menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1201  
Nieprzeczytane 08-03-2017, 00:13
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dobry wieczór!

Dwie osoby zainteresowały się postem, więc pozwolę sobie i na własny komentarz.

Choć sam pracuję w domu pod Linuksem (w pracy mam Windows 7), nie jestem przeciwnikiem Windows 10. Ta ostatnia wersja jest bardzo konfigurowalna i pozwala na różnorodne ustawienia. Ma już własne zabezpieczenia przed intruzami komputerowymi. Łatwo i szybko się instaluje. Ponadto starania Microsoftu, aby ją upowszechnić i prace informatyków nad nowymi aplikacjami wkrótce spowodują, że wcześniejsze wersje Windows będą coraz mniej przydatne. Jak tu wyczytałem, pojawią się wkrótce kłopoty z używaniem Firefoksa na Windows XP. Na tej wersji z paczką serwisową SP1 już nie daje się zainstalować żaden rozsądny darmowy antywirus – potrzebna jest paczka SP3. Microsoft już jej nie udostępnia, ale na szczęście jest zachowana na niektórych polskich portalach. Podobnie jest ze Skype'm.

Niepokój związany z pracą pod Windows 10 ma swe źródło w niekontrolowanym przez nas zakresie wypływającej informacji z naszego komputera. Sądzę, że sporo tej informacji ma na celu ułatwić nam życie. Ale też można sądzić, że informacji pobieranej z zewnątrz jest więcej niż chcielibyśmy. Mnie także nie przeszkadzałby problem z lokalizacją. Ale nie podoba mi się, że ktoś daleko stąd może mieć wgląd w to, jakimi programami się posługuję, jakie strony oglądam i z kim się komunikuję. Nie muszę się tych faktów wstydzić, ale po prostu to mi się nie podoba. Przy okazji Microsoft dodatkowo wzbudza podejrzenia wymuszając na siłę migrację na Windows 10. Po pierwsze swego czasu natarczywie zachęcając do darmowego przechodzenia od przecież udanego Windows 7 do 10, po drugie ustawiając ceny Windows 7 na poziomie istotnie wyższym od cen Windows 10. To prawda, że dużo informacji o nas wycieka np. poprzez telefonię komórkową. Nawet przy braku rozmów telefon komórkowy okresowo komunikuje się ze stacjami przesyłowymi i w ten sposób można ustalić miejsce naszego pobytu. Tak czy owak, dosyć nachalna akcja propagandowa spowodowała, że wiele osób zainteresowało się Linuksem.

Jeśli chodzi o pomysł powrotu z Linuksa do Windows w urzędach monachijskich, to na podstawie przeczytanego doniesienia nie odczułem wagi przedstawionych problemów. Wydaje mi się, że może została sknocona jego lokalna wersja o nazwie LiMux, albo może trzeba trochę popracować nad umiejętnościami kadry urzędniczej.

Miłego wieczoru,
jesion

Ostatnio edytowane przez Jesion : 08-03-2017 o 12:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1202  
Nieprzeczytane 15-03-2017, 12:08
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Info Vista

Pewnie tych którzy używają jeszcze ten system jest mało, ale takie info może się przydać. System nadal będzie działał, ale już bez żadnych aktualizacji.
http://tech.wp.pl/korzystanie-z-vist...1275405964417a
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1203  
Nieprzeczytane 22-03-2017, 10:58
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Tłumacz Google

Podobno od teraz dokładniejszy, a wkrótce również ta lepsza dokładność ma być widoczna w Chrome.
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...polskiego.aspx
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1204  
Nieprzeczytane 05-04-2017, 09:25
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Windows 10

Ciekawostka dla użytkowników. Już wkrótce (kwestia dni lub tygodni) czeka nas bardzo duuużo zmian. Pewnie małe zamieszanie znowu będzie, ale może i coś dobrego dodadzą. Tutaj opis nowości.
http://www.spidersweb.pl/2017/03/win...a-tworcow.html
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1205  
Nieprzeczytane 05-04-2017, 14:33
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
Ciekawostka dla użytkowników. Już wkrótce (kwestia dni lub tygodni) czeka nas bardzo duuużo zmian. Pewnie małe zamieszanie znowu będzie, ale może i coś dobrego dodadzą. Tutaj opis nowości.
http://www.spidersweb.pl/2017/03/win...a-tworcow.html

