menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-01-2007, 22:30
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
OK Rozwój osobisty


Wiek emerytalny oznacza,że możemy,a nawet powinniśmy poświęcić czas na rozwój osobisty,spróbować rozwiązać problemy osobiste i rodzinne,zrelaksować się,rozwinąć swoje zainteresowania hobbystyczne.Dwa razy do roku odbywa się we wszystkich większych miastach Polski Festiwal dla Kobiet - PROGRESSTERON.Wbrew nazwie w ostatniej edycji były również zajęcia koedukacyjne.Natomiast w Poznaniu odbyły się warsztaty "Teraz mogę szaleć,czyli dziewczyny na emeryturze".Jestem ciekawa,czy ktoś z Forum uczestniczył w festiwalu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 21-02-2007, 00:48
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Uwaga Kto chciałby się dowiedzieć...

jak radzić sobie z samotnością w wielkim mieście?Jak żyć,aby się nie zużyć?Jak pogodzić rytm życia z rytmem czasu?Jak nauczyć się twórczego pisania?
Jeśli będą zainteresowani,to zdradzę odpowiedzi na te pytania!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 21-02-2007, 09:02
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Interesujące

Czemu nie, czemu nie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 21-02-2007, 09:18
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Bardzo ciekawe,zgłaszam się....chyba jako druga.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 21-02-2007, 10:58
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Nellu - nie daj się prosić, uchyl rąbka tajemnicyName:  blog - monokl.gif
Views: 129
Size:  1.5 KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-02-2007, 11:51
aleksa5's Avatar
aleksa5 aleksa5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Polkowice,Dolny Sląsk,Polska
Posty: 820
Domyślnie

Ja tez dopisuję się do tej listy. Jak pogodzić rytm zycia z rytmem czasu, oraz udoskonalić twórcze pisanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-02-2007, 13:01
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

Nella jak nauczyć się twórczego pisania ? Jak żyć w zgodzie z upływającym czasem ,jestem baaaaardzo ciekawa więc może nie karz nam dłużej czekać .
__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 21-02-2007, 14:35
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Ja jestem zainteresowana twórczym pisaniem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 00:48
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Gaduła No,no,no...

No,więc jak już tak bardzo mnie prosicie,to zdradzę Wam tę "tajemnicę".Chociaż nie ukrywam,że b.miłe były te prośby.A więc wejdzcie na www.dojrzewalnia.pl/,a tam znajdziecie program festiwalu Progressteron w Waszym mieście.Początkowo był to festiwal dla kobiet,ale teraz już pojawiają się również zajęcia kooedukacyjne.Uczestniczę w tych festiwalach od kilku lat i zawsze czekam na kolejny z wielką niecierpliwością.Nie tylko wiele się nauczyłam,ale poznałam wielu wspaniałych ludzi.Jest to uczta dla ducha i ciała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 09:03
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
OK Świetna sprawa

Dziękuję za podpowiedź.Już zdążyłam zarezerwować sobie zajęcia na festiwalu w Krakowie.Myślę ze to jest to czego od dawna szukałam.Jeszcze raz piękne dzięki.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 16:42
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

A czy zechciałabyś nam zdradzić na jakie zajęcia się zapisałaś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 19:26
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Zarezerwowałam sobie miejsce na trzech zajęciach z zakresu psychologii,które mnie najbardziej zainteresowały; 1-Przekonania-ścieżki twojego umysłu 2-Konflikt,czyli jak rozwiązać łamigłówkę emocjonalną w której nie ma przegranych 3-W drodze do dzikiego serca mojego syna. Miałam ochotę na dużo więcej ale ponieważ będę pierwszy raz brać udział w takiej "imprezie" chcę się przekonać że jest to coś naprawdę dla mnie. 1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 19:42
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

No to zaszalałaś!Jestem ciekawa,jaka będzie Twoja opinia o warsztatach.Proszę,napisz o swoich wrażeniach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 24-02-2007, 09:39
Basinek's Avatar
Basinek Basinek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 44
Domyślnie

Szkoda, że nie ma takich warsztatów w Trójmieście! Ale i tak tę stronkę przeczytam dokładnie, może coś znajdę i dla siebie? Dzięki !
__________________
Żyć, to nie znaczy jeść, pić i spać.
Żyć to kochać, działać, promieniować.

