menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 17:40
zorba zorba jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Pytanie problem


Witajcie
Nic nie umiem , jestem bardzo początkującą emerytką i mam pytanie. Mam laptopa z Windows XP korzystają z niego 3 osoby. Czy jest możliwość takiego ustawienia, aby laptop sam się wyłączał o określonej godzinie , nieważne kto z niego akurat korzysta?
Serdecznie pozdrawiam
IT
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 20:25
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Wg można,poczekaj troche,na pewno ktos ci odpowie jak to zrobić.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 20:28
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Jest coś takiego jak harmonogram zadań i tam można, o ile pamiętam dać komputerowi takie zadanie, ale nie wiem w tej chwili, gdzie to znaleźć, nie pamiętam, nigdy tego nie używałem.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 20:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Hm, nie wiem jak to zrobić tylko zastanawiam się po co? jeśli komputer służy tylko do zabawy to jeszcze ujdzie. ale co zrobić gdy do poważniejszych zadań. W trakcie pracy trach i poszło wszystko w kosmos.To jest moje zdanie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 21:04
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Cytat:
Napisał zorba
Witajcie
Nic nie umiem , jestem bardzo początkującą emerytką i mam pytanie. Mam laptopa z Windows XP korzystają z niego 3 osoby. Czy jest możliwość takiego ustawienia, aby laptop sam się wyłączał o określonej godzinie , nieważne kto z niego akurat korzysta?
Serdecznie pozdrawiam
IT

Droga Zorbo
Coś już umiesz. Założyłaś profil. Dopisz w nim więcej.
Załóż też Prywatne Wiadomości. Ten link Ci pomoże: http://www.klub.senior.pl/roznosci/t...ge25-3396.html
A teraz Twój problem. Klikaj: Start > Panel sterowania > Zaplanowane zadania (2x) > Dodaj zaplanowane zadania (2x) > ... i postępuj wg poleceń komputera, np. "Dalej"...

P.S. Czytaj wątki pomocowe i w nich pisz, a nie zakładaj nowych. Powodzenia. S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 16-03-2009 o 22:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 14:05
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał zorba
Witajcie
Nic nie umiem , jestem bardzo początkującą emerytką i mam pytanie. Mam laptopa z Windows XP korzystają z niego 3 osoby. Czy jest możliwość takiego ustawienia, aby laptop sam się wyłączał o określonej godzinie , nieważne kto z niego akurat korzysta?
Serdecznie pozdrawiam
IT
http://www.pastor.glt.pl/
Stąd pobierzesz program wyłącznika czasowego. Kliknij "programy" na tej stronie i dalej dasz radę. Warto obejrzeć inne strony (linki). Ze wzgl. na dość bogaty materiał, warto obejrzeć również przez tych, których wyłącznik czasowy nie interesuje. Ja zaś podrzucę gościowi zbiór swoich linków, aby sobie coś wybrał jak nie posiada.

To działa, ale tylko 2 razy korzystałem z tego. Jak ściągałem program i miałem "szacowany czas ściągania" na 40 minut, to wył. czasowy ustawiłem na 60 minut i poszedłem spać.
Druga możliwość to jak masz kogoś w domu kto zasypia przy komputerze. Wyłącznik można ustawić na czas, za ile ma się wyłączyć, lub na konkretną godzinę, albo jak się zamknie zakiś program. Jest 00.00.00 Czyli godziny, minuty i sekundy. Zaznaczyłem "minutnik", bo sekundy nie ma sensu ustawiać (pozostawiam -zera) Jak którąś parę klikniesz i jest na niebiesko, to skasuj i wpisz np. "1" i "2" to będzie wtedy: 00.12.00--czyli 12 minut do wyłączenia. Klikasz "rozpocznij" i minimalizuj do na dół aby nie przeszkadzało. Program ściągniesz i zainstalujesz sama. Jakby był kłopot to na priv lub na "pomogę każdemu cz.2".

Przez przypadek tylko znalazłem ten wpis, dlatego zakładanie nowych wątków jest bez sensu. W ten sposób może przejść nie zauważony. Natomiast na wątku który się ciągle używa to zaczynam tam czytać od miejsca w którym skończyłem. Nawet jak kompa tydzień nie włączę-to później sprawdzę co tam przybyło.

Więc czytający to proszę o tym pamiętać. A wątków "pomocowych" mamy już ponad 150 i często dotyczą tego samego. Bo ludziom się wydaje, że jak będzie miał swój "własny" wątek np. 151 i następne (co pytanie to wątek) to będzie miał szybciej odpowiedź.

Właśnie wytłumaczyłem, że akurat odwrotnie.

