menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-05-2008, 23:41
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie Po przemyśle, handlu, bankach kolej na likwidację publicznej ochrony zdrowia


Ponieważ Właściciele - Moderatorzy portalu klub.senior.pl nie uznają zamieszczania dłuższego tekstu jako wprowadzenia do dyskusji i wrzucają do kosza takie teksty (np. mój "Liberalizacja, czytaj likiwidacja, polskiego handlu" - można go komentować w koszu) - trzeba przyznać, że jest w tym metoda z pogranicza cenzury - dlatego celem zainicjowania dyskusji i komentarzy zachęcam Państwa do przeczytania:
http://www.aferyprawa.com/index2.php...ie&id=1894&l=0
http://polskiejutro.com/art.php?p=11166

Dariusz Kosiur
  #2  
Nieprzeczytane 12-05-2008, 00:11
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Kosiur
Ponieważ Właściciele - Moderatorzy portalu klub.senior.pl nie uznają zamieszczania dłuższego tekstu jako wprowadzenia do dyskusji i wrzucają do kosza takie teksty (np. mój "Liberalizacja, czytaj likiwidacja, polskiego handlu" - można go komentować w koszu) - trzeba przyznać, że jest w tym metoda z pogranicza cenzury - dlatego celem zainicjowania dyskusji i komentarzy zachęcam Państwa do przeczytania:
http://www.aferyprawa.com/index2.php...ie&id=1894&l=0
http://polskiejutro.com/art.php?p=11166

Dariusz Kosiur


A w USA walczy sie o zmiane .. tylko ze na odwrot.. .. bo to co tu opisujesz to jest ..

Ostatnio edytowane przez Pani Slowikowa : 12-05-2008 o 00:17.
  #3  
Nieprzeczytane 12-05-2008, 00:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Nie wiem czemu się dziwisz ,Dariuszu ?
Czy nie było mowy o ''kręceniu lodów '' na służbie zdrowia ? Przecież to jasne,jak słońce odbite od śniegu,że PO musi to realizować.

Ps.W tym koszu jest całkiem miło.Wiele osób wchodzi tam na własne życzenie..
  #4  
Nieprzeczytane 12-05-2008, 11:45
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Narkopremier i jego rząd usiłując pozbawić nas publicznej służby zdrowia, ewidentnie naruszają art. 68 posPRLowskej Konstytucji Kwaśniewskiego, w szczególności jego ust.2. mówiący:
"Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa."
  #5  
Nieprzeczytane 21-05-2008, 12:25
swojski swojski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 36
Domyślnie

Rowny dostep przez otwieranie drzwi !
  #6  
Nieprzeczytane 22-05-2008, 14:10
Agata P. Agata P. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 96
Domyślnie

Do likwidacji (prywatyzacji) sa jeszcze Polskie Lasy Panstwowe,to tez dobry interes.
  #7  
Nieprzeczytane 26-05-2008, 14:20
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Po tygodniowym pobycie w szpitalu obiema rękami podpisuję się za tym by służba zdrowia została sprywatyzowana !!!!
Czym szybciej, tym lepiej. Jak będą zwlekać to może nie być co prywatyzować.
Moje spostrzeżenia: szpital nie jest bardzo stary, ma około 33 lata, jednak przez ten czas nic się w nim nie remontuje tylko dewastuje, bo to nie moje, to państwowe.
Jest w/g mnie za dużo lekarzy, których my, chorzy, nawet nie mogliśmy wszystkich dojrzeć bo podczas obchodu stali gdzieś daleko na korytarzu gdyż nie mieścili się na sali. W ciągu dnia pozaszywają sie po kątach i już po nich nie ma śladu.
Jest stanowczo za mało pielęgniarek. Ja leżałam na chirurgii. Mają dużo pracy papierkowej którą muszą wykonywać kosztem opieki nad chorym. Choć panie starają się jak mogą , nie zawsze wszyscy są należycie dopilnowani. Przecież się nie rozdwoją. Ja mam na myśli pielęgniarki, które bezpośrednio opiekują się chorymi. Nie myśle o tych wyższych rangą, bo te z racji wyższych stopni pielęgniarskich, robią wrażenie , ze coś robią.
To są moje spostrzeżenia i moja opinia. Może się komuś nie podobać to co tu napisałam, ale mam prawo do wyrażenia własnego zdania na dany temat.
Pozdrawiam i życzę bardzo dużo zdrowia, by być jak najdalej od szpitali.
  #8  
Nieprzeczytane 26-05-2008, 14:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