Zenta Maurina Raudive

http://czasnae-biznes.zlotemysli.pl/basinek.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 23-03-2007, 19:24
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie PROGRESSteron w Krakowie

Jestem świeżo po pierwszych warsztatach.Chcę na gorąco podzielić się pierwszymi wrażeniami.
Temat zajęć: W drodze do dzikiego serca mego syna.Ogólnie rzecz biorąc chodziło o nasze najogólniejsze relacje z potomkami płci męskiej.
Grupa 12 kobiet w różnym wieku /jedna z pań była mi wiekowo równa/najmłodsza- mama 1/2 rocznego synka.W ciągu 3 godzinnego spotkania kazda z nas starała się w wielkim skrócie powiedzieć cos o relacjach ze swoimi synami i o zaburzeniach tychże.A nasza "przewodniczka" ograniczyła się do spisywania naszych oczekiwań,
i tego jak postrzegamy mężczyzn,jacy są,i jakimi chciałybyśmy by byli.Zastrzegam się że to mój pierwszy udział w życiu w tego typu warsztatach
i nie ukrywam że trochę inaczej je sobie wyobrażałam.W gruncie rzeczy nie dowiedziałam się niczego nowego o "dzikim sercu mojego syna"
a hasło to było głowną moją inspiracją by wziąć udział w tych warsztatach./przyznacie chyba że brzmiało bardzo intrygująco/
Jutro mam kolejne zajęcia i nie ukrywam że mocno się zastanawiam czy wziąć w nich udział/mimo że są opłacone/
Jeszcze dodam że nasza terapeutka ,temat spotkania zaczerpnęła z ksiązki o podobnym tytule/niestety nie zapamiętałam go,ale ksiązkę zechcę znależć/ odczytała nam 2 króciutkie frg. tej ksiązki i własciwie to wszystko co mogę o tym spotkaniu powiedzieć.
Gdyby mi kazano wydać jakąś ocenę to byłby to niestety słaby (minus)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 23-03-2007, 21:03
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Bardzo żałuję,że się rozczarowałaś.Po festiwalu organizatorzy zwracają się do wszystkich uczestników z prośbą o wyrażenie swojej opinii.Będziesz więc miała okazję,aby zabrać głos.Zrób to koniecznie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 23-03-2007, 21:25
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie c.d. na temat PROGRESSteronu

Też załuję,a ponadto zastanawiam się czy trafnie oceniłam sytuację/nie czuję się komfortowo po wydaniu takiej oceny/.Biorę pod uwagę brak doświadczenia w tego typu zajęciach albo może miałam pecha że akurat na takie słabsze na początku trafiłam i może jednak powinnam wziąć udział w innych.
Nie zmienia to jednak faktu że oczekiwałam czegoś innego,tylko czy w takich warunkach przy tej ilości uczestniczek/już pisałam że były to same kobiety, tak jakby synowie byli wyłącznie dziećmi kobiet ,co też daje do myślenia/i w tak krótkim czasie było możliwe rozwinięcie tematu szerzej?
Nie sądzę,i to może jest jedynym usprawiedliwieniem miałkości tego spotkania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 12:13
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
OK jeszcze na temat PROGRESSteronu

W porzednim postcie nabajdurzyłam coś o tym, że na warsztatach nie było mężczyzn-no bo skąd i mieli by być.Przecież to festiwal wybitnie przeznaczony dla kobiet.Przepraszam wszystkich którzy ewen.to przeczytali.
Wczoraj byłam na kolejnych warsztatach i muszę przyznać ze mam dużo lepsze wrażenia niż po pierwszych.Okazuje się,jak zawsze, ze dużo zależy od prowadzącego czyli trenera/uzywając języka którym tam się posługiwano/
Oczywiście,że znów zbyt krótki czas i zbyt duża grupa uczestniczek nie pozwoliła na "rozwinięcie skrzydeł" ani nam ani trenerce.Ale było już całkiem o.k.
To co mnie najbardziej uderzyło w tym festiwalu to ilość młodych kobiet biorących w nim udział.
W mojej grupie była dziewczyna z Gdyni/podziwiam determinacje/i kilka również z dość odległych miast od Krakowa.Wszystkie bardzo zdeterminowane na poznanie czegoś nowego,poprawienie czegoś w sobie,nauczenie się czegoś o sobie ale i o innych.Bardzo to było buduj ące ale jednocześnie zastanowiło mnie jak dużą świadomość mają te młode kobiety w porównaniu z moim pokoleniem które nie miało takich możliwości poznawczych.To nie znaczy że miałyśmy mniej problemów,tylko że musiałyśmy zmagać się z nimi same bez psychoterapeutów czy takich festwali dla kobiet jakim jest PROGRESSteron.Trochę mi żal, że moja burzliwa młodość upłynęła w tamtych czasach,może gdybym wówczas miała takie możliwości uniknęłabym kilku porażek w życiu?
Szkoda, że kobiet w moim wieku na tym festiwalu była naprawdę garstka,chyba w większości nie wierzymy już,że możemy cokolwiek w naszym życiu zmienić.
Tym razem moja ocena jest zdecydowanie na plus.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 10:13
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Ewo, czy mogła byś opowiedzieć coś więcej o tych zajęciach, w których brałaś udział? Żałuję, że tak późno się o nich dowiedziałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 16:22
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

O festiwalu PROGRESSteron wszystkiego dowiesz się wchodząc na str.www.dojrzewalnia.pl
W Krakowie już się skończył ale będzie w innych miastach.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.