menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #18081  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 17:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Jest o nowym przemyśle , może czas na reportaż . Ten materiał jest dostępny również w formie podcastu. Jak to wszystko wyglądało w trakcie transformacji i jak za PRL-u. Stygmatyzacja tej grupy społecznej , a jak to wszystko wyglądało na prawdę .

https://sekielscy.pl/wyjezdzaj-i-nig...y=jestem-z-pgr

Krystyna Śliwińska, w wieku 18 lat postanowiła wyjechać z byłego Państwowego Gospodarstwa Rolnego. W rozmowie mówi o tym, że wyrwanie się z byłego PGR-u było najlepszą rzeczą, jaką w życiu dla siebie zrobiła, choć trudno jej sobie wyobrazić, co przeżywała jej mama mówiąc do niej przed wyjazdem: „Dziecko, wyjeżdżaj i więcej tu nie wracaj”. Krystyna Śliwińska mówi też o sile naznaczenia bycia z PGR-u : „Przez wiele lat wydawało mi się jednak, że mam na czole wytatuowane, że jestem z PGR-u. Bardzo długo nie przyznawałam się, skąd tak naprawdę pochodzę. Było mi wstyd”.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18082  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 06:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Świętujesz ze mną jubileusz 1000 dni Klubu 555?
https://www.facebook.com/FryderykKar...74121792998910


ZAŁOŻYCIEL kLUBU 555 Fryderyk Karzełek @FryderykKarzelek ˇ Osoba publiczna
Autor książki "Pieniądze są sexy". Twórca szkoły Sprzedaży Naturalnej. Mentor projektu "Gra o Milion". Gorący zwolennik sztuki myślenia.

Dokładnie 1000 dni temu zacząłem wstawać codziennie o 4:55?
Pytasz, co się od tego momentu zmieniło w moim życiu?
Co dał mi Klub 555 i codzienny kontakt z tysiącami Klubowiczów?
Moje życie stało się naprawdę PIĘKNE!
Codziennie budzę się pełen energii, aby dzielić się moją prawie 30-letnią wiedzą, inspirować do lepszego życia.
Moim marzeniem jest stworzyć społeczność ludzi, którzy nie narzekają, nie osądzają i nie krytykują!
Fryderyk Karzełek
Zapraszam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18083  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 09:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Teologia dla młodzieży - Herezja, czyli wolność wyboru cz. 1 - Heretycy ( 9.53 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=1g9ucMVFx04


Fundacja Edukacja Przyszłości
"Wprowadzenie: dlaczego warto poznać heretyków?"
Opowiada prof. Stanisław Obirek
Film na licencji CC:BY

Następny cykl spotkań z prof. Obirkiem to Herezja wolność wyboru . Zastanowimy się nad znaczeniem słowa herezja i jego negatywną konotacją , która wynika z celowej zmiany znaczenia gr. haíresis 'wybór . Czy wybór ma być zły? Nie , to my na podstawie posiadanej wiedzy formułujemy argumenty by dokonać według nas słusznego wyboru.

Oświecenie to Kant i jego " ośmiel się wiedzieć " będzie nam przyświecało poznawaniu heretyków , którzy pomagali nam dokonywać przez nas słusznych wyborów .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18084  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 14:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Co ciekawego w sieci Web

Wykonując określone działania można bardzo łatwo obejść zabezpieczenia WhatsAppa i spowodować zablokowanie logowania na 12 godzin albo tymczasową utratę dostępu do konta.

Dla tych co WhatsAppa mają na swoim smartfonie

https://antyweb.pl/whatsapp-konto-mo...+Polsk%C 4%85
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18085  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 15:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Sztuczna inteligencja przewidziała, że u 61-letniego pacjenta Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu w niedalekiej przyszłości zaostrzy się niewydolność serca. "Nie miałem pojęcia, że dzieje się coś niepokojącego" - twierdzi pacjent. Jak pokazują badania, aparatura jest w stanie ostrzec lekarzy nawet na miesiąc przed pogorszeniem się zdrowia pacjenta.

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/ne...ze,nId,5164832

Według tamtejszych lekarzy to pierwszy taki przypadek w Polsce.
Informacja przekazana przez algorytm HeartLogic pozwoliła medykom zmodyfikować stosowaną farmakoterapię, i w ten sposób - zapobiec hospitalizacji.

