menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2961  
Nieprzeczytane 12-09-2013, 09:38
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał rena55
Miałam nr 164 w przeglądarce. A startowałam od nr 9746 w czerwcu zeszłego roku.
Pozdrawiam także!
Bardzo serdecznie Ci dziękuję . W swoim oddziale startujecie od małych numerów, więc moja koleżanka nie będzie miała porównania. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2962  
Nieprzeczytane 12-09-2013, 09:47
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Moja żona w dniu dzisiejszym ma nr: 836 i jeszcze nie dostała skierowania na wyjazd do sanatorium. Trudno powiedzieć jakie są procedury przyznawania skierowań. Ja w 2011 roku dostałem skierowanie na 2 miesiące przed wyjazdem, mając numer 2500.
Ryszardzie, gdy żona będzie już mieć informację w przeglądarce, to może nam napiszesz przy jakim numerze. My na pewno to zrobimy. Pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2963  
Nieprzeczytane 12-09-2013, 10:09
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
No, proszę! I ta droga nie jest krótsza. "A tam, cicho być..." jak mówił Smoleń i se spokojnie czekać na swój czas. Na dzień dzisiejszy mam 28665 i sobie policzyłam znów i gdyby numerki tak schodziły, jak do tej pory, to wypada mi czerwiec/lipiec, ale ze spadaniem numerków jest różnie i na pewno spowolnieje jeszcze późną jesienią. W każdym razie skierowania mogę się spodziewać od czerwca-września.



Witam Halu 51....Ty masz wniosek z łódzkiego NFZ i ja również....mój nr na dzień dzisiejszy to 28484...przyznano mi go w kwietniu 2013....nie składałam wniosku tylko zrezygnowałam z otrzymanego sanatorium ( Arka w Kołobrzegu w kwietniu tego roku ) z ważnych przyczyn rodzinnych....nie zmienili mi terminu tylko ustawili na nowo w dłuuuugachnej kolejce
Profil leczenia u mnie to: reumatologia i endokrynologia....napisali, że przewidywany termin otrzymania skierowania po 18 miesiącach ....też czekam do wiosny i będę próbowała dzwonić o zwroty choć wiesz jak u nas trudno coś dobrego dostać właśnie w ten sposób...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2964  
Nieprzeczytane 12-09-2013, 17:57
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Witam Halu 51....Ty masz wniosek z łódzkiego NFZ i ja również....mój nr na dzień dzisiejszy to 28484...przyznano mi go w kwietniu 2013....nie składałam wniosku tylko zrezygnowałam z otrzymanego sanatorium ( Arka w Kołobrzegu w kwietniu tego roku ) z ważnych przyczyn rodzinnych....nie zmienili mi terminu tylko ustawili na nowo w dłuuuugachnej kolejce
Profil leczenia u mnie to: reumatologia i endokrynologia....napisali, że przewidywany termin otrzymania skierowania po 18 miesiącach ....też czekam do wiosny i będę próbowała dzwonić o zwroty choć wiesz jak u nas trudno coś dobrego dostać właśnie w ten sposób...
O! Witam zatem ziomkinię Ja na dzisiaj mam nr 27831(od piątku spada mi ponad 200 dziennie) To dziwne, że nie miałaś zmienionego terminu. Ja na kwiecień 2010 dostałam "Zameczek" w Kudowie i też z przyczyn rodzinnych zrezygnowałam(dokonałam zwrotu z udokumentowanym uzasadnieniem prosząc o inny termin - maj; czerwiec). Rezygnację uznali za zasadną. Coś tam napisali o tymczasowej niemożności realizacji, itd...Więc w czerwcu pojechałam prywatnie, a tu bęc! Na początku sierpnia przychodzi z NFZ ponaglające pismo, obym jak najszybciej przysłała wyniki aktualnych badań. Nie wysłałam, zrezygnowałam (pieniądze poszły na prywatny pobyt). Prawdopodobnie szykowali mnie na wrzesień. Może teraz ważnych przyczyn rodzinnych nie uznają. Znam przypadek, kiedy sanatorium przypadało kobitce w tym czasie, kiedy miał być ślub i wesele córki. Mimo, że przedstawiła zaświadczenie z USC też nie chcieli jej przesunąć. Kobitka była zła na fundusz jak diabli. Ale na szczęście znalazła się tam jakaś dobra dusza i dali jej sanatorium tydzień po weselu.
Jadziu, ja w ub.r. pojechałam ze zwrotów. Nie było problemu. Dzwoniłam dwa razy. Za pierwszym razem proponowano Krynica, Iwonicz, ale termin wyjazdu za 3-4 dni, więc nie. Za drugim razem Muszyna, Kudowa, Szczawnica. Wzięłam Szczawnicę, bo jest piękna, a i wyjazd był za dwa tygodnie, co mi najbardziej odpowiadało. Ale nie wiem jak jest teraz, bo moja znajoma dzwoniła w kwietniu po zwroty i ponoć nie ma ze zwrotów(!?). Pojechała z kolejki. Przepraszam. Rozpisałam się, ale to tak w trakcie coś się przypomina i dlatego. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2965  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 18:30
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Dziwne rzeczy dzieją się w moim NFZ. Wczoraj miałem numer: 24.692, a dzisiaj mam nr:24.859. W ciągu nocy przybyło 167 numerów! Zamiast malejącej kolejki, wskoczyło mi przed nos 167 osób! I to nie jest jedyny raz. Zauważyłem to zjawisko już wcześniej, ale wziąłem to na karb mojej pomyłki. Nie znam całości sprawy i nie wiem czy to jest jakaś prawidłowość, bo telefon informacji NFZ milczy.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2966  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 21:09
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Ryszard2

