menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 22-05-2012, 18:28
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Przed "lekarzami" "nauczycielami","urzednikami""rzemieslnikami""dzie nnikarzami"- itd- tak tytuł istotnie jest swietny...
Ponieważ to ja tak nazwałam ten wątek czuję się wywołana do tablicy. Każdy z Państwa może utworzyc wątek o "nauczycielach", "urzednikach", "rzemieślnikach" i innych profesjach, których działania są dalekie od oczekiwań. Żadna z tych profesji nie ma jednak takiego społecznego poważania i takich oczekiwań jak lekarze. Opisywane w wątku sprawy są drażliwe ale prawdziwe, ból doznany z rąk lekarza jest tragiczniejszy niż każdy inny, czy to tak Cię dziwi babcielu? Lekarze składają pewną przysięgę, inne zawody nie. A na marginesie to nikt z łapanki nie jest przymuszany do bycia lekarzem i zajmowania najwyższej pozycji na drabinie społecznego zaufania. Co do pozostałych zawodów to mimo ich partactwa mamy przynajmniej szansę ujść z życiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 22-05-2012, 22:35
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Koalo- w tym kraju nic nie jest w stanie mni zdziwić.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 21-09-2012, 11:28
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

W czymś w końcu "przodujemy" . Jako Polska zajmujemy niechlubne wysokie miejsce w liczebności zgonów operowanych pacjentów, umiera ich kilkanaście procent w porównaniu do Szwecji gdzie tylko 1,8%. Z wyliczeń wyłączono operacje pacjentów chorych na serce oraz operacje mózgu. Nie cieszy mnie informacja, że zaszczytne ostatnie miejsce w Europie zajmujemy ex aequo z Łotwą i Słowacją.
Ciekawe co jest przyczyna takiej sytuacji, a może to jest wina operujących?

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niem...wiadomosc.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 21-09-2012, 20:11
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie Koalo- organizacji słuzby zdrowia i slabemu wyposazeniu.
ja pisalam o moim przyjacielu-bledy były ewidentne i z tym bedę walczyła, ale oprocz tego beznadziejna organizacja- nie wolno bylo Janusza zoperowac w dobrym osrodku- bo byl tępy dyzur, a drugiego lekarza nie bylo pod telefonem ze wzgledów oszczednosciowych. I o tym napisalam do min Arlukowicza.Mimo tzw ostrego brzucha- został odesłany na ostry dyzur- operacja wykonana perfekcyjnie, bo powiklaniem był olbrzymi tetniak aorty brzusznej- i tu bład lekarza wykonujacego badanie USG, zauwazyl tetnika, ale powiekszonego do niebotycznych rozmiarów pecherzyka- nie.
Ja tego nie popuszcze, wiecej nie bede pisala, ale dzialami radze wam to samo. Inaczej góra bedzie myslala , ze jest rewelacyjnie, Moje pismo do ministra jest wielkim oskarzeniem systemu , ktory wprowadził.
O innych bledach nie bedę pisala, bo sa sady,jest NFZ- i tam trzeba działac,mniej biedoloc, wiecej ekspansji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 27-09-2012, 15:27
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 251
Domyślnie

"79 proc. medyków posiadających kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia przepisuje pacjentom leki pełnopłatne zamiast refundowanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez wydawcę specjalistycznego serwisu "Medycyna Praktyczna" na 1003 polskich lekarzach."

Więcej na str;
http://www.sluzbazdrowia.com.pl/news.php?nid=12291092

Zresztą jak to wygląda w praktyce i jakie są ceny leków,ile z nich jest refundowanych to wiemy wszyscy których doświadczyły choroby przewlekłe.

A jaka jest "spychomania" wśród lekarzy miałam okazję przekonać się raz jeszcze gdy syn potrzebował pomocy.
Lekarz skierował do szpitala na kroplówkę,,,, nie podano, zbadano krew w dodatku tylko w zakresie elektrolitów choć sprawa miała poważne podłoże, czekał osłabiony kilka godzin,poczym odesłano go jeszcze z uwagami dot. lekarza kierującego.
I znowu trzeba szukać pomocy i robić badania prywatnie choć zabierają na ubezpieczenie z pensji chyba 1,000,-zł

