menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6401  
Nieprzeczytane 23-03-2018, 09:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Dzisiaj wszyscy solidaryzujemy się
z Polskimi Kobietami


https://www.facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet/


O nas: Jesteśmy oddolnym, niezależnym ruchem społecznym wkurzonych kobiet i wspierających nas rozumnych mężczyzn - nieformalną, bezpartyjną inicjatywą kobiet, należących do różnych organizacji kobiecych, a także niezrzeszonych, które zorganizowały Ogólnopolski Strajk Kobiet – Czarny Poniedziałek 3 października 2016 r. w ponad 200 miastach w Polsce i za granicą. Czarne protesty OSK doprowadziły do wycofania się partii rządzącej z procedowanego przez Sejm projektu całkowitego zakazu aborcji. Sukces zawdzięczamy maksymalnemu rozproszeniu naszego protestu – temu, że każda kobieta w Polsce mogła wziąć sprawy w swoje ręce.
Ogólnopolski Strajk Kobiet wpisał się w serię protestów kobiecych w różnych państwach – niedługo po nas na ulice wyszły m. in. Koreanki i mieszkanki wielu krajów Ameryki Łacińskiej. Uważamy, że kobiety są siłą, która może powstrzymać marsz populizmu i neofaszyzmu przez świat – jesteśmy przecież wszędzie. W powołanej przez Polki i Argentynki koalicji Międzynarodowego Strajku Kobiet wzięły udział kobiety z ponad 60 państw, organizując 8 marca 2017 r. masowe, solidarne, zróżnicowane działania pod hasłem „Solidarność naszą bronią”.

STRONA INTERNETOWA:
http://strajkkobiet.eu/


Miło mi kiedy widzę twarze naszych seniorek z SC które wzięły sprawy w swoje ręce i czynnie uczestniczą identyfikując się na FB z protestem pod wymownym dla wszystkich tytułem Czarny Piątek .

Przytoczę to co pisałem wcześniej . Nie chodzi o to , jakie ktoś ma poglądy ,chodzi o to by nie zmuszać do tych poglądów innych . Przecież wykorzystanie prawa stanowionego do przestrzegania praw wiary przez wierzących świadczy o słabości Boga [/b][/b] Ci co chcą zaserwować nam średniowiecze chcą być lepsi od Boga w którego wierzą .Co za pycha ,co za absurd , czy w tych idiotycznych podziałach Polaków "biało - czarnych" stracili niektórzy rozum.

Zakończę zacytuje Kamilę Gasiuk-Pichowicz
Zmuszanie kobiet ustawą do rodzenia śmiertelnie lub ciężko chorych dzieci to barbarzyństwoTo nie polityka tu chodzi o naszą wolność .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 23-03-2018 o 09:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6402  
Nieprzeczytane 23-03-2018, 12:16
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wacławie, wielkie święto kulturalne w Twojej Nowej Hucie, Preludium Słowiańskie - spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury Słowian. Inspiracją do powstania scenariusza był kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w w czterech porach roku. Moi wnukowie mieszkający w Krakowie będą tam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6403  
Nieprzeczytane 23-03-2018, 16:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Wankaborze .Dzisiaj najważniejsza sprawa to Czarny Piątek Kraków godz18.00 Rynek Główny Zbieram się i jadę jak to robi wielu Krakowian którzy uważają że kobiety mają też swoje prawa i należy ich walkę o równouprawnienie, poprzeć.

