menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-03-2012, 15:02
Kazik_emeryt's Avatar
Kazik_emeryt Kazik_emeryt jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: USA
Posty: 93
Domyślnie Jak się pozbyć samotności w starszym wieku?


Wątków na ten temat było i jest wiele. Ale chciałbym tutaj wciągnąć do dyskusji nie tych co są samotni, ale tych co poradzili sobie z samotnością i czują się w miarę szczęśliwi. Jak to zrobili? Jak może mogą pomóc innym swoimi doświadczeniami?. Podzielmy się swoimi uwagami na ten temat!
__________________
Nawet jeśli masz wokół siebie przyjaciół i rodzinę, pamiętaj, że zawsze warto mieć obok siebie tę jedyną osobę tylko dla Ciebie. Ale nie warto tracić czasu dla kogoś kto nie szanuje Twojego czasu i aktywnie nie zabiega o Twoje zainteresowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-03-2012, 15:54
Kazik_emeryt's Avatar
Kazik_emeryt Kazik_emeryt jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: USA
Posty: 93
Domyślnie Może zacznę od siebie.

Całe życie byłem bardzo aktywną osobą. Prowadziłem b. długo własny biznes. Niestety kryzys ekonomiczny 2007 roku spowodował, że prawie wszystkie moje oszczędności i inwestycje mojego życia WYPAROWAŁY Partnerka również. Zajęło mi wiele czasu ażeby uporządkować swoje sprawy w dostateczny sposób. Niestety ze względu na wiek nie mam ochoty już zaczynać biznesu od początku. Mam bardzo dużo znajomych w sieci, mam też hobby nie mam więc powodu narzekać na nudę. Niestety z znalezieniem partnerki ciągle są kłopoty. Chyba to są problemy techniczne wynikające z naszych przyzwyczajeń i potrzeb na dzień dzisiejszy. Ponieważ trudno znaleźć osobę z którą by się człowiek dobrze czół psychicznie 24gdz/na dobę. Oczywiście ciągle poszukuję ale jak na razie z marnym skutkiem.
Pozdrawiam.
__________________
Nawet jeśli masz wokół siebie przyjaciół i rodzinę, pamiętaj, że zawsze warto mieć obok siebie tę jedyną osobę tylko dla Ciebie. Ale nie warto tracić czasu dla kogoś kto nie szanuje Twojego czasu i aktywnie nie zabiega o Twoje zainteresowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-03-2012, 16:15
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

samotnosc ma się w sobie...albo się jej nie ma
nie uwazam zeby była zalezna od czynnikow zewnetrznych
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-03-2012, 16:22
Kazik_emeryt's Avatar
Kazik_emeryt Kazik_emeryt jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: USA
Posty: 93
Domyślnie Nie mylmy NUDY od SAMOTNOŚCI.

Nikt nie jest stworzony do życia w samotności. „Im człowiek jest starszy, tym bardziej potrzebuje obok siebie kogoś miłego. Każdy – w mniejszym lub większym stopniu - potrzebuje drugiej osoby".
http://www.mydwoje.pl/pozegnaj_swoja_samotnosc
__________________
Nawet jeśli masz wokół siebie przyjaciół i rodzinę, pamiętaj, że zawsze warto mieć obok siebie tę jedyną osobę tylko dla Ciebie. Ale nie warto tracić czasu dla kogoś kto nie szanuje Twojego czasu i aktywnie nie zabiega o Twoje zainteresowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-03-2012, 16:30
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Może masz za duże wymagania?A być może sam nie potrafisz iść na kompromis.Nie jestem osobą samotną,ale mam znajomych i wierz mi w pewnym wieku,aby się dostosować do drugiej osoby z obydwu stron potrzebna jest niestety dość duża dawka kompromisu.Mlodzi będąc ze sobą sie docierają,a starsi niestety mają swoje wieloletnie przyzwyczajenia.A jak przyslowie mówi"przyzwyczajenie -drugą naturą".I tu odbywa się gwalt na tej naturze,naprawdę potrzeba dużej sily woli aby to pokonać,jak również wielu kompromisów.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-03-2012, 17:27
Kazik_emeryt's Avatar
Kazik_emeryt Kazik_emeryt jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: USA
Posty: 93
Domyślnie Basieńko..........

