menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3941  
Nieprzeczytane 03-07-2014, 19:56
Senior11 Senior11 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 11
Domyślnie

[quote=Jadzia P.]Wczoraj odesłałam swoje skierowanie z prośbą o zamianę na sanatorium nadmorskie.
W zaleceniach lekarza kierującego jak wół było , że sanatorium nadmorskie, a moja choroba to niedoczynność tarczycy + reumatyzm ( który mi dopisali bo jak na razie takowego u mnie niet
...

No właśnie już dawno zauważyłem i tego pilnuję żeby nie dopisywał lekarz innej choroby do zlecenia nawet jeśli ją mam. Dlatego że ja chcę się leczyć a nie wyjeżdżać do jakiegokolwiek sanatorium. Wszystkie zabiegi mają być skumulowane na jedną chorobę wtedy pomagają. NFZtowi wygodnie jak nie tu to tam pacjent pojechał i mają go z głowy na 2-3 lata. Walcz Jadziu bo masz rację. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3942  
Nieprzeczytane 03-07-2014, 21:41
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
No i jest! Szczawnica "Nauczyciel" od 19.08 - 9.09. Jutro dzwonię. Jak nie zmienią terminu to rezygnuję. Z przyczyn rodzinnych termin mi nie odpowiada. Zresztą byłam w Nauczycielu 2 lata temu i nie chcę już tam się wspinać do tego ośrodka. Mam też nie najlepsze wspomnienie, bo m.in. pod koniec pobytu kazali nam wykupić dla siebie leki do zabiegów, bo im cyt. pielęgniarkę wręczającą receptę: "skończyły się zapasy", które nam się należą "jak psu zupa". Pisałam o tym tu na forum innym ku przestrodze. I tak jak Jadzia jestem zła jak diabli
Aha, i jeszcze jedno. Wczoraj miałam numer 1069, a dziś już informacja co, gdzie i kiedy.
hala51 szkoda ze NFZ nie trafil ci ze skierowaniem w odpowiedni termin ja chyba bylem bardziej przewidujacy gdyz widzac na koncu kwietnia ze numerki za szybko schodza pofatygowale sie osobiscie do NFZ i zastrzeglem sobie ze koniec miesiaca lipca i sierpien ze wzgledow rodzinnych mi nie pasuja i wtedy w polowie maja numerki stanely na 70 az do konca czerwca kiedy to dostalem przydzial do ladka plus z tego skierowania jest taki ze zabiegi pasuja ze wzgledu na siarke a minus ze znam ten teren jak moje miasto w ktorym mieszkam ale ostatecznie moze byc i pojade tam z nadzieja ze po powrocie bede mial kilka miesiecy spokoju z choroba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3943  
Nieprzeczytane 03-07-2014, 21:51
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
No popatrz! A ja mam dzisiaj numer 361.... i nic! Oj, ciężkie jest życie chłopa z kategorią "kardiologia".
A ja sądziłam, że Twój numer będzie mi w pewnym sensie podpowiedzią. Niezbadane są wyroki Boże. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3944  
Nieprzeczytane 03-07-2014, 21:57
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Ja mialam dwa lata temu z przydzialem do sanatorium tak; zadzwonila do mnie babeczka, ze moge odstac Szczawnice ze zwrotow; dobry termin, bardzo dobre sanatorium, ale musze sie decydowac juz. Powiedzialam tak, pojechalam za dwa dni i bylo super. Pozdrawiam i Wam zycze udanych pobytow.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3945  
Nieprzeczytane 03-07-2014, 22:31
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
Hala, a już miałam Ci gratulować szkoda że Ci nie pasuje, tak czasami bywa.
Mnie też szkoda, ale siła wyższa.
Cytat:
Napisał Senior11
Współczuję, tej sytuacji rodzinnej ale miejscowość jest piękna.
Wiem, byłam w Szczawnicy już dwa razy (Hutnik i Nauczyciel) i gdyby inny termin nie omieszkałabym być tam trzeci raz.
Cytat:
Napisał sellenhel
Halu czy wiesz że jeśli Fundusz uzna rezygnację ze skierowania za bezzasadną to możesz trafić
do nowej kolejki ?
Wiem, ale mówi się trudno.
Cytat:
Napisał Jadzia P.
Napisałam im , że proszę o zamianę ponieważ w górach nie ma jodu !!!!!!!!
Jadziu, Rymanów Zdr., Iwonicz Zdr., Szczawnica tam podobno jest powietrze najodowane. Tak nam mówiono na pierwszych spotkaniach informacyjnych.
Cytat:
Napisał suseł
"...szkoda ze NFZ nie trafil ci ze skierowaniem w odpowiedni termin ja chyba bylem bardziej przewidujacy gdyz widzac na koncu kwietnia ze numerki za szybko schodza pofatygowale sie osobiscie do NFZ i zastrzeglem sobie ze koniec miesiaca lipca i sierpien ze wzgledow rodzinnych mi nie pasuja..."
Ja też byłam w NFZ 5 czerwca, ale pani w dziale obsługi klienta powiedziała, że nie ma możliwości rozmowy z nikim, cyt. "że mogę tylko dzwonić, bo tam jest wszystko zaszyfrowane" (chyba miała na myśli drzwi(?). I to był koniec dyskusji. Potem wykonałam telefon, ale niemiłą panią w słuchawce nie interesowały moje względy rodzinne. Postanowiłam bombardować od poniedziałku dzień w dzień i...bęc! Nie zdążyłam Ale jutro podejmę próbę negocjacji
Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3946  
Nieprzeczytane 03-07-2014, 22:41
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala 51
Ale jutro podejmę próbę negocjacji