Mam pytanie a jaki profil jesli mozna zapytac ,bo ja na dzis mam21696 reumatologia też łódzki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2967  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 09:03
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Mam pytanie a jaki profil jesli mozna zapytac ,bo ja na dzis mam21696 reumatologia też łódzki.

Ja mam profil: KARDIOLOGIA
Żona ma profil: CHOROBY ORTOPEDYCZNO - URAZOWE (ORTOPEDIA). W dniu dzisiejszym ma numer 784 i jeszcze nie otrzymała skierowania.
__________________
Ryszard

Ostatnio edytowane przez Ryszard2 : 14-09-2013 o 17:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2968  
Nieprzeczytane 16-09-2013, 07:59
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Uśmiech

Ryszard2 - z przyznawaniem skierowań jest różnie , jedni dostajaą 2 lub trzy tysiące numerów przed końcem i są tacy jak ja miałam 503 numerek w 8.04 i dostałam skierowanie na 17 .05 , to nie ma znaczenia jaki to fundusz ale napewno będzie miała żona conajmniej miesiąc do wyjazdu. pozdrowienia Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2969  
Nieprzeczytane 16-09-2013, 10:01
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Wczoraj mąż wrócił ze Stegny(Fala). Był skierowany przez ZUS. Mówi, że cały turnus był ze skierowań ZUS-u. Przewaga wieku 30-40 lat. Prawie wszyscy kuracjusze to służba zdrowia: lekarze i pielęgniarki. W ogóle określił, że w panuje tam pełen luz. Przez cały pobyt na oczy nie widział pielęgniarki w takim sensie, że nie latały one po 22.00 po pokojach ,ani nie siedziały w holu celem kontroli wieczorem powracających kuracjuszy, jak to się dzieje w innych sanatoriach. Bardzo zadowolony z zabiegów-mówi "zabiegi super" i chwali profesjonalizm terapeutów. Aha, przed wyjazdem dzwonił, by zarezerwować sobie jedynkę. Odpowiedziano, że nie mają. Na miejscu okazało się, że pokoje 1-osob. jednak mają.
A, z sanatorium przywiózł wieść, że podobno już NFZ nie daje zwrotów, że zwroty przechodzą na następną osobę w kolejce. Może to i prawda, bo, jak kiedyś pisałam, moja koleżanka dzwoniła w kwietniu po zwroty i jej odmówili, a miała już blisko, bo z kolejki wyjechała zaraz na przełomie czerwca/lipca (chciała jechać w maju). Jeśli wiecie coś na ten temat zwrotów i w ogóle jakichkolwiek zmian, to piszcie. Informujmy się nawzajem o wszystkich zmianach. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Ostatnio edytowane przez hala51 : 16-09-2013 o 10:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2970  
Nieprzeczytane 16-09-2013, 10:44
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Ważna informacja dla woj.mazowieckiego:
Komunikat w sprawie zmiany miejsca składania skierowań na leczenie uzdrowiskowe
Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że od dnia 1 marca 2013 r. skierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową będą rejestrowane w Delegaturze Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Radomiu.
Zgodnie z powyższym skierowania należy składać bądź przesyłać bezpośrednio na adres Delegatury w Radomiu:

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Delegatura w Radomiu
ul. Piastowska 4
26 - 617 Radom

Uprzejmie informujemy, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom świadczeniobiorców zachowana została możliwość składania skierowań w siedzibie Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia oraz w jego Delegaturach. We wszystkich placówkach udostępniono specjalne „skrzynki”, które pozwolą na sprawne i szybkie złożenie skierowania, bez potrzeby oczekiwania na uzyskanie bezpośredniego kontaktu z pracownikiem oddziału Funduszu.

Adres Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i jego Delegatur:

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
ul. Chałubińskiego 8 (wejście od ul. Wspólnej)
00 - 613 Warszawa,

Delegatura w Ciechanowie
ul. 17 Stycznia 7
06 - 400 Ciechanów,

Delegatura w Ostrołęce
ul. Kościuszki 45
07 - 410 Ostrołęka,

Delegatura w Płocku
ul. Padlewskiego 18 c
09 - 402 Płock,

Delegatura w Siedlcach
ul. Piłsudskiego 4
08 - 110 Siedlce.

Biura czynne są od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00, a w każdy czwartek od 8.00 do 18.00.

Adam Twarowski
Dyrektor Mazowieckiego OW NFZ

Warszawa, 01 marca 2013 roku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2971  
Nieprzeczytane 16-09-2013, 12:43
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Wczoraj mąż wrócił ze Stegny(Fala). Był skierowany przez ZUS. Mówi, że cały turnus był ze skierowań ZUS-u. Przewaga wieku 30-40 lat. Prawie wszyscy kuracjusze to służba zdrowia: lekarze i pielęgniarki. W ogóle określił, że w panuje tam pełen luz. Przez cały pobyt na oczy nie widział pielęgniarki w takim sensie, że nie latały one po 22.00 po pokojach ,ani nie siedziały w holu celem kontroli wieczorem powracających kuracjuszy, jak to się dzieje w innych sanatoriach. Bardzo zadowolony z zabiegów-mówi "zabiegi super" i chwali profesjonalizm terapeutów.
No to mąż miał turnus wczasowy! Młodzi ludzie, służba zdrowia... Przecież wiadomo też, że pielęgniarki (z sanatorium) nie będą sprawdzać "swoich" w pokojach. I wszyscy inni przy okazji też mają luzy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2972  
Nieprzeczytane 17-09-2013, 15:59
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Dziwne rzeczy dzieją się w moim NFZ. Wczoraj miałem numer: 24.692, a dzisiaj mam nr:24.859. W ciągu nocy przybyło 167 numerów! Zamiast malejącej kolejki, wskoczyło mi przed nos 167 osób! I to nie jest jedyny raz. Zauważyłem to zjawisko już wcześniej, ale wziąłem to na karb mojej pomyłki. Nie znam całości sprawy i nie wiem czy to jest jakaś prawidłowość, bo telefon informacji NFZ milczy.
Rzeczywiście dziwne rzeczy! Wczoraj miałam 27607, dziś przed południem zajrzałam i było 27598, teraz zaglądam, a tu 27610. Numerków mi przybyło, ale nie tylko mi, bo pilotuje też koleżance. Ona wczoraj miała 2937, teraz ma 2941. TEŻ PRZYBYŁO Mamy skierowania na zupełnie inne schorzenia. Czy dziś wszystkim z ŁONFZ tak numery się powiększyły?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2973  
Nieprzeczytane 17-09-2013, 18:55
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Nie tylko w Łódzkim rosną numerki. W Zachodniopomorskim także! Strach się bać!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2974  
Nieprzeczytane 17-09-2013, 20:03
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie zwiekszone numerki