Do Stefana: tam nie ma wyłącznika czasowego (jak podawałeś) o co pytała zorba. Jej nie chodziło o ustawienie na jakąś datę i godzinę np. zrobienia "defragmentacji" dysku, lecz całkowite wyłączanie komputera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 15:34
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Do Stefana. Właśniie przeczytałam TWOJĄ WYCZERPUJĄCĄ odpowiedż dla ZORBY,więc spodziewam się że i mnie coś poradziż. Mój problem jest poważniejszy. otóż zauważyłam że osoba niepowołana czyta moje posty.Jest to córka pani ktora mi pomaga w domu,zostaje z mężem kiedy ja muszę wybyć z domu na kilka godżin.Często przychodzi właśnie z tą córką. POZWOLILAM JEJ KOŻYSTAĆ CZASEM Z KOPUTERA, zawiodla moje zaufanie.Ja byłam nie osrtożna i miała możliwość poznania mojego nicka.Zresztą nie tylko ona Dlatego muszę koniecznie coś z tym zrobić. Najlatwiej było by zaprzestać pisać. Ale nie wchodzi to w rachubę Pozostaje zmiana nicka z halina36 na inny Na szczęście nie wypełniłam jeszcze profilu,.Czy da się rozwiązać mój problem? Może TY Kaziu albo KTOŚ INNY MI POMOŻE.
Przepraszam za zmianę imienia na początku.

Ostatnio edytowane przez Jolina : 12-04-2009 o 16:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 16:34
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

.U W A G A !!!!
\
Post powyższy tj.116 od haliny36 jest skierowany do K A Z I K A.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 16:59
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie halina36

O seniorka chodzi? Czy zostawiłaś już jej otwartego seniorka i z zalogowaniem? Czy oprócz nicka zna również hasło? Wie jak odnaleźć "seniorka"-gdy nie jest włączony? Może w "ulubionych" to trzymasz? Bo chociaż mam (ja) ustawione "zapamiętaj logowanie". To jednak tuż pod spodem (czerwony pasek--ostatni napis) masz "wyloguj się". Wylogujesz gdy przyjdzie z wizytą. Czy uruchomi bo hasło też zna? Jeżeli zna-- to hasło można chyba zmienić. Jak zna to wtedy będę szukał jak to zmieniać w seniorku.

Nicka nie możesz zmienić bo będziesz "podwójna" pod tym samym IP i na dodatek zaczniesz od zera-jako początkująca.

Jakoś odruchowo tu odpisałem, powinnaś była jednak pisać tak jak zorbie podałem. Z małą ilością postów wtedy ten wątek zniknie na dalekie miejsce (może ponad setne) i zapomnimy o nim. A tak jak znowu ktoś tu dopisze to gdybym teraz nie był przy komputerze to jutro to by było na dalekich stronach i wcale bym tego zobaczył i nie szukał. Nie mogę przeszukiwać nawet raz na miesiąc ponad 150 wątków pomocowych. Tak więc tam coś napisane może nie poczytać ktoś z nas kto może odpowiedzieć.

Pomyślałabyś że nie chciałem odpowiedzieć. A to by było że nie przeczytałem. Bo nie czytam zwykle gdzieś dalekich stron które z "archiwum" graniczą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 17:16
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

kAZIU

Bylam na tyle nie ostrożna że przy niej przeprowadzlam całą procedurę.ZNAJĄ hasło i nick.Hasło jej podałam by mogła kożystać z internetu,a seniorka poznała bo zapomniałam wyłączyć komputer gdy wyszłam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 17:31
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Hasło do seniorka? Czy też do internetu, czy komputera ogólnie? Na seniorku można zmienić chyba. Więc zna do seniorka hasło do logowania? Bo szkoda abym szukał jak to zmienić.

Bo przecież do komputera nadal ją dopuścisz? A jak nie to kompa hasłem zabezpieczysz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 17:37
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

halina36
Nie chcę się wtrącać i nie wiem co napisał wezwany Kazik bo mam włączonego na niego ignora. Może moja rada będzie dobra.
Kilknij na czerwonym pasku na "ustawienia" a następnie na "edytuj email, longin i hasło". Zmień i login (nazwę) i hasło, następnie kliknij na "zapisz zmiany" i na przyszłość za każdym razem wyloguj się. Tak byś miała zaliczone dotychczasowe posty zjedż an dół strony i tak kliknij na "kontakt" wyjaśnij sprawę i adminka powinna resztę zrobić. Powodzenia. W takim razie nie możesz zdjęć wklejać i wypełniać profilu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 18:04
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Jeżeli zmienisz login i hasło to będziesz "jako nowa"-pisałem o tym. Na dodatek trzeba się będzie prosić Admi o przenoszenie postów i tak dalej (co może długo potrwać) a my będziemy mieć "nową". Można zmienić tylko hasło, ale jeżeli go nie zna to nawet to nie jest potrzebne--dlatego zapytałem, zamiast podać jak.

Mógłbym to wypróbować zmieniając sobie hasło, a potem znowu zmienić na poprzednie. Ale nie jestem na 100% pewien czy można wtedy wrócić na poprzednie, dlatego wolę tu nie robić sobie eksperyment. Tak więc nie zmieniaj przynajmniej login. A może nic nie musisz zmieniać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 18:18
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Kaziu, dziękuję - pomyślę co z tym dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 18:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Halino chcąc zrobić się anonimowa wobec tych osób które wymieniłaś, musisz zmienić nick(longin, nazwę użytkownika), bo przecież te osoby z każdego komputera będą czytać Twoje posty. Bez logowania jako gość.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 22:30
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

halina36
Klub Senior Cafe jest ogólnie dostępny i jak to napisał Tadeusz z każdego komputera można czytać Twoje posty i oglądać Twój profil. (profil można zablokować i będzie niedostępny).