Czyżby zbieg okoliczności?
"Androit zdetronizował Widowsa"
https://wolnemedia.net/android-zdetronizowal-windowsa/
Cieszę się, że Microsoft będzie musiał teraz powalczyć o I miejsce przykładając się do poprawności w dopracowaniu W10.
Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1206  
Nieprzeczytane 05-04-2017, 15:02
ChessPleja ChessPleja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 5
Domyślnie

witam wszystkich na forum, to mój pierwszy wpis U mnie początki z komputerem nie były łatwe . Niestety a może stety musiałem zacząć używać go w pracy . Poprosiłem wnuka , żeby mnie trochę podszkolił . Na początku była dla mnie czarna magia . postanowiłem jednak że nauczę się chociaż podstawowej obsługi . Tak zaczęło mi się to podobać że sam zacząłem szukać rozwiązań nurtujących mnie problemów . Także z komputerami jest tak że zazwyczaj jak ktoś wcześniej nie miał z czymś do czynienia to jest pełen obaw . Zresztą to tak samo jak gdyby ktoś musiał zacząć pracować z urządzeniem, o którym do tej pory tylko słyszał ale nigdy przy nim nie robił - też każdy niepokoiłby się jak mu to będzie wychodzić . Ale na pewno warto bo komputery w dzisiejszych czasach dają bardzo duże pole do popisu i można ciekawie spędzić czas i być na bieżąco ze swoją rodziną online
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1207  
Nieprzeczytane 05-04-2017, 15:38
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Weronika

Witaj. Tak dokładnie to my nie wiemy jak to jest naprawdę z tą detronizacją. Jeśli policzyli urządzenia w sztukach to Android nie ma się czym chwalić, bo często w domu jest po kilka smartfonów lub tabletów z Androidem a komputer tylko jeden, góra 2- albo wcale więc ich rachunki były by mało wiarygodne gdyby sztuki liczyli. No i pewnie nie liczyli specjalnego Windowsa 10 dla Chińczyków- ten dopiero od kilku dni jest gotowy- takie było żądanie chińskiego rządu- specjalna wersja na chiński rynek- być może coś związane ze szpiegowaniem albo z zabezpieczeniem. Wcześniej Chiny zapowiedziały że do swoich urzędów "naszego" Windowsa 10 nie zaakceptują. http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...ego-rzadu.aspx To pewnie miliony nowych urządzeń z Windowsem będą. Nie jestem fanatykiem Windowsa- ten ma swoje wady, ale jeśli ktoś wykonuje różne prace biurowe na komputerze to Android często jest mało przydatny. Ale masz rację- Microsoft mógłby się bardziej starać bo nie wszystko jest super. Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 05-04-2017 o 15:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1208  
Nieprzeczytane 23-04-2017, 20:08
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie witaj..

Witaj Przyjacielu.

W naszej Viście pokićkało się wszystko.

Małż,coś szukał bo byle badziewie,chciało wejść.A tutaj Sam Sex..

Camerka ,oświeciła się sama i dawaj wkładać co wlezie pod rekę.

Zaczęłam czyścić,ale to nie wiele dało.
Malware bytes,Adw.Cleaner, CC wiele razy a to powraca jak bumerang,.

Na Chrome 58.o itd,na FF a reszt e nie wiem już,..Jestem zła a chcę jemu dopomóc..

CO robić i czym czyścić...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1209  
Nieprzeczytane 23-04-2017, 20:31
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Witaj

CCleaner to usuwa tylko śmieci, nie wirusy. Ale jeśli i bardzo dobry Malware też nie pokazał Ci żadnego trojana to może jeszcze swoim antywirusem przeskanuj- może coś pokaże. Może coś się niechcący zainstalowało, może było podpięte pod ostatnio pobierany program? Ja miałem trojana podpiętego raz pod Książkę kucharską a drugi raz pod podręcznik do Biblii. Program usunąłem ale trojan został- po ścieżce bestię rozpoznałem w Malware i teraz jak coś pobieram to (oprócz obrazków) wszystko przed uruchomieniem skanuję Malwarem. No i na razie mam spokój od kilku lat, choć to wymaga ciągłej uwagi. Przejrzyj programy w Panelu sterowania czy coś nowego nie zauważysz- innego pomysłu nie mam. I popatrz może jakiś komunikat się wyświetli kto jest tym nieproszonym gościem. Jest taki darmowy skaner ESET ale nie po polsku i sam bałbym się go użyć. Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1210  
Nieprzeczytane 24-04-2017, 19:31
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witaj Miło>.........................................

