menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6261  
Nieprzeczytane 13-02-2018, 12:18
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Na świecie istnieją dwa rodzaje ludzi: 1) inteligentni ludzie bez wiary w bogów i
2) ludzie wierzący w bogów bez inteligencji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6262  
Nieprzeczytane 13-02-2018, 13:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Na świecie istnieją dwa rodzaje ludzi: 1) inteligentni ludzie bez wiary w bogów i
2) ludzie wierzący w bogów bez inteligencji.

Dokładnie;

Cytat:
29-01-2018, 10:29
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest teraz online
Stały bywalec



Jesteśmy dziećmi Boga-Słońca . Chwała, chwała Swarożyca!!! Boga słońca, Boga życia. A kto z was chce się wyrzec, niech go zgubi wolchw (guślarz) i żyrzec (stan kapłański Słowian). Chwała Słońcu.

Wybitnie druga opcja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6263  
Nieprzeczytane 13-02-2018, 15:32
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

W obliczu ogromu zła na świecie, byłoby bluźnierstwem posądzić Boga o istnienie. /Tadeusz Kotarbiński/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6264  
Nieprzeczytane 14-02-2018, 09:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2...-od-godz-2000/
Krzysztof Pieczyński nazywany pierwszym antyklerykałem Polski w programie skandaliści wypowiadał słowa , które większość z nas ,podobnie jak on , myśli na temat KK . Boimy się wypowiadać publicznie , bo obawiamy się ostracyzmu środowiska. Dla potrzeb programu nawet prowadząca udała zaskoczenie.

Jesteśmy też empatyczni , bo nawet bezdomny potrafi przekazać dwa samochody jako darowiznę dla ulubionego swojego kapłana jakim jest ojciec Rydzyk.

Profesorzy- ulubieńcy mediów powiedzieli . "Nawet taksówkarz dowożący kobietę na aborcję powinien być karany". Prof. Chazan kolejny raz szokuje .”
Słusznie , producent samochodu też powinien być.karany .

Dalsza część polemiki z wyznawcami płaskiej ziermi.
https://www.youtube.com/watch?v=SC9ybxMDGlE Płaska Ziemia - Poważna Analiza (cz.2)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6265  
Nieprzeczytane 15-02-2018, 11:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Tomasz Sekielski Film, Publicystyka, Polityka Autor
Film o pedofilii w polskim Kościele Przez Patronite zbiera wraz z zespołem fundusze na nakręcenie tego filmu dokumentalnego. Mile widziani Patroni.https://patronite.pl/sekielski

W oraz z ekipą producencką zbieramy pieniądze na film o pedofilii w polskim kościele bo tylko w ten sposób może powstać prawdziwy, wolny od cenzury i nacisków dokument na ten temat.
Tylko niezależność finansowa pozwoli nam zrealizować film, w którym obnażymy hipokryzje części kościelnych hierarchów i zmowę milczenia służącą ochronie zboczeńców a nie ich ofiar. Za nami są pierwsze dni zdjęciowe, pracę nad dokumentem potrwają około roku.................. Szerszy opis https://patronite.pl/sekielski

http://polskiateista.pl/aleocochodzi...low-sutannach/ To znowu akcja społeczna i sporządzona lista pedofilów w sutannach którzy nie znaleźli się w rejestrze Ziobry.

Trzecia część polemiki z wyznawcami płaskiej ziemi.https://www.youtube.com/watch?v=smAjKQmzwb0&t=44s
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6266  
Nieprzeczytane 16-02-2018, 09:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Żaden wiatr nie jest pomyślny temu, który nie wie do którego portu płynie. /Mahiavelli/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6267  
Nieprzeczytane 16-02-2018, 12:26
Pani_Szefowa Pani_Szefowa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 24
Domyślnie

Ja za dużo zła widziałam, żeby wierzyć w Dobro. Tu i teraz ludzie budują lepszy świat, nie warto niszczyć świata, który mamy teraz żeby dostać się do następnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6268  
Nieprzeczytane 16-02-2018, 14:18
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani_Szefowa
Ja za dużo zła widziałam, żeby wierzyć w Dobro. Tu i teraz ludzie budują lepszy świat, nie warto niszczyć świata, który mamy teraz żeby dostać się do następnego.

