menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 17:07
ma4 ma4 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 5
Żarówka Email - co o nim myslisz? jak czesto korzystasz


Hej,

Mam na imie Marta pracuje nad doktoratem z informatyki w szkocji i bede zajmowala sie emailem dla ludzi starszych ktorzy chca pozostac aktywni pracujac aktywnie zawodowo lub bedac wolontariuszami.

Z tego co zdarzylam przeczytac forum to jest skarbnica ludzi przyszlosci, ktorzy komputera sie nie boja jesli jestescie w stanie poradzic mi co jest dla Was wazne, co was denerwuje w mailu, co jest trudne co jest pomocne w koncu czy lubicie to forme komunikacji do czego wykorzystyjecie mail a do czego uwazacie ze sie nie nadaje bede bardzo wdzieczna

kazdy komentarz jest na wage zlota i kazda osoba ktora sie wypowie moze sie czuc wspolautorem projektu nad ktorym pracuje (juz wkrotce na mail.krukowska.com)

Dziekuje bardzo

Marta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 19:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nic nas nie denerwuje wszystko jest łatwe jak ty sobie wyobrażasz życie bez e-maila.My nie mamy po 100 lat na boga ojca
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 19:58
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jasne...Małgosia ma racje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 20:00
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Marto, poczta elektroniczna różni się tym od zwykłej, że jest elektroniczna.
Szybka, łatwa i nadaje się do tego samego, co papierowa. Pod warunkiem, że odbiorca ma dostęp do Internetu
O czym tu gadać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 20:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zastanawiam się czasem jak nas tych 50+ odbieraja młodzi tak około 20 lat. Tu widzę, że pytanie jest zdecydowanie prowokacyjne. Kiedyś młoda damo na wymianę listwą czekało się co najmniej tydzień, teraz kilka sekund. Czas potrzebny do napisanie treści. Jedni może to robią wolniej inni szybciej ale daje się radę. Naprawdę nie jesteśmy starymi niedołęgami.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 20:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał ma4
Hej,

Mam na imie Marta pracuje nad doktoratem z informatyki w szkocji i bede zajmowala sie emailem dla ludzi starszych ktorzy chca pozostac aktywni pracujac aktywnie zawodowo lub bedac wolontariuszami.

Z tego co zdarzylam przeczytac forum to jest skarbnica ludzi przyszlosci, ktorzy komputera sie nie boja jesli jestescie w stanie poradzic mi co jest dla Was wazne, co was denerwuje w mailu, co jest trudne co jest pomocne w koncu czy lubicie to forme komunikacji do czego wykorzystyjecie mail a do czego uwazacie ze sie nie nadaje bede bardzo wdzieczna

kazdy komentarz jest na wage zlota i kazda osoba ktora sie wypowie moze sie czuc wspolautorem projektu nad ktorym pracuje (juz wkrotce na mail.krukowska.com)

Dziekuje bardzo

Marta
Widzisz wyszło jak wyszło, humoru jeszcze trochę mamy. Damy radę i emajlami
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 22:18
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami.
To tematy, które porusza się w tym rozdziale.
Uprzejmie proszę o zaprzestanie dyskusji, która absolutnie nie jest na temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 22:22
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Słuszna uwaga - Brawo!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 22:56
ma4 ma4 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 5
Domyślnie

bardzo ciesze sie ze udalo mi sie wywolac burzliwa dyskuje. prace bede pisac po angielsku i wbrew pozorom moim celem jest pokazanie ze ludzie po 50+ swietnie radza sobie z mailem ze maja strategie dzieki ktorym potrafia sobie poradzic mimo ze nie mieli wszystkiego podanego na talerzu jak ja.

gratuluje wszystkim tym, ktorzy nie maja problemu z wysylaniem zalacznikow czy sledzeniem 100 pojawiajacych sie maili w skrzynce

chcialam tylko dowiedziec sie jak to robicie by inni nie tak jak wy zdolni mogli tez sobie radzic w pracy bo niestety sa i tacy ktorym sie o czyms zapomni i ja chcialabym im pomoc

dla mnie jestescie ludzmi przyszlosci lamiacymi stereotyp bo nie wszyscy ktorych znam po 40stce wysylaja maile (wlaczajac w to moja naukochansza mame) mimo tego ze jest to coraz w pracy potrzebniejsze a przykladowo moj 71 letni bardzo dobry znajomy nie potrafi zyc bez maila