Witaj Franku..

Dziękuję bardzo za odpowiedż.Skanowałam,wczoraj cały dzień.Zawsze coś się znalazło a dzisiaj MwByt.usunął 140 plików.Ale to nie wszystko..
Weszłam na Panelu Sterowania i tam nic nie było.Teraz weszłam do Menedżera i tam oczy mi z Orbit wylazły...
Cała Przreglądarka Chrome zainfekowana Sexem i innymi badziewiami-grami..Próbowałam to z myszki usunąć prawym,ale nie idzie..

Jak usunąć całą Przeglądarkę Chrome,Pobierałam ją z Komputer świat,czyli zaufane strony.

Muszę nową pobrać,ale z tych starszych wersjii.
Miło pozdrawiam i jeszcze raz dzięki...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1211  
Nieprzeczytane 24-04-2017, 20:10
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand

Weszłam na Panelu Sterowania i tam nic nie było.Teraz weszłam do Menedżera i tam oczy mi z Orbit wylazły...
Cała Przreglądarka Chrome zainfekowana Sexem i innymi badziewiami-grami..Próbowałam to z myszki usunąć prawym,ale nie idzie..

Jak usunąć całą Przeglądarkę Chrome,Pobierałam ją z Komputer świat,czyli zaufane strony.
Efka! Nie znam Visty, ktoś mądrzejszy musi Ci podpowiedzieć.

Wlazłam tu, żeby Ci powiedzieć, że
- po pierwsze - pobieraj programy ze stron producenta.
Nie ma czegoś takiego, jak zaufane strony.
Ja kiedyś złapałam wirusa na "Dobrych programach", zadziałał jednak mój antywirusowy żandarm;
- po drugie - usuwając prawym przyciskiem myszki wiersz tekstu nie odinstalujesz programu!
Żeby usunąć przeglądarkę Chrome - wejdź w panel sterowania > programy > dodaj/usuń program i tam usuń.
https://www.google.pl/search?q=windows+vista+jak+odinstalowa%C4%87+progr am&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=GC7-WNK5OLDi8AfWv6TABQ

- Możesz to też zrobić CCleanerem. Wchodzisz w trzecią pozycję pt. "Narzędzia". Tam już masz jasno napisane, co i jak.

Resztę powiedzą Ci znający się na rzeczy
Powodzenia!



PS
Tu piszą, gdzie pobrać starszą wersję Chrome
https://productforums.google.com/for...pl/lCFA5bUPNNk
ale chyba nie będzie łatwo znaleźć, bo Google wycofało już wsparcie dla Visty.

Ostatnio edytowane przez Alsko : 24-04-2017 o 20:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1212  
Nieprzeczytane 24-04-2017, 20:17
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Witaj znowu.

Obawiam się że możesz mieć problem dlatego że to Vista. Na firmowej stronie Google są tylko wersje dla tych aktualnie wspieranych systemów- tzn. od W7 i nowsze, a Vista już chyba od 2 tygodni nie ma wsparcia od Microsoft, nie wiem jak jest z Chrome, czy jeszcze Vistę wspierają czy też już nie. Chcą na nas wymusić przejście na W10- tak zrobili z XP- został bez wsparcia i teraz się wzięli za Vistę. Tu masz taki link, ale nie wiem czy u Ciebie zadziała no i to jest najnowsza wersja. Ale spróbować możesz- to strona producenta przeglądarki. Koleżanka Ala dobrze radzi- jeśli jest strona "fabryczna" to tylko tam.
https://www.google.pl/chrome/browser/desktop/

A tutaj piszą o końcu Vista. http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...ows-vista.aspx