Warte przemyśleń
Jeśli wierzysz w chrześcijańskiego Boga, to zrób to dlatego, że Bóg najwidoczniej nie upodobał sobie tego akurat Kościoła (katolickiego), skoro dopuścił, aby jego historia była pasmem przemocy i ucisku, a współczesność – klęską pedofilii i masowych malwersacji. Wyjdź z Kościoła z lęku przed Bogiem! Jest tyle innych chrześcijańskich Kościołów! Niektóre z nich słyną z prawości i skromności swych duchownych i swych wyznawców. Czemu nie wybierzesz któregoś z nich?
Jeśli religia jest Ci obojętna bądź dogmaty katolickie wydają Ci się niedorzeczne, to masz następujące powody, aby wystąpić z Kościoła:
– Zapisano Cię do niego przymusowo. Nikt nie zapytał Cię o zdanie. Nie gódź się na przymus i lekceważenie Twojego prawa wyboru – daj temu wyraz, występując z Kościoła.
Jan Hartman

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 23-03-2018 o 16:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6404  
Nieprzeczytane 24-03-2018, 09:43
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Dzień dobry,
Nie pamiętam, czy pisałam kiedykolwiek na tym wątku czy też nie. Dzisiaj jednak chciałabym umieścić fragment Blogu Przygody Mikołajka, który prowadzi na facebooku matka bardzo ciężko chorego dziecka. Warto przeczytać, a ten wątek wydaje mi się najbardziej odpowiedni.

"Dlaczego piszę dziś ten tekst?
Dlatego, że jestem mamą nieuleczalnie chorego dziecka i nie mogę dziś wyjść na ulicę razem z innymi kobietami. Ktoś w tym czasie musi się zająć moim chorym synem. Miko wymaga specjalistycznej opieki, której nie umożliwia państwo, więc muszę z nim zostać.
Piszę, bo nic więcej nie​ mogę zrobić.

Wydaje mi się, że właśnie o to tu chodzi. O szacunek do życia. Mojego życia jako matki nieuleczalnie chorego dziecka, zamkniętej w więzieniu domu, bez możliwości wyjścia i załatwienia jakichkolwiek spraw bez z bezinteresownej pomocy osób trzecich, od leczenia własnych zębów po zakupy na codzienne żywienie, ubranie, całkowicie nie mówiąc już o kulturze jak kino, teatr, koncert czy książka. Bez prawa do choroby własnej, bez prawa do urlopu - ustawa o opiece nad ON tego nie zapewnia.

Piszę najpierw o matce, bo ktoś zapomniał, że żeby było dziecko, musi być matka. Taki jest porządek Wszechświata.

Na równi chodzi też o szacunek do dziecka.
Nie, nie jestem zwolenniczką aborcji. Nie mogę o niej pisać, bo jej nie doświadczyłam. Straciłam dziecko w inny sposób i jest to strata, która kładzie się cieniem na życiu wielu rodzin, kończy związki i życie w spokoju.

Mamy rodzić chore i niezdolne do życia dzieci.
Nie mówi się o tym, ale organizm kobiety wie, że ciąży zagraża choroba. Organizm kobiety wie, stąd tyle wczesnych poronień. W zależności od źródeł szacuje się je nawet do 70% ciąż, jak powiedział mi ginekolog.
Ale często leki tłumią te objawy lub z jakiegoś powodu płód przeżywa pierwszy trymestr i my, matki nieuleczalnie chorych dzieci dowiadujemy się pierwszy raz o zagrożeniu życia naszego dziecka czasem dopiero w drugim trymestrze. Czasem w trzecim. A czasem po porodzie.....

Uwierzcie mi, byłam w trzech szpitalach położniczych i zwiedziłam najbardziej referencyjne oddziały w Polsce. Póki dziecko jest w łonie, jest święte. Robi się wszystko, aby uratować ciążę, często nie licząc się z kosztami matki. W tym czasie matka traci swoje wszystkie prawa, staje się inkubatorem. Jej samopoczucie jest ważne tylko dlatego, że wpływa na zdrowie dziecka.