Kiedy wszczepiono mi układ do terapii resynchonizującej i wyjaśniono, że będę pod kontrolą telemonitoringową, byłem spokojniejszy, choć muszę przyznać, że nie doceniałem możliwości tego układu. Myślałem, że to tylko taki "bajer". Tymczasem, kiedy już po miesiącu okazało się, że urządzenie "podejrzewa" migotanie przedsionków a lekarze w szpitalu potwierdzili tę diagnozę, byłem naprawdę pod wrażeniem. Boję się myśleć, co by się stało, gdybyśmy na czas nie dowiedzieli się, że dzieje się coś złego - dodał.****

Nowoczesna diagnostyka w chorobach serca pozwala wydłużyć życie , ale to kosztuje. Wielu seniorów zwolenników prawicy uważa że bezpłatna służba zdrowia to lewicowe fanaberie. Jestem zdania że podstawowa opieka zdrowotna powinna być prywatna , jak to jest dzisiaj , tylko stawki płac lekarzy powinny wzrosnąć na początek o 100% , co wiąże się z podniesieniem stawki zdrowotnej.

Nikt nie powinien swojego zawodu wykonywać charytatywnie , uśrednienie dochodów lekarzy do warunków panujących w Unii , pozwoli uniknąć odpływu kadr do innych krajów Unijnych.
Studia medyczne , specjalizacja pozwoli tym co podejmują decyzję życiową by wykonywać ten trudny zawód, potem mają zapewnione godnie życie .Wszyscy na tym skorzystamy.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 15-04-2021 o 15:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18086  
Nieprzeczytane 16-04-2021, 06:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Teologia dla młodzieży - Herezja, czyli wolność wyboru cz. 2 - Bracia Polscy
https://www.youtube.com/watch?v=kEqHcTQxAmI&t=152s


Fundacja Edukacja Przyszłości
"Bracia Polscy"
Opowiada prof. Stanisław Obirek
Film na licencji CC:BY

Odpowiedź z Cytowaniem
  #18087  
Nieprzeczytane 16-04-2021, 17:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Myślisz, że ODEJŚCIE OD RELIGII jest łatwe? - rozmowa z Magdą | Stacja Ateizm + @Karol Fjałkowski
https://www.youtube.com/watch?v=phP6GbdJqEE


Fragment odcinka #69 - rozmowa z naszą słuchaczką Magdą z woj. mazowieckiego.
Stacja Ateizm to cotygodniowy program na żywo, w którym dyskutujemy z widzami.
Termin: każda niedziela, start o 18:00​.
Numer telefonu: 71 723 05 75.

Znasz dowód na istnienie boga? Zadzwoń do nas.
Nie wiesz jak poradzić sobie z religijną rodziną? Zadzwoń do nas.

Promujemy pozytywny ateizm.
Jesteśmy za rozdziałem Kościoła od państwa, religii od rządu.
Wspieramy ateistów zlęknionych, słabych, dyskryminowanych.

Co za głupota , nie tylko niedouczeni rodzice ale i ciemnogród wśród księży.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18088  
Nieprzeczytane 16-04-2021, 17:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Militant atheism | Richard Dawkins
https://www.youtube.com/watch?v=VxGMqKCcN6A


Richard Dawkins Napisy polskie
http://www.ted.com Biolog Richard Dawkins apeluje do ateistów o upublicznienie swoich przekonań i agresywną walkę z wtargnięciem religii do polityki i edukacji. Pogardliwy ton Dawkinsa wywołał mocno mieszane reakcje publiczności; niektórzy stali i oklaskiwali jego odwagę. Inni zastanawiali się, czy jego zdecydowane podejście może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dawkins opublikował Bóg urojony i stał się prawdopodobnie najbardziej znanym ateistą na świecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18089  
Nieprzeczytane 17-04-2021, 08:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Teologia dla młodzieży - Herezja, czyli wolność wyboru cz. 3 - Mariawici ( 9.48 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=1joK4D__Aag&t=7s


Fundacja Edukacja Przyszłości

"Mariawici"
Opowiada prof. Stanisław Obirek
Film na licencji CC:BY

Edukacja dla przyszłości często gości na tym wątku ateistycznym i denerwuje tych z prawa i lewa o ortodoksyjnym podejściu . Dlaczego? bo to co zauważyłem w rozmowach teistów-ateistów że brak szerszej wiedzy o przedmiocie dyskusji powoduje że strony się okopują i zaczynają się obrzucać inwektywami , bo brak im argumentów.