Przypuszczam że może przy pobieraniu z KŚwiata coś się przyplątało do Chrome. Na tej stronie i również na DProgramy warto być zalogowanym- wtedy nie ma tego znienawidzonego Asystenta pobierania- on dokleja różne niechciane rzeczy. Gry w Chrome mam, ale jako rozszerzenia i jeszcze żadnej gry tam nie pobierałem. Trzeba baaaardzo uważać przy instalowaniu- zwłaszcza gdy miałem DARMOWEGO Avasta to te 2 trojany wtedy złapałem. Wiadomo- darmowe to nie najlepsze, choć i płatne też nie zawsze skuteczne.
Ale powodzenia Ci życzę w ujarzmianiu tego problemu i napisz proszę jak Ci poszło. Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1213  
Nieprzeczytane 24-04-2017, 20:32
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Jeszcze tutaj znalazłem stare wersje które powinny działać na Vista- wybierz możliwie najnowszą. http://www.oldversion.com/windows/google-chrome/
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1214  
Nieprzeczytane 24-04-2017, 20:52
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Ewko.
Tak pomyślałem, gdy wspomniałaś w poprzednim poście, że ..."tutaj Sam Sex.." . Nie śmiem..., ale to Twój miły Pan coś tu... ".
No ale to też dla ludzi, prawda? .
Pozwól, że i ja 3 grosze dołożę, choć Franio (i Frat) są lepsi.
1) Usunąć G.Chrome możesz systemowo z Panelu sterowania, w nim "Programy i funkcje".
A może masz Revo Uninstallera lub IObit Uninstalera - robią to dokładniej.
Potem pozostaje zainstalować ponownie G.Ch.

2) Ale ratunek może znajdziesz wcześniej, w samej G.Chrome ?
Otóż w G.Ch. w górnym prawym rogu masz trzy kropki. Gdy je klikniesz masz: Pomoc > G.Ch.- informacje, (albo Centrum pomocy).
W Informacje masz albo "Pomoc do Chrome", albo "Zgłoś problem".
Gdy otworzy się okno "Pomoc do Chrome" u góry okna masz wyszukiwanie (lupka). Wpisz tam swój problem.
Np. "odinstalowanie G.Ch.". Albo co innego, co chcesz. Na pewno coś trafisz.

A może w tym linku znajdziesz coś odpowiedniego do swego problemu: http://tiny.pl/g5b57 ?

No może coś z tych rzeczy - starałem się jak widzisz .
Powodzenia.
J.

Ewko.
Ala i Franek wcześniej słusznie Ci podpowiadają.
Ja nie znam Visty. Nie wiem jak to jest ze wsparciem dla niej. Ale systemowo usuwasz programy tak jak napisałem. I jak Ala pisze.
Zaś G.Chrome powinna mieć taką opcję Pomocy. I w tym miejscu.
A link Ci podałem wcześniej go nie sprawdzając.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 25-04-2017 o 13:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1215  
Nieprzeczytane 24-04-2017, 21:23
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witaj Miło>.........................................

Stefanie miły,ale uśmiałam się wesoło.


Tak myślałem, gdy wspomniałaś w poprzednim poście, że ..."tutaj Sam Sex.." . Nie śmiem, ale to Twój miły Pan coś tu..

On,czyli "Pikny" obcyckował się w tym życiu dosyć,starczy jemu do PIEKŁA....
To Jego nie interesuje,Ta zaraza wlazła z Pobierania Komputer Świat.
Będę jutro,gnębić ten Komputer mojej Połówki bo raniutko mam zastrzyk do Kolana.No,Kolana mi nie rozerwie i wrócę.

Miło,dziękuję i jeszcze lepiej pozdrawiam.

Ta niby wg.mnie kiedyś Vista Przeklęta chodzi jak ta Lala...
No cóż,wszystkie programy chcą Kasiory a MY nie,.......Haha..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1216  
Nieprzeczytane 29-04-2017, 13:46
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie witajcie miło.

Witajcie i rano było słonecznie a teraz zbierają się chmury.

Ale do rzeczy;;

Mam Windows 7 i chodzi bez zarzutu.Kiedyś miałam problem,ale dałam radę..
Teraz,przeglądając Laptop,ujrzałam coś,ale nie wiem,czy to potrzebne,albo ktoś siedzi za miedzą u mnie.

Magazyn Systemu Windows.

Poświadczenie rodzajowe.

mój e-mail.

