaszali konieczność łączenia monotematycznych wątków,co bardzo by ułatwiło wędrówki po forum.Muzyka musi być ,to fakt niepodważalny ,ale może w 2 wątkach-lekka i poważna.Finito.

porządek zrobię ale nie taki do końca jak Panstwo sie spodziewacie - podforum muzyka powstało właśnie dlatego, żeby mogło w nim być dużo wątków, tworzenie podforum dla 2 wątków mija się z celem

rzeczywście niektóre wątki będą połączone, jednakowoż sugeruję zastanowienie się nad tworzeniem wątków z poszczególnymi gatunkami muzyki zamiast kolejnych części z tymi samymi nazwami - łatwiej będzie się w ten sposób zorientować w zawartości

a podział na "muzykę poważną" i niepoważną" jest także dość płynny

niniejszy wątek zostawiam na razie do dyskusji nad tym jak ostatecznie podzielić/połączyć istniejące wątki - w innym wypadku rzeczywiści by wyleciał jako powielający tematykę

z góry jednak informuję, że nowe wątki w tym i innych podforach będą się pojawiały i jeśli będą na temat, nie zostaną usunięte, nawet jeśli schemat postów w nich będzie inny niż dotychczasowo przyjęty

Ostatnio edytowane przez admin : 14-09-2007 o 11:41.
  #2  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 15:11
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Jezeli moje skromne słowo cos znaczy to ja sie zgadzam.Pozdrawiam.Załącznik 6542
Załączone Grafiki
File Type: gif buzkakrecacasz0.gif (10.7 KB, 139 wyświetleń)
  #3  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 15:16
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Jestem na tym forum krótko ale pozwolę sobie zabrać głos:muzyka łagodzi obyczaje ale jak się okazuje "nie do końca".Moje zdanie w kwestii porządku "w muzyce" jest takie:Muzyka a w nim rodzaje muzyki -sentymentalna,instrumentalna,poważna(opery ale nie operetki),country,pop,rock.Szczególnie widziałabym muzykę ponadczasową bo są utwory jak mówią zaznaczam jak mówią a nie piszą" ewergriny"czyli wiecznie młode i znane będą dopóki żyje nasze pokolenie i trzeba,żeby trwały dalej.I nie chodzi mi o "szła dzieweczka"itp.Sądzę,że stosując metodę lorisona zostanie tylko on jako jedyny słuszny a chyba nie o to chodzi,chyba że chodzi o to, to trzeba mu zrobić oddzielny wątek np muzyka lorisona i nie ma problemu.Tylko wtedy każdemu trzeba zrobić i będziemy wpisywać swoje propozycje najróżniejsze i co kto będzie chciał to będzie czytał,słuchał,pobierał i Bóg wie co jeszcze.Tylko trzeba zaznaczyć w poście jaki rodzaj muzyki i po sprawie.Zawsze jest prawdopodobieństwo powtórek ale tak bywa mamy różne a czasem takie same gusta.Nie zrobi się bałagan jeśli każdy z nas zrobi sobie jakiś album ze swoją muzyką da namiar i wybierzemy co nas interesuje(żeby nie zaśmiecać forum).Jak pisałam to jest propozycja nie nakaz
__________________



Ostatnio edytowane przez Basia z Żor : 12-09-2007 o 23:51.
  #4  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 15:18
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie moja propozycja

Aby skasowac wszystkie watki muzyczne i stworzyc dwa nowe:
Muzyka bardzo dobra w orginalnym wykonaniu
Muzyka kiepska wszystko jak leci bez sensu i cenzury
  #5  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 23:45
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Przekopiowałam tu kilka postów z zamknietej dyskusji-awantury "Muzyka ponadczasowa" - chodzi o to, że osoby najbardziej zaangażowane na podforum Muzyka mają już jakąś jego wizję. Chciałabym poznać te wizje, jakoś je uporządkować i poddać pod głosowanie użytkowników.

Zapraszam więc do przedstawiania ich w niniejszym wątku. Na początek powiem tylko czym było z założenia podforum "Muzyka".

Miało być to miejsce poświęcone muzyce jako takiej - a więc nieco więcej niż proponowanie linków do poszczególnych utworów, choć to ostatnie jak najbardziej się w niej mieści. Podobnie jak pytania i spory o różne gatunki - gdzie się zaczynają, kończą, jak dyskusje o wykonawcach zarówno muzyki dwanej jak też współczesnej. Oczywiście tematy są takie jakie poruszają użytkownicy, ale bardzo chciałabym uniknąć wrażenia że podforum Muzyka służy wyłącznie prezentowaniu utworów i to w konkretnej ustalonej przez dotychczasowych użytkowników formie. Chyba, że sformalizujemy taką czy inną formę w postaci wewnętrznego regulaminu tego podforum, do którego stworzenia serdecznie zapraszam zresztą (choćby po to, żeby ująć w nim kwestię praw autorskich).