jesli kogokolwiek urazilam przepraszam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 23:03
ma4 ma4 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Zastanawiam się czasem jak nas tych 50+ odbieraja młodzi tak około 20 lat. Tu widzę, że pytanie jest zdecydowanie prowokacyjne. Kiedyś młoda damo na wymianę listwą czekało się co najmniej tydzień, teraz kilka sekund. Czas potrzebny do napisanie treści. Jedni może to robią wolniej inni szybciej ale daje się radę. Naprawdę nie jesteśmy starymi niedołęgami.
Panie Tadeuszu,
wbrew pozorom to co Pan napisal jest niesamowicie wazne bo podejscie do maila ma ogromny wplyw na kulture slowa pisanego i wiem ze ja przyjmuje maila za cos co jest i odpisuje czesto szybko, brzydko i niedbale podczas gdy otrzymujac maile od przykladowo mojego dziadka wiem ze przemyslal kazde slowo czyniac jego maila innym niz moj
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 23:07
wierna Eliza wierna Eliza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 1 181
Domyślnie

Cytat:
Napisał ma4
bardzo ciesze sie ze udalo mi sie wywolac burzliwa dyskuje. prace bede pisac po angielsku i wbrew pozorom moim celem jest pokazanie ze ludzie po 50+ swietnie radza sobie z mailem ze maja strategie dzieki ktorym potrafia sobie poradzic mimo ze nie mieli wszystkiego podanego na talerzu jak ja.

gratuluje wszystkim tym, ktorzy nie maja problemu z wysylaniem zalacznikow czy sledzeniem 100 pojawiajacych sie maili w skrzynce

chcialam tylko dowiedziec sie jak to robicie by inni nie tak jak wy zdolni mogli tez sobie radzic w pracy bo niestety sa i tacy ktorym sie o czyms zapomni i ja chcialabym im pomoc

dla mnie jestescie ludzmi przyszlosci lamiacymi stereotyp bo nie wszyscy ktorych znam po 40stce wysylaja maile (wlaczajac w to moja naukochansza mame) mimo tego ze jest to coraz w pracy potrzebniejsze a przykladowo moj 71 letni bardzo dobry znajomy nie potrafi zyc bez maila

jesli kogokolwiek urazilam przepraszam
Ty uznajesz starszych za ułomnych
i jeżeli cokolwiek zrobią normalnie to się dziwisz.
Jeżeli już przypadkiem wpadłaś na to forum, to łaskawie zaczynaj zdanie od dużej litery,
jeżeli nie... to się przeprowadź na forum gimnazjalistów,
bo taki poziom reprezentujesz.
Twój dziadek jest po prostu normalny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 23:21
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie ma 4

Radzę Ci - przeczekaj!
Już spotkałam się na tym forum z agresją .
Ja myślę,że po świętach dotrą klubowicze,z którymi dyskusja będzie na innym poziomie.A to zignoruj.!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 23:24
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Zły, wściekły Marto.

Cytat:
Napisał czarna
Radzę Ci - przeczekaj!
Już spotkałam się na tym forum z agresją .
Ja myślę,że po świętach dotrą klubowicze,z którymi dyskusja będzie na innym poziomie.A to zignoruj.!
Myślę, że "to".
To dobre określenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 23:33
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Posprzątane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-04-2009, 23:39
ma4 ma4 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał wierna Eliza
Ty uznajesz starszych za ułomnych
i jeżeli cokolwiek zrobią normalnie to się dziwisz.
Jeżeli już przypadkiem wpadłaś na to forum, to łaskawie zaczynaj zdanie od dużej litery,
jeżeli nie... to się przeprowadź na forum gimnazjalistów,
bo taki poziom reprezentujesz.
Twój dziadek jest po prostu normalny.
Starsi ludzie nie sa grupa homogeniczna, a proces starzenia nie dzieje sie w ciagu jednej nocy. Niektorzy portafia pozostac w pelni sil umyslowych do konca swych dni podczas gdy inni nie maja tyle szczescia i odczuwaja negatywne skutki starzenia i potrzebuja strategii by dalej byc aktywnym zawodowo ("The Cambridge Handbook of Age and Ageing" M.L. Johnson).

Wczesniejsze badania prowadzone przez miedzy innymi Dana Hawthorna, Anne Dickinson czy tez Johna Arrnota wychodzily z zalozenia, ze starsi ludzie potrzebuja bardzo prostego interfejsu i ze nie maja pojecia o wysylaniu maili (jesli ktos chcialby przesle kopie ich prac prosze o kontakt podesle mailem).