Dziecko się rodzi. Wraz z jego przyjściem na świat czar pryska. Nikt już nie pyta, jak się czujesz, czy krwawisz, czy spałaś, czy piersi bolą. Tak przynajmniej wygląda opieka medyczna nad matką w Polsce. Urodziłaś. Jeśli masz szczęście, po kilku dniach wychodzisz z dzieckiem ze szpitala. Nie wiesz jeszcze, że system Cię właśnie opuścił.
Jeśli Twoje dziecko jest zdrowe, masz szczęście. Jeśli jest chore, możesz się modlić, jednak wkrótce odkryjesz, że Bóg również Cię opuścił.

Jesteś dorosła. Jesteś matką. Musisz sobie poradzić.

Nie ma żadnych systemów wsparcia po porodzie. Położnej środowiskowej najczęściej zależy tylko na tym, żeby pilnować szczepień. Czasem trafi się na dobrą duszę, która będzie tych kilka razy z matką, więc jeśli masz zdrowe dziecko, masz szczęście. Przy chorym najczęściej usłyszysz "nie wiem".

Pierwszy szok to to, że przy chorobach rzadkich (Program został zamknięty w 2017 roku) NIKT NIC NIE WIE. Nie wie, gdzie Cię kierować. Jak już mniej więcej trafisz na dobry kierunek, okazuje się, że terminy są w przyszłym roku. Liczba godzin terapii dla dziecka jest śmieszna i o ile ktoś już na nią skieruje Twoje dziecko, musisz wywrócić Internet do góry nogami, żeby dołożyć liczbę godzin wczesnego wspomagania za własne pieniądze, żeby to w ogóle miało sens. A jeśli ktoś mieszka w małym mieście, na wsi, nie ma samochodu i jest samotną matką, to jej życie i życie tego dziecka się skończyło.
Nikt nie pomaga matce (pomoc psychologiczna, pomoc wytchnieniowa).
Jeśli masz szczęście i ojciec dziecka Cię nie opuścił, pomoc wytchnieniowa spada na niego.
Leczenie i terapia zwykle są niewystarczające.
Nic nie działa systemowo. Nawet program wszesnego wspomagania wygląda w wielu ośrodkach jak maszynka do robienia pieniędzy, ale nie zawsze służy dzieciom i odpowiada na ich potrzeby.

Twoje nieuleczalnie chore dziecko rośnie, choroba staje się członkiem rodziny, ale wciąż nie ma ani pomysłu na wsparcie rodziny, w której najczęściej matka porzuca swoje dotychczasowe życie, pracę i pasję, żeby poświęcić się służbie w chorobie dziecka. Odchodzi jedno źródło dochodu. Leki kosztują, pieluchy kosztują, rehabilitacja kosztuje. Sprzęt kosztuje. Niestety jedno źródło dochodu odeszło i pozostaje liczyć na serca dobrych ludzi (zbiórki publiczne - które chciano dopiero co objąć kontrolą ministra i 1%, który po prostu nam, matkom nieuleczalnie chorych dzieci, ratuje życie​.)
Rząd wycenia naszą całodobową pracę przy chorym dziecku, bez prawa do urlopu i do wolnych niedziel!!! na 1447 zł (całodobowa opieka przy rezygnacji z pracy zawodowej).
Drodzy panowie i panie z ulicy Wiejskiej, czy chcecie być na moim miejscu? Czy za tę kwotę można przeżyć mając specjalne potrzeby?

Dopóki nie zapewni się godnych warunków życia dzieciom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom, nikt nie ma prawa mówić kobiecie, co ma robić. Życie nieuleczalnie chorego i jego matki kończy się w godzinie jego porodu. Jeśli nie będzie wyboru - muszą być warunki do życia. Matki nieuleczalnie chorych nie żyją wiecznie, co stanie się z naszymi niezdolnymi do życia dziećmi po naszej śmierci? Kto zapłaci za ich biedny, pełen tęsknoty żywot w ośrodku?
Serce, które uwięzło mi w gardle, nie pozwala mi dalej pisać. Mamy prawo do godnego życia w chorobie. Dlatego mamy też prawo do wyboru.
I dlatego ja mówię NIE dla zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji.
Stanowcze NIE! Wiem, bo życia z nieuleczalnie chorym człowiekiem od urodzenia doświadczam osobiście.


