menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 29-10-2008, 16:02
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Uczyli nas wtedy życiorysu poprzednika Jaruzelskiego - Rokossowskiego (marszałka).
Tylko Historii nie uczyli.
Moje wojsko przypadło na lata dowodzenia LWP przez (baczność) Ministra ON Marszałka Polski Mariana Spychalskiego (spocznij).
Jedna ciekawostka - co prawda stare wojsko miało luz ale tej chamskiej fali nie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 29-10-2008, 20:41
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Nie darzę sympatią Jaruzelskiego, ale jak ten starszy człowiek staje przed sadem i odpowiada na zarzuty dość dziwne to mnie jest głupio. Jego starość powoduje u mnie rozmycie negatywnych opinii. Niech już historia rozsądzi jego decyzje. Chyba tak będzie mądrzej. Te decyzje dotyczyły całego narodu i jakieś takie mało poważne jest rozpatrywanie ich w kategoriach karnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 10:48
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A ja zapytam:
Byliscie w sadzie i wysluchaliscie to co mial na swa obrone gen.W.Jaruzelski ?
Nie ? To nie piszcie mysli "polskich" dziennikarzy dodajac swoje bardzo niepowazne ,jak chocazby noszenie telefonu za kare,bo przeciez ciezsze byly cegly.
Poczekajcie na wyrok,kupcie sobie orginal wydania ksiazkowego tego co przez cztery godziny mowil general a potem spokojnie przedyskutujmy wyrok sadowy.
Czlowiek to brzmi dumnie ale jak wiele musi jeszcze podpatrywac zwierzeta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 11:37
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
A ja zapytam:
Byliscie w sadzie i wysluchaliscie to co mial na swa obrone gen.W.Jaruzelski ?

Polska telewizja transmitowała odczytywanie przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego wjasnień przed sądem w procesie sprawców stanu wojennego.

Gen. Jaruzelski twierdził, że użył siły na masową skalę aby przywrócić porządek społeczny dla ratowania pogrążającej sie w kryzysie gospodarki i bratobójczym nieporozumieniom i także interwencji zewnętrznej.

Sąd ma ocenić czy rzeczywiście była tak przymusowa sytuacja zagrożenia dla istnienia PRL aby Rady Państwa uchwalała dekret o wprowadzeniu stanu wojennego nie mając prawa, bo trwała właśnie sesja Sejmu PRL.

A czy Ty senior A.P. słuchałeś wyjasnień ?

Co do książek i publikacji Pana Generała - czytałem między innymi "Stan wojenny dlaczego ..." już w 1992 roku.

A co Ty senior A.P. czytałeś ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 12:54
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Senior czytal wiele ale nie to to jest dla mnie najbardziej istotne lacznie z zaklamaniem historii Polski ale istotne jest to co na wlasne oczy widzialem,co w stanie wojennym przezylem i jak sam zapobiegalem szykujacej sie rewolucji i przelewowi polskiej bratniej krwi.

Bylem komisarzem wojskowym w stanie wojennym i wiedzialem wiecej niz przecietny zjadacz chleba. Swej roli nie ukrywam i spie ze spokojnym sumieniem,cieszac sie z madrosci Polakow a smuce z glupoty prowokatorow zawsze i wszedzie.
W noc wigiljna wykonywalem rozkaz przeprowadzania rozmow z proboszczami parafii na terenie gdzie dzialalem aby uzmyslowic im nie tyle co maja maja i jak mowic w homiliach na pasterce ale aby zapobiec incydentom.Na wspolne szczescie nas POLAKOW do takich na mym terenie dzialalnosci antybraterskich nie doszlo a proboszczowie wykazali sie tak samo duzym patriotyzmem jak i ofcerowie wojska.
Masz wiecej pytan ? Czekam z odpowiedza nie zaslyszana ale z zycia wzieta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 13:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Odpowiem może tak. Nie każdy ksiądz był Popiełuszką. To też ludzie i bali się argumentu siły.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 13:59
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Mozesz to rozwinac ,bo jednym zdaniem nie wiem co chcesz wyrazic ?
Z tymi proboszczami co rozmawialem wykonujac zadanie nie mialem potrzeby przekonywania jakim celom wojsko polskie sluzy. Oni bardzo dobrze rozumieli czym jest rewolucja i bratowbojcze walki w odroznieniu jak rozumowali to proowkatorzy podstawieni i pzrekupieni w Solidarnosci.
Oni sie wcale nas (wojska) nie bali,nawet podsuwali swoje propozycje,sluzyli rada,dawali przyklady porzadnych Polakow na swym terenie,dostrzegali tez prowokatorow.
Sprawa zabojstwa sp. ks.Popieluszki ma wiele aspektow,dzisiaj probuje sie wyciagac na swiatlo dzienne tak rzeczywiste fakty jak i te spreparowane.Sluzy to odpowiednim celom ale to inny i dlugi temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 14:20
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Mozesz to rozwinac ,bo jednym zdaniem nie wiem co chcesz wyrazic ?
.
Zdanie jest proste, nie wymaga uzupełnień.