jp50
Trudno mi się wypowiadać na temat obecnej sytuacji w szpitalach bo ostatni mój pobyt był 20 lat temu, też na chirugii po wypadku. Z tego co piszesz nic się nie zmieniło w szpitalach. Czas stanął w miejscu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #9  
Nieprzeczytane 26-05-2008, 15:15
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Po tygodniowym pobycie w szpitalu obiema rękami podpisuję się za tym by służba zdrowia została sprywatyzowana !!!!
Czym szybciej, tym lepiej. Jak będą zwlekać to może nie być co prywatyzować.
Moje spostrzeżenia: szpital nie jest bardzo stary, ma około 33 lata, jednak przez ten czas nic się w nim nie remontuje tylko dewastuje, bo to nie moje, to państwowe.
Jest w/g mnie za dużo lekarzy, których my, chorzy, nawet nie mogliśmy wszystkich dojrzeć bo podczas obchodu stali gdzieś daleko na korytarzu gdyż nie mieścili się na sali. W ciągu dnia pozaszywają sie po kątach i już po nich nie ma śladu.
Jest stanowczo za mało pielęgniarek. Ja leżałam na chirurgii. Mają dużo pracy papierkowej którą muszą wykonywać kosztem opieki nad chorym. Choć panie starają się jak mogą , nie zawsze wszyscy są należycie dopilnowani. Przecież się nie rozdwoją. Ja mam na myśli pielęgniarki, które bezpośrednio opiekują się chorymi. Nie myśle o tych wyższych rangą, bo te z racji wyższych stopni pielęgniarskich, robią wrażenie , ze coś robią.
To są moje spostrzeżenia i moja opinia. Może się komuś nie podobać to co tu napisałam, ale mam prawo do wyrażenia własnego zdania na dany temat.
Pozdrawiam i życzę bardzo dużo zdrowia, by być jak najdalej od szpitali.

Aby moc przebywac w prywatnych szpitalach trzeba miec pieniadze aby placic za leczenie... Czyli prywatne ubespieczenie....
  #10  
Nieprzeczytane 26-05-2008, 23:17
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja jestem za prywatyzacja szpitali,ale z wykupem dlugow tychże,i to nie przez nas ,ale przez osoby kt ore narobily tych dlugow i przyczynily sie do tego(NFOZ).Ubezpieczenie prywatne -why not?-ale bez przymusowego placenia skladki na NFOZ,daje glowe że skladki byłyby niższe lub na tym samym poziomie.Przy placeniu skladek na prywatna Kase mam wgląd na co ida moje pieniadze.A PRZEDE WSZYSTKIM ROZLICZYC SOLIDNIE NFOZ.jasne że dla palaczy alkoholikow ,narkomanow skladki powinne byc wyższe.bo leczenie jest droższe i choroba jest jak gdyby na ich wlasne życzenie(nie ,nie to nie demagogia-sama jestem palaczem)
  #11  
Nieprzeczytane 26-05-2008, 23:57
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Po tygodniowym pobycie w szpitalu obiema rękami podpisuję się za tym by służba zdrowia została sprywatyzowana !!!!
Czym szybciej, tym lepiej. Jak będą zwlekać to może nie być co prywatyzować.
Czy Prywatyzacja to Twoim zdaniem sprzedaż szpitala - komu?
  #12  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 00:05
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Babcielu

Cytat:
Napisał babciela
Ja jestem za prywatyzacja szpitali,ale z wykupem dlugow tychże,i to nie przez nas ,ale przez osoby kt ore narobily tych dlugow i przyczynily sie do tego(NFOZ).Ubezpieczenie prywatne -why not?-ale bez przymusowego placenia skladki na NFOZ,daje glowe że skladki byłyby niższe lub na tym samym poziomie.Przy placeniu skladek na prywatna Kase mam wgląd na co ida moje pieniadze.A PRZEDE WSZYSTKIM ROZLICZYC SOLIDNIE NFOZ.jasne że dla palaczy alkoholikow ,narkomanow skladki powinne byc wyższe.bo leczenie jest droższe i choroba jest jak gdyby na ich wlasne życzenie(nie ,nie to nie demagogia-sama jestem palaczem)

Tutaj skladki co rok sa drozsze..bo starzejemy sie..
A juz jak cos ci sie stanie i naprawde wyladujesz w szpitalu to nie chca ubespieczac.. bo jestes tzw.. elementem o wysokim ryzyku
Tak wiec ta kontrola polega tylko na tym ze mozesz zmienic firme ewentualnie... na drozsza..
Ja place 450 $ na miesiac..
Jak juz sie skonczy 65 lat wtedy nie placi sie nic..
  #13  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 20:13
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie

Drodzy Seniorzy
Nic, tylko usiąść i zapłakać nad stanem Państwa świadomości.
Uwaga pierwsza: nie wolno wyciągać ogólnych wniosków na podstawie wyłącznie własnych pojedynczych, czy nawet kilkakrotnych obserwacji jakiegoś zjawiska.
Uwaga druga: mamy już prywatną gospodarkę. Na kilkanaście tysięcy dużych i średnich przedsiębiorstw do sprywatyzowania zostało zaledwie 740 państwowych firm, a więc gospodarka jest kapitalistyczna. Czy w związku z tym realne dochody ludności (czyli to, co możemy sami przeznaczyć na dowolny cel), wynagrodzenia i emerytury wzrosły w porównaniu z okresem socjalizmu, czy nie? Twierdzę, że nie.
Uwaga trzecia: gdzie jest powiedziane, że po sprywatyzowaniu służby zdrowia jej pracownicy będą więcej zarabiać, bedzie więcej pieniędzy na remonty szpitali itp.? Żeby tak się stało ubezpieczenie musiałoby być znacznie droższe niż obecnie. To także oznacza, że ludność w Polsce musiałaby mieć większe dochody, a na to się nie zanosi, ani jutro, ani za 10 lat. Czyli po sprywatyzowaniu SZ sytuacja się jeszcze pogorszy, ponieważ pojawi się w całym systemie ochrony zdrowia nowy czynnik - prywatny właściciel, który zgodnie z prawem będzie chciał osiągać zyski. To oznacza, że w tym systemie na leczenie, na płace dla personelu medycznego, na remonty, na wyposażenie placówek będzie jeszcze mniej pieniędzy.
Może odjść nawet do sytuacji, że lekarza nie bedzie stać na leczenie samego siebie.
Dariusz Kosiur
  #14  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 20:22
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie Likwidacja Publicznych Zakladow Leczniczych

Cytat:
Napisał janusz.
Czy Prywatyzacja to Twoim zdaniem sprzedaż szpitala - komu?
JA MYSLE ZE POWINNY POWSTAWAC SPOLKI Z UDZIALEM SKARBU PAŃSTWA Z ZALOŻENIEM ŻE MAJA TO BYC SZPITALE A NIE NP DOMY REKOLEKCYJNE(BEZ OBRAZY).kLINIKI,SZPITALE-KOLOSY POWINNY POZOSTAC W REKACH PAŃSTWA-TU SIE NIC MADREGO NIE WYMYŚLI-ALE WLASNIE TE KOLOSY SA NAJBARDZIEJ ZADLUZONE-ODDLUŻAC STOPNIOWO-NIESTETY KOSZTEM PRACOWNIKOW,KONTROLAWAC WYDATKI W ODDZIALACH NAJBARDZIEJ PIENIĘŻNOCHLONNYCH,W RAZIE POTRZEBY ZWIEKSZYC KOSZYK SWIADCZEN(PO KONTROLI NIE NFOZ-U KTORY NIE MA POJECIA O POTRZRBACH PACJENTOW,ALE NP NIK-U.I ROZLICZYC NFOZ-TO WAZNE ,BO TAM SA W DALSZYM CIAGU DUZE PIENIADZE-ALE NIE DLA PACJENTOW
  #15  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 20:25
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie Prywatyzacja

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Tutaj skladki co rok sa drozsze..bo starzejemy sie..
A juz jak cos ci sie stanie i naprawde wyladujesz w szpitalu to nie chca ubespieczac.. bo jestes tzw.. elementem o wysokim ryzyku
Tak wiec ta kontrola polega tylko na tym ze mozesz zmienic firme ewentualnie... na drozsza..
Ja place 450 $ na miesiac..
Jak juz sie skonczy 65 lat wtedy nie placi sie nic..
A POWIEDZ ,JAKI TO JEST MNIEJ WIECEJ PROCENT WASZYCH DOCHODOW.ORGANIZACJA SLUZBY ZDROWIA USA NALEZY DO JEDNYCH Z NAJGORSZYCH NA SWIECIE.
  #16  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 20:39
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Użytkowniczka babciela jest proszona o nnie pisanie dużymi literami - w "języku internetowym" oznacza to krzyk.
  #17  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 21:51
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