__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 27-09-2012, 20:33
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Wytlumaczę- dlaczego lekarze przepisuja leki na 100%. Otóz wg zarzadzenia naszej gwiazdy medycznej i NFZ kazdy blad na recepcie refundowanej jest karany kwotą 200pln.Czyli nawet bład w peselu...
Jezeli zlapia mnie , ze zle przepisalam lek refundowany- a informacje są tylko w internecie-i powiedzmy zlapią ten blad po 4 miesiacach place 100% za lek - oprocz tego za kazdy miesiac 40% wartosci leku.
Sprawdzam w specjalnych ksiazeczkach- ktore w swej łaskawosci dostarczaja nam firmy(przedstawicielom nie wolno kontaktowac sie z nami- bo podobno czerpiemy olbrzymie zyski z tych kontaktów- kto czerpał to i tak czerpie),ale diabli wiedza , czy akurat w tym momencie nasz gwiazdor nie zmienil refundacji- i kara gotowa.
Zresztą w neurologii- co jest hanbą tego rzadu- prawie wszystkie leki mam na 100%- jedynie najslabsze na Altz 30%, parkinson - ryczałt, padaczki ryczałt, no i przeciwbolowe najgorszego sortu zdaje sie , ze bezpłatne(nie wiem, bo nie przepisuję- wole zrobic przyzwoitą blokadę)
A o blędach tzw lekarzy informujcie odpowiednie instytucje- przy urzedach marszalkowskich w kazdym miescie wojewodzkim sa specjalne komisje etyki zawodowej lekarzy- gdzie lekarze nie mają głosu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 27-09-2012, 21:35
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Wytlumaczę- dlaczego lekarze przepisuja leki na 100%. Otóz wg zarzadzenia naszej gwiazdy medycznej i NFZ kazdy blad na recepcie refundowanej jest karany kwotą 200pln.Czyli nawet bład w peselu...
Jezeli zlapia mnie , ze zle przepisalam lek refundowany- a informacje są tylko w internecie-i powiedzmy zlapią ten blad po 4 miesiacach place 100% za lek - oprocz tego za kazdy miesiac 40% wartosci leku.
Dla mnie jest to z ludzkiego punktu widzenia zrozumiałe.
Podobne wyjaśnienie jest w dalszej części artykułu, skąd zatem taki oskarżycielski tytuł w miesięczniku dla lekarzy?
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 27-09-2012, 21:41
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Wytlumaczę- dlaczego lekarze przepisuja leki na 100%. Otóz wg zarzadzenia naszej gwiazdy medycznej i NFZ kazdy blad na recepcie refundowanej jest karany kwotą 200pln.Czyli nawet bład w peselu...
Jezeli zlapia mnie , ze zle przepisalam lek refundowany- a informacje są tylko w internecie-i powiedzmy zlapią ten blad po 4 miesiacach place 100% za lek - oprocz tego za kazdy miesiac 40% wartosci leku.
Sprawdzam w specjalnych ksiazeczkach- ktore w swej łaskawosci dostarczaja nam firmy(przedstawicielom nie wolno kontaktowac sie z nami- bo podobno czerpiemy olbrzymie zyski z tych kontaktów- kto czerpał to i tak czerpie),ale diabli wiedza , czy akurat w tym momencie nasz gwiazdor nie zmienil refundacji- i kara gotowa.

wykaz leków refundowanych jest NFZ.
Można sprawdzić mając zastrzeżenia co do wypisania leku na 100%
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 28-09-2012, 06:56
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie rozumiem- refundacje leków ustala min. zdrowia- i profity czerpie z tego NFZ.
Jezeli przepisujemy ro 100% nie musimy wpisywac nawet peselu.Uwazam , ze rzad , ktory nie wie co zrobil z pieniedzmi podatnikow, zdolny jest do najwiekszych podlosci wobec tych podatników.. Co bardzo ladnie widac w sluzbie zdrowia. Placicie, jak macie pieniadze, jak nie - bez niezbednych leków - giniecie...W kazdym szalenstwie jest metoda...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 10:15
Klaraaa's Avatar
Klaraaa Klaraaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 5
Domyślnie