Link:
https://www.facebook.com/BlogPrzygod...QHB5ug&fref=nf
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia

Ostatnio edytowane przez Bianka : 24-03-2018 o 09:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6405  
Nieprzeczytane 24-03-2018, 10:17
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 012
Domyślnie

Bianko dzięki za tekst i link.
Nic dodać nic ująć, co najwyżej potwierdzić stanowisko
- precz z przemocą prawną, uwierzcie w sumienia kobiet i mężczyzn,
pomóżcie już narodzonym.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6406  
Nieprzeczytane 24-03-2018, 14:23
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Bianko, po tylu latach aktywności w Klubie Seniora odważyłaś się napisać swoje bardzo ciężkie życie związane z wychowaniem chorego dziecka. Mnie trudno zrozumieć , bo sama mając troje dzieci i pracę zawodową też miałam problemy z ich wychowaniem , ale nie aż takie drastyczne jak Ty. Liczysz na pomoc tego państwa? złudne nadziej. Oni dbają tylko o siebie i swojego koalicjanta - kościół.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6407  
Nieprzeczytane 24-03-2018, 16:01
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Wankabor, to nie są moje przeżycia. To blog nieznanej mi pani z facebooka. Wkleiłam jego fragment tutaj bo mną wstrząsnął. Wczoraj odbyły się, jak wiesz, protesty kobiet całkowitemu zakazowi aborcji.
Tu na Seniorze z pewnością są osoby, które potępiają aborcję bez względu na jej powody i skutki. Właściwie miałam nadzieję, że może przeczytają relację tej pani i zastanowią się nad swoimi przekonaniami. I zrozumieją, że takie zakazy są po prostu nieludzkie. Że nikt nie ma prawa odgórnie decydować i zmuszać innych do cierpienia, często długoletniego.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6408  
Nieprzeczytane 24-03-2018, 16:57
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka

Tu na Seniorze z pewnością są osoby, które potępiają aborcję bez względu na jej powody i skutki. Właściwie miałam nadzieję, że może przeczytają relację tej pani i zastanowią się nad swoimi przekonaniami. I zrozumieją, że takie zakazy są po prostu nieludzkie. Że nikt nie ma prawa odgórnie decydować i zmuszać innych do cierpienia, często długoletniego.
Czytałam Twój post nie od samego początku, popełniłam błąd; ale nie szkodzi .Mimo, że mnie ciąże już nie grożą (80+) to jednak całym sercem jestem przy wszystkich młodych kobietach. Aborcja w pewnych przypadkach jest konieczna. Potępiam rząd , wszystkich duchownych i pozostałych zwolenników przeciwnych aborcji. Uważam , że aborcja nie powinna być traktowana jako środek antykoncepcyjny, bo są inne środki bezpieczne ,powinny być one tylko powszechnie dostępne. Musimy dbać o zdrowie każdej kobiety. Bądźmy solidarne , to zwyciężymy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6409  
Nieprzeczytane 24-03-2018, 17:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
[b]...
Tu na Seniorze z pewnością są osoby, które potępiają aborcję bez względu na jej powody i skutki. Właściwie miałam nadzieję, że może przeczytają relację tej pani i zastanowią się nad swoimi przekonaniami. I zrozumieją, że takie zakazy są po prostu nieludzkie. Że nikt nie ma prawa odgórnie decydować i zmuszać innych do cierpienia, często długoletniego.

Kwestie są dwie.
Pierwsza dotyczy samego problemu i różnych jego przypadków.
Druga to zamordyzm jaki chcą wprowadzić rządzący w tym zakresie pod presją wielebnych wobec wszystkich, a szczególnie wobec tych których nie stać na przekroczenie granic i skorzystania z klinik gdzie jest rzecz dostępna.

