menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 09:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie Łańcuszek oszustów w sieci


Internetowe "łańcuszki" często służą wyłudzaniu pieniędzy.
Bywają wręcz perfidne wykorzystując faktyczną tragedię. Np. poparzona Ola istnieje faktycznie i sam dostałem e-meila i rozesłałem do innych. Niestety ani grosz nie trafił na konto leczenia jej.
http://katowice.naszemiasto.pl/wydar...ieci,id,t.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #2  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 10:09
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Dziękuję za ostrzeżenie. Przyznam, że zawsze jestem bardzo nieufna wobec takich akcji i im podobnych spotykanych np. na ulicach miast. Wolę inne formy pomocy.
  #3  
Nieprzeczytane 02-12-2009, 00:22
JAGODA57's Avatar
JAGODA57 JAGODA57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 585
Domyślnie

Dobrze,Tadziu,że o tym przypominasz.Z reguły jestem nieufna,jeżeli chodzi o takie akcje.Czasami jednak, jak ktoś zagra na moich uczuciach,to otwieram portfel...To draństwo,tak żerować na ludzkim nieszczęściu.Człowiek z litości sypnie groszem,a taki cham się cieszy,że naiwniaka dorwał...
  #4  
Nieprzeczytane 02-12-2009, 00:42
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Dzisiaj w moim bloku na gornym pietrze pojawił się mężczyzna .Pukał do drzwi iprosił o wsparcie.Często otwieram ale po roznych ostrzeżeniach w prasie boję sie otwierać drzwi nieznajomym.(Często jestem w domu sama)Przez wizjer widzialam jak sąsiadka dała mu chleb i jeszcze coś.Był pijany. Chleb od razu pokruszył na schodach i poszedł bardzo niezadowolony.Myślę że w teraz w okresie przedświątecznym będzie wielu takich"potrzebujących'.
__________________
"Innego życia nie będzie".
  #5  
Nieprzeczytane 02-12-2009, 07:21
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam, mialam kiedyś sasiadkę która wpuscila do domu niby to zakonnicę a ta popchnęla ja bo chciala coś ukraść, śąsiadka się przewróciła i w tym czasie z pokoju wyszła corka sasiadki która u niej nocowała..........złodziejka uciekła, horror
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
  #6  
Nieprzeczytane 02-12-2009, 08:38
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Ja nie otwieram drzwi nieznajomym. Pomagam biednym tylko wrzucając pieniądze w kościele do specjalnej puszki, albo kupując dodatkowe produkty w sklepie i oddając dla potrzebujących.
  #7  
Nieprzeczytane 02-12-2009, 21:33
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Warto przecztać
http://wyborcza.pl/1,94898,7316620,N...a _ulicy.html
__________________
"Innego życia nie będzie".
  #8  
Nieprzeczytane 02-12-2009, 21:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Założyłem ten wątek z myślą o zwróceniu uwagi na oszustwa internetowe. Tu w KSC jak mnie się wydaje (mogę się mylić) były już próby nabrania nas seniorów.
Temat zszedł na żebractwo -to już było- i bodaj na ten sam artykuł jaki podaje zosinek ( bez urazy). Sam klikam w swoim watku mając nadzieję, że w pożytecznym celu. Jednak palca bym nie dał sobie obciąć za pewność dotarcia pomocy we właściwe ręce. Ja i pozostali poświęcamy jedynie trochę czasy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #9  
Nieprzeczytane 03-12-2009, 17:26
asa's Avatar
asa asa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 142
Domyślnie

Jak moja przeglądarka internetowa prosi mnie o udział w ankiecie (w trosce o lepsze przystosowanie do potrzeb użytkownika) a potem trzeba podawać np.wysokość dochodu i e-mail to jest to w porządku,czy nie?Jedną taką ankietę wypełniłam jakiś czas temu,wczoraj ponowiono propozycję,ale już nie skorzystałam.Czy też Państwo mają takie prośby?I wypełniać je czy raczej dać sobie spokój a Firefox niech sam sobie radzi?Wczoraj uważnie przypatrzyłam się logo ankiety,wyglądało jak oryginał,tylko do czego mogą potrzebować informacji o wysokości dochodów(nawet przybliżonych)?
  #10  
Nieprzeczytane 03-12-2009, 17:41
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Jak dobrze pamietam to odpowiedź na pytanie o wysokość dochodów nie jest obowiązkowa,mozna pominąć.
__________________
  #11  
Nieprzeczytane 03-12-2009, 18:19
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie dostałem takiej ankiety. Ale na pewno wysokości dochodów nie podam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jak seniorzy czują się w sieci Eliza eSenior 424 03-02-2015 11:05
Samotni w sieci destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 498 28-11-2014 15:11
Ch@m w sieci Malgorzata 50 Społeczeństwo - wątki archiwalne 113 20-08-2009 19:40
firmy farmaceutyczne w sieci Marian eSenior 12 17-11-2007 13:54
Polacy w sieci - komentarze czort Ogólny 4 19-05-2007 00:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.