menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #721  
Nieprzeczytane 10-02-2013, 21:42
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Witam.Czy wiosennie -nie jeszcze nie u mnie zima trzyma i nie odpuszcza .Nie ma nic gorszego jak przecenianie siebie,jestem najważniejsza,najlepsza i nie ma prawa nikt tego zmienić.Lecz życie podpowiada nam że zanim zaczniemy kogoś osądzać zacznijmy od siebie-nie będziemy mieć przyjaciół gdy będziemy żyć tylko dla siebie nie dając nic innym.Pozdrawiam.

Nie dopatrzyłam się takich postaw wśród tutaj piszących. Wybacz, ale to co napisałas zabrzmiało jak pogadanka dla dzieci. Słowa...słowa...słowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #722  
Nieprzeczytane 10-02-2013, 21:58
rymik's Avatar
rymik rymik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Łódź
Posty: 2 800
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
Nie dopatrzyłam się takich postaw wśród tutaj piszących. Wybacz, ale to co napisałas zabrzmiało jak pogadanka dla dzieci. Słowa...słowa...słowa.
Teraz zrozumiałem. Nie będę próbować.
Pa
http://www.youtube.com/watch?v=ihtOR...ature=youtu.be
Odpowiedź z Cytowaniem
  #723  
Nieprzeczytane 10-02-2013, 22:04
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał rymik
Lepiej późno, niż później.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #724  
Nieprzeczytane 11-02-2013, 08:26
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
A do mnie nikt nie zapukał.

Jeżeli ze wszystkimi rozmawiasz tak, jak ze mną i z Rymikiem, to nie dziwię się, że nikt nie zapukał.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #725  
Nieprzeczytane 11-02-2013, 08:37
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Jeżeli ze wszystkimi rozmawiasz tak, jak ze mną i z Rymikiem, to nie dziwię się, że nikt nie zapukał.
*

Nie oceniaj , nie znając .
Takich "wrażliwców" jakich wymieniłeś poznaję po sposobie pukania i nie otwieram drzwi .
Żegnam, zachowam was we wdzięcznej pamięci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #726  
Nieprzeczytane 11-02-2013, 10:58
sabinar1's Avatar
sabinar1 sabinar1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 35
Domyślnie

"Ale mam pomysł, może trochę szalony, ale myślę że będzie skuteczny, mianowicie - spróbuj spisać w jakiejkolwiek formie swoje pragnienie dotyczące miłości wnuków, swoje wspomnienia i radości z ich dzieciństwa, wspomnienia wcześniejszych relacji jakie Was łączyły."

Bardzo mi się Twój pomysł podoba,przecież jeśli nie my to kto przekaże naszym bliskim prawdę o nas,naszych historiach dalszych i bliskich krewnych.

Ostatnio edytowane przez sabinar1 : 11-02-2013 o 11:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #727  
Nieprzeczytane 11-02-2013, 12:10
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
Nie oceniaj , nie znając (...)
Żegnam, zachowam was we wdzięcznej pamięci.
Nie oceniam, ale podzielę się - prawie "sześciolatka klubowa" - uwagą.
Podczytuję ten wątek i mimowolnie porównuję go do tego, co bywało drzewiej na tym forum. Było kilka wątków o samotności, m.in. "Samotność", który doczekał się kilku odsłon (bo ówczesne wymogi systemu nakazywały zamykać wątki mające ponad 500 odsłon) i nadal jest czynny.
Wklejam link do pierwszej części
http://www.klub.senior.pl/milosc-prz...age7-1376.html
Być może znacie ten wątek.
Weszłam weń, żeby porównać i wyszło mi, że wtedy jakiś inny ton miały rozmowy.
Temat samotności jest tematem intymnym, delikatnym.
Czy nie można rozmawiać życzliwiej, nie tak agresywnie?
Chyba zawsze można

