menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > pomorskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7821  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 14:53
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 837
Domyślnie Hej, Marysiu

Masz rację , jestem po obiedzie. Trocha jeszcze śniegu przerzuciłem, mokry ciężki jest. No za chwilkę będzie kawa. Na dworze temp.. zerowa jest, i lekko pada śnieg. Coś trzeba zrobić, to gimnastyka jest.Pochmurno na pewno w nocy będzie przymrozek.
Dobrego popołudnia


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7822  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 15:00
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 779
Domyślnie

Jestem ponownie na popołudniową kawę w Waszym niezawodnym towarzystwie.
Na prośbę Marysi przynoszę widok z mojego okna na ogródek sprzed paru chwil.



U Gienka temperatura zerowa, a u mnie 4 stopnie na plusie i śnieg się topi...na chodnikach i na ulicy breja. A nocą może być przymrozek i powstaną tzw. kocie łby...nie lubię tak. Będę miała poranne wyjście do sklepu...już się martwię jaka będzie droga.
Do miłego.....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7823  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 19:23
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 837
Domyślnie E, tam

U ciebie widać troszkę śniegu. U nas dzisiaj znów padał, a przerzuciłem chyba z 2 tony ciężki mokry był. W południe zero , teraz - 5 jest. Jutro rano tez ma być -7 mrozu. Iza ty se ciesz mało śniegu masz. Jeszcze ci dosypie tylko trochę później koło Niedzieli.Po zaspach będziesz chodzić.
Kurcze co tutaj dzieci było , a jeszcze są i zjeżdżają z takiej małej górki. Ja z okna patrzę, tylko przez drogę do 23,00 tam są cyrki na sankach i jabłuszkach. Widno jest bo lampy uliczne fajnie świecą. Na mojej ulicy są na każdym słupie. Ulica długa jest około 800 metrów. Są ,i dłuższe na 2 km, takich jest trzy. Krótsze też są.
Pozdrawiam dobrego spania.Wypić nalewkę , dobrze się śpi bo grzeje.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7824  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 19:46
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam co do śniegu to u mnie w owczesnych czasach to rarytas...są zimy całkowicie bez śniegu...czasami trochę że zdąże tylko zrobić zdjęcie i po sniegu. W czasach mojego dzieciństa i młodości owszem były zimy takie prawdziwe że śniegiem, zaspami , mrozem ...Pamiętam szczegolnie 1 ną byłam wtedy w 1 szej albo 2 klasie śnieg i straszny mróz ale choć mowiono mi że szkoła zamknięta /40 na minusie ja jak zwykle uparłam się że idę...poszłam...chyba to był luty...blask sniegu w oczy i pamiętam syreny zaczęły wyć ...dużo burczących samolotow bo umarł ktoś z władz nie pamiętam ale chyba Stalin.Wróciłam do domu to było 2 km i pod pierzynę...takie to były czasy...pozdrawiam wszystkich i życzę milego wieczoru i zdrowia.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7825  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 21:31
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 837
Domyślnie Helena

Stalin kopnął w kalendarz 1952 roku, ile dobrze pamiętam. Może się mylę- chyba nie. jak ty do szkoły chodziłaś w tym czasie. To jesteś dużo starsza ode mnie.Chyba masz 76 lat. Na fotce młodo wyglądasz.Dobrej nocy. Udanego ranka


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7826  
Nieprzeczytane 15-01-2021, 06:14
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzien dobry!
Witam Wszystkich cieplutko!
Fajna dyskusja na watku. Mnie sie wydaje ,że Stalin zmarl w 1953,bo mnie jeszcze nie było na swiecie. Ale moze sie myle.
Gienku Ty się napracujesz a ja proszę o zdjecie ze sniegiem.Izo bardzo dziękuje za piękne zdjecie.Tez próbowaląm zrobic wczoraj,ale chyba było już za ciemno. Jest troszke,ale zaraz topnieje.W niedzielę ma byc u nas duży mróz.Helenko z przyjemnościa czytałąm Twoje wspomnienia z dzieciństwa.
Życzę Wszystkim dobrego dnia.