I jedna uwaga dodatkowa.
Przecież KATOLIKA/czkę, czy biskupa z zakonnicami NIKT nie zmusza do dokonywania aborcji z jakiegokolwiek powodu.
A Chazanom i podobnym hipokrytom powinno się zabrać uprawnienia do wykonywania zawodu.

I tyle w tym temacie..... do następnego razu.
Bo podejrzewam, że na tym się nie skończy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6410  
Nieprzeczytane 24-03-2018, 17:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Przez stulecia Kościół przeciwstawiał się aborcji nie dlatego, że może być ona zabójstwem (co stanowi przedmiot nieustających sporów), lecz także i dlatego, iż ona jest świadectwem grzechu seksualnego. Kościół naucza, że każdy stosunek płciowy, który nie prowadzi do prokreacji, jest grzeszny. Encyklika Humanae vitae ogłoszona przez Pawła VI wzywa, aby "każdy akt małżeński zachował swoje wewnętrzne przeznaczenie do przekazywania życia". Świadomie dokonana aborcja dowodzi, że partnerzy seksualni nie połączyli się z zamiarem prokreacji. Z tej przyczyny aborcję zawsze należy uznawać za czyn naganny. Krótko mówiąc, stanowisko Kościoła w kwestii stosunków seksualnych jest głównym powodem potępienia aborcji.

Przy okazji ostatnich wydarzeń polecam lekturę książeczki o historii aborcji w kk, warto bowiem wiedzieć, ze głoszona przez nich obecnie koncepcja człowieka od poczęcia i związany z nią bezwzględny zakaz aborcji to nowy wynalazek. http://www.humanizm.net.pl/kib.htm
Andrzej Dominiczak


Podany link jest do strony z książką Jane Hurst - Historia aborcji w kościele katolickim Klikając na poszczególne rozdziały można ją przeczytać .Nie są długie ale poszerzają nam ten temat wiedzę też z zakresu doktryny KK na przestrzeni wieków .Powiększanie liter tekstu , przypomnienie : klawisz Ctrl po lewej stronie klawiatury na dole naciskamy oraz po prawej stronie znak + /ilość , wielkości liter / ,powrót znak - .

Bianko poruszyłaś ciekawy problem z jakimi się muszą zmierzyć ci co temat aborcji ich dotyczy że decydując się być "inkubatorem" muszą liczyć tylko na siebie .Urodzenie dziecka niepełnosprawnego dla kobiet kończy się rozwodem w 85% ,taka jest rzeczywistość. Jest kilka kobiet na naszym forum które wychowuje dzieci niepełnosprawne a czy ktoś pomyślał by im pomóc. Większość z nas ma pełną gębę frazesów o solidarności pomocy ale uzdrawiać potrafi tylko kosztem innych.Czy ktoś z tych wierzących praktykujących zaadoptował dziecko niepełnosprawne i go wychował ???
Może wskażecie swoich posłów i senatorów których popieracie coś takiego zrobili ludzkiego zgodnie z swoim światopoglądem ??? Froterować na kolanach można posadzki świątyń i pokazywać swoją świętość , na pokaz , na tym forum też .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6411  
Nieprzeczytane 24-03-2018, 22:19
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

PO Czarnym Piątku, czas na Czarne Niedziele. Puste kościoły - jedyna forma protestu, którą episkopat zrozumie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6412  
Nieprzeczytane 25-03-2018, 06:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Wankaborze masz rację że zimny prysznic się należy kościołowi wtedy zrozumie czym powinien się zająć a rządzący wynikiem najbliższych wyborów .Ma rację Pluto pisząc o dwóch aspektach tej sprawy ,teologicznym i społecznym.Dużo zależy od interpretacji a problem poczęcia od strony biologicznej z teologicznym daje duże możliwości manewru by ten spór jako tematu zastępczego zakończyć .
Kto przeczytał Jane Hurst to wie o co tak na prawdę tym ojcom kościoła chodzi a Bianka poruszając sprawy społeczne zwróciła nam uwagę że paragraf niczego nie załatwi.Do tego co pisze Bianka dodał bym edukację seksualną w szkole i antykoncepcje z pigułką po bez recepty.