Wtrąciłam się nagle, bo mnie "naszło"
Pozdrowienia zostawiam dla wszystkich, samotnych bardzo i samotnych trochę mniej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #728  
Nieprzeczytane 11-02-2013, 12:27
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich.Co daja takie dyskusję.Kazdy ma swoje racje.Kazdy uwaza ,że racja jest po jego stronie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #729  
Nieprzeczytane 11-02-2013, 13:46
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

I jeszcze jedno ,calkowicie zgadzam się z Alasko.Nie po to tu wchodzimy ,aby wymadrzać sie .Przeciez jesteśmy juz więcej niz dorosli i mamy prawo mieć swoje zdanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #730  
Nieprzeczytane 11-02-2013, 14:48
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał sabinar1
"Ale mam pomysł, może trochę szalony, ale myślę że będzie skuteczny, mianowicie - spróbuj spisać w jakiejkolwiek formie swoje pragnienie dotyczące miłości wnuków, swoje wspomnienia i radości z ich dzieciństwa, wspomnienia wcześniejszych relacji jakie Was łączyły."

Bardzo mi się Twój pomysł podoba,przecież jeśli nie my to kto przekaże naszym bliskim prawdę o nas,naszych historiach dalszych i bliskich krewnych.
Dziękuję. Poprostu życie Seniorów ma swoje prawa. Pomysł nie został opatentowany więc polecam wszystkim, którym się podobał lub spodoba. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Bertold : 12-02-2013 o 18:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #731  
Nieprzeczytane 11-02-2013, 14:55
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Zmieszany

Cytat:
Napisał sabcia
I jeszcze jedno ,calkowicie zgadzam się z Alasko.Nie po to tu wchodzimy ,aby wymadrzać sie .Przeciez jesteśmy juz więcej niz dorosli i mamy prawo mieć swoje zdanie
Witam. Też całkowicie się z tym zgadzam. Tylko bardzo trudno jest odczytać charakter wypowiedzi - tzn rozróżnić wymądrzanie się od wypowiedzi emojonalnej człowieka zaangażowanego w temat, nieprawdaż? Sposobów wypowiedzi, sposobów przekazania myśli i emocji, sposobów pojmowania myśli i potrzeby wypowiedzenia się jest tyle, ilu wypowiadających się na tym wątku. Jeżeli coś nam nie odpowiada, chyba łatwiej jest to przemilczeć, uśmiechnąć się, a nie "robić drugiemu tego, co tobie nie miłe" (przysłowie brzmi: "Nie rób drugiemu tego, co tobie nie miłe"). Będzie milej, fajniej, radośniej - myślę, że większość z nas tego potrzebuje.

Ostatnio edytowane przez Bertold : 11-02-2013 o 15:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #732  
Nieprzeczytane 11-02-2013, 16:04
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

http://www.zosia.piasta.pl/niespodzi...cy-bylismy.htmTo ja proponuję ,aby znaleść jakis miły temat Niech ktoś wykazę się i jakiś temat tu rzuci.Stale nie musimy przeciez dyskutować o chorobach,samotnosci i ludzkiej niewdzięcznosci[IMG]Proponuję obejrzeć to co tu wgralam.[/IMG]
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #733  
Nieprzeczytane 11-02-2013, 16:15
sabinar1's Avatar
sabinar1 sabinar1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 35
Domyślnie

[Cytat:
Napisał sabcia
I jeszcze jedno ,calkowicie zgadzam się z Alasko.Nie po to tu wchodzimy ,aby wymadrzać sie .Przeciez jesteśmy juz więcej niz dorosli i mamy prawo mieć swoje zdanie.

