menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-11-2007, 02:16
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Wypadanie włosów a menopauza - komentarze


Komentarz do artykułu: Wypadanie włosów a menopauza
--------------------
Boże, smutne to bardzo i niesprawiedliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-11-2007, 09:39
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Ja chyba należę do tych 40%,którym menopauza źle na włosy nie działa..gęste i mocna jak zawsze,ale to ma też ujemne strony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-11-2007, 12:25
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie

Ja niestety należe do tych 60% kobiet. Włosy mam w fatalym stanie, czego ja nie robiłam i nic.
Niestety na dziś nie ma nic co by poprawiło porost włosów.
Wszystkie dostępne środki jakie są na dziś nie dają oczekiwanych efektów.Niestety na przeczep wiele kobiet
nie może sobie pozwolić.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-11-2007, 13:43
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

po pierwsze - to nie ROGAINA, a REGAINA
po drugie - po przeczytaniu odnosi się wrazenie, że z wiekiem przybywa androgenów - niby z księżyca? ( nie przybywa, tylko zmienia sie stosunek androgenów do estrogenów - na korzyśc tych pierwszych)
po trzecie dośc nierzetelnosci w informacjach medycznych serwowanych nam w "Seniorze"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-11-2007, 15:10
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie

Arczio zgadzam się z tobą,ten artykuł to jeden bełkot.
Napsany jest tylko dla napisania i nic więcej.Wypadanie
włosów jest nie tylko związane z menopałzą,moj problem z włosami związany jest z niedoczynnością tarczycy.Ja
do tej pory nic sensownego na ten temat nie znalazłam.
Elizko oczywiście używałam i to bardzo długo ten szampon
/Neryl/ ale i tak nie powstrzymywał przed wypadaniem
włosów.Elizko po chemii włosy i tak odrastają,tak ma moja koleżanka która tego szamponu nie używa.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-11-2007, 15:33
ja-ninka ja-ninka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 56
Post

Zirytowałam się, cierpliwość mi się skończyła i znudziły komentarze arczi. Kiedyś pisywałam dla pewnego czasopisma i dane mi było poznać nieprzychylne opinie czytelników, to jest w porządku, ale bezpodstawne i nieprzychylne osądy też się nierzadko zdarzają. Internet ma tę przewagę, że można pozostać anonimowym, wrzucić największą głupotę na forum i czuć sie zadowolonym, w innych mediach się tak nie da Jeśli chodzi o chodzi o wspomniany specyfik, to jest to właśnie ROGAINA!!! A to dlatego, że nie ma do czynienia z apofonią w przekładach z innych języków. Można się odnieść: http://en.wikipedia.org/wiki/Rogaine_%28drug%29
Po drugie- androgenów nie przybywa z księżyca, ich produkcja po okresie menopauzalnym nie ustaje, spada zaś poziom estrogenów i progesteronu, stąd uprawomocnionej est stwierdzenie, że "więcej jest za to androgenów".
Summa summarum, jak obserwuję tu od jakiegoś (może nie od początku, ale dostatecznie, by wyrobić sobie opinię) wielka jest chęć ferowania wyroków dla samej radości ich wygłaszania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-11-2007, 18:16
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał ja-ninka
Zirytowałam się, cierpliwość mi się skończyła i znudziły komentarze arczi. Kiedyś pisywałam dla pewnego czasopisma i dane mi było poznać nieprzychylne opinie czytelników, to jest w porządku, ale bezpodstawne i nieprzychylne osądy też się nierzadko zdarzają. Internet ma tę przewagę, że można pozostać anonimowym, wrzucić największą głupotę na forum i czuć sie zadowolonym, w innych mediach się tak nie da Jeśli chodzi o chodzi o wspomniany specyfik, to jest to właśnie ROGAINA!!! A to dlatego, że nie ma do czynienia z apofonią w przekładach z innych języków. Można się odnieść: http://en.wikipedia.org/wiki/Rogaine_%28drug%29
Po drugie- androgenów nie przybywa z księżyca, ich produkcja po okresie menopauzalnym nie ustaje, spada zaś poziom estrogenów i progesteronu, stąd uprawomocnionej est stwierdzenie, że "więcej jest za to androgenów".
Summa summarum, jak obserwuję tu od jakiegoś (może nie od początku, ale dostatecznie, by wyrobić sobie opinię) wielka jest chęć ferowania wyroków dla samej radości ich wygłaszania.

po pierwsze - na polskim rynku ten specyfik funkcjonuje w aptekach, jako Regaina (Minoxidil)
po drugie - jak sama zauważyłaś - androgenów nie przybywa - a jedynie po menopauzie zaczynają one dominować nad estrogenami - stąd objawy "nadmiaru" - natomiast autorka sugeruje swoją wypowiedzią, że pojawia się zwiększona produkcja androgenów.
po trzecie - porady lekarskie powinny być autoryzowane przez lekarza, anie przez bliżej nieznaną osobę, która nie jest autorytetem w dziedzinie.
po trzecie -każdy tu - na forum - może się wypowiedzieć, jak chce i Twoja cierpliwość i irytacja mnie nie interesuje - ja nie zamierzam podporządkować się Twoim humorom. Rozumiem Twoje zawodowe sentymenty, ale możemy sobie same polecać to, czy tamto na forum, jakiś kremik, czy tonik, ale kiedy dostajemy oficjalny medyczny artykuł, w którym padają nazwy leków, to wolałabym wypowiedź specjalisty.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 00:07
ja-ninka ja-ninka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 56
Post