Natomiast bardzo interesujące jest to, co napisałeś o proboszczach, z którymi współpracowałeś lub oni z Tobą:
Cytat:
Oni...nawet podsuwali swoje propozycje,sluzyli rada,dawali przyklady porzadnych Polakow na swym terenie,dostrzegali tez prowokatorow
Niektórzy nie ucieszą się z tego, co napisałeś, choć Ameryki tymi stwierdzeniami nie odkryłeś,bo o tym już wiemy.

A prowokatorów skutecznie "podrzucało" SB w wiadomym celu, też o tym wiesz, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 15:37
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Czyzbys byla adwokatem Tadeusza ,a moze zaniemogl ?
Zdanie jest proste z ukryta bardzo wazna mysla,ktora byc moze,ze Tadeusz rozwinie,jak wroci na forum.
A teraz tobie odpowiem ,jezeli bawisz sie jeszcze oprocz adwokatury w sledczego to :
Spotkania z proboszczami w dniu Wigilii pamietnego 1981 roku bylo zlecone przez WRON i Wojskowe Sztaby Wojewodzkie. Mysmy nie mieli do czynienia (zwykli oficerowie z JW) ani z wojskowymi sluzbami spec. (WSW) ani tym bardziej z SB,wiec prosze tu nic nie sugerowac.Tamte sluzby mialy inne zadania i nie wchodzily TGO (Terenowe Grupy Operacyjne) w droge i dzialania. Mielismy wspolprace z MO nawet z wgladem do zabieranej broni mysliwskiej i innej przez milicje do depozytu w czasie stanu wojennego,rozpoznawalem tez kto jest kto na terenie gminy lub miasta.Zasadniczym celem nas wojska bylo nie dopuszczenie do najmniejszych konfliktow w miejscu dzialania.Mysmy nie internowali,nie zamykali a tym bardziej nie strzelali do ludzi,co dzisiaj zarzuca sie zolnierzom.
Wszystkie wykonywane zadania w stanie wojennym przez wojsko byly odpowiednio przygotowane i w planach nie bylo wzmianki o otwarciu ognia do ludzi przez nasze trojki osobowe,bo przeciez by nas czapkami lub kapeluszami ludzie nakryli przy takiej sile (dowodca i 2 zolnierzy sl.zasadniczej).
Tam gdzie byly inne sily trzeba by pytac zolnierzy gen.Kiszczaka czyli KBW przeksztalcone na Wojska Wewnetrzne.Oni byli dobrze uzbrojeni ,mieli inne zadania i wyznaczenie na odpowiednie pozycje.
O tym sie jakos nigdzie nie informuje w mediach a gen. Kiszczak nie stawia sie nawet na rozprawy sadowe,to tez cos znaczy.
Sa jeszcze jakies pytania ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 15:59
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tadeusz nie zaniemógł i nie potrzebuje adwokata. Rozwinę jak proboszcz mógł cokolwiek powiedzieć po wydarzeniach na "Wujku" "Manifest Lipcowy" gdy pan major z nim rozmawia a może za rogiem lub w opłotkach stoją czołgi. Przecież był zakaz poruszania się bez przepustki, telefony zablokowane. Teraz powiedzenie to nie my to oni jest bez sensu. Zburzenie muru na kop. "Wujek" czołgiem to tez zrobili górnicy. Kto z przeciętnego obywatela Polski miał rozróżnić przynależność pod czyje dowódzctwo należy dany odział. Przecież to była tajemnica. A co do twojej emigracji mnie zarzucasz emeryturę górniczą gdy odszedłem z kopalni w czasie największej hiperiflacji. Nie musiałem wyjeżdzać z Polski aby dorobić i dawać tym wstrętnym kapitalistom zarobić na mnie.