Klerykalizacja i odwoływanie się do uczuć religijnych wyborców jako głównego programu wyborczego wiedząc że 25% społeczeństwa to ortodoksyjni wyborcy do tego kilka haseł populistycznych , przy celowym zniechęceniu pozostałych wyborców do udziału w głosowaniu , to pewny sukces wyborczy.Wielu z nas uczestniczy w tej grze nie zdając sobie sprawy jak są manipulowani przez polityków którzy na co dzień dalecy są od ideałów religijnych a wszystko robią pod publikę .


A co w tym temacie Czarne Marsze Kobiet-Zapiski na Skraju Dysku https://zapiskinaskrawkudysku.wordpr...e-kobiet-2018/

Też warty upublicznienia tekst Rafała Betlejewskiego w Medium # Publiczne Pomogłem mojej dziewczynie usunąć ciążę.http://mediumpubliczne.pl/2018/03/po...-usunac-ciaze/

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 25-03-2018 o 09:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6413  
Nieprzeczytane 25-03-2018, 15:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
PO Czarnym Piątku, czas na Czarne Niedziele. Puste kościoły - jedyna forma protestu, którą episkopat zrozumie.

Wandeczka droga nie ma racji.
Bez względu na stan mszalnego zaludnienia obiektów sakralnych pod zarządem episkopatu w obecnym zestawie państwowych decydentów nic się nie zmieni, bo .... rząd wyżywi episkopat i wszystkie podległe mu struktury.

A to już zależy od tych co wybierają tych co tworzą samorządy a na końcu rządy i prezydenta.

Przypominam, że to na co się dziś wybrzydza, to pojawiło się w sejmie tylko dlatego, że fanatycy antyaborcyjni i proepiskopalni mają ok 10-15 głosów w parlamencie więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6414  
Nieprzeczytane 25-03-2018, 21:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Nie po raz ostatni byliśmy wmanewrowani w temat zastępczy ale należy pamiętać że bez względu czy uczestniczyliśmy w proteście kobiet , czy też nie , należy wiedzieć że się ma jeden głos , który faktycznie decyduje o tym kto faktycznie rządzi. Zwolennicy ortodoksyjnych poglądów to 20% społeczeństwa ,przeciwnicy to też 20% społeczeństwa i oni bez względu na pogodę i kanikułę uczestniczą w wyborach . To 20 % społeczeństwa którzy od czasu do czasu uczestniczą w wyborach faktycznie zadecyduje o tym, jakich przywódców będziemy mieli .Ważne by przekonywać że może być inaczej i pokazywać absurdy obecnej władzy , łamanie prawa i arogancje władzy /nam się należy/ byśmy nie tracili nadziei że tej patologi nie da się zmienić.

Zmumifikowany szkielet, znaleziony przed 15 laty na pustyni Atakama w Chile, wzbudził niemałą sensację nie tylko w mediach, ale też w świecie naukowców. Wszystko przez niezwykły kształt czaszki stworzenia, dzięki któremu zyskało ono miano „6-calowego obcego”.
Tajemnicą szkieletu postanowił zająć się profesor mikrobiologii i immunologii z Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii. Na podstawie DNA pozyskanego z żeber naukowiec już w 2013 roku ustalił, że mamy do czynienia ze szczątkami ludzkimi. Nolan wraz z badaczami z University of California w San Francisco przeprowadził też bardziej szczegółowe badania, których wyniki zostały opublikowane na łamach „Genome Research”.