Edukacja typu katecheza w szkole to zamiana etykietki WUML-u na KUL . Jak młody człowiek ma uwierzyć w prawdę objawioną pop przeczytaniu Biblii ? Obecnie jesteśmy w XXI wieku myślimy o podboju Marsa a tu wciska nam się prawdy : niebo , czyściec , piekło bez wyjaśnienia i dyskusji.

Jezuita Stanisław Obirek ma szeroką wiedzę o świecie bo umożliwiono mu zdobycie wiedzy a on z tego skorzystał.Stara się tą wiedzą z nami podzielić. Wiedza umożliwiła mu rewizję własnego światopoglądu i własnego spojrzenia na sprawy transcendencji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18090  
Nieprzeczytane 17-04-2021, 09:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Co potrafi największy koń świata
https://www.youtube.com/watch?v=aT22thEjVgQ


W tym odcinku zobaczycie, do czego zdolny jest największy koń świata, a także poznacie największe rasy koni na świecie. Na pewno widzieliście typowych przedstawicieli tego gatunku, ale być może nawet nie podejrzewacie, że są ​​wśród nich prawdziwe olbrzymy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18091  
Nieprzeczytane 18-04-2021, 07:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Teologia dla młodzieży - Herezja, czyli wolność wyboru cz. 4 - Masoni ( 9.59 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=u34I_dufJzY&t=183s


Fundacja Edukacja Przyszłości

"Masoni"
Opowiada prof. Stanisław Obirek
Film na licencji CC:B

Warto może przy okazji wspomnieć wielkich masonów jak Mickiewicz,Puszkin ,Fredro ,Tołstoj,Mozart itd. ,którzy ponad podziałami stworzyli dzieła , do których często wracamy w XXI wieku . Masoni przez KK uważani byli za herezje , bo dbali o rozwój osobisty , górowali intelektualnie nad hierarchami kościoła .To co robili wykonywali charytatywnie , nie ważna religia ,przynależność państwowa ,ważny był człowiek .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18092  
Nieprzeczytane 19-04-2021, 10:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Komórki płodów i szczepionki - o co tu właściwie chodzi? ( 6.35 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=H_Pi787yALA


Kasia Gondor powraca na łamy forum Ateista... Kto to ? Kasia Gandor : youtuberka, blogerka, biotechnolog .

Oświadczenie Epoiskopatu Polski i o co tu chodzi ?
" W przeciwieństwie do pierwszych szczepionek korzystających z technologii opartej o mRNA i nie budzących istotnych zastrzeżeń moralnych , w produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson & Jofnson korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym z abortowanych płodów ."

Gondor wyjaśnia o co chodzi ? dla tych co przyczepiają się do wszystkiego , w szczepionkach chodzi o linię komórkową H293 a nie 239 . Jak sami widzicie numery dotyczą poszczególnych linii komórek które są przedmiotem obrotu , można się pomylić .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18093  
Nieprzeczytane 19-04-2021, 11:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Teologia dla młodzieży - Herezja, czyli wolność wyboru cz. 5 - Zsekularyzowani Żydzi
https://www.youtube.com/watch?v=g48_IN6Rvxo


Fundacja Edukacja Przyszłości

"Zsekularyzowani Żydzi jako duchowi następcy Barucha Spinozy"
Opowiada prof. Stanisław Obirek
Film na licencji CC:BY

Bracia Polscy-Spinoza i racjonalizm. Jak Mojżesz może opowiadać o swojej śmierci ? To kto pisał i kiedy? Jak się zastanowimy nad tym co czytamy obecnie , mając dostęp w domu do sieci internetowej mamy dostęp do zasobów bibliotecznych . Nasi rodzice takiej możliwości nie mieli stąd ich interpretacje Biblii mogą się od naszych różnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18094  
Nieprzeczytane 19-04-2021, 11:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Obirek o Spinozie mówił , kto to jest ? co o nim napisano w Wikipedii .Może zainteresuje się tym filozofem .

Baruch Spinoza, Benedictus Despinoza, Benedictus d’Espinoza (ur. 24 listopada 1632 w Amsterdamie, zm. 21 lutego 1677 w Hadze[1]) – filozof niderlandzki pochodzenia sefardyjskiego/portugalskiego zaliczany do grona największych filozofów zachodu .