Moje zalozenie jest inne. Jednak by potwierdzic moja hipoteze potrzebuje dowodow w postaci starszych ludzi wysylajacych maile. W wyniku tego pojawiam sie na forum i pytam.

Rozumiem wasza zlosc. Ja zloszcze sie tak samo gdy ktos wychodzi z zalozenia ze jestem dziewczyna i nie mam pojecia o informatyce.

I czy nie uwazacie ze gdybym uwazala starszych za ulomnych pisalabym o nich prace doktorska? Pojawialabym sie na forum i pytala o to co mysla? Szanuje ludzi niezaleznie od tego ile maja lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 03:01
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

Cytat:
Napisał ma4
bardzo ciesze sie ze udalo mi sie wywolac burzliwa dyskuje. prace bede pisac po angielsku i wbrew pozorom moim celem jest pokazanie ze ludzie po 50+ swietnie radza sobie z mailem ze maja strategie dzieki ktorym potrafia sobie poradzic mimo ze nie mieli wszystkiego podanego na talerzu jak ja.

gratuluje wszystkim tym, ktorzy nie maja problemu z wysylaniem zalacznikow czy sledzeniem 100 pojawiajacych sie maili w skrzynce

chcialam tylko dowiedziec sie jak to robicie by inni nie tak jak wy zdolni mogli tez sobie radzic w pracy bo niestety sa i tacy ktorym sie o czyms zapomni i ja chcialabym im pomoc

dla mnie jestescie ludzmi przyszlosci lamiacymi stereotyp bo nie wszyscy ktorych znam po 40stce wysylaja maile (wlaczajac w to moja naukochansza mame) mimo tego ze jest to coraz w pracy potrzebniejsze a przykladowo moj 71 letni bardzo dobry znajomy nie potrafi zyc bez maila

jesli kogokolwiek urazilam przepraszam
Gdziez urazilas?,jestes grzeczna jak dobrze wychowany przedszkolak,to tu powstal ferment,wiesz, stare to dobre wino i skrzypce.
Ja mieszkam w USA,tu zaden senior nie ma problemu z e-mail,z internetem w ogle,my zaczelismy duuuuzo wczesniej,moja generacja w szkolach nie miala zajec z koputerem,ale dopadlo nas w pracy.
Polska jest zapozniona,szczegolnie wies,a i w miastach nie w kazdym domu jest internet,choc komputery sa chyba w kazdym domu.
Nie jestem wiec miarodajnym przykladem ,ale sie nie pienie,tylko staram sie odpowiedziec bez bzdurnych dywagacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 07:13
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

ma4
Proponuję dokładne przestudiowanie działu eSenior z uwzględnieniem
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...tml#post342284.
Tam powinna być skarbnica wiedzy dla Ciebie i podobnych pragnących czegoś się dowiedzieć o nas seniorach.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 10:43
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie m4

Bardzo cię przepraszam bo to ja wywołałam tę falę żartów. Masz całkowita rację ,że maile starszych osób są inne .Jak listy .Poczytaj sobie forum i zobacz ile oburzenia wywołuje tu każdy skrót myślowy.Czy mniej staranna forma .Przyznam ,ze --mailowy styl pisania ,który na dobre tkwi juz w świadomości młodszych od nas (duuuzo mlodszych) razi czasem wtedy gdy istnieje konieczność napisania czegoś dłuższego .Uczę angielskiego i bywa ,że prosze uczniów o przesłanie mi esejow na pocztę .Woiesz na czym polega pisanie esejów po angielsku-z tym mamy najwięcej kłopotu i nieporozumien na początku bowiem oni śla do mnie .....maile własnie.Natomiast poziwiam umiejetnosc skrótowego wyrazania mysli kiedy temetem jest list czy mail.Pozdrawiam cię i przepraszam
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 12:34
wierna Eliza wierna Eliza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 1 181
Domyślnie

Cytat:
Napisał admin
Posprzątane.
Biada tym,
Co poczucia humoru nie mają,
Albowiem
Płakać będą ad mortem defekatum.

Taki mejl właśnie przyszedł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 10-04-2009, 12:55
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał admin
Posprzątane.
Adminko, to już nie ma co liczyć na wątki podobne do tych?
http://www.klub.senior.pl/milosc-prz...zych-1576.html
http://www.klub.senior.pl/milosc-prz...asem-1092.html
http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-u...mna--1743.html
itp., itd?
Trochę żal.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.