Wbrew wcześniejszym ocenom, kości wchodzące w skład szkieletu nie należały do mającego 6-8 lat dziecka – ich wiek był zawyżony ze względu na rzadkie zaburzenie polegające na szybkim starzeniu się kości. Nie kosmita, ludzka tragedia
Naukowcy odkryli szereg mutacji w obrębie siedmiu genów dziewczynki, które wpłynęły na jej deformację mięśniowo-szkieletową. Niecodzienny wygląd szkieletu to zdaniem badaczy efekt kumulacji wielu mutacji genetycznych. Jak twierdzą, przyczyną może być zarówno obciążenie genetyczne ze strony rodziców, jak i ekspozycja na azotany, w które bogate są okolice La Noria.


Nieraz musi minąć trochę czasu by zebrać środki i dokładnie przeprowadzić badania i okazuje się że nie kosmici i siły nadprzyrodzone a normalne wady genetyczne spowodowane środowiskiem i mutacjami genomu rodziców.Człowiek od wieków próbował prostych odpowiedzi na nieznane , wykorzystując pojęcia Boga lub Kosmitów .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6415  
Nieprzeczytane 25-03-2018, 23:24
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Tak czytam ostatnio o zapedach czesci spoleczenstwa, ktore rosci sobie prawa, by wladac cialami niektorych kobiet i o obronie kobiet zmuszanych do rodzenia kalekich dzieci przy jednoczesnym lamaniu praw tych kobiet.
Oczywiscie zawsze bylam, jestem i bede za prawem jednostki do samostanowienia i jak mantre w kolko bede to powtarzac, ale jest tu jeszcze jeden aspekt tej sprawy, o ktorym raczej sie nie wspomina, jakby to w ogole nie mialo znaczenia, jednak moim zdaniem ma i to wlasnie kluczowe.
Otoz, nikt nie zwraca uwagi na podmiot, czyli kalekie dziecko, ktoremu kaze sie przyjsc na ten swiat, by cierpiec i tak naprawde tylko po to.
Te biedne dzieciowiny, z powykrecanymi konczynami, z cieknaca z ust slina, siedzace na wozkach inwalidzkich ( to te, co i tak maja szczescie, by taki wozek posiadac ), zamkniete w czterech scianach, lub oddane do specjalistycznych placowek, samotne, smutne, zmagajace sie z bolem kazdego dnia ...
Czy ktos z tych swietojebliwych obroncow ( sorki, ale naprawde wkurza mnie to na maxa ) moze sobie wyobrazic siebie w takiej roli ?
Czy chcialby tak zyc ?
Ja sie pytam, co to jest za zycie ? Co to jest za radosc i szczescie ?
Przeciez to jest gehenna i w rezultacie tak naprawde to tylko czekanie na smierc, ktora wreszcie zakonczy to cierpienie.
Pytam wiec, kto wam dal prawo skazywac te dzieci na taka meke ? za co ? co one wam zawinily ?
To jest zwykla bezdusznosc i podlosc, to brak i wyobrazni i empatii, ale wiedzcie, ze bierzecie na swoje sumienia odpowiedzialnosc za wymierzenie tym niewinnym istotom potwornej kary zycia w bolu i ponizeniu.
I za co ? Pytam za co ????
Wydajecie na nie wyrok za niewinnosc...
Czy mozecie pozniej bez odrazy spojrzec w lustro, albo spokojnie zasypiac, majac taka krzywde na sumieniu ?
Rzucacie slogany o prawosci, wystepujecie w imieniu nienarodzonych dzieci, ale czy one was o to prosily ? czy was do tego upowaznily? Macie ich pelnomocnictwa ?
Nie macie, wiec sie odwalcie i od tych biednych, nienarodzonych dzieci i od ich matek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6416  
Nieprzeczytane 26-03-2018, 10:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Piękny apel, ale ONI nie przeczytają a MY raczej nie mamy na to wpływu,
tym bardziej że te z cieknącą śliną na wózku,
to porażenie mózgowe. Zdrowiutkie do porodu.
Jest ich w Polsce ponad 35 tysięcy
i z tych wypowiedzi powyżej, dla mnie jedynie sens ma post Bianki.
Państwo, wolne państwo, nic nie robi by pomóc rodzicom
a ekipy się zmieniają. Pamiętamy okupację Sejmu, prawda?
I to, że NIKT do rodziców nie wyszedł?