Urodził się w Amsterdamie, w rodzinie marranów, która uciekła z Portugalii. Uzyskał podstawowe żydowskie wykształcenie[3]. Możliwe, że uczęszczał do żydowskiej wyższej szkoły należącej do hiszpańsko-portugalskiej (sefardyjskiej) wspólnoty w Amsterdamie – jednak nie ma na to dowodów. Szkoła ta wydała jego pierwszą pracę naukową o gramatyce języka hebrajskiego. Znał biegle Talmud i kabalistykę; władał kilkoma językami – hebrajskim, łaciną, włoskim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim. Uprawiał zawód optyka – do końca życia utrzymywał się z wytwarzania soczewek. Dzięki przyjaźni z uczonym Franciscusem van den Endenem zapoznał się z dziełami Giordano Bruno i filozofią Kartezjusza.

Nieortodoksyjne poglądy Spinozy (a konkretnie – kłótnia z teologami na temat materialności ludzkiej duszy) spowodowały oskarżenie go o herezję i wykluczenie w 1656 z gminy żydowskiej. Przyjął wtedy łacińskie imię Benedictus. Nigdy potem Spinoza nie skłonił się ku żadnej religii, przez co odciął się od innych, zachowując kontakty i utrzymując korespondencję jedynie z grupą uczonych.

Po wykluczeniu z gminy żydowskiej opuścił Amsterdam. Zamieszkał najpierw w miejscowości Rijnsburg niedaleko Leiden. Następnie przeniósł się do miejscowości Voorburg w okolicach Hagi. Zyskał sławę już za życia dzięki streszczeniu filozofii Kartezjusza (Zasady filozofii Kartezjusza w porządku geometrycznym wywiedzione – 1663), a przede wszystkim za Traktat teologiczno-polityczny(ang.) z 1670 r., który wzbudził wielki skandal i znalazł się w indeksie ksiąg zakazanych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18095  
Nieprzeczytane 19-04-2021, 21:43
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

świat oze

Można będzie w nich spać, pracować, ćwiczyć i uprawiać warzywa. Słowem — żyć bez wychodzenia na zewnątrz. Hiszpańskie laboratorium W-LAB zaprojektowało kabiny, które mają pełnić funkcje domów w rzeczywistości, która nastanie po zmianie klimatu.
https://swiatoze.pl/domy-przyszlosci...66kypfN3nSI75w


Czy nasze wnuki, ze względu na ocieplenie klimatu, zamieszkają w samowystarczalnych kapsułach, które umożliwią im życie bez wychodzenia na zewnątrz? Gdyby tak, jak wtedy wtedy będzie się przedstawiało nasze społeczne życie? Co z romantycznymi spacerami pod gwiazdami? Co ze spotkaniami w kawiarniach, uprawianiem sportów, teatrem... Nie potrafię sobie wyobrazić takiego życia. Co musiałoby się wydarzyć abyśmy uniknęli katastrofy do której szybkim krokiem zmierzamy? Katarzyna Mitros

Odpowiedź z Cytowaniem
  #18096  
Nieprzeczytane 20-04-2021, 08:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Czy wiesz, że kiedy Einstein organizował konferencję na kilku uniwersytetach amerykańskich, powtarzającym się pytaniem, które zadawali studenci było:

- Wierzysz w Boga?

I zawsze odpowiadał:
Wierzę w Boga Spinozy.