Czekam na propozycje dotyczące uporządkowania istniejących wątków. Myślę, że po tygodniu będziemy już wiedzieli jakie są główne oczekiwania (o ile wypowie się więcej niz 2-3 osoby) i będzie można coś robic z tym dalej.
  #6  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 23:54
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Alez adminie

Kochany.!! dlaczego napisalas ze to ja zalozylam ten watek??

W kazdym razie jezeli juz moge wyrazic moja opinie to chcialabym aby o muzyce sie wlasnie dyskutowalo..
Dlaczego nam sie cos podoba albo nie.. Jakie wykonania sa lepsze itd itd.. Dlatego zalozylam watek "muzyka bardzo wazna" bo mialam nadzieje ze bedzie tam jakas dyskusja..
  #7  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 23:56
T.rex's Avatar
T.rex T.rex jest offline
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 0
Domyślnie Prośba do Admina.

Proszę usunąć mój profil
Pozdrawiam.
  #8  
Nieprzeczytane 13-09-2007, 04:59
kangur06's Avatar
kangur06 kangur06 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Australia
Posty: 8 276
Post kopia postu z "Muzyki łagodnej"

Również myślę, że uporządkowanie wątków muzycznych, połączenie ich stwarzając nie więcej jak trzy, byłoby dużym udogodnieniem zarówno dla wstawiających piosenki jak i słuchających je. Można się zastanowić nad propozycją takich wątków:
- Muzyka instrumentalna;
- Piosenki polskie;
- Piosenki zagraniczne
Ciekaw jestem jak inni klubowicze myślą o ilości potrzebnych wątków muzycznych. Dobrze by było gdyby regulamin ograniczał ilość wątków w tematach. W Forum o2 jest tyle wątków , że nikt nie panuje nad tym, dochodzi do tego, że ktoś zakłada wątek w którym pisze, że poszukuje jakiejś piosenki i taki wątek jest martwy.
  #9  
Nieprzeczytane 13-09-2007, 07:07
Tesa's Avatar
Tesa Tesa jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Białystok
Posty: 20 628
Domyślnie

Witam!

Moja propozycja jest zbliżona do kangura06.
Muzyka instrumentalna
Piosenki polskie
Piosenki zagraniczne
Muzyka poważna i operetka
Myślę, że tak piękne są polskie piosenki i zasługują na to, żeby je przypominać.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego dnia.
Teresa.
  #10  
Nieprzeczytane 13-09-2007, 07:17
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 713
Domyślnie

Witam i ja podpisuję się pod propozycja Kangura
I jeszcze prosba , aby 'Muzyczny Koncert Życzen " pozostał.
__________________
  #11  
Nieprzeczytane 13-09-2007, 07:26
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Propozycja Kangura jest logiczna i czytelna!

Zastanawiam się tylko, czy nie przydałoby się zróżnicowanie w wątkach (typu piosenka polska stara - nowa na przykład), ale to mogłoby wprowadzić niejaki bałagan, więc się nie upieram
Jeśli można - proszę zachować muzyczny koncert życzeń - to taka nasza rozmowa za pośrednictwem muzyki - miła i potrzebna!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #12  
Nieprzeczytane 13-09-2007, 07:55
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Mój porzedni post byl odpowiedzia do Lorisona/tu jest wyrwany z wątku/Natomiast na pytanie Adminki,odpowiadam ja Kangur,Ewita,jednak najbardziej bedzie mi brakowało,muzyki instrumentalnej,sentymentalnej,która nadawał Lorison.Serdecznie pozdrawiam i milego dnia zyczę.Name:  2lyzgeodgtitho2nl1nj.gif
Views: 85
Size:  9.6 KB
  #13  
Nieprzeczytane 13-09-2007, 08:01
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Anielko!