Trzymam kciuki Halu i życzę powodzenia
żeby się udało .Ja musiałam czekać aż przyjdzie
list polecony ze skierowaniem i wtedy jak najszybciej
musiałam to skierowanie odesłać razem z kopią
wypisu ze szpitala i moim uzasadnieniem dlaczego
składam rezygnację ,potem musiałam czekać 30 dni
na odpowiedź .Odpowiedź nadeszła w terminie
co do dnia oczywiście pozytywna dla mnie .
Mam nadzieję że Tobie również się uda załatwić
pomyślnie .Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3947  
Nieprzeczytane 03-07-2014, 22:45
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Astroida
Ja mialam dwa lata temu z przydzialem do sanatorium tak; zadzwonila do mnie babeczka, ze moge odstac Szczawnice ze zwrotow; dobry termin, bardzo dobre sanatorium, ale musze sie decydowac juz. Powiedzialam tak, pojechalam za dwa dni i bylo super. Pozdrawiam i Wam zycze udanych pobytow.
No właśnie, taki mam zamiar na jutro. Niech mi zamienią na jakiś zwrot, a ja spakuję walizę i pojadę choćby zaraz. Szkopuł w tym, że podobno teraz nie ma zwrotów, gdyż przechodzą one na następną osobę w kolejce. Ile w tym prawdy nie wiem. Jutro się dowiem. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3948  
Nieprzeczytane 03-07-2014, 22:48
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał sellenhel
Trzymam kciuki Halu i życzę powodzenia
żeby się udało .
Mam nadzieję że Tobie również się uda załatwić
pomyślnie .Pozdrawiam
Dzięki także pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3949  
Nieprzeczytane 04-07-2014, 08:45
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Hala, trzymam też mocno kciuki, żeby ten zwrot Ci się udał, super by było
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3950  
Nieprzeczytane 04-07-2014, 16:38
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Mnie też szkoda, ale siła wyższa.

Wiem, byłam w Szczawnicy już dwa razy (Hutnik i Nauczyciel) i gdyby inny termin nie omieszkałabym być tam trzeci raz.

Wiem, ale mówi się trudno.

Jadziu, Rymanów Zdr., Iwonicz Zdr., Szczawnica tam podobno jest powietrze najodowane. Tak nam mówiono na pierwszych spotkaniach informacyjnych.