Prywata mój drogi prywata. Zaś będziesz gromy na mnie rzucał jak to jest w twoim zwyczaju. Teraz jeszcze ja będę złośliwy z topografii masz u mnie pałę. Tak to się chyba nazywa. Mylić Śląsk z Zagłębiem ha ha ha
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 16:57
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Mozesz sie i posmiac,takze i prowokowac raz czuc sie dobrze w polskim kapitalizmie ze sztabem obroncow spodnicach na forum seniora.
Jak czytam, superinflacja nie zrobila ci krzywdy reszte dorobiles i ode mnie gromow nie otrzymasz,dopisze ci tylko pare zdan jak to juz w moim zwyczaju bywa aby nikomu nie byc dluznym w kazdym dzialaniu.
Przyjacielu nie ty mnie uczyc bedziesz topografii,zas geografie znam na tyle ile mnie polska szkola nauczyla.Topografie studiowalem w wojsku i nie bladze nawet w lesie.
O kopalniach ,ktore wymieniasz nie musisz mi tlumaczyc kto tam stal, dzialal i podburzal gornikow,nie posadzam tez ciebie,ze do jakis tam "sfer strajkowych" nalezales. Wojska jakie tam byly, to moze i nawe bardziej wiesz niz ja ,bo to akurat nie byl nasz teren dzialania,trzeba by zasiegnac opinii kogos z wojsk wewnetrznych (widze,ze nie czytasz dokladnie moich postow,tym gorzej dla ciebie,bo sie gubisz w zarzutach zreszta jak kazdy propagandzista).
Nie przedluzajac dopisze ,ze stan wojenny na Slasku (Gornym i Dolnym) byl dosc skomplikowany i tu mozesz miec racje ,ze dluzej u was obowiazywaly przepustki ale juz z dluga blokada telefonow to nie przesadzaj,bo w calym kraju odblokowano telefony bardzo szybko,jak pamietasz to nam napisz kiedy ale watpie czy nawet dziennikarze wspolczesni o tym wiedza.
Teraz juz ci chyba zaglebia nie ukradlem i ha,ha,ha nie bedzie,co najwyzej zmartwienie z napisaniem kolejnych zarzutow typu "wstretnych kapitalistow", a takie nazwnictwo szereguje cie do "czerwonego zaglebia",moze dlatego nie byla tak ciezka dla ciebie i podobnych superinflacja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 17:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tak nas w jak to nazywasz w "czerwonym zagłębiu " to w ramki oprawili i dopłacali jakieś wyimaginowane pieniążki. Wyobraż obie, że do sfer strajkowych nie należałem w tym czasie z dość prozaicznego powodu o którym pisałem wcześniej -też coś słabo czytasz moje posty- otóż dość poważnie chorowałem od początku września i gdy poszedłem 14 grudnia 1981 po przedłużenie chorobowego pani doktor zastanawiała się czy może mi je dać no bo stan wojenny ze strachem w oczach dała kilka dni zamiast 30 które powinienem dostać. A co do uprawiania propagandy to już lepszego od ciebie trudno znależć na tym forum. Siej dalej tą swoją propagandę siej naród cię słucha.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 17:46
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Pytanie czekam na odpowiedzi - robisz uniki senior A.P.

Cytat:
Napisał senior A.P.
Masz wiecej pytan ? Czekam z odpowiedza nie zaslyszana ale z zycia wzieta.
W przedsiębiorstwie gdzie pracowałem też był komisarz - bodajże w stopniu pułkownika, ale do funkcjonowania firmy nie wtrącał się i co niby z tego ma wynikać ... taki jest sens tego co napisałeś zamiast konkretnej odpowiedzi.