Dobrze, możemy się spierać. Możesz interpretować, jak Ci sie podoba. Według mnie, Twój wniosek jest jednym z możliwych, zupełnie niekonieczny. Co do preparatu, również na polskich stronach można znaleźć podaną przez autorkę nazwę. Nie ma sensu czepiać się dla samego faktu, żeby krytykanctwem zastąpić dyskusję. Trzecia sprawa- nie mam pojęcia, jakie wykształcenie ma autorka i szczerze mówiąc, niewiele ma to do rzeczy. Tekst jak tekst. Mogę powiedzieć, jak to funkcjonuje w czasopismach. Rzetelne zebranie informacji to podstawa, ale trudno, żeby redaktor naczelny wymagał ode mnie, abym konsultowała artykuły o dorastaniu z lekarzem i psychologiem, a o literaturze z krytykiem, o polityce z politologiem. Zresztą, zobacz np. artykuły na onecie, czy interii- moim znajomym zdarza się cytować je autorytatywnie, a co do jakści , to moim zdaniem na seniorze jest lepiej!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 10:53
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Sprawa zdrowia jest nieporównywalna z literaturą, czy polityką i uważam, ze powinna być autoryzowana przez specjalistę.
Tyle w tym temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 11:13
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Przepraszam,że wsadzam palce między drzwi,ale w tym klubie panuje,jak zauważyłam od dawna, wzajemna życzliwość i dzielimy się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami ,że tak powiem ,życiowymi,chociaż i fachowcy nas wspomagają,ale też na bazie życzliwości.Nie ma powodu do sporów,trzeba szukać sposobów na bezinteresowną pomoc-tak to rozumiem.A od zdenerwowania zdrowie się pogarsza.Włosy,jak mówią doświadczeni,to obraz zdrowia wewnętrznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 13:41
ja-ninka ja-ninka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 56
Post

tak elizka, zgadzam się. Skąd tylko tyle zjadliwości w niektórych postach?? To forum istotnie różni się od innych mi znanych, chciałabym, żeby tak zostało.

POZDRAWIAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 20:04
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał ja-ninka
tak elizka, zgadzam się. Skąd tylko tyle zjadliwości w niektórych postach?? To forum istotnie różni się od innych mi znanych, chciałabym, żeby tak zostało.

POZDRAWIAM

Po co zakłamanie kochanieńka - przecież to TY mnie zaatakowałaś OSOBIŚCIE, a ja tylko zaopiniowałam artykuł, który wydawał mi się mało rzetelny i zapewniam, że mam ku temu podstawy. Artykuł został napisany (czyżby przez Ciebie?) z PRAWEM do skomentowania i z tego prawa skorzystałam. Autorka musiała się liczyć również z krytyką - takie ryzyko zawodowe. TY natomiast zaatakowałaś mnie publicznie i personalnie - choć mogłaś pisać na privie. A teraz strugasz niewiniątko, które głosi, że nie znosi zjadliwości. A ja - nie znoszę hipokryzji i wywracania kota ogonem!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 20:13
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

No i fajnie ,nagadałyscie sobie to terza do baru zapraszam na drinka,herbatke ,kawke co komu smakuje i pasuje.A jak sie nie zgodzicie to na udeptana ziemie,dajcie sobie po razie i koniec.Pozdrawiam cieplutko i milego wieczoru zycze.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 21:04
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Anielko to nie o to chodzi - ja po prostu nie zgadzam się na osobiste wycieczki robione prze tą Panią
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 21:15
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

witam arczia
popieram Cię, zjadliwości mamy dość w realu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 22:04
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie A teraz na temat

Zawsze miałam pirze na głowie,zostało mi to do dzisiaj,ani mniej ani wiecej.
Zadne kuracje nie miały na to wpływu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 23:09
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Mnie tez nic nie pomaga,przy niedoczynnosci wypadaja i juz i mam ich coraz mniej
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 23:14
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie

Basiu zgadzam się z tobą,jak sie ma słabe włosy to nic nie pomaga.
Czytając ten artykuł myślałam że dowiem się coś sensownego na temat wypadających włosów i jak temu zaradzić.
Niestety nic tam takiego niema.Nierozumiem czemu ta Pani
jest zła na krytyke tego artykułu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 23:38
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
Mnie tez nic nie pomaga,przy niedoczynnosci wypadaja i juz i mam ich coraz mniej
No Anielko,ty chyba nie mozesz narzekac na braki/widziałam/.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 23:46
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał arczia
Anielko to nie o to chodzi - ja po prostu nie zgadzam się na osobiste wycieczki robione prze tą Panią
Arczia masz absolutna racje ,pisujace na seniorze panie zdaje się licza na nasz daleko posunieta skleroze polaczona z demencja i wypdaniem włosow...i juz nie raz daly popis indolencji i ubogiego -delikatnie mowiąc warsztatu dziennikarskiego.Dziennikarz,który reaguje na krytyczne ,a do tego merytoryczne ,uwagi czytelniczki,jak histeryczna panienka hmmmm sam wystawia kiepskie swiadectwo swemu profesjonalizmowi.A nawiasem mówiac pani "dziennikarka" jest bardziej anonimowa na tym forum niz my wszystkie razem wziete.A za protekcjonalne pochwaly dzięki.Nie musi zawsze byc miło slodko i ukladnie.A wlosy mi wyszli i nie wiem gdzie są.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
menopauza kristof 1970 Menopauza/Andropauza 242 09-02-2023 14:01
Menopauza admin Menopauza/Andropauza 5 13-03-2019 14:30
Farby do włosów Basia. Kosmetyki 201 26-02-2018 12:21
Menopauza i HTZ – tematy nadal nieznane - komentarze Basia. Ogólny 5 17-06-2007 22:37
Menopauza a zdrowie kobiety - komentarze Basia. Ogólny 0 28-03-2007 16:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.