Rzad swoim postepowanem chce w ogole doprowadzic słuzbe zdrowia do prywatyzacji tak powoli od dołu oczywiscie naszym kosztem...teraz coraz wiecej osob korzyta juz z prywatnej opieki zdrowotnej bo czekajac na nfz by chyba niedożyła...i tak jest ze wszystkim...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 21:14
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Klaro- prywatna sluzba zdrowia- to nie jest zly wynalazek- tylko powinny byc zlikwidowane nfz-y - ubezpieczasz się w jakiejs TOBIE wygodnej kasie chorych i placisz skladke na jaka Cię stać. Zwroćcie uwagę , ze prywatne przychodnie nie mają dlugow- tylko te pieprzone kontraktowanie- skąd urzedas z NFZ wie ilu ja bedę miala pacjentów w danym dniu.
ostatnio w przychodni trzfila sie pacjentka nie z mojego wojewodztwa- po wypadku samochodowym. Zaopatrzyłam najlepiej jak umialam- wezwalam RK-e- ale jezeli NFZ uzna , ze nie powinnam udzielic pomocy nie zwróci ani grosza- za wszystko zaplace ja....lacznie z karetką....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 21:35
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Klaro- prywatna sluzba zdrowia- to nie jest zly wynalazek- tylko powinny byc zlikwidowane nfz-y - ubezpieczasz się w jakiejs TOBIE wygodnej kasie chorych i placisz skladke na jaka Cię stać. Zwroćcie uwagę , ze prywatne przychodnie nie mają dlugow- tylko te pieprzone kontraktowanie- skąd urzedas z NFZ wie ilu ja bedę miala pacjentów w danym dniu.
ostatnio w przychodni trzfila sie pacjentka nie z mojego wojewodztwa- po wypadku samochodowym. Zaopatrzyłam najlepiej jak umialam- wezwalam RK-e- ale jezeli NFZ uzna , ze nie powinnam udzielic pomocy nie zwróci ani grosza- za wszystko zaplace ja....lacznie z karetką....

Ela, przerazajace to co piszesz. Zawsze mialam uraz do administracyjnych kolosow typu NFZ - ich odpowiedniki istnieja wszedzie. Malo z nich korzystalam bo jestem zdecydowanie za prywatnym, dobrym ubezpieczeniem. Placisz - masz to za co zaplacisz i kropka.

Pacjentce nie moglas odmowic pomocy - bo to sprzeczne z zasadami Twego zawodu. Ciekawa jestem jak potraktuje to NFZ - napisz koniecznie
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 10-10-2012, 19:18
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Młoda kobieta i jej bliźniaki nie żyją. Sąd skazał lekarzy, kara śmieszna w stosunku do winy ale dobre chociaż i to. Moja koleżanka ze studiów też zmarła wraz ze swoimi bliźniakami, bo "zachciało" jej sie rodzić w Sylwestra, mąż zwariował, a "lekarze" pewnie do dzisiaj leczą. Nic się nie zmieniło przez prawie 40 lat.

Na kary więzienia w zawieszeniu skazał w środę Sąd Okręgowy w Poznaniu dwóch znanych ginekologów. Lekarze zaniechali specjalistycznych badań i nie wykonali cesarskiego cięcia. Pacjentka i jej dwoje nienarodzonych dzieci zmarło.

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/w...a,1851397,3323
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 10-10-2012, 20:47
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie Powolne umieranie to nie zagrożenie życia

Tak sobie myśle...
Rozumiem argumenty Eli -takich prawdziwych lekarzy jest wielu.
Niestety są i tacy jak ten który odmówił mojej córce należnych Jej badań diagnostycznych i tym samym -zabił.On zlamał prawo i pozostaje bezkarny.
Widziałam ,jak przywożono pijanych po urazach i od razu byli poddawani tym badaniom na które moja cierpiąca córka nie miała wstępu...Czekałyśmy na korytarzu ,dzwoniłyśmy do Rzecznika Praw Pacjenta.
Artykuł do ktorego link wklejam wyjaśnia wiele.
Nie zmienia to jednak faktu ,że żyjemy w bezmiarze bezsensu.
Moja główna myśl: dlaczego nie możemy tego zmienić.
Pod artykułem jest wiele komentarzy (mój również) i co?
Co dalej...
http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,...nie_raka_.html
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 11-10-2012, 10:06
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ten rzad - Grazynko - popelnil tak wiele blędów - zreszta nie tylko w sluzbie zdrowia-ze , chyba nie ma wyjscia.
Zreszta ja chyba nie przeżylabym tylu kompromitacji- ale to kwestia honoru...
Marbelko- to już nie ma znaczenia, czy ja zapłacę , czy nie. najwazniejsza jest inna sprawa- PACJENTKA Z OBJAWAMI WSTRZASNIENIA MÓZGU została przywieziona spowrotem do mnie. Dałam jej swoj nr telefonu i kontroluje telefonicznie- bo innego wyjscia nie ma...
A kara dla lekarzy którzy zabili matkę i jej dzieci jest karygodna-uznano za blad sztuki- ja sluchałam sentencji wyroku- sedzina pomylila dwa pojecia- bład sztuki- za to odbiera się prawo wykonania zawodu i słusznie i tzw zaniechanie, za które tp przewinienie jest mała kara , bo też przewinienie niewielkie .Rodzina dobrze zrobiła oddając sprawę sadowi wyzszej instancji- bo moze oni rozróznią te dwa pojecia- tu był ewidentny BŁĄD SZTUKI- I MORDERSTWO - WCALE NIE BOJE SIĘ UZYC TEGO SLOWA...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 12-10-2012, 18:24
JAGODA57's Avatar
JAGODA57 JAGODA57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 585
Domyślnie babcielu