2.Virtualapp /didlogical jakiś e-mail. zmodyfikowano dzisiaj.

Wytłumaczcie co to jest....

U mojego Małż,wywaliłam Chrome,ale kazał pobrać ją z powrotem.Wlazło zamiast 49 to przyszła 58 i całe Badziestwo Sexu .Byłam wściekła.

Teraz,może dał się przetłumaczyć,że to nie sensu.

Pobrałam jemu Opera i FF.Kwestia czasu pokaże co dalej.

Pozdrawiam miło..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1217  
Nieprzeczytane 29-04-2017, 14:56
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Uśmiech do: eledand

Witaj ponownie.
No to wiemy na pewno że starsze Chromy nie chcą wcale działać na Vista. Szkoda- choć FF i Opera też są bardzo dobre. Mam nadzieję że miałaś skąd zakładki zaimportować, ale pewnie sporo ustawiania będzie i nauki, bo i tam dużo pozmieniali ostatnio.
U mnie na W10 też jest ten Wirtual. Użytkownik i hasło mi obce- ale nie wydaje mi się żeby to był włamywacz- hasło zbyt krótkie i nazwa zbyt skomplikowana, raczej taki ktoś wybrał by coś prostego. Wszystko mi działa bez problemów więc dalej nie szukam. W domu mam tylko 1 laptop i smartfon z Windows Mobile10 którym też czasem ściągam coś z sieci przez ruter. Ale to chyba nie wina drugiego odbiornika bo z telefonu dzisiaj się logowałem a tam mam trochę starszą datę modyfikacji. Znalazłem tylko na Forum W7 że taki wpis po skasowaniu znowu wraca. Ale może ktoś lepiej obeznany z kompem napisze tu więcej na temat- też przyłączam się do prośby Koleżanki Efki.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 29-04-2017 o 15:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1218  
Nieprzeczytane 29-04-2017, 15:29
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Ja mam ten sam wpis,na tym Magazynie Windowsa..

Będziemy czekać,może ktoś się odezwie.

Pada znowu o Deszcz z Nieba haha...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1219  
Nieprzeczytane 30-04-2017, 19:10
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Z tego co mi wiadomo, a wiadomo na ten temat niewiele, jest to poświadczenie wpisywane przez Windows Live Messenger lub pocztę Microsoftu (Live Mail) jeśli ktoś z tego korzysta. Możliwe są jeszcze inne usługi z serii Live.
Ja nie używam żadnej z nich, więc podobnego wpisu nie mam.
Można to zwyczajnie usunąć. W tym celu w Menedżerze Poświadczeń klikamy w rozwijaną strzałkę (przy Poświadczeniach Rodzajowych), a następnie w opcję "Usuń z magazynu".
Podobno jednak (bo sam tego nie doświadczyłem) wpis się odnowi, więc walczyć z nim nie warto.
To jedna z windowsowych zagadek, niewyjaśniona do końca, ciągnąca za sobą pewne teorie spiskowe, których nie mamy możliwości sprawdzić.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1220  
Nieprzeczytane 30-04-2017, 19:51
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Frat

Dzięki za podpowiedź. Zalogowałem się do Poczty Windows10 chociaż korzystam tylko z polecanego przez Ciebie Foxmaila (dziękuję- jest OK), lub przez www- ale to chyba nie to. Poczta generuje osobny wpis, tak jak na zrzucie. Odwiedziłem też wszystkie usługi które tam są razem na stronie MSN- ale też nowy wpis się nie pojawił w poświadczeniach. Choć być może wpis taki pojawi się nie przy logowaniu ale przy dokonywaniu tam zmian w tych usługach. Ale nie będę dalej szukał bo to nie na moją głowę- najważniejsze że wszystko działa.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 30-04-2017 o 19:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komputer dla początkujących KURS E-ASYSTENT.COM eSenior 36 26-09-2015 08:36
Jak poznać, że starsi rodzice potrzebują stałej opieki? - komentarze dorka1958 Ogólny 25 05-09-2013 22:38
Komputer to moj przyjaciel miś Białystok 9 27-05-2013 13:18
Komputer nie tylko dla wnuka - komentarze breguet Ogólny 2 22-08-2007 01:38
Komputer bez stresu Ewa_P Praca, wolontariat 3 28-06-2007 00:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.