menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #501  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 10:16
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

Chryste Panie...!!! 20 miesięcy???
  #502  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 12:57
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Ja od miesiąca czekam na potwierdzenie i przyznanie numeru w kolejce......aż boję się pomyśleć jak długi będzie okres oczekiwania.
  #503  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 13:36
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał lahatiel
Chryste Panie...!!! 20 miesięcy???

..tak..tak...w większości województw tyle sie czeka ...u mnie sie czeka 18-e ( świętokrzyskie)...
..ale jest mozliwość otrzymania wcześnie ...ze zwrotów ..ja po roku zadzwoniłam i dostałam od razu...ludzie z różnych powodów rezygnują.
CIEKAWOSTKA !!!!
Parę dni temu znajoma powiedziała mi, ze w grudniu 2009 NFZ miał mnóstwo wolnych miejsc w wielu ośrodkach sanatoryjnych ...ogłaszali o tym w radio i nawet była możliwość wyboru miejscowości bez względu na to kiedy były złożone dokumenty..!...ludzie po miesiącu od złożenia dostawali ...( m.in. w Krynicy Zdrój, Szczawnicy...) dostała od ręki ( od 1 stycznia) - Busko w Słowackim, bo tak chciała-jest zachwycoana
....byłam w szoku, że była taka mozliwość....
ciekawa jestem ; czy tak było w innych województwach czy tylko w moim regionie ???...
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #504  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 16:30
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

W mazowieckim najwięcej zwrotów jest po wakacjach, choć i w tym okresie nie jest najłatwiej. Mnie osobiście nie udało się ale moze dlatego ze wyjeżdżamy razem z mężem, a wiadomo o podwójne skierowanie (zwrot) jest trudniej.
  #505  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 16:41
urszula332 urszula332 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8
Domyślnie

Jutro jade do Szczawnicy ciekawe jak bedzie?
  #506  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 22:18
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Miłego wypoczynku, odezwij się po powrocie.
  #507  
Nieprzeczytane 08-02-2010, 13:43
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał dziewiątka
..tak..tak...w większości województw tyle sie czeka ...u mnie sie czeka 18-e ( świętokrzyskie)...
..ale jest mozliwość otrzymania wcześnie ...ze zwrotów ..ja po roku zadzwoniłam i dostałam od razu...ludzie z różnych powodów rezygnują.
CIEKAWOSTKA !!!!
Parę dni temu znajoma powiedziała mi, ze w grudniu 2009 NFZ miał mnóstwo wolnych miejsc w wielu ośrodkach sanatoryjnych ...ogłaszali o tym w radio i nawet była możliwość wyboru miejscowości bez względu na to kiedy były złożone dokumenty..!...ludzie po miesiącu od złożenia dostawali ...( m.in. w Krynicy Zdrój, Szczawnicy...) dostała od ręki ( od 1 stycznia) - Busko w Słowackim, bo tak chciała-jest zachwycoana
....byłam w szoku, że była taka mozliwość....
ciekawa jestem ; czy tak było w innych województwach czy tylko w moim regionie ???...
do dziewiątki,każdy kto składa wniosek do sanatorium podaje też swój nr.telefonu i jeżeli by była taka akcja,to by sami zawiadomili.Jak przyjdzie grudzień tego roku to trzeba się będzie dopytywać.Pozdrawiam
  #508  
Nieprzeczytane 08-02-2010, 15:40
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał Juraj
do dziewiątki,każdy kto składa wniosek do sanatorium podaje też swój nr.telefonu i jeżeli by była taka akcja,to by sami zawiadomili.Jak przyjdzie grudzień tego roku to trzeba się będzie dopytywać.Pozdrawiam
..nie licz na to, że sami do Ciebie zadzwonią....jak się samemu człowiek nie dopyta to nie zadzwonią....koleżanka z mężem byli, bo dowiedzieli się z radia...
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #509  
Nieprzeczytane 09-02-2010, 11:26
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Wczoraj dzwoniła do mnie znajoma, która własnie jest w sanatorium w Świnoujściu i wybrażcie sobie, że zakwaterowano ją w pokoju dwu- osobowym i....mieszka w nim sama....
Są też takie osoby co same mieszkają w pokojach trzy osobowych....
Oznacza to, że sporo osób po prostu nie dojechało....
  #510  
Nieprzeczytane 13-02-2010, 20:46
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Wczoraj dzwoniła do mnie znajoma, która własnie jest w sanatorium w Świnoujściu i wybrażcie sobie, że zakwaterowano ją w pokoju dwu- osobowym i....mieszka w nim sama....
Są też takie osoby co same mieszkają w pokojach trzy osobowych....
Oznacza to, że sporo osób po prostu nie dojechało....
albo zaczeli już oszczędzać i wysyłają mniej ludzi do sanatorium
  #511  
Nieprzeczytane 13-02-2010, 21:10
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Juraj
albo zaczeli już oszczędzać i wysyłają mniej ludzi do sanatorium
albo ludzie odmawiają takiego terminu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #512  
Nieprzeczytane 14-02-2010, 10:19
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Skłaniałabym się do zdania Juraja. Już pod koniec roku wiadomo było że sanatoria dostaną na ten rok mało pieniędzy co wiąże się z oszczędnościami i wydłużeniem kolejek. Tylko czy uzdrowiska to wytrzymają? Mało kuracjuszy - mały zysk.........
  #513  
Nieprzeczytane 14-02-2010, 17:04
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
że sanatoria dostaną na ten rok mało pieniędzy co wiąże się z oszczędnościami i wydłużeniem kolejek. Tylko czy uzdrowiska to wytrzymają? Mało kuracjuszy - mały zysk.........