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7827  
Nieprzeczytane 15-01-2021, 09:19
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 779
Domyślnie

WITAM wszystkich obecnych i nieobecnych w tym niezawodną Marysię...cieszę się, że jesteś.
Weekend przed nami...zrobiłam zakupy i mam już spokój z wyjściem. Znowu napadało trochę śniegu i trzeba było z nim walczyć.
Marysiu, słyszałam, że prognozują wielkie mrozy...na samą myśl robi mi się zimno. Trzeba będzie podkręcić gaz, aby dom się nie wychłodził i aby było ciepło. Nie przywykliśmy ostatnimi laty do 20 i 30 stopniowych mrozów.
Planów na dziś nie mam żadnych....pewnie usadowię się w fotelu i złapię za jakąś książkę.
Helenko...Gienku...fajnie czytać Wasze posty. A Stalin faktycznie zmarł w 1953 roku, jak pisze Marysia.
Pozdrawiam....Miłego dnia życzę....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7828  
Nieprzeczytane 15-01-2021, 09:33
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam! wszystkich ...Gienku sprytnie to wyliczyleś...? ja wiem ile mam lat!!!super! Stalin zmarł bo sprawdzałam w 1953 roku i zgadza się bylam juz na tym świecie...tak tak czas umyka...przeżylam te wszystkie ciężkie czasy, nie wstydzę się, daję radę i cieszę się a przynajmniej próbuję cieszyć z każdego dnia.U mnie pada ni to snieg ni to deszcz jednym słowem bedzie pewnie błocko a na pewno slisko . Na 12 sta wychodze do lekarza i na krótki spacer może sie uda.Dobrego zdrowego dzionka dla wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi

Ostatnio edytowane przez helena62 : 15-01-2021 o 10:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7829  
Nieprzeczytane 15-01-2021, 10:57
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 655
Domyślnie

Witam Was bez wymieniania... buziak dla Majeczki....
Tak, chodziłam już do szkoły... płakałam w toalecie z koleżankami... co Oni nam wpajali w głowy? Stalin był w tamtym czasie ważniejszy niż ojciec...
U mnie śnieg leży, dzisiaj nie sypie... sunia wróciła zaśnieżona, była kąpiel...
Oj, wpadłam za Wami, kochani jak wiatr...już mnie nie ma...zostawiam pozdrowienia!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7830  
Nieprzeczytane 15-01-2021, 12:35
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 837
Domyślnie Nie Pomyliłem Se Helenko Z

Twoim wiekiem , może tyle o ile. Ja tak na oko pisał kiedy świtnął nasz tata. Ja miałem wtedy pięć lat, ty Helenko do szkoły chodziłaś . Zasłużyłaś sobie że bym Ci mówił proszę Helenko..Marysia to młoda dziewczynka z chorowana. Tak to w życiu jest. Marysia fotki nie dam nie mam pojęcia jak wy to robicie, chociaż mi podpowiadali , ale mnie to nie wychodziło i dałem sobie z tym spokój . . Bo musiałbym to widzieć. Na komputerze nie znam się dobrze. Żona się wcale nie wpierdala , bo ją nie obchodzi komputer. A mnie tam od sąsiada chłopak w ciągnął , i tak się stało. Teraz nie ma kto przyjść i pokazać a jeszcze te cholerne wirusy są. Dobrze jest jak jest na dzień dzisiejszy. Za to wy dajecie fotki. Trzeba mieć cierpliwość do tego.Pochmurno i pada lekko śnieg. Rano było - 9 u nas , teraz jest - 4 stopnie . Jutro ma być - 10 rano u nas. Wy też dostaniecie mrozu śniegu , a Izę to śnieg zasypie, bo mieszka na bezludnej wyspie. Iza jest jakiś założony wątek o WINACH I NALEWKACH to daj mi link. Oto proszę ja..
Miłego śnieżnego dnia, smacznego obiadu w porze zimowej. My dzisiaj mamy żurek słynny na boczku . Uwielbiam go


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7831  
Nieprzeczytane 15-01-2021, 14:14
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 779
Domyślnie

Witam ponownie....
Na prośbę Gienka podaję link do nalewek...mam nadzieję, że nie będziecie miały mi za złe, że na tym wątku...

http://www.klub.senior.pl/kuchnia-ku...ge18-1390.html

Witajcie Ninko i Helenko...miło Was widzieć... Ninko...wpadaj częściej - jesteś tu mile widziana...
Do miłego....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7832  
Nieprzeczytane 15-01-2021, 15:35
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
Nie Pomyliłem Se Helenko Z
Twoim wiekiem , może tyle o ile. Ja tak na oko pisał kiedy świtnął nasz tata. Ja miałem wtedy pięć lat, ty Helenko do szkoły chodziłaś . Zasłużyłaś sobie że bym Ci mówił proszę Helenko..Gienku nie musisz mi mówić "proszę" żadna kobieta nie lubi jak wytyka sie jej wiek bez obrazy ale tak to w życiu bywa...mną się nie przejmuj ...myslę że się nie obraziłeś ukłony dla żony
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7833  
Nieprzeczytane 15-01-2021, 19:44
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dobry wieczór!
Izo,ja tez się cesze ze jestem z Wami.
U nas troche napadało.Przez okno wyglada slicznie. A nie muszę usuwać sniegu.Kiedys pamietam,zeby przejsc przez podwórko trzeba było zrobić tunel.Niesamowite. Ale tak było.Gienek i Helenka doszli do porozumienia.Brawo!
Ninko zawsze jestes przemiłym naszym gościem.Dziękuje.
Tak jak Iza cały dzien spędzilam w domu.
jutro sobota ,zobaczymy co nam przyniesie.
Izo ,nie ma problemu z tymi linkami.To przecez nic nie znaczy