Masz 100% racji. Dlatego jest tak trudno.
Pozdrawiam.
__________________
Nawet jeśli masz wokół siebie przyjaciół i rodzinę, pamiętaj, że zawsze warto mieć obok siebie tę jedyną osobę tylko dla Ciebie. Ale nie warto tracić czasu dla kogoś kto nie szanuje Twojego czasu i aktywnie nie zabiega o Twoje zainteresowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 15-03-2012, 15:58
Razem50plus.pl's Avatar
Razem50plus.pl Razem50plus.pl jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 57
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik_emeryt
Wątków na ten temat było i jest wiele. Ale chciałbym tutaj wciągnąć do dyskusji nie tych co są samotni, ale tych co poradzili sobie z samotnością i czują się w miarę szczęśliwi. Jak to zrobili? Jak może mogą pomóc innym swoimi doświadczeniami?. Podzielmy się swoimi uwagami na ten temat!


Może to, co powiem, to żadna nowość - że najlepiej kogoś poznać. Pewnie, ale czasem trudno znaleźć właściwą osobę, nie ma gdzie, nie ma czasu... Tymczasem wystarczy komputer i internet. Oczywiście na początek znajomości

Ostatnio edytowane przez Razem50plus.pl : 15-03-2012 o 15:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 15-03-2012, 21:59
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik_emeryt
Całe życie byłem bardzo aktywną osobą. Prowadziłem b. długo własny biznes. Niestety kryzys ekonomiczny 2007 roku spowodował, że prawie wszystkie moje oszczędności i inwestycje mojego życia WYPAROWAŁY Partnerka również. Zajęło mi wiele czasu ażeby uporządkować swoje sprawy w dostateczny sposób. Niestety ze względu na wiek nie mam ochoty już zaczynać biznesu od początku. Mam bardzo dużo znajomych w sieci, mam też hobby nie mam więc powodu narzekać na nudę. Niestety z znalezieniem partnerki ciągle są kłopoty. Chyba to są problemy techniczne wynikające z naszych przyzwyczajeń i potrzeb na dzień dzisiejszy. Ponieważ trudno znaleźć osobę z którą by się człowiek dobrze czół psychicznie 24gdz/na dobę. Oczywiście ciągle poszukuję ale jak na razie z marnym skutkiem.
Pozdrawiam.
Dobry wieczór...
Oj ,oj nie mogę w to uwierzyć.Pewnie stawiasz partnerkom wysoką poprzeczkę,albo tylko tak piszesz.
Tak mamy już swoje przyzwyczajenia,ale prawda jest,
że życie parami jest przyjemniejsze.
Radzę sobie dobrze ale czasami marzy się żeby ktos poprostu przytulił.Mój wnuk jak przyjeżdża to mówi "choć babciu przytulic się".Swietny mam kontakt z wnukami (3 chłopaków),
To sa teraz męzczyźni mego życia + syn.
Pozdrawiam z Bawarii,jestem tu jeszcze do 31 marca.
Dobrze jest zająć się pracą,tak jak ja.Jestem pół zycia sama i tylko czasami brak tej drugiej osoby.Taki los i trzeba iść przez życie.Nudzic się nie mam czasu.J.
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/


Ostatnio edytowane przez joannap : 15-03-2012 o 22:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 19-03-2012, 22:51
Barakuda Barakuda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Chrzanów
Posty: 1 276
Domyślnie

Każdy inaczej odczuwa samotność. Można być w związku i być samotnym, lub być samej/ym i nie czuć samotności.
Prawda jest taka przyziemna, z wiekiem wymagania w stosunku do drugiej osoby wzrastają /bo człowiek rozsądniej patrzy, bardziej rozumem niż sercem/, a możliwości maleją.
Internet jest jakimś wyjściem, ale nie zastąpi osoby obok nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 20-03-2012, 00:07
JANKA0454's Avatar
JANKA0454 JANKA0454 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Wągrowiec
Posty: 16
Domyślnie Samotność