Wybitnie nie lubię anonimowych internautów; m.in takich jak Pani _ Szefowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6269  
Nieprzeczytane 16-02-2018, 14:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Dzisiaj piątek -dalsza część świadomość.
Tym razem kulka słów o metodach pomiaru świadomości bo przecież nauka zajmuje się jej badaniami i musi posiadać systemy pomiaru by porównywać wyniki . Tak jak z definicją świadomości , nie jest lepiej z oceną przez naukowców metod badawczych . Pomiar świadomości to pomiary stanu świadomości ,uwarunkowań dostępu do informacji i treści doświadczenia.

To co subiektywne staramy się ocenić w sposób werbalny , istnieją trudności z werbalnym opisem wielu zdarzeń w sposób subiektywny przez badanego. Przecież opis werbalny zależy od zasobów słownictwa jak i wiedzy czy naszej percepcji wizualnej a także od pamięci.
Neuronalne korelaty świadomości uzyskiwane przy pomocy encefalografu czy niezobrazowania też wielu naukowców do wyników podchodzą sceptycznie , bo zarzucają im brak obiektywności. Twierdzą jaka jest pewność czy stan aktywności jest faktycznym stanem , uzyskany skan mózgu nie musi być prawdziwy , bo opieramy się na werbalnej ocenie badanego a nie ma sposobu potwierdzenia tej informacji.
Spory istnieją ale badania trwają , potwierdzane są badania przez różne zespoły badawcze, co potwierdza założoną metodykę badań , która jest nieodzownym opisem przeprowadzanych eksperymentów naukowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6270  
Nieprzeczytane 16-02-2018, 14:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Wankaborze nie masz racji zarzucając Pani _ Szefowej anonimowość jakby wszyscy na forum takimi nie byli.

Witam Pani_Szefową na forum a co mogę zaproponować ? bardziej optymistyczne spojrzenie na świat i jednak poza złem widzieć też dobo. Skrajności jest jednak mniej , świat jest w różnych odcieniach .Zgadzam się by zbudować nowy lepszy świata starego nie niszczyć , zawsze należy budować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6271  
Nieprzeczytane 17-02-2018, 10:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Raport IISS military balance 2017 pdf
"Military Balance", uznawany powszechnie za publikację bardzo wiarygodną, zawiera szczegółowe informacje na temat potencjału militarnego wszystkich państw świata.
"Military Balance", uznawany powszechnie za publikację bardzo wiarygodną, zawiera szczegółowe informacje na temat potencjału militarnego wszystkich państw świata.

Zgodnie z tegorocznym raportem najwięcej na zbrojenia w minionym roku wydały Stany Zjednoczone (ok. 603 mld USD), Chiny (151), Arabia Saudyjska (77), Rosja (61) oraz Indie (53). Wydatki zbrojeniowe USA przewyższają łączną sumę wydawaną przez kolejne 10 państw z największymi budżetami obronnymi i wynoszą blisko 40 proc. wydatków wszystkich państw świata.

"Zachód nie ma już monopolu na najlepsze na świecie innowacje obronne (...)" - oświadczył podczas prezentacji raportu szef IISS John Chipman. Jego zdaniem "rozwój militarny oraz postęp technologiczny w Chinach wskazują na przejście tego państwa z etapu +doganiania+ Zachodu do bycia światowym innowatorem w dziedzinie obronności"................
http://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/...nowatorem.html

Warto to polskie omówienie przeczytać by sobie zdać sprawę z kwot wydawanych na zbrojenia 1 USD = 3,34 ZLP. Po co biednym się zbroić ? Czy nie lepiej 1 % PKB przeznaczyć na zbrojenia a drugi procent na kulturę.???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6272  
Nieprzeczytane 17-02-2018, 11:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

A to coś ma wspólnego z ateizmem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6273  
Nieprzeczytane 17-02-2018, 16:11
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Wankaborze nie masz racji zarzucając Pani _ Szefowej anonimowość jakby wszyscy na forum takimi nie byli.
Lubienie nie wymaga racji. Mnie też wiele osób nie lubi i wiem kto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6274  
Nieprzeczytane 17-02-2018, 17:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Lubienie nie wymaga racji. Mnie też wiele osób nie lubi i wiem kto.

