menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > pomorskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4241  
Nieprzeczytane 28-09-2018, 10:24
jagoda49 jagoda49 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 2 219
Domyślnie Dzień dobry wszystkim

Marysiu wszystko będzie dobrze
nie zamartwiaj się... czasu troszeczkę trzeba aby ciśnienie doszło do normy.... i nie masz ma to wpływu... będzie dobrze. Pozdrawiam wszystkich i zdrowia życzę.
__________________
Jagoda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4242  
Nieprzeczytane 28-09-2018, 15:59
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie

Dzień dobry. Marysiu, podpisuję się pod tym co napisała Jagódka. Odpocznij, a od poniedziałku zgłosisz się do lekarza i rozpoczniesz regulowanie ciśnienia ( mam tu znajome...biorą leki, ograniczają spożycie soli i ciśnienie się wyrównało, a czasem staje się za niskie i znowu zmniejsza się i ostrożnie odstawia leki). Sam pobyt w szpitalu też tak zadziałał, że skoczyło Ci ciśnienie (ja tak mam ze zwykłą wizytą w Przychodni, gdy moje niskie ciśnienie u lekarza osiąga 130/80). Marysiu i Wszyscy kochani wspierający Marysię - serdecznie pozdrawiam.

album na zdjęcia allegro
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4243  
Nieprzeczytane 28-09-2018, 22:30
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Smutno tu bez naszej Marylki ale musimy to uszanować...ciśnienie to wazna sprawa mam od maja z tym kłopoty ...skacze mi raz na plus to znowu malutkie.Pozdrawiam wszystkich serdecznie piekłam dziś drozdzowe ze sliwkami i jabłkami...miłego wieczoru bo ja padam, padam
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4244  
Nieprzeczytane 29-09-2018, 13:02
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry Wszystkim!
Jakoś nie mogę dojść do siebie po tym pobycie w szpitalu(Janku byłam w Copernicus w Gdańsku Głównym).Miałam już przecież kilka operacji i nigdy takiego czegoś nie było.Dostałam skierowanie do kardiologa i mam już zaplanowaną wizytę na 8 pażdziernika.Zobaczymy co mi powie.Gdy ustabilizuje mi się ciśnienie mam zadzwonić do lekarza,który miał mnie operować i on wyznaczy nowy termin.Może będzie dobrze.Dziękuję Wszystkim dobrym duszkom,że byliście ze mną.


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4245  
Nieprzeczytane 29-09-2018, 14:44
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mariag2
Dzień dobry Wszystkim!
Jakoś nie mogę dojść do siebie po tym pobycie w szpitalu(Janku byłam w Copernicus w Gdańsku Głównym).Miałam już przecież kilka operacji i nigdy takiego czegoś nie było.Dostałam skierowanie do kardiologa i mam już zaplanowaną wizytę na 8.X. Zobaczymy co mi powie.Gdy ustabilizuje mi się ciśnienie mam zadzwonić do lekarza,który miał mnie operować i on wyznaczy nowy termin.Może będzie dobrze.Dziękuję Wszystkim dobrym duszkom,że byliście ze mną.
Maryś.
Byliśmy z Tobą. I będziemy.
"Może będzie dobrze" - co to znaczy może?. M u s i być dobrze! To tylko tak naszym piłkarzom na MŚ w 74r. Bogdan Łazuka śpiewał "..abo będzie dobrze, albo będzie źle..". Tu musi być dobrze!.
Ten Twój nieudany "pobyt" w szpitalu, czyli falstart, rzeczywiście był, delikatnie mówiąc, deprymujący. Ale nie martw się nic - poczeka, nie ucieknie.
Miałem letko podobnie. Miałem wyznaczony termin w szpitalu 20.III.br. Na operację przepukliny. Żonka mnie eskortowała. Czekaliśmy grzecznie w poczekalni chyba ze dwie godziny. Wreszcie pojawił się mój lekarz-chirurg i pocieszył: "szukamy dla pana łóżka". A po dalszej godzinie przyszedł i powiedział, że łóżko wprawdzie jest, ale nie ma w szpitalu anestezjologów. Gdzieś ich wcięło, jakaś konferencja czy co.. Więc operacja nie może się odbyć. Więc szukał, szukał w kalendarzu, i wyznaczył nowy termin - 15.V. I wróciliśmy z kwitkiem.
Życie, Marysiu, samo życie. I polska rzeczywistość.

