menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 17:36
pitbit pitbit jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 5
Domyślnie syopa cukrzycowa


czesc witam was serdecznie mam taki proble a w zasadzie nie ja tylko moja babcia otoz w lutym br.babcia skaleczyla sie w stope miedzy 3a4 palcem od tego czasu a minelo juz ponad pol roku i stopa goic sie nie chce do tego stopnia ze przez jakis czas byly stany gnilne z martwica tkanki w taj chwili jest o tyle lepiej ze rana a jest spora jest czysta moje pytanie jest takie czy ktos z was wie jak doprowadzic stope do zdrowia nadmienie ze byly stosowane aqua zele itp. teraz jestesmy na kwasie bornym ale czy to wystarczy zastanawiam sie czy moze uzyc czegos w rodzaju balsamu Szostakowskiego prosze o pomoc jakas porade bo cierpienie babci jest straszne a babcia liczy sobie 80 wiosen z gory dziekuje i pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 17:41
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Jeżeli to wiąże się z cukrzycą, to wydaje mi się , że rady amatorów nie powinny mieć miejsca. Tylko lekarz specjalista /diabetolog / może coś poradzić. Leczenie metodą prób i błędów może okazać się raczej niezbyt dobrym sposobem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 17:44
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Pitbit,

pomocy powinnaś szukać u lekarza. Ja bałabym się porad amatorów.
Na zasadzie "jedna pani drugiej pani" można wyrządzić więcej szkody niż dobra.
A tu byłaś?
http://www.google.com/search?ie=UTF-...opa+cukrzycowa

Życzę dużo zdrowia Twojej Babci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 19:15
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

pitbit

To bardzo uciążliwa dolegliwośc szczególnie u osób chorych na cukrzycę.Spowodowana dwiema przyczynami:
zmniejszeniem dopływu odżywczej krwi tętniczej do tkanek stóp na skutek zwężenia, bądź nawet zatkania drobnych naczyń tzn włośniczek.
zwyrodnieniem nerwów za pomocą których odczuwany jest dotyk, ból, oraz za pomocą których odbywa sie odżywianie tkanek i regulacja napięcia mięśni
płaskostopie i inne wady dodatkowo potęgują

Dlaczego od lutego czekałyście tak długo-koniecznie lekarz

Człowiek ze "stopą cukrzycową"a w zasadzie od momentu wykrycia cukrzycy trzeba bezwzględnie

codziennie oglądać stopy-(wszelkie zaczerwienienia, obrzęki, zmiany barwy skóry,ranki sygnałem do kontaktu z lekarzem

unikac sytuacji mogących spowodowac zranienie(nie chodzic boso,nie używac ostrych narzędzi,nie nakłuwac igłą pęcherzy)

nosić bardzo wygodne obuwie

codzienna higiena nóg (dokładnie wycierać między palcami,wcierac krem lanolinowy,dermosan, nagietkowy)

masowac delikatnie stopy, aby pobudzić krążenie

nosić bezuciskowe skarpetki, pończochy z tworzyw naturalnych

codzienna gimnastyka nóg-trzeba na nią znaleść czas( proste chodzenie na piętach, chodzenie na palcach, wchodzenie po schodach raz na piętach raz na palcach

zioła przy cukrzycy:pokrzywa, rutwica,perz,strąki fasoli


leki homeopatyczne-Arsenikum,D6, Iris wersicolorD4

dieta dla cukrzyków

jeśli ktoś zna akupresurę masować codziennie w stopach receptory nerek, przewodu moczowego, pęcherz, trzustki,wątroby, gruczołow dokrewnych, głowy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 20:36
pitbit pitbit jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 5
Domyślnie

to znowu ja mialem male problemy z logowaniem ale chyba juz bedzie ok jesli chodzi o babcie to nie jest tak ze probujemy sposobow domowych wszystko do tej pory jest oparte na zaleceniach lekarza na poczatku byly wizyty co 2-gi dzien byly aqua gel itp pozniej byl taki proszek ale teraz nie pamietam nazwy lecz sie nie sprawdzil babcia przyjmuje leki na nadcisnienie jest tez na insulinie a pytania o inne srodki sa dlatego ze babcia juz bbyla ze skierowaniem do amputacji tych palcow ale lekarz powiedzial ze sprobujemy ratowac no i polowicznie sie udalo poniewaz rana sie nie powieksza ale i sie nie goi moze ktos z was ma jakies doswiadczenie,wiedze na ow temat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 21:02
pitbit pitbit jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 5
Domyślnie

wiem ze macie sporo roznych innych spraw na glowie ale mi bardzo zalezy na tym by babci pomoc jesli jest ktos na forum kto wie co czynic to prosze o pommmoc bo nie chce eksperymentowac lecz wwygoic ta rane pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 21:05
pitbit pitbit jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 5
Domyślnie

naddmienie jeszcze tylko ze ta stopa nie jest a raczej nie byla typowa stopa cukrzycowa poniewaz stan ten spowodowany jast urazem jesli ma to jakis znaczenie odnosnie leczenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 21:27
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie ma znaczenia,ze jest po urazie-jest to tzw stopa cukrzycowa-ale nie odwazylabym sie leczy w necie-tylko solidny naczyniowiec-zadne porady typu jedna pani -drugiej pani-bo może zle sie skończyc.Pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 21:28
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Malwina b. fajnie Ci opisala mechanizm powstawania stopy cukrzycowej ale leczenie nalezy do lekarza w miejscu,gdzie Babcia mieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 21:30
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Cudownie BABCIEO, przecież to paranoja. Pisała już i nie ma co dalej pytać i radzić. Mam cukrzycę i wiem doskonale co to znaczy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 22:28
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał pitbit
to znowu ja mialem male problemy z logowaniem ale chyba juz bedzie ok jesli chodzi o babcie to nie jest tak ze probujemy sposobow domowych wszystko do tej pory jest oparte na zaleceniach lekarza na poczatku byly wizyty co 2-gi dzien byly aqua gel itp pozniej byl taki proszek ale teraz nie pamietam nazwy lecz sie nie sprawdzil babcia przyjmuje leki na nadcisnienie jest tez na insulinie a pytania o inne srodki sa dlatego ze babcia juz bbyla ze skierowaniem do amputacji tych palcow ale lekarz powiedzial ze sprobujemy ratowac no i polowicznie sie udalo poniewaz rana sie nie powieksza ale i sie nie goi moze ktos z was ma jakies doswiadczenie,wiedze na ow temat
Masz komputer z zagraniczna klawiatura, napewno wiesz jak korzystac z netu, jestes czlowiek inteligentny. Wez opakowania lekarstw babci, przeczytaj, zanotuj i bedziesz wiedzial(a) co babcia bierze a nie wypisywal, ze "jakis tam proszek".
Malwina Ci dokladnie napisala co sie robi. Idz do lekarza i lecz babcie.
Pozdrowienia
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 21:31
pitbit pitbit jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 5
Domyślnie

No dobra tak tylko informacyjnie piszę może pózno ale trochę czasu zajęło nogę udało się uratować dziekuję za zainteresowanie tematem i odzew pozdrawiam was i życzę powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 22:19
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

No, widzisz, jestesmy kazdemu bardzo zyczliwe-jeżeli jakis problem to zapraszamy.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.