Stąd się wzięła moja nieśmiała propozycja zróżnicowania... Też mi będzie brakować tej muzyki Lorisona - rzeczywiście łagodnej, czasem sentymentalnej...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #14  
Nieprzeczytane 13-09-2007, 08:03
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Ja myślę tak:
muzyka instrumentalna
opera i operetka
piosenki polskie i zagraniczne
muzyczny koncert życzeń
__________________
  #15  
Nieprzeczytane 13-09-2007, 08:17
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie Muzyka

Bardzo chciałabym żeby z dawnych wątków zostały: 'Muzyczny koncert życzeń" , "Muzyka bardzo ważna", "Muzyka poważna", "Muzyka instrumentalna - relaksacyjna, nastrojowa, a czasem nawet sentymentalna" (zgodnie z propozycją Lorisona). Zachowałabym także "Muzykę country and western" oraz wprowadziła "Stara, dobra piosenka" - piosenki z lat młodości naszej, naszych rodziców,a może nawet dziadków?
W regulaminie tego działu powinno być coś (zakaz?) na temat hurtu
  #16  
Nieprzeczytane 13-09-2007, 08:30
Zastawny's Avatar
Zastawny Zastawny jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Kraków
Posty: 104
Domyślnie

Nie jest to prosta sprawa. Wpisałem melodię do wątku. Później mi zwrócono uwagę, że ona pasuje gdzie indziej. Nie chciałem prowadzić polemiki, jak to czyni się obecnie w tym temacie. Nikt mądrości nie posiadł w sprawie podziału muzyki. Różnie można ja nazywać, byle było to trafne. Dam przykład: Ja "Brunetki, blondynki" Jana Kiepury zaliczam do muzyki rozrywkowej, przy tej melodii się relaksuję a została ona umieszczona w muzyce poważnej. Nie mam żadnych ale do osoby tak traktującej ten utwór. Kiepurę spotkamy w muzyce poważnej, rozrywkowej, relaksacyjnej, filmowej, tanecznej, operowej, operetkowej itd. Konia z rzędem temu co zechce się ze mną spierać do jakiego wątku utwory Kiepury zaliczyć?
Dla mnie jest obojętne w którym wątku dany utwór jest umieszczony, oby tylko słuchanie sprawiało mi przyjemność. Nigdy nie przeglądałem forum "MUZYKA" kierując się wątkami, a raczej one sprawiają mi pewne utrudnienia. O ile kogoś uraziłem swoja wypowiedzią, to bardzo przepraszam. Takie jest moje zdanie w tym temacie. Tylko moje! Nie staram się go nikomu narzucać.
  #17  
Nieprzeczytane 13-09-2007, 08:36
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Droga Adm. miałam na myśli równiez wątki o dietach,odchudzaniu,nadwadze/rozproszone/i o podróżach-jest ich sporo i mylimy się lub powtarzamy posty.Może na ten temat niech też forumowicze się wypowiedzą, aby nikogo nie urazić.
  #18  
Nieprzeczytane 13-09-2007, 08:43
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Niewiele aykazuję aktywności na wątkach muzycznych,ale lubię czasem podzielić się utworami które lubię.Trudno znależ salomonowe wyjście.Dobrym wyjciem mogłoby być stworzenie wątków
-muzyka poważna i relaksacyjna
-muzyka operowa i operetkowa
-muzyka cantry i western
-muzyka retro-przeboje do lat 60
-muzyka lat 60-90/większość tej muzyki to przecież masze młode lata/-bez zróżnicowania na polską czy obcą.
Napewno znajdą się utwory które można zakwalifikować jednocześnie do kilku naraz grup-ile ludzi tyle odbiorów muzyki.
Takie jest moje skromne zdanie.
Oczywiście powinien zostać Koncert życzeń.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Kundzia : 13-09-2007 o 08:52.
  #19  
Nieprzeczytane 13-09-2007, 08:43
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 713
Domyślnie

An-inna Aniu spieralabym sie co do" muzyki waznej ' dla mnie moze byc jakis utwor bardzo wazny a tobie moze sie nawet nie podobac ,i co?. Wydaje mi sie ze dla kazdego kto prezentuje nam swoja muzyke dany utwor jest napewno wazny .Inaczej by tego nie robil .Nie upieram sie ale nadal mysle ze to co Kangur proponuje jest dobre . I ze wlasnie te watki beda zawierac wszystka muzyke .
Zastawny nikogo nie uraziles powiedziales ,jak my wszyscy, swoje zdanie
__________________
  #20  
Nieprzeczytane 13-09-2007, 08:47
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Masz rację Zastawny. Nadmierna dbałość o zmieszczeniu się w wątku jest chyba przesadzona.Tym bardziej, że wyszukiwarka, przynajmniej w moim komputerze nie działa.Ja, może jestem odmieńcem, ale wolę jak ludzie reagują spontanicznie, niż wszystko porządkują i etykietkują. Jeżeli teraz posypią się na mnie gromy, to przyjmę z pokorą. Nie gwarantuję jednak, że się nie "odszczeknę".
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co zrobić ? lawenda Rodzina bliższa i dalsza 18 21-04-2008 13:23
Co zrobić z niepotrzebnymi książkami? kufa86 Książka, literatura, poezja 22 05-03-2008 18:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.