Szpital Copernicus to dawny Wojewódzki. W tym szpitalu moja żonka dawno dawno temu urodziła naszego drugiego syna, Wojtka. On mieszka z nami. Z tym porodem, to były śmiszne perturbacje, może opowiem kiedyś, jak mi wena wróci. Zaś bardzo niedawno żonka miała tam RM, a nieco wcześniej operację ginekologiczną.
Obok Copernicusa jest szpital MSWiA, w którym leżałem dwukrotnie, na zapalenie płuc. Ostatnio leżałem w MarWoj'u, operowali tę przepuklinę.
No i widzicie - jak na złość ciągle jeszcze żyję , hihihi. I nigdzie się nie wybieram, hehehe. Bo "złego licho nie weźmie" - jak mawiała moja niezapomniana Mama. Ona to miała powiedzonka! I była kopalnią przysłów.

A teraz znikam. Lata już nie ma. Poszło sobie...buuuu. Ale za to przyszła słoneczna jesień. Złota, polska. Oby na jak najdłużej.
Na jej temat popełniłem kiedyś kilka PPS-ów. Może zamieszczę tu któryś, kiedyś....
Pozdrawiam miłe Panie na czele z Marysią.
Janek.

PS.
Jeśli druk, (czcionka) jest dla kogoś za mały - proszę puknąć klawisz F9.
Albo przytrzymać klawisz Ctrl i pokręcić rolką myszy do przodu o 1-(2) ząbki.

Ale w ciągu 48 godzin ja mogę edytować i powiększyć. Tylko ostatnio z wielkim trudem siędzę prz kompie. Od 2 dni mam paskudne zawroty głowy. Tzw. "świra" po mojemu.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 29-09-2018 o 20:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4246  
Nieprzeczytane 29-09-2018, 19:53
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie

Dobry wieczór. Marysiu "nic dodać, nic ująć" - wszystko rozsądnie wyjaśnił Janek... czekamy teraz na nowy termin zabiegu i już się nie zamartwiaj (bo stres bardzo szkodzi).
Pogodnej, ciepłej i bezwietrznej niedzieli życzę Wszystkim.
Dobranoc.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #4247  
Nieprzeczytane 30-09-2018, 07:36
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry!
Witam Wszystkich w ten chłodny niedzielny poranek!
Aniu,Stefanie dziekuje za Wasze mądre ,rozsądne slowa.Stefanie cieszę się,że mi to wszystko opisałes.Takie są realia w naszym kraju..Trzeba się z tym pogodzić.Dziękuję za dowcip i humor,który mnie się zaraz udzielił.
Już dawno nie było IZY.Życzę Wszystkim pięknej niedzieli.

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4248  
Nieprzeczytane 30-09-2018, 08:54
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam! cieszę się Marylko że jesteś bardzo cieszę, życzę przyjemnej niedzieli dla wszystkich i dla każdego z osobna.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi

Ostatnio edytowane przez helena62 : 30-09-2018 o 08:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4249  
Nieprzeczytane 30-09-2018, 11:07
jagoda49 jagoda49 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 2 219
Domyślnie Witam wszystkich serdecznie:))

Pogoda typowo jesienna....słonko świeci niebo piękne drzewa słoto czerwone..ale zimno.
Marysieńko jak Ci kochana mówiłam...spokojnie nie denerwuj się ciśnienie kardiolog spradzi i doprowadzi do normy i wszystko wróci mam nadzieje tez do normy.
Ale nerwy nie sa dobre ....wiec poczekamy i zobaczymy co dalej...z całego serca życzę Tobie aby było dobrze.
Kochani życzę pięknej jesiennej niedzieli.


Dawny ewangelicki kościół w Norymberdze przekształcony w miejsce koncertowe gdzie regularnie odbywają się różne koncerty.
__________________
Jagoda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4250  
Nieprzeczytane 30-09-2018, 11:40
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Aniumario, dziękuję serdecznie za zauważenie mej osoby. Miło mi się zrobiło .
No pięknie, pięknie, Jagódko.
Tylko dlaczego ten obrazek/fotka taki duży. Ma wymiar aż 1142x642 px.
Już parę razy próbowałem nauczyć Was jak przesyłać obrazki w przyzwoitych wymiarach. Ale Wy nie chcecie.
A ja już coraz mniej mam energii. Te zawroty głowy są perfidne. Zacząłem brać tabletki. Tak przez miesiąc. Wtedy, podobno, ma być dobrze. A teraz rejestruję się do neurologa. Dobrego. Też podobno. Więc..? .
Więc damy radę - tak do mnie mawia mój siostrzeniec: "wujek, damy radę".
To pa.
Janek.