Do samotności można się przyzwyczaić ,ale najlepiej to wychodzic do ludzi ,dzielić się radami i nie zamykać sie w sobie ,bo życie jest zaskakujące.
__________________
Janka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 04-05-2012, 22:14
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał JANKA0454
Do samotności można się przyzwyczaić ,ale najlepiej to wychodzic do ludzi ,dzielić się radami i nie zamykać sie w sobie ,bo życie jest zaskakujące.
Co masz konkretnie na myśli pisząc "wychodzić do ludzi". Ogromnie mi brak rozmów, dyskusji, bo w głowie aż huczy od różnych przemyśleń, no i - przez 45 lat pracowałam po 7-8 godzin dziennie wśród ciekawych ludzi. Od paru miesięcy cisza.
Kometa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 08-05-2012, 20:22
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Kaziku - Partnerka ci "wyparowała" , a ty zupełnie niezrażony szukasz nowej ? Wielka jest twoja wiara w ludzi. Mnie tak dogryzło życie we dwoje, że z radością żyję sama, ale nie samotna ! Ktoś tu na wątku słusznie zauważył, że w starszym wieku trudniej jest dopasować się, bo nawyki i przyzwyczajenia stają się drugą naturą. Zauważyłam, że po marcowych wpisach ucichłeś na wątku. Udało się ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 04-06-2012, 18:58
sama55's Avatar
sama55 sama55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 69
Domyślnie

Do wszystkiego mozna się przyzwyczaić. Jestem od wielu lat sama i tak lubię tą swoja samotnośc,że nie zamieniłabym jej za nic w swiecie.Dla mnie samotność to przede wszystkim wolnośc.Byc moze zle doswiadczenia spowodowaly takie nastawienie,ale tak bywa.
__________________
wiesia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 26-06-2012, 08:44
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Wszyscy macie rację ale najbardziej przekonało mnie stwierdzenie że samotność tak jak szczęście nosi się w sobie i zależą one głównie od naszego nastawienia do otaczającej rzeczywistości. Bycie samym nie jest tożsame z samotnością. Pozwala na zdystansowanie się do wielu spraw, przemyślenia, podsumowania i odszukanie prawdziwych dla nas wartości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-06-2012, 23:12
Razem50plus.pl's Avatar
Razem50plus.pl Razem50plus.pl jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 57
Uśmiech Samotność to stan?

Cytat:
Napisał rslucja
Wszyscy macie rację ale najbardziej przekonało mnie stwierdzenie że samotność tak jak szczęście nosi się w sobie i zależą one głównie od naszego nastawienia do otaczającej rzeczywistości. Bycie samym nie jest tożsame z samotnością. Pozwala na zdystansowanie się do wielu spraw, przemyślenia, podsumowania i odszukanie prawdziwych dla nas wartości.

Zgadzam się, Samotność to stan naszego umysłu, a nie niezależna od nas rzeczywistość... Wszystko zależy od nas
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 22:12
poduszyciel poduszyciel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 48
Domyślnie