Ci co nie czytali Spinozy nie rozumieli odpowiedzi.
Baruch De Spinoza był holenderskim filozofem uważanym za jednego z trzech wielkich racjonalistów stulecia filozofii wraz z francuskimi kartezami.
Oto Bóg lub natura Spinozy:
Bóg powiedziałby to:
′′ Przestań się modlić i bić się w klatę!
Chcę, żebyś poszedł w świat i cieszył się życiem.
Chcę, żebyś śpiewał, bawił się i cieszył się wszystkim, co dla ciebie zrobiłem.
Przestańcie chodzić do tych ciemnych, zimnych świątyń, które sami stworzyliście, i uwierzyliście, że to mój dom.
Mój dom to góry, lasy, rzeki, jeziora, plaże, gdzie mieszkam i wyrażam Miłość do Ciebie.
Przestań obwiniać mnie za swoje marne życie!
Nigdy nie mówiłem, że jest w tobie coś złego, że jesteś grzesznikiem, lub że twoja seksualność jest zła. Seks to dar, który ci dałem i dzięki któremu możesz wyrazić miłość, ekstazę, radość.
Więc nie obwiniaj mnie za wszystko, w co uwierzyłeś.
Przestań czytać niby pisma święte, które nie mają ze mną nic wspólnego!
Jeśli nie potrafisz mnie czytać w brzasku, w krajobrazie, w oczach znajomych, w oczach Twojego małego synka, nie znajdziesz mnie w żadnej książce.
Zaufaj mi, i przestań się kierować do mnie z prośbami!
Bedziesz mi mówił, jak mam wykonywać swoją pracę?
Przestań się mnie bać!
Nie osądzam cię, nie krytykuję, nie męczę cię, ani nie karzę.
Jestem czystą miłością.
Przestań prosić mnie o wybaczenie!
Nie ma nic do przebaczenia.
Jeśli coś zrobiłem, to wypełniłem to pasjami, przyjemnościami, uczuciami, potrzebami, niekonsekwencjami i wolną wolą.
Jak mogę cię obwiniać, jeśli tylko reagujesz na coś, co ci sam stworzyłem?
Jak mogę cię ukarać za to, że jesteś taki, jak inni, jeśli ja to zrobiłem?
Czy myślisz, że mogłbym stworzyć miejsce do spalenia wszystkich moich dzieci, które nie zachowują się dobrze przez całą wieczność?
Czy Bóg by tak zrobił?
Zapomnij o jakimkolwiek przykazaniu, o jakimkolwiek prawie, które są tylko sztuczkami, aby tobą manipulować, aby ciebie kontrolować, które tylko tworzą w tobie poczucie winy!
Szanuj bliźniego i nie rób innym tego, czego oni nie chcą robić Tobie! Zwróć uwagę na swoje życie, niech Twój stan umysłu będzie Twoim przewodnikiem!
To życie, to nie test, ani próba, ani preludium do raju.
To życie jest wszystkim, co jest tu i teraz, i tylko Ty tego potrzebujesz.
Zrobiłem coś absolutnie darmowego.
Bez nagród, bez kar.
Nie ma grzechów ani cnót.
Nikt nie układa tablicy wyników.
Nikt nie idzie na bicie rekordu.
Jesteś absolutnie wolny, aby uczynić swoje życie niebem lub piekłem.
Nie mogę Ci powiedzieć, co jest twoim życiem, ale mogę Ci dać radę: - Żyj tak, jakby jutra nie było, jakby to była Twoja jedyna szansa na miłość i istnienie.
Więc jeśli nic poza tobą nie istnieje, będziesz cieszyć się z każdej okazji, którą ci dałem.
A jeśli istnieje coś ponad Tobą, to bądź pewny, że tam nie zapytam, czy się dobrze zachowałaś, czy nie.
Zapytam, czy wam się życie podobało, czy bawiliście się, co lubiliście najbardziej i czego się nauczyliście.
Przestań we mnie wierzyć!
Wiara to tylko zgadywanie i wyobrażanie sobie.
Nie chcę, żebyś we mnie wierzył, chcę, żebyś mnie poczuł.
Chcę, żebyś mnie poczuł, gdy całujesz ukochaną, gdy przytulisz swoją małą dziewczynkę, kiedy głaskasz swojego psa, kiedy bierzesz kąpiel w morzu...
Przestań mnie chwalić!
Jakim egipskim Bogiem uważasz, że jestem?
Denerwuje mnie to, że jestem chwalony.
Zmęczony tym, że muszę okazywać wdzięczność.
Czy czujesz wdzięczność?
Pokaż to dbając o siebie, o swe zdrowie, relacje, świat.
Wyraź swoją radość!
To jest jeden ze sposobów, aby mnie pochwalić.
Przestań komplikować rzeczy i powtarzać jak papuga, czego się o mnie nauczyłeś!
Jedyną pewnością jest to, że tu jesteś, że żyjesz i że ten świat jest pełen cudów!
Do czego potrzeba więcej cudów? Po co tyle wyjaśnień?
Nie szukaj mnie na zewnątrz.
Nie znajdziesz tam mnie.
Szukaj mnie w sobie.
Tam właśnie jestem.
"... W imię miłości.."
Luck Stonks
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18097  
Nieprzeczytane 20-04-2021, 08:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Jak zwykle po cyklu filmów zestawienie by można jak zajdzie potrzeba wrócić i posłuchać coś ciekawego.Na pewno w 10 min. nie opowie się dużo . To ma służyć naszym inspiracjom i samodzielnym pogłębianiem wiedzy.
Prof. Stanisław Obirek były Jezuita , zakon ten dbał o szerokie wykształcenie swoich braci ,wspierał ich w pogłębianiu wiedzy. Słuchając Obirka w porównaniu do wystąpień Polskich biskupów widać że nominacje hierarchów są dalej w/g zasady " mierny pazerny ale wierny " .