Ja też byłam w NFZ 5 czerwca, ale pani w dziale obsługi klienta powiedziała, że nie ma możliwości rozmowy z nikim, cyt. "że mogę tylko dzwonić, bo tam jest wszystko zaszyfrowane" (chyba miała na myśli drzwi(?). I to był koniec dyskusji. Potem wykonałam telefon, ale niemiłą panią w słuchawce nie interesowały moje względy rodzinne. Postanowiłam bombardować od poniedziałku dzień w dzień i...bęc! Nie zdążyłam Ale jutro podejmę próbę negocjacji
Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie
Widac ze w niektorych NFZ pracuja jeszcze osoby ktore sa chetne do pomocy gdyz jak ja bylem u nich aby zastrzec termin ktory mi nie pasuje przyja mnie dosc mily mlody czlowiek i w komputerze zastrzegl ten termin zalatwianie trwalo 10 min wtedy moje numerki w polowie maja stanely na 70 az do konca czerwca kiedy dostalem skierowanie w miedzyczasie jak dzwonilem dlaczego numerki stanely odpowiadano mi ze mam czekac spokojnie i skierowanie dostane w wyznaczonym terminie tj 17 miesiecy i tak sie stalo podejrzewam ze bez mojej interwencji w maju skierowanie dostalbym na sierpien .hala jedz do nich jeszcze raz bo na telefon to trudno cos zalatwic zycze ci powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3951  
Nieprzeczytane 04-07-2014, 21:04
ula1256 ula1256 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Konin,wielkopolskie, Polska
Posty: 16
Domyślnie

Witam po raz pierwszy wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowa. Chętnie poznam osoby, które tak jak i ja otrzymały skierowanie do sanatorium Posejdon w Kołobrzegu, w terminie 13.09 - 04.10.2014
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3952  
Nieprzeczytane 04-07-2014, 21:08
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Witam. Dzwoniłam, dzwoniłam, wreszcie się dodzwoniłam. Z drugiej strony tym razem była miła pani. Zapytała, czy może być 8 lipiec, też do Nauczyciela w Szczawnicy. Ale okazało się, że skierowanie już do mnie idzie, a trzeba go zwrócić i wziąć zwrot, a tu już popołudnie i weekend, a i wtorek za pasem. Zaproponowała żebym dzwoniła codziennie, może jakiś zwrot się pojawi. Zobaczymy...może się uda zmienić termin . Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za kciuki, słowa wsparcia, podpowiedzi...słowem za wszystko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3953  
Nieprzeczytane 04-07-2014, 21:09
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał ula1256
"Witam po raz pierwszy wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowa..."
WITAMY SERDECZNIE W KLUBIE
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3954  
Nieprzeczytane 04-07-2014, 21:57
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał ula1256
Witam po raz pierwszy wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowa. Chętnie poznam osoby, które tak jak i ja otrzymały skierowanie do sanatorium Posejdon w Kołobrzegu, w terminie 13.09 - 04.10.2014
Witaj Ula, też jestem Ula więc tym bardziej mi miło Twój termin pokrywa się prawie z moim, tylko ja mam do 11.10.2014, a jadę do Krystyny w Busku-Zdroju.... a już myslałam, że się spotkamy...wciąż szukam bratniej duszy, a tu nic Może Ty będziesz miała wiecej szczęścia Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3955  
Nieprzeczytane 04-07-2014, 22:01
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Hala bądź dobrej myśli, na pewno znajdzie się dogodniejszy termin dla Ciebie... za tyle buziaków trzymam nadal kciuki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3956  
Nieprzeczytane 04-07-2014, 22:28
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala 51
okazało się, że skierowanie już do mnie idzie,
a trzeba go zwrócić i wziąć zwrot

Ja też musiałam czekać aż przyjdzie pocztą
skierowanie pomimo że zaraz dzwoniłam żeby
nie wysyłali.Musisz natychmiast odesłać też
listem poleconym i dołączyć pismo z uzasadnieniem
dlaczego zwracasz to skierowanie .Potem czekałam
na odpowiedź miesiąc czasu a w przeglądarce
skierowań było napisane że świadczeniobiorca
zrezygnował ze świadczenia ,po miesiącu ukazało
się nowe skierowanie dla mnie . Jak zadzwoniłam
z zapytaniem dlaczego tak napisali to odpowiedziano
że takie są procedury.
Trzymam kciuki Halu żeby wszystko pomyślnie
dla Ciebie załatwiłaś .Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3957  
Nieprzeczytane 04-07-2014, 22:35
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał ula1256
Chętnie poznam osoby, które tak jak i ja otrzymały skierowanie do sanatorium Posejdon w Kołobrzegu, w terminie 13.09 - 04.10.2014


Witaj Ulo Nim pojedziesz to może ktoś
jeszcze się znajdzie a sanatorium bardzo
ładne ,myślę że będziesz zadowolona .