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7834  
Nieprzeczytane 15-01-2021, 19:52
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 779
Domyślnie

Dobry wieczór....
Marysia przyszła z piękną dobranocką, więc i ja życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
Do jutra...będę trochę później niż zwykle, bo zacznę dzień od porządków i przemeblowań....zachciało mi się zmienić wystrój jadalni...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7835  
Nieprzeczytane 16-01-2021, 06:40
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzien dobry o poranku!
Dzisiaj za okem śnieg i mróz.Podobno będzie padał snieg caly dzien.Ciekawi mnie co WAM przyniesie sobota.
Izo ,jestes niesamowita.Jesli chwile nie masz pracy to sama jej wyszukujesz.Brawo! Kiedys tez taka bylam.
Życzę Wszystkimduzo wypoczynku i przyjemnego dnia!


Przepraszam za wpadkę z z data!
__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7836  
Nieprzeczytane 16-01-2021, 09:51
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 837
Domyślnie Witam

Marysi, ciągle się spieszy na przód. Pomału, a zdążysz się spóźnić. Marylko..
Zima w pełni, tylko dzisiaj zawieje są i mrozik trzyma jest -5 u nas.
Ciekawe jak skoczki dzisiaj będą odpalać metry.. Skakają drużynowo. Polacy powinni wyskoczyć ja pudło
Po odśnieżeniu u mnie ścieżek do bramy uciekłem do domu , bo wiatr cholerny wieje mroźny.
Parka bażantów u mnie na działce spaceruje , dziennie odwiedzają. Sypnę im zboża, słonecznik. Coś tam z malin podłubią. Najwięcej sikorek mam w karmiku. Ucztują rano ,i popołudniu.
Pozdrawiam miłego dnia, i ciepłego miejsca w domu.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7837  
Nieprzeczytane 16-01-2021, 10:10
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 779
Domyślnie

WITAM w sobotnie przedpołudnie.
Hej Marysiu i Gienku...miło Was już widzieć.
Plan robót na dziś wykonany...chałupka ogarnięta...z przemeblowaniem się wstrzymałam, jakoś nie miałam weny...czekam, aż dostarczą mi zamówiony telewizor i wtedy będę mogła jeździć z meblami.
Za oknem mróz...u mnie minus 12-cie...i białe sypie. Narazie nie odgarniam, bo szkoda mojej roboty - zacznę, gdy przestanie.
Gienku...u mnie w karmniku też masa ptaków...najwięcej sikorek i wróbli. Sypię im słonecznik i orzechy...zbóż nie jedzą.
Pozdrawiam...Dobrego dnia WSZYSTKIM.....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7838  
Nieprzeczytane 16-01-2021, 10:58
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 655
Domyślnie

Witam Was... wpadam, podczytuję... dzisiaj jestem bo muszę Izabeli odśnieżać... latam za Nią aby być blisko!
Majeczko, pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!
U mnie też sypie biały puch... sunia czeka na moich kolanach na panią która z nią wychodzi...
O Stalinie pisałam... pewnie w tym gronie jestem naj... starsza.. i dobrze... każdy wiek jest dobry jak dobrze się czujemy!
Zostawiam Wam moc słoneczka, życzę dużo zdrowia!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7839  
Nieprzeczytane 16-01-2021, 13:33
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich jestem już w domku po długim spacerku ...fajnie biało ale...miejscami pod śniegiem lód ...poślizgnęlam się ale wszystko ok.Teraz piję kawkę zjem obiad i będzie laba miłego popołudnia dla wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7840  
Nieprzeczytane 16-01-2021, 16:48
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry!
Ale juz jest prawie ciemno.Bylam na spacerze.Jest pięknie.
Helenko,tak mnie przeraziło,ze upadłas.Czy Ty masz kijki jak wychodzisz? Tez bardzo boję sie upadku,lepiej nie chcę myslec co by było.
Iza i Gienek są dla ptaszków zbawieniem.To jest piękne!
Nie przemęczajcie sie za bardzo z tym śniegiem..wiem,ze Gienek ma wiele do pracy,ale jednak...
Życzę Wam dobre duszki i Kochanej Nince miłego wieczoru i nocy!

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Witam! agatka jmj małopolskie 29 20-07-2011 09:33
Witam. Dusia mazowieckie 9 06-11-2010 16:32
Witam wszystkich. Gaja60 Dom, wnętrza, ogród 0 22-04-2010 22:39
Witam. Dusia Uzależnienia 31 22-04-2010 15:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.