Teologia dla młodzieży - Herezja, czyli wolność wyboru cz. 1 - Heretycy ( 9.53 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=1g9ucMVFx04

Teologia dla młodzieży - Herezja, czyli wolność wyboru cz. 2 - Bracia Polscy
https://www.youtube.com/watch?v=kEqHcTQxAmI&t=152s

Teologia dla młodzieży - Herezja, czyli wolność wyboru cz. 3 - Mariawici ( 9.48 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=1joK4D__Aag&t=7s

Teologia dla młodzieży - Herezja, czyli wolność wyboru cz. 4 - Masoni ( 9.59 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=u34I_dufJzY&t=183s

Teologia dla młodzieży - Herezja, czyli wolność wyboru cz. 5 - Zsekularyzowani Żydzi ( 9.54 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=g48_IN6Rvxo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18098  
Nieprzeczytane 21-04-2021, 08:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

ATEIŚCI RAELIANIE - Historia Ostatniego Proroka
https://www.youtube.com/watch?v=WQKWYRcGm3U


Polski Ruch Realiański i prorok który żyje wśród nas , to doświadczasz w XXI wieku . Realianie wyznają pogląd , że Jezus był synem jednego z Elohim ( przybyszów z kosmosu , którzy stworzyli życie na Ziemi ) oraz dziewicy Marii - kobiety zapłodnionej za pomocą metody in vitro.
Historia proroka i jego kontaktu z Realianami .


Polski Ruch Raeliański
@ruchraelianski ˇ Organizacja non profit https://www.facebook.com/ruchraelianski/

45 lat temu, 7 października 1976 roku (31 r.p.H.) około pięćdziesięciu raelian zebrało się wspólnie z Raelem, by uczcić pierwszą rocznicę jego drugiego spotkania z Elohim - tymi przybyszami z kosmosu, którzy stworzyli życie na Ziemi.
Nagle na niebie pojawiły się kuliste obiekty, a następnie z nieba spadały płatki o dziwnej konsystencji.
Wydarzenie zostało opisane w książce "Przesłanie od przybyszów z kosmosu" - dokładniej na początku 3 części książki.
Jean-Pierre Saulnier i Daniel Marle, dwaj z obecnych na tym zebraniu raelian, żyjący świadkowie tych wydarzeń z 7 października 1976 roku, opowiadają (film z polskimi napisami):

Możesz się zainteresować kiedy brakuje ci duchowości
Konieczność wcześniejszej apostazji Nie można być jednocześnie członkiem religii , którą wyznawali nasi zacofani naukowo przodkowie , wraz z bagażem zabobonu i mistycyzmu , gdzie głosi się wszystko i byle co , i Religii Realiańskiej , która uznaje Elohim jako naszych stwórców z krwi i kości ,dając naukowe i racjonalne spojrzenie na naszą historię , na człowieka i nasze miejsce w kosmosie .
Trzeba w pewnym momencie opowiedzieć się po której ze stron.



Odpowiedź z Cytowaniem
  #18099  
Nieprzeczytane 21-04-2021, 10:47
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 528
Domyślnie


Witam !





Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18100  
Nieprzeczytane 21-04-2021, 18:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Teologia dla młodzieży - opowieści o Judaszu cz. 1 ( 8.23 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=eRCMw4_VJuk


Fundacja Edukacja Przyszłości

Opowiada prof. Stanisław Obirek
Film na licencji CC:BY

Od 2 000 lat wmawia się ludziom błędne interpretacje bo potrzeba znależć winnego , lub całą nację , za śmierć idola którego obwołano Bogiem. Propaganda polityczna czy religijna stosuje manipulacje by wyznawcy w przekazywane półprawdy uwierzyli i nie zadawali pytań.Przestali samodzielnie myśleć.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 21-04-2021 o 21:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.