Ja tam cie lubie Wandeczko.
Bo jak nie ja to kto?

Przecie bez ciebie świat byłby smutny jak kondukt w deszczu pod wiatr.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6275  
Nieprzeczytane 17-02-2018, 17:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Oświadczam uroczyście, że jeśli Wandeczka napisze iż ja jej nie lubię,
to możecie jej napisać iż kłamie jak pies.

Lubię Wandeczkę, także za tego ignora, bo świadczy o jej niezłomnym charakterze,
który posiadają często kobiety tego imienia.
Chociażby taka Wanda co Niemca nie chciała.
Gdyby na jej miejscu była Lila, pobiegłaby z radością w ramiona rycerza, bo jak człek młody to nieważne do jakiego narodu należą te ramiona ....i reszta.
Kudy mnie do takiej hartownej i hardej Wandy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6276  
Nieprzeczytane 17-02-2018, 18:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Lilu ateiści są realistami a raport ekspertów dopuszcza rozwiązywanie konfliktów pomiędzy mocarstwami przy pomocy broni jądrowej , w związku z czym czy jest sens zakupu nieskutecznych systemy obrony przeciwlotniczej przeciw rakietom nowej generacji.?
Lepiej zbudować schron umożliwiający przeżycie przez 100 lat wybranym .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6277  
Nieprzeczytane 17-02-2018, 18:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

No, do takiego schronu nikt z tego forum by się nie dostał.
I niby jak miałby przebiegać casting?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6278  
Nieprzeczytane 17-02-2018, 18:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Lilu szanse należy dać młodym . i tym którzy potrafili by odtworzyć cywilizację .Może nie miejmy takich myśli katastroficznych , unikajmy polityki i polityków.

https://www.facebook.com/ScienceNatu...1347409664181/ Niesamowite stworzenia -meduza.
10 minut przepięknych barw i cieszmy się życiem.

Poza barwami i wrażeniami wzrokowymi mamy i zapachy https://www.arte.tv/pl/videos/063944...tujmy-lawende/ .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 17-02-2018 o 19:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6279  
Nieprzeczytane 18-02-2018, 12:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Leży niecałe trzy godziny jazdy od aren igrzysk olimpijskich a wśród kibiców i olimpijczyków bije rekordy popularności Mowa o parku.... penisów. Organizatorzy Igrzysk oferują nawet wycieczki do nietypowego miejsca. Wszystko po to by kibice zza granicy poznali południowokoreańską kulturę.
Tyle SE a jak by Olimpiada Zimowa odbywała się w Polsce ciekawym co by pokazano z naszego dziedzictwa kulturowego.???????????????????


Kilka refleksji mi się nasunęło przy słowie kultura. Kultura szeroko rozumiana bo to nie tylko świat wytworów artystycznych i to co nas bawi ale i nauka , sprawy społeczne - systemy ekonomiczne ,etyka,prawo religia itd.Wszystko to ewoluowało w czasie różnie w różnych częściach globu i teoria ewolucji to nie tylko ogranicza się do biologii , ale i niej podlega kultura .

Dyskusje o religii są najbardziej emocjonalna bo niektórzy odrzucają teorie ewolucji w imię literalnej interpretacji Biblii inni odrzucają religię w imię nauki. Dla tego wielokulturowy świat w dobie internetu nie powinien nas dziwić to wynik szybkiego obiegu informacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6280  
Nieprzeczytane 18-02-2018, 16:54
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Czy trzeba coś wyjasniać??? Pewnie nic, kółko różańcowe wie lepiej https://wiadomosci.wp.pl/znajomi-ksi...1305601677441a
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.