OK.Babciela
  #18  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 22:13
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Wybacz drogi Dariuszu, że nie zgodzę się z Tobą nawet w 1 %.Byłam już w sanatorium które poszło w prywatne ręce i nic za nie nie płaciłam. Właściciel ma podpisaną umowe z NFZ i od nich bierze osoby na leczenie sanatoryjne a NFZ mu za to płaci tak samo i tyle samo co płaci placówką państwowym.Rozmawiałam z pracownicami tego ośrodka i nie mówiły, że płace im wzrosły, ale choć mają wypłaty każdego miesiąca, a jak placówka była w rękach skarbu państwa to częst brakowało pieniędzy na wypłaty dla personelu, natomiast dyrekcja brała krocie. Mówiły, że nareszcie coś zaczyna się dziać, jakieś remonty, podłaczono internet dla sanatoriuszy. Prywatny włąściciel dorabiał sobie w ten sposób, że z zabiegów mogą korzystać osoby ( oczywiście odpłatnie ) nie będące w sanatorium tylko mieszkajace na prywatnych kwaterach.W oresie od maja do końca września jest tak dużo chętnych na zabiegi, że budynek zabiegowy pracuje od 7 do 20. Miejscowi cieszą się bo dorabiają sobie na wynajmie pokoi, sklep pracuje 18 godzin na dobe. W sumie wszystkim się poprawiło. A jest to mała miejscowość dla której to sanatorium stanowi główne żródło dochodów. Czy tak nie mogłoby być wszędzie ???
Według mnie w podobny sposób można zrobić porządek ze szpitalami. Przecież my i tak każdego miesiąca płacimy na nich danine a ciągle słyszymy, że leczenie jest u nas za darmo.
  #19  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 23:11
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie

Re: jp50
Szanowny jp50, nie chodzi o to, że ze mną się nie zgadzasz, nie zgadzasz się z ogólnie i obiektywnie istniejąca wiedzą ekonomiczną i tą dodtyczącą kosztów w SZ,choć przykład z sanatorium może być jak najbardziej prawdziwy.
Zadłużanie szpitali (całej SZ) wynika z zaniżonej składki zdrowotnej. Jeżeli nastąpi prywatyzacja, te składki będą musiały wzrosnąć lub tzw. "koszyk usług medycznych" zostanie bardzo ograniczony, a za leczenie nie objęte "koszykiem" trzeba będzie słono płacić. Żaden prywatny właściciel szpitala nie może być filantropem i nie będzie dokładał do interesu, który ma mu przynieść zyski.
Pojawią się dodatkowi, prywatni ubezpieczyciele.
Prywatyzacja w Polsce SZ doprowadzi do likwidacji większości szpitali, a leczyć się będą mogli tylko bogaci.
Przykład:
W USA jest najbardziej sprywatyzowana służba zdrowia, na Kubie organizacja SZ jest podobna do naszej.
W USA PKB/mieszkańca wynosi 37562 $ (wydatki na pacjenta są jedne z największych w świecie), przeciętna długość życia wynosi 77,4 lat.
Na Kubie PKB/mieszkańca wynosi 5400 $, a przecietna długość życia wynosi 77,3 lat. (za Human Development Report 2005 - "Medycyna po Dyplomie" s. 156.
Z tego przykładu wynika, że prywatna służba zdrowia i wysokie PKB nie są gwarantem jakości opieki medycznej. Takie same wyniki przy znacznie mniejszych nakładach uzyskuje biedna, socjalistyczna służba zdrowia na Kubie.
W USA na zdrowiu obywateli największe zyski odnowtowuja f-y ubezpieczeniowe i prawnicze konsorcja wytaczające szpitalom (czasami lekarzom) procesy za błędy w sztuce medycznej - to ogromnie podraża koszty leczenia, a więc wpływa na wielkość ubezpieczeń. Czy my w Polsce nie mamy na co wydawac pieniędzy?
Dariusz Kosiur
  #20  
Nieprzeczytane 28-05-2008, 09:43
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tak, ,ale organizacja sluzby zdrowia w USA-juz pisalam-nalezy do najgorszych w świecie-wiec na tym sie nie opierajmy.Lecznictwo w komunistycznej Polsce też nie było najlepiej zorganizowane-nie oszukujmy sie.Nie macie racji pisząc,że trzeba-by podwyższy skladke na ubezpieczenie zdrowotne.Pieniadze sa,tylko żle gospodarowane.ewentualne konkurencyjne kasy chorych zwie kszyłoby ostrozniejsze szafowanie naszymi pieniedzmi.oczywiscie przy zalożeniu,że NFOZ byłby jednym z funduszow-nieobowiazkowym.Istnieja juz szpitale sprywatyzowane,o dziwo-one nie maja dlugow,i potrafia splacac zaległości poprzedników.Ale prywatyzacja ma byC uczciwa(jeżeli w tym państwie cokolwiek mozna przeprowadzic uczciwie),a nie wykupywanie odremontowanych,"wypasionych" szpitali za grosze.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kredyt dla seniora tylko w nielicznych bankach - komentarze Basia. Ogólny 8 01-06-2022 18:00
Kawa a zdrowie - komentarze senioritka Ogólny 95 14-02-2022 15:12
O pożytkach z polityki dla zdrowia płynących ;-) Anna_Maria_57 Społeczeństwo - wątki archiwalne 100 20-12-2007 23:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.