Tu pod linkiem możesz zobaczyć to sanatorium :

http://e-turysta.net/osrodek-sanator...3103.html?kl=1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3958  
Nieprzeczytane 05-07-2014, 15:07
ula1256 ula1256 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Konin,wielkopolskie, Polska
Posty: 16
Domyślnie

Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie. Też mam nadzieję, że do czasu wyjazdu ktoś się odezwie.
Ze zdumieniem czytam Wasze wypowiedzi na temat zwrotów. Ja również odesłałam pierwsze skierowanie (Szczawnica - sanatorium Inhalatorium), pisząc wprost, że nie odpowiadają mi warunki pobytu, a w szczególności konieczność codziennego chodzenia na posiłki do sanatorium Papiernik (a nie mam zbędnych kg do tracenia). Skierowanie wysłałam w piątek 27 czerwca, a tydzień później już miałam doręczone nowe do Kołobrzegu.

Ostatnio edytowane przez ula1256 : 05-07-2014 o 17:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3959  
Nieprzeczytane 05-07-2014, 18:25
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
Hala bądź dobrej myśli, na pewno znajdzie się dogodniejszy termin dla Ciebie... za tyle buziaków trzymam nadal kciuki
Czy z Wami nie jest raźniej i miło? No, jest i to jak!
Cytat:
Napisał sellenhel
"Ja też musiałam czekać aż przyjdzie pocztą
skierowanie pomimo że zaraz dzwoniłam żeby
nie wysyłali.Musisz natychmiast odesłać też
listem poleconym i dołączyć pismo z uzasadnieniem
dlaczego zwracasz to skierowanie..."
Do mnie ponoć już idzie, więc powinno być po niedzieli.Skierowanie odwiozę do funduszu osobiście. No, właśnie... nie wiem jak to zrobią, skoro mam dzwonić codziennie. Wiem ,że trzeba uzasadnić, bo już byłam w takiej sytuacji, ale teraz pani nic o tym nie wspomniała. Ja tylko jej powiedziałam, że termin zupełnie mi nie odpowiada. Będę dzwonić, to pewno wsio się wyjaśni. Oby tylko zwrot się znalazł
Cytat:
Napisał ula1256
"...(Szczawnica - sanatorium Inhalatorium), pisząc wprost, że nie odpowiadają mi warunki pobytu, a w szczególności konieczność codziennego chodzenia na posiłki do sanatorium Papiernik (a nie mam zbędnych kg do tracenia)..."
Ja o mały figiel bym była w Inhalatorium ze zwrotów w 2012r., ale okazało się, że ów zwrot komuś już dano i dostałam Nauczyciela. Jak się potem dowiedziałam, że posiłki są w Papierniku, to się wielce uradowałam. Dopiero bym się wspinała trzy razy dziennie po kocich łbach...a to wcale nie tak bliziutko...z 10-15 minut trza grzać pod górę.
Pozdrawiam Was milutkie kobitki Oczywiście napiszę, co "ugrałam"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3960  
Nieprzeczytane 05-07-2014, 22:40
Mallina55's Avatar
Mallina55 Mallina55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Bolesławiec
Posty: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Witam. Dzwoniłam, dzwoniłam, wreszcie się dodzwoniłam. Z drugiej strony tym razem była miła pani. Zapytała, czy może być 8 lipiec, też do Nauczyciela w Szczawnicy. Ale okazało się, że skierowanie już do mnie idzie, a trzeba go zwrócić i wziąć zwrot, a tu już popołudnie i weekend, a i wtorek za pasem. Zaproponowała żebym dzwoniła codziennie, może jakiś zwrot się pojawi. Zobaczymy...może się uda zmienić termin . Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za kciuki, słowa wsparcia, podpowiedzi...słowem za wszystko
Trzymam kciuki i myślę,że się uda,życzę z całego serca.Ja miałam miec połowę sierpnia po 24 miesiącach i nic dalej nie wiem.Dolnośląskie widzę jest bardzo daleko w tyle za innymi województwami.Pozdrawiam forumowiczów
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.