PS. a ile dzieci jest z zespołem Downa w Polsce, ktoś wie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6417  
Nieprzeczytane 26-03-2018, 11:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Miasto Ostrołęka zainaugurowało realizację rządowego programu „Za życiem”. Projekt jest dobrze znany z pomysłu płacenia jednorazowej kwoty, 4 tys. zł kobietom, które zdecydują się urodzić dziecko ciężko i/lub nieuleczalnie chore, w tym takie, które umrze od razu po porodzie.http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,2...wa-dzieci.html
Trudno to komentować rozlewającą się głupotę po Polsce wśród ortodoksyjnych katolików którzy dorwali się do władzy.Wiemy że 4+4 = 8 i można za to kupić już samochód na szrocie , osobie rodzącej niepełnosprawne dziecko musi się opłacać , ale wszystko ma swoje granice .

Nie wszyscy katolicy to ortodoksi wielu których znam uważa tak jak ja że przy najbliższych wyborach potrzeba odsunąć obecną ekipę od władzy bo wszyscy zapłacimy wysoką cenę ,jako społeczeństwo.Obecnie istnieje wolna prasa pisząca o wynaturzeniach , ale kiedy wprowadzą rządzący cenzurę , wynaturzenia będą zamiatane pod dywan .

Czy chcemy być społeczeństwem debili prowadzonych za rączkę przez działaczy partyjnych razem z prymitywnymi księżmi z parafii .???? Ja patrzę na to co się dzieje w ogarniętym emocjom kraju jestem zadowolony że córka wyjechała z stąd i od 5 lat rozpoczęła edukację moja wnuczka a za 2 lata pójdzie do szkoły mój wnuk.Berety dalej przedyskutowują się że dziecko powinno mieć długie dzieciństwo a religia to najważniejsza rzecz dla Polaka patrioty, a wiedza jest nie potrzebna bo po co.?? Działacz partyjny jednej słusznej partii i ksiądz za nas myśli , masz problem udaj się do swojej parafii powiedz lub napisz.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 27-03-2018 o 10:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6418  
Nieprzeczytane 27-03-2018, 11:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[.... Ja patrzę na to co się dzieje w ogarniętym emocjom kraju jestem zadowolony że córka wyjechała z stąd i od 5 lat rozpoczęła edukację moja wnuczka a za 2 lata pójdzie do szkoły mój wnuk.......SIZE]

Waciu !!!!
Nie ściemniaj. Twoja latorośl wybyła w dal, żeby się i swoje potomstwo od twoich pożal się boże "wykładów" uwolnić.
A co do emocji, to chyba sam się podniecasz na widok wielebnego czy zakonnicy jaka pojawi się w zasięgu twego wzroku.
A już do ekstazy doprowadza cię biskupa .....purpura.

To kto rozsądny skazywałby niewinne dziatki na takie tortury jak codzienne klepanie przez ciebie tych samych pacierzy bez ładu i składu i co ci ślina na jęzor przyniesie?

Amen!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6419  
Nieprzeczytane 27-03-2018, 18:36
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Skąd się wzięła materia?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6420  
Nieprzeczytane 27-03-2018, 19:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Skąd się wzięła materia?
Arti!
No bądź poważna!
Przecież wiadomo, że na początku nie było NIC, a potem DUCH zstąpił z NIEBA ...

Ale DUCH musisz wiedzieć, że DUCH mógł być....niewierzącym ATEISTĄ.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.