Edytuję o godz 22:57.
Obrazek Jagódki, o którym mowa, rano o godz 10:07 jeszcze był. Teraz go nie ma! Co jest ?
Czary jakieś ? . Chyba nie .

Ostatnio edytowane przez Stefan : 30-09-2018 o 23:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4251  
Nieprzeczytane 30-09-2018, 13:39
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
Już parę razy próbowałem nauczyć Was jak przesyłać obrazki w przyzwoitych wymiarach. Ale Wy nie chcecie.
Stefanie cóż może lepiej nie wklejać? wielu rzeczy nie potrafię ...
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4252  
Nieprzeczytane 30-09-2018, 15:56
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie Srawdzanie wymiarów obrazka i przesyłanie na forum

Helenko, pytania nie zrozumiałem, ale nie szkodzi.

Tuż przed Jagódką wkleiłaś obrazek, pt.Cudownej niedzieli. A więc Ty potrafisz. On ma wymiary 564x698. Jest trochę wyższy niż szerszy. No.., ciut powinien być mniejszy.

Jak sprawdzamy wymiary obrazka.
1) Klikasz ppm - (prawy przycisk myszy) na ten Twój obrazek.
Pokazuje się tabelka w niej klikasz lpm (lewy przycisk myszy) na "Pokaż informacje o obrazie". I widzisz wymiary.
Sprawdzać trzeba zawsze zanim się obrazek pobierze!

Jak przesyłamy obrazek na forum. Z netu. Bez hostingu.
*Powtarzasz p.1) - znów ppm na obrazek
*W tej samej tabelce klikasz lpm (lewym) "Kopiuj adres obrazu"
*Idziesz do okna(miejsca) gdzie zaczęłaś pisać post i patrzysz na górę tego miejsca. Widzisz tam wiele ikonek.
Wybierasz tę żółtą z pagórkami w środku, dotknij ją tylko strzałką myszy i zobaczysz "Wstaw obrazek".


*Kliknij lpm to miejsce ("Wstaw obrazek") lpm
*W malutkim białym okienku które się pokaże kliknij ppm na niebieskie http:/. I poniżej kliknij "Wklej" i "OK".
Koniec. Obrazek jest wklejony.

Tą drogą wkleiłem go tutaj:


Trzeba poćwiczyć tą drogę, ten sposób.
Proponuję próbować wklejać do mnie na PW. Tam jest takie samo miejsce z "Wstaw obrazek". Identycznie trzeba robić.
Powodzenia.
J.

P.S.
Proszę uważnie czytać i klikać "ppm" lub "lpm" .

Ostatnio edytowane przez Stefan : 01-10-2018 o 14:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4253  
Nieprzeczytane 30-09-2018, 23:36
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dobry wieczór!
Cieszę się,że na wątku taka dyskusja.
Stefanie-my chcemy się uczyc,tylko nie zawsze nam się udaje.
Stefanie -wszyscy zauwazają Twoją obecnośc i ciekawe wpisy.Też pisałam o tym,jak wiele wnosisz do wątku.
Jagódko-nie wiem,jak to się dzieje,ale ja Twoich zdjęc na wątku nie widzę.Wiem,że nie powinnam się denerwować.Tylko ,jak to zrobić.
Teraz jeszcze idę obejrzeć c.d meczu.Wierzę,że Polacy będą mistrzami ŚWIATA.
Dobranoc dobre duszki

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4254  
Nieprzeczytane 01-10-2018, 06:11
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam i ja uważam Stefanie że Twoje rady sa nam potrzebne ale...czasami z braku czasu jak w moim przypadku gdzieś tam umykają no i robię błędy...Marylko cieszę się że jesteś pozdrawiam wszystkich i każdemu z osobna życzę dobrego dzionka.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4255  
Nieprzeczytane 01-10-2018, 07:54
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry Wszystkim!
Jak miło Helenko,Ty ranny ptaszku!Dziękuję za powitanie,za miłe słowa.
POLACY MISTRZAMI ŚWIATA W SIATKÓWCE-GRATULACJE
Pozdrawiam Helenkę,Izę,Jagódkę ,Benię,Anię,Stefana,Frania i wszystkich ,którzy zaglądają na ten wątek.
Życzę dobrego dnia