Jesteś "prawdziwym lekarzem" i wspaniałym człowiekiem.A to obecnie zanikający gatunek.Niestety...
Szkoda,że nie jestem twoją pacjentką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 18-10-2012, 22:51
Shareee's Avatar
Shareee Shareee jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 3
Domyślnie

Nie wolno wszystkich wrzucac do jednego wora...chociaz nasza słuzba zdrowia zostawia wiele do zyczenia...po pierwsze sama jej oragnizacja, ten cały nikomu do niczego niepotzrebny NFZ oraz podejscie lekarzy...raz sie trafi ok raz niekoniecznie...ja generalnie musze sie leczyc prywatnie bo na kase chorych juz bym sie z 3 razy przekreciła...w naszym karaju kto nie ma kasy moze miec problem z leczeniem...;/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 05-12-2012, 19:16
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Nię będę dzisiaj pisać o "udanym" porodzie pani Bonk, dobrze że choć jedna z bliźniaczek jest zdrowa. Brak cesarskiego cięcia mimo wskazania lekarza prowadzacego ciążę skończył się tak jak zwykle się kończy, dzieckiem z zamartwicą.
Mniej znany jest inny "sukces" medycyny. Za trzecim pobytem w szpitalu okazało się, że maluch nie ząbkuje (1 pobyt), że nie jest to odwodnienie i stłuczona rączka (2 pobyt) tylko białaczka szpikowa, a dziecko przywieziono w ciężkim stanie z udarem mózgu. Może lekarze wytłumaczą, że to zwyczajowa procedura czyli do trzech razy sztuka, jak się samo nie poprawi to trzeba będzie dobić, a mnie się scyzoryk w kieszeni otworzył.
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/p...o,1870399,3333

Dzisiaj tragiczny finał:
Nie żyje chłopiec, który od dwóch tygodni walczył o życie na intensywnej terapii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Miał niewiele ponad roczek.

Cały tekst: http://bialystok.gazeta.pl/bialystok...xzz2EMIRR pq3

Ostatnio edytowane przez maja59 : 07-12-2012 o 10:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 11-12-2012, 17:32
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Mam nadzieję, że niedługo lekarze zaczną płacić za swoje błędne decyzje. Nie szpitale, nie społeczeństwo. Jakaś koszmarna seria odmów cesarek nam się przytrafiła .
Z pewnościa z winy pani Kopacz i NFZ. Jeżeli już to tylko w zakresie nadzoru nad umowami o pracę zawartych z "wybitnymi fachowcami". Kolejne dziecko nie żyje . A może to taki nowy sposób na legalną aborcję????
cyt.
Termin wyznaczony był na 5 grudnia. Tego dnia - jak wynika z ustaleń śledczych - przeprowadzono badanie tętna dziecka i stwierdzono, że jest ono prawidłowe. Następnego dnia rano kobieta zgłosiła lekarzowi dolegliwości, wówczas stwierdzono, że tętno dziecka jest prawie niewyczuwalne.
Według prokuratury niemal godzinę później podjęto decyzję o przeprowadzeniu porodu poprzez cesarskie cięcie. Niestety, dziewczynka urodziła się martwa.
Biegli wstępnie wykluczyli wady wrodzone i choroby genetyczne dziecka. W ich ocenie zgon nastąpił na skutek niedotlenienia dziecka.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...l?ticaid=1faf2
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 11-12-2012, 17:42
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Czy lekarze są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej ? Jesli nie, to dlaczego ? Jesli tak - to odszkodowania dla pacjentów za błąd w sztuce lekarskiej pokrywać powinien ubezpieczyciel z polisy lekarza. Płacenie odszkodowań z budżetu to wg mnie skandal .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mądry Polak przed szkodą, czyli chroń swoją tożsamość! - komentarze 195.22.98.xxx Ogólny 0 05-07-2011 19:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.