Przecież o to chodzi,nie udało sie sprywatyzować szpitali (Kaczyński zawetował) to teraz najlepiej doprowadzić je do ruiny i bankrutctwa a potem sprzedać za złotówkę swoim kolesiom posługując się chasłem "Prywatne jest lepsze...." oczywiście dla właściciela
  #514  
Nieprzeczytane 14-02-2010, 17:39
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał Juraj
albo zaczeli już oszczędzać i wysyłają mniej ludzi do sanatorium

hmm...gdyby tu szło o oszczędności to nie kwaterowali by kuracjuszy pojedynczo w dwu- i trzy-osobowych pokojach ...
kwaterowaliby do pokoi razem a wolne wynajmowali by prywatnie..
Myślę ( tak jak Tadeusz), ze ludzie oszczędzają i wolą siedzieć w domu niż wyjeżdżać do sanatorium...bo ich po prostu nie stać;
albo ( tak jak pisze Jadwiga) ludzie rezygnują w ostatniej chwili - z ważnych powodów, bo to się często zdarza)
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #515  
Nieprzeczytane 14-02-2010, 18:30
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Sanatorium Wital w Gołdapi.

Mam zapytanie czy ktoś może był w tym sanatorium i może coś o nim powiedzieć.Jakie tam panują warunki.
  #516  
Nieprzeczytane 14-02-2010, 19:56
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Mam zapytanie czy ktoś może był w tym sanatorium i może coś o nim powiedzieć.Jakie tam panują warunki.
Nie byłem, ale jedziesz w ciekawy region, można dużo zobaczyć, to Mazury, a tam wiele ciekawych zabytków, kanałów, jezior, śluz, mostów, tylko daleko i może kłopot z dojazdem, ale mi się marzy coby tam być, Okolica zrównoważy Ci ewentualne niedogodności, myśl pozytywnie....
  #517  
Nieprzeczytane 14-02-2010, 21:35
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał dziewiątka
hmm...gdyby tu szło o oszczędności to nie kwaterowali by kuracjuszy pojedynczo w dwu- i trzy-osobowych pokojach ...
kwaterowaliby do pokoi razem a wolne wynajmowali by prywatnie..
Myślę ( tak jak Tadeusz), ze ludzie oszczędzają i wolą siedzieć w domu niż wyjeżdżać do sanatorium...bo ich po prostu nie stać;
albo ( tak jak pisze Jadwiga) ludzie rezygnują w ostatniej chwili - z ważnych powodów, bo to się często zdarza)

To jest chyba dokładnie tak jak myślisz dziewiąteczko...
Kiedy ja byłam we wrześniu w Wysowej....nikt nie rezygnował bo był świetny termin i okolica cudowna...ale na Swinoujscie w lutym, wiele osób nie decyduje się ponieważ sanatorium nie jest za darmo.....sporo trzeba dopłacać....a nie wszyscy dobrze się czują zimą nad morzem....
Ja byłam w listopadzie w Międzyzdrojach i postanowiłam , że jesli kiedykolwiek otrzymałabym skierowanie w okresie zimowym nad morze....to też zrezygnuje....
  #518  
Nieprzeczytane 15-02-2010, 08:40
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Rezygnacja??????? z tego co wiem nie mając mocnego uzasadnienia lądujemy na końcu kolejki. Czy nie szkoda czasu?.
  #519  
Nieprzeczytane 15-02-2010, 10:33
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Na prośbę założycielki tego wątku i ponieważ przekroczył określoną liczbę postów ,zamykam wątek.Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kolejnej części.

Część trzecia
http://www.klub.senior.pl/opieka/t-sanatorium-nie-tylko-na-powaznie-cz.3-6618.html
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może do sanatorium? - komentarze emka46 Ogólny 629 20-12-2022 16:38
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 19:14
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.