Tak zwiekszyły sie numerki ja rano miałam 21575 a wieczorem 21582 ciekawe czemu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2975  
Nieprzeczytane 17-09-2013, 20:33
kavial kavial jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 14
Domyślnie

Witam! Bardzo prosze o szczerą i w miarę szybką odpowiedz na pytanie jak jest w 22Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowym Ciechocinku? Najlepiej jeszcze dzisiaj, bo jest zwrot i mam się jutro zdecydować.Wiem ze na WAS można liczyć więc bedę czekała na odp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2976  
Nieprzeczytane 17-09-2013, 20:36
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał kavial
Witam! Bardzo prosze o szczerą i w miarę szybką odpowiedz na pytanie jak jest w 22Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowym Ciechocinku? Najlepiej jeszcze dzisiaj, bo jest zwrot i mam się jutro zdecydować.Wiem ze na WAS można liczyć więc bedę czekała na odp.
Ja bym się decydować, wewnątrz byłem tylko w recepcji, ale bym się decydował... Napisz jak było ...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2977  
Nieprzeczytane 17-09-2013, 21:13
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 064
Domyślnie

Cytat:
Napisał kavial
Witam! Bardzo prosze o szczerą i w miarę szybką odpowiedz na pytanie jak jest w 22Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowym Ciechocinku? Najlepiej jeszcze dzisiaj, bo jest zwrot i mam się jutro zdecydować.Wiem ze na WAS można liczyć więc bedę czekała na odp.

Nie byłam w tym sanatorium, ale słyszałam o nim pozytywne opinie...ja bym to brała
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2978  
Nieprzeczytane 17-09-2013, 23:36
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał kavial
Witam! Bardzo prosze o szczerą i w miarę szybką odpowiedz na pytanie jak jest w 22Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowym Ciechocinku? Najlepiej jeszcze dzisiaj, bo jest zwrot i mam się jutro zdecydować.Wiem ze na WAS można liczyć więc bedę czekała na odp.
Opinie są dobre: http://www.nasze-sanatorium.pl/forum...php?f=4&t=1950
Ja bym jechała!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2979  
Nieprzeczytane 18-09-2013, 06:50
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Ho,Ho!!!! Kavial jeśli zakwaterowanie w budynku głównym to tylko pozazdrościć. Byłam prywatnie na pełnopłatne 3 dni. Super. Duży park przez ulicę. Cudna zabytkowa cerkiewka po sąsiedzku (ślicznie śpiewają). Basen pełnowymiarowy z bajerami i saunami w piwnicy. Baza zabiegowa pełna i na miejscu - można biegać w szlafroczku. Wielka stołówka z całkiem dobrym jedzonkiem (diety do wyboru). Dostęp do komputera w holu. Kawiarnia na miejscu. Fryzjer, kosmetyczka,dentysta. Troszkę daleko do centrum ale do kościółka całkiem blisko.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2980  
Nieprzeczytane 18-09-2013, 09:09
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Tak zwiekszyły sie numerki ja rano miałam 21575 a wieczorem 21582 ciekawe czemu .
Jak widać w całym kraju, ciekawe czemu? Zaraz wyślę do nich zapytanie. Odpowiedź Wam wszystkim przekażę tu na forum. Zajrzałam i na ten moment mam 27608 - spadają! Tymczasem pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.