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4256  
Nieprzeczytane 01-10-2018, 21:16
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie

Dobry wieczór. Marysiu, Helenko...dziękuję za pozdrowienia.
Zakończyłam dzisiaj zabiegi na fizykoterapii - lekka poprawa, może będzie lepiej...z czasem. Jutro rozpoczynamy rok akademicki na GUTW i cotygodniowe wykłady...może będą ciekawe. Wiele już lat tak dojeżdżam, sam dojazd zajmuje mi prawie godzinę, w jedną stronę. Wychodzę z domu po 14 i wracam ok. 19.00. Można korzystać z wykładów ogólnych również w czwartek...są także zajęcia w pozostałe dni: lektoraty, zajęcia humanistyczne , psychologiczne, ruchowe (gimnastyka, taniec). Na początku jeździłam częściej, ale lata...lata minęły i już zmęczenie daje się we znaki. Jest nas ponad 1,5 tysiąca seniorów i nikt nie rezygnuje, a chętni małe mają szanse żeby się dostać...brakuje miejsc, nad czym zawsze ubolewa pani Rektor UG na rozpoczęciu i na zakończeniu roku akademickiego (dostaje mnóstwo telefonów od zawiedzionych seniorów). Każdy chce jakoś aktywnie spędzać czas. Rozpisałam się...pora kończyć i życzyć Wszystkim miłego wieczoru. Serdecznie Wszystkich pozdrawiam.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #4257  
Nieprzeczytane 01-10-2018, 22:07
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dobry wieczór!
Helenko,Aniu-dziękuję,że byliście ze mną na wątku.
Aniu-jesteś niesamowita.Podziwiam Ciebie.Pomimo nieciekawej aury,dolegliwości zdrowotnych bierzesz udział w wykładach.Masz ochotę i tak pięknie spędzasz czas.Wierzę,że wykłady są ciekawe,a możliwośc obcowania z fajnymi ludzmi daje same korzyści.
Trochę mnie martwi nieobecność innych duszków..Czy to zmęczenie jesienne, a może inne powody Waszej nieobercnościi.
Smutno jest bez Was.
Życzę Wszystkim spokojnej nocy.
DOBRANOC

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4258  
Nieprzeczytane 02-10-2018, 07:14
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry! Witam o poranku!
Dzień ma być chłodny i deszczowy.Życzę Wszystkim ciepła i wiele powodów do radości.Czekam na Wszystkie dobre duszki.

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4259  
Nieprzeczytane 02-10-2018, 09:32
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam a u mnie piekne słoneczko jak przystało na pażdziernik...a jeszcze przed tygodniem było upalne lato:'Aniu myslę że i ja gdybym mogła chodziłabym na takie wykłady ale...niestety w tej chwili to nie możliwe .Marylko cieszę się mam nadzieję że wszyscy jesteście zdrowi dawno nie bylo naszej Izuni,Jagody...a nasi Panowie ?pozdrawiam wszystkich i zyczę dobrego dnia (
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4260  
Nieprzeczytane 02-10-2018, 09:36
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 718
Domyślnie

Witam ciepło i serdecznie....WSZYSTKICH...
Po sanatoryjnym pobycie witam już z domu...nie obiecuję, że będę gościć tu systematycznie, ale zaglądać będę. jestem związana emocjonalnie z Wami.
Przykro mi, że Marysia nie miała planowanej operacji, ale tak to się zdarza, kiedy stres i niepokój biorą górę. Mam nadzieję, że po leczeniu ciśnienie unormuje się.
Ja miałam podobnie - ciśnienie w sanatorium szalało... jak nie wysokie, to niskie... w uszach szumiało, miałam zawroty głowy, źle spałam. Mimo przyjmowania leków - było źle.... to pewnie była reakcja organizmu na zabiegi. Od powrotu do domu - od niedzieli ciśnienie mam w normie... uspokoiłam się, wyciszyłam... dolegliwości ustąpiły. Myślę, że u Ciebie Marysiu będzie podobnie. I tego Ci życzę.
Pozdrawiam wszystkich... Miłego dnia życzę... Buźka...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Witam! agatka jmj małopolskie 29 20-07-2011 10:33
Witam. Dusia mazowieckie 9 06-11-2010 17:32
Witam wszystkich. Gaja60 Dom, wnętrza, ogród 0 22-04-2010 23:39
Witam. Dusia Uzależnienia 31 22-04-2010 16:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.