Popieram Sabcię w całej rozciągłości.......emocje nie tłumaczą złośliwości i wymądrzania się,co przecież jest dowodem lekceważenia interlokutora, a nie w tym celu, na tym portalu się spotykamy.
Jest tak wiele miejsca w przestrzeni internetowej...gdzie żądni wylewania żółci na tematy wszelakie...mogą się realizować.
Dlatego myślę sobie, że ten portal może być wolny od zjadliwych komentarzy.. my seniorzy .....z racji wieku mamy już odpowiedni dystans do rzeczy oczywistych...i ponad te ludzkie przywary.... łatwiej mam jest...... wznieść się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #734  
Nieprzeczytane 11-02-2013, 19:55
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał sabinar1
[Cytat:
.. my seniorzy .....z racji wieku mamy już odpowiedni dystans do rzeczy oczywistych...i ponad te ludzkie przywary.... łatwiej mam jest...... wznieść się.
Ależ tak, to jest cała prawda. Powinno nam starczyć cierpliwości i uśmiechu nawet dla tych co mają dzisiaj słabszy dzień. To nic, że sami będziemy zbulwersowani. Zróbmy to dla miłości bliźniego. Albo z jakichkolwiek pobudek. Wznieśmy się na wyżyny maksimum tolerancji, dla wszystkiego co nas otacza. Pięknie pozdrawiam. Miłego wieczora.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #735  
Nieprzeczytane 11-02-2013, 20:18
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bertold
Wznieśmy się na wyżyny maksimum tolerancji, dla wszystkiego co nas otacza.

Nie mogę, ponieważ w pewnych dziedzinach jestem nietolerancyjna np.nie lubię pijaków, narkomanów, papierośników, hultajów i jeszcze trochę innych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #736  
Nieprzeczytane 12-02-2013, 07:16
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
w pewnych dziedzinach jestem nietolerancyjna

Chciałbym - tak na próbę - postawić następującą tezę. Mam obowiązek być tolerancyjny (co nie znaczy, że mam koniecznie pochwalać) w stosunku do tego, co nie ma realnie negatywnego wpływu na moje życie. W stosunku do pozostałych zjawisk mogę być tolerancyjny, ale nie muszę.

Może tak być, czy to wymaga jakichś poprawek?
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #737  
Nieprzeczytane 12-02-2013, 08:50
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Chciałbym - tak na próbę - postawić następującą tezę. Mam obowiązek być tolerancyjny (co nie znaczy, że mam koniecznie pochwalać) w stosunku do tego, co nie ma realnie negatywnego wpływu na moje życie. W stosunku do pozostałych zjawisk mogę być tolerancyjny, ale nie muszę.

Może tak być, czy to wymaga jakichś poprawek?
*
W/g mnie ,nie może tak być, bowiem nie ma obowiązku bycia tolerancyjnym w stosunku do ludzi czyniących zło sobie czy innym .Nie jestem aż taką egoistką, że interesuje mnie tylko własne życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #738  
Nieprzeczytane 12-02-2013, 09:08
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Piszę to głównie pod wpływem zdań Wankabor. Oczywiście nie musimy być tolerancyjni, ale możemy i to chyba jest lepsze. Nie popieram pijaków,narkomanów itd. ale staram się ich zrozumieć, ich niewyobrażalny "przymus" picia, palenia, brania itd. Należy raczej współczuć niż potępiać. Jeżeli to możliwe stwarzać warunki do ich wyleczenia.Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #739  
Nieprzeczytane 12-02-2013, 10:47
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Kazdy jest kowalem swojego życia.Ja jestem tolerancyjna do ludzi,ale do ich działan,jezeli jest to niewlasciwe w/g mnie to do czasu.Pozdrawiam. A dzisiaj ostatki
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #740  
Nieprzeczytane 12-02-2013, 13:02
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Nie mogę, ponieważ w pewnych dziedzinach jestem nietolerancyjna np.nie lubię pijaków, narkomanów, papierośników, hultajów i jeszcze trochę innych.
Czy to oznacza, że u Ciebie "nielubieć" jest równoznaczne z "nietolerować"? Nie jestem żadnym z wymienionych przez Ciebie typów, ale proszę - zweryfikuj swoje definicje. To też ludzie - tylko nieszczęśliwi i nieszczęścia innym przynoszący. Można ich nie lubieć, ale tolerować może wypadałoby. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.