Jeżeli zmienisz hasło to uniemożliwisz obcej osobie (które Twoje hasło zna) pisanie postów w Twoim imieniu (pod Twoim nickiem).

Jeżeli zmienisz nicka, będziesz dla obcej osoby nierozpoznawalna, ale chyba tracisz swój dorobek na forum.

Zabezpieczenie swoich ulubionych stron (na ekranie i w ulubionych) i historii przeglądanych stron oraz dostępu do swej skrzynki pocztowej możesz dokonać przez zabezpieczenie swojego konta hasłem. Robisz to w ten sposób:

Start -> Ustawienia -> Panel sterowania -> Konta użytkowników ->
Teraz klikasz na swoje konto ("Wybierz konto do zmiany")
Twoim kontem jest Administrator komputera.
Tworzysz hasło (oczywiście musisz je zapamiętać)
klikasz dalej i ustawiasz aby pliki i foldery były prywatne.

W tej sytuacji gość może korzystać z komputera ale w twoje prywatne pliki, zapiski, zdjęcia, itp. nie ma wglądu. Oczywiście za każdym razem odstępując komputer obcej osobie musisz komputer wyłączyć.

Pozdrawiam
Czarek

Poprawiłem: "zabezpieczenie komputera hasłem" na "zabezpieczenie swojego konta hasłem".

Ostatnio edytowane przez Janczar : 13-04-2009 o 13:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 22:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Co do utraty dorobku to jakoś nie wydaje mi się. Z moich obserwacji zauważyłem zmiany nicka bez utraty dorobku. Nie chcę szafować obecnymi nickami a porady Czarka właściwe. Pozdrawiam
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 23:03
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

To w takim razie pozostaje mi tylko od nowa zarejestrować się.
Myślałam że wystarczy i że można zmienić tylko swój nick.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 23:26
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał halina36
To w takim razie pozostaje mi tylko od nowa zarejestrować się.
Myślałam że wystarczy i że można zmienić tylko swój nick.

Zerknąłem w "Ustawienia"
Chyba jednak Tadeusz ma rację, można zmienić swój nick (login) bez utraty dorobku.
Czarek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 13-04-2009, 00:07
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał halina36
To w takim razie pozostaje mi tylko od nowa zarejestrować się.
Myślałam że wystarczy i że można zmienić tylko swój nick.
Ale Cię zasypano radami.

1]Oczywiście że można czytać z innego komputera jako gość. Pewnie setki gości Cię czyta. Tego nie zmienimy i nawet nie chcemy. Ale przecież wyłącznie o dziewczynkę Ci chodzi. Jak zmienisz hasło to straci dostęp do seniorka (o to chodzi?) Jak zabezpieczysz komputer hasłem to go w ogóle nie użyje. A Czarek dodatkowo wymienia po kolei: pliki, fotki, ulubione i tak dalej.

2] Nie wiem co Tadeusz miał na myśli, ale nie spotkałem tu nikogo kto nicka zmieniał i ma ten sam dorobek. Owszem z jednego IP ktoś raz pisał jako kobieta i jako mężczyzna (pod innym nickiem). Jako 2 różne osoby. Ale zabanowano i się skończyło.

3] Nie rozumiem też co Tadeusz napisał w #15 o "osobach", skoro w swoim poście wymieniasz tylko jedną (dziewczynkę) na dodatek nie posiadającą komputera w domu (tak rozumiem) bo do Twojego kompa się rwie.
Ale "wydedukowali" obaj z Czarkiem, że będzie z innego kompa czytać co na seniorku piszesz.

4] Czarek powyżej pisze że chyba można zmienić nazwę użytkownika.
Cały problem właśnie w tym "chyba". Hasło pewnie można zmienić (bo tylko nam do logowania służy), ale myślę że jest niemożliwe abym sobie żonglował "nazwą użytkownika".

5] Dziś "Kazik" a jutro "Wacek", po jutrze "Alska lub Polo" i na dodatek jak Tadeusz ma ignora na Kazika, to czy czytałby "Wacka"? Czy zmiana nicka przezemnie by to zlikwidowała--myślę że tak. Nawet by mnie powitał na "przedstaw się". A ja bym mógł pisać przeróżnie. Ładnie by można mieszać gdyby nick można zmieniać co chwila.

Tak więc myślę że można zaczynając od początku, tylko trzeba by powiadomić tych co z tobą pisali że zmiana skóry nastąpiła. Ale w końcu ciągle nie wiadomo co chcesz zabezpieczyć--to znaczy "jak głęboko".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mam problem FeliksG eSenior 124 27-02-2009 14:55
problem z komputerem Żanin eSenior 4 26-09-2008 22:09
Problem z paznokciami Ewita500 Profilaktyka i zdrowy styl życia 1 22-04-2008 00:30
wątrobowy problem... Marekkk Choroby, badania, terapie 19 22-01-2008 07:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.