Jestem sama, ale nie czuję się samotna. Zupełnie nie mam ochoty na bycie z jakimś mężczyzną na stałe. Dlaczego? ano właśnie te kompromisy...Przemyślałam sobie to w te i nazad i wyszło, ze mniej cierpię nie mając partnera niż musząc się naginać. Mam 3 przyjaciółek, wiele osób znajomych, dorosłego syna za granicą i naprawdę nie wiem o co chodzi w tym kategorycznym imperatywie przymusu bycia z kimś by być szczęśliwym...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 04-02-2013, 08:25
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał poduszyciel
Jestem sama, ale nie czuję się samotna. Zupełnie nie mam ochoty na bycie z jakimś mężczyzną na stałe. Dlaczego? ano właśnie te kompromisy...Przemyślałam sobie to w te i nazad i wyszło, ze mniej cierpię nie mając partnera niż musząc się naginać. Mam 3 przyjaciółek, wiele osób znajomych, dorosłego syna za granicą i naprawdę nie wiem o co chodzi w tym kategorycznym imperatywie przymusu bycia z kimś by być szczęśliwym...
Bardzo smutno to zabrzmiało. Nie ma "przymusu bycia z kimś". Jest natomiast: potrzeba bliskości, potrzeba dzielenia się sobą, potrzeba czułości, potrzeba miłości (nie chwilowych uniesień lecz tej dojrzałej miłości), potrzeba zwykłej rozmowy i czasami potrzeba wspólnego pomilczenia. Jednym zdaniem - bycia ze sobą na dobre i złe. Cóż więc znaczą kompromisy, gdy u seniora pragnienie zaspokojenia powyższych potrzeb jest zdefiniowane? Jest tylko jedno ale ..... nasz doradca życiowy - dotychczasowe doświadczenia życiowe. To one najczęściej stają się naszą kulą u nogi, na drodze do przezwyciężenia stanu samotności. Moim zdaniem ważne jest uświadomienie sobie, że to co było kiedys, to już mineło i jest sprawą zamkniętą. Jeżeli nie jest sprawą zamkniętą, to warto ją zamknąć. Ważne jest to, co jest teraz. Tylko muszę wiedzieć czego potrzebuję, czego chcę teraz. Reszta już tylko zależy od pierwszego kroku, który trzeba zrobić jak najprędzej. Pozdrawiam wszystkich samotnych w sieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 04-02-2013, 09:33
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Kocham swoją samotność, jestem z nią szczęśliwa. To najpiękniejszy czas w moim życiu. Nigdy się nie nudziłam i nie nudzę. Zainteresowania mam tak rozległe, że dnia za mało na ich pełne zaspokojenie. Podobno tylko ludzie nudni nudzą się.
Nie jestem nudna dla siebie, dla innych może bym była, dlatego nie szukam towarzystwa. Mam jednak szczęście, że przyjazne dusze przypadkowo znajduję i wtedy rozkwitam na krótką chwilę, ale tylko na chwilę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 04-02-2013, 10:20
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Ja po 10latach bycia z gościem-definitywnie
zakończyłam ten /toksyczny związek..
Ja kochałam do ;zatracenia;a On widział
u mnie tylko problemy.Otworzyłam szeroko
oczy,doszłam do wniosku,że zatracam się
skutecznie..........od listopada jestem wolna.
I szczęśliwa....i nie nudzę się...Tańczę inie
marnuję życia.....Pozdrawiam Barbara.
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 04-02-2013, 12:04
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bertold
Bardzo smutno to zabrzmiało. Nie ma "przymusu bycia z kimś". Jest natomiast: potrzeba bliskości, potrzeba dzielenia się sobą, potrzeba czułości, potrzeba miłości (nie chwilowych uniesień lecz tej dojrzałej miłości), potrzeba zwykłej rozmowy i czasami potrzeba wspólnego pomilczenia. Jednym zdaniem - bycia ze sobą na dobre i złe. Cóż więc znaczą kompromisy, gdy u seniora pragnienie zaspokojenia powyższych potrzeb jest zdefiniowane? Jest tylko jedno ale ..... nasz doradca życiowy - dotychczasowe doświadczenia życiowe. To one najczęściej stają się naszą kulą u nogi, na drodze do przezwyciężenia stanu samotności. Moim zdaniem ważne jest uświadomienie sobie, że to co było kiedys, to już mineło i jest sprawą zamkniętą. Jeżeli nie jest sprawą zamkniętą, to warto ją zamknąć. Ważne jest to, co jest teraz. Tylko muszę wiedzieć czego potrzebuję, czego chcę teraz. Reszta już tylko zależy od pierwszego kroku, który trzeba zrobić jak najprędzej. Pozdrawiam wszystkich samotnych w sieci.

Nic dodać - nic ująć.

Pozwolę sobie przytoczyć cytat :

Samotność dzisiejszego człowieka dotyczy nie tylko kategorii czasu, ale też przestrzeni; nie czuje on łączności z innymi ludźmi i z przyrodą, jest od nich odizolowany
Antoni Kępiński

Pozdrawiam cieplutko
__________________
____________________________________

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
opieka nad starszym panem z Warszawy Magg Opieka 0 09-02-2009 10:18
Potowarzysze osobom starszym Przemek26Poznań dolnośląskie 0 10-07-2008 13:36
jak spędzać czas w samotności w nowym miejscu grzegorzk14 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 77 28-11-2007 00:47
Leonard Cohen – strażnik samotności - komentarze newuser Ogólny 0 09-09-2006 16:59

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.