Powtarzam pytania senior A.P.
A jeżeli nie słuchałeś wyjaśnień Pana Generała to odważnie przyznaj, widzę że nie znasz książki Pana Generała.
Cytat:
Sąd ma ocenić czy rzeczywiście była tak przymusowa sytuacja zagrożenia dla istnienia PRL aby Rady Państwa uchwalała dekret o wprowadzeniu stanu wojennego nie mając prawa, bo trwała właśnie sesja Sejmu PRL.

A czy Ty senior A.P. słuchałeś wyjasnień ?

Co do książek i publikacji Pana Generała - czytałem między innymi "Stan wojenny dlaczego ..." już w 1992 roku.

A co Ty senior A.P. czytałeś ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 30-10-2008, 17:58
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Pytanie dawali przyklady porzadnych Polakow na swym terenie,dostrzegali tez prowokatorow.

Możesz to rozwinąć senior A.P. " ... ,bo ... nie wiem co chcesz wyrazic ?"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 11:14
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Cytat:
Napisał januszwm
Polska telewizja transmitowała odczytywanie przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego wjasnień przed sądem w procesie sprawców stanu wojennego.

Gen. Jaruzelski twierdził, że użył siły na masową skalę aby przywrócić porządek społeczny dla ratowania pogrążającej sie w kryzysie gospodarki i bratobójczym nieporozumieniom i także interwencji zewnętrznej.

Sąd ma ocenić czy rzeczywiście była tak przymusowa sytuacja zagrożenia dla istnienia PRL aby Rady Państwa uchwalała dekret o wprowadzeniu stanu wojennego nie mając prawa, bo trwała właśnie sesja Sejmu PRL.

A czy Ty senior A.P. słuchałeś wyjasnień ?
Nie ,nie sluchalem,nie mialem takiej mozliwosci.

Co do książek i publikacji Pana Generała - czytałem między innymi "Stan wojenny dlaczego ..." już w 1992 roku.

A co Ty senior A.P. czytałeś ?
Nie mialem takiej potzreby czytac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 11:17
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To nie wiesz kto organizowal "solidarnosc" w Polsce ?A moze kim byli organizatorzy i przywodcy KOR ???
Jezeli nie, to prosze uzupelnic te braki a potem podyskutujemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 01-11-2008, 13:54
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Nie senior A.P. odwraca kota ogonem ...

Cytat:
Napisał senior A.P.
To nie wiesz kto organizowal "solidarnosc" w Polsce ?A moze kim byli organizatorzy i przywodcy KOR ???
Jezeli nie, to prosze uzupelnic te braki a potem podyskutujemy.
No cóż senior A.P. nie czytał, nie słyszał, nie widział - a wie.
Trzymajmy się dalej tematu zaproponowanego przez samego senior A.P..
Moim zdaniem to interesujący tekst - podam link:
http://www.rp.pl/artykul/61991,21271..._ma_glos_.html
Tekst Stefana Chwina w Rzeczpospolita PlusMinus jest w moim zdaniem obiektywny. Z tamtych dni mam bardzo zbliżoną ocenę sytuacji w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 01-11-2008, 16:46
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Senior A.P. czyta to co uwaza za godne uwagi,slyszy to co madrzy ludzie mowia i pisza,widzial i widzi to co kazdy zdrowy i trzezwy czlowiek widziec powinien.
Nie kieruje sie najmadrzejszymi teoretycznymi tworami ludzi uczonych ,bo bierze pod uwage madre doswiadczenia , w tym ludzi prostych.
Do wszystkich profesorow zachowuje dystans i nie wszystko co tworza uwaza za "profesorskie".
Prof. Stefan Chwin (wynika to z w/podanego linku i jego tresci ) pisze "dosyc strawnie" ale nie wszystko co wie a napisac nie zechcial, z takich lub innych przyczyn.
Na jedno pragne zwrocic uwage,ze do tej pory nikt nie napisal tak z dziennikarskich mistrzow ,jak i przez uczone glowy profesorskie,ze tworcom rewolucji w Polsce do tej jeszcze pory nie udalo sie zrealizowac planow jakie sobie zalozyli z przeksztalceniem Polski w ......... i smie twierdzic ,ze im sie to nie uda dzieki wlasnie takim ludziom jak miedzy innymi byl i nadal jest gen.Wojciech Jaruzelski.
Rozwiniecie mego stwierdzenia dla madrych seniorow i innych czytajacych to forum jest zbedne.
Niech sobie dalej zongluja dziennikarze, platni zdrajcy, czy nawet profesorowie na uslugach wrogich nam sil a Polska choc ogolacona z wszystkiego i tak pozostanie Polska i wroci do swej potegi w pierwszej dziesiatce krajow swiata,bo silna jest nie tylko cialem ale i duchem - nie podda sie nigdy !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 01-11-2008, 17:04
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie stenogram ...

Cytat:
Napisał senior A.P.
Senior A.P. czyta to co uwaza za godne uwagi,slyszy to co madrzy ludzie mowia i pisza,widzial i widzi to co kazdy zdrowy i trzezwy czlowiek widziec powinien.
Nie kieruje sie najmadrzejszymi teoretycznymi tworami ludzi uczonych ,bo bierze pod uwage madre doswiadczenia , w tym ludzi prostych.
Do wszystkich profesorow zachowuje dystans i nie wszystko co tworza uwaza za "profesorskie".
.... !
Zgadnij Augustynie (imię i nazwisko wytarłem) kto to napisał.
Odpowiedź w wyjaśnieniach - czytaj link http://212.160.141.126/wyjasnienia/Wyjasnienia.html
Cytat:
Oświadczeniu z 10 maja 2006 roku przekazanym Panu Prokuratorowi, stwierdziłem: „...zależy mi na tym, ażeby sprawa została rozpatrzona przez niezawisły sąd, w jawnej procedurze, w toku której przedstawię obszerne, wszechstronne wyjaśnienie”. Wreszcie – jak by to dziwnie nie zabrzmiało – skorzystam również ze świadectwa Pana (.........), który na łamach wydanej w 1994 roku książki pt.: „My” str. 118 mówi: „Żartowałem wtedy (chodzi o 1981 rok – WJ), że gdybym nawet nie był pełnomocnikiem Moskwy, a musiał tutaj rządzić, to bym z >>Solidarnością<< jakoś się rozprawił, bo razem z nią rządzić by się nie dało. Ponieważ ten monstrualny ruch ze względu na swój charakter i konstrukcję do demokracji się nie nadawał. (...) gdyby >>Solidarność<< w 1989 roku miała siłę z 1981 roku, to w ogóle żadnego normalnego mechanizmu demokratycznego w Polsce by się nie zbudowało i do dzisiaj dziwię się, że nasi szanowni koledzy tego sobie nie uświadamiali”. Idąc śladem tego wywodu można powiedzieć, że zasadnicze osłabienie „Solidarności”, powstrzymanie jej burzliwego impetu, zrealizował właśnie stan wojenny. Logicznie więc rzecz biorąc – czy ktoś ten pogląd podzieli, czy nie – przyczynił się w sposób istotny do tego, iż po kilku latach, w odmienionej sytuacji międzynarodowej, „zbudowanie owych demokratycznych mechanizmów” stało się możliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 02-11-2008, 10:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja nic nie musze zgadywac a szczegolnie kto Polakom zakladal "S" oraz kto zgotowal obecny los - ja poprostu znam z zycia kto Polska rzadzil i nadal rzadzi.
To tak proste jak "bijak do cepa", a cepem to ja w mlodosci z sp. Ojcem w stodole podczas zimy zboze mlocilem (to nie przenosnia a autentik).
O "pismakach" juz swoje zdanie wyrazilem.
Stenogramy (jak powyzszy) niech czytaja ci,ktorzy wiedzy historycznej nie posiadaja,ktorzy ucza sie zycia i historii,moze kiedys wyciagna wlasne wnioski.
Prosze wiec Januszu nie tworzyc na forum testow,to dobre dla mlodziezy a ja juz jestem starym czlowiekiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.