menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121101  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 17:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał bebe
I własnie mi się to nie podoba. Ktos mieszka 5-10-20 ... lat poza granicami Polski i bierze udział w wyborach. To powinno być ustalone tak, że jak ktoś mieszka dłużej poza granicami kraju jak 3 lata nie ma prawa głosu

Musisz z tym żyć.
Prawo jest prawem a to akurat obowiązuje na całym świecie.
Tylko poparuchy nie wysuwające nosa z grajdoła,
chciałyby aby głosował grajdoł.

Jak wyglądały Niemcy w czasie wyborów w Turcji każdy wie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121102  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 17:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Dziwię się, że pomnik pedofila nie zastąpi Neptuna na Długim Targu tam jest właściwe miejsce. A te gwałcone dzieci to przeciez fejk, co one tam pamiętają.
"Miasto wycofuje się z wcześniejszych deklaracji i pomnik ks. Jankowskiego za sprawą determinacji społecznego komitetu, ma wrócić na swoje miejsce. O sprawie poinformował dziennikarz Onetu Piotr Olejarczyk.
Okazuje się jedynie, że pomnik jest uszkodzony. Przed ustawieniem na miejscu musi przejść naprawę"
https://trojmiasto.onet.pl/gdansk-wy...-swoje/w1xk10h
Mam nadzieję, że naprawa się przeciągnie do dnia zakończenia postępowania przed sadem w sprawie gwałtów i pedofili.


A kto postawił ten pomnik, wiesz może?
Cytat:
Prezydent Wałęsa powiedział kiedyś, że gdyby nie było księdza Jankowskiego, nie byłoby Solidarności

Odpowiedź z Cytowaniem
  #121103  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 17:49
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Podoba mi się ten grajdoł i nie oddam go byle komu. Widzę światełko w tunelu, a potem mogę już odlecieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121104  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 17:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Znikający punkt z 50 tys. w garści. Znajdzie sie w San Escobar?
"Ksiądz Rafał Sawicz na początku lutego wziął pilny urlop i poinformował, że chce odejść z pracy - wynika z ustaleń "Gazety Wyborczej". Sawicz to jedna z osób, których podpis był niezbędny, żeby mogła wystartować budowa wieżowca przy ulicy Srebrnej."
https://www.money.pl/gospodarka/tasm...c7ZLsxoAB vD4
PS
Gebels się może od Ciebie uczyc.


On w dalszym ciągu nie żyje, tak dla twej wiadomości.

A jakiż wniosek ze zniknięcia księdza pracującego u Adamowicza?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121105  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 17:52
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Konferencja "Nowa polska szkoła historii Holokaustu" w Paryżu. Polonia protestuje.

Cytat:
Dzisiaj w stolicy Francji rozpoczyna się konferencja pt. „Nowa polska szkoła historii Holokaustu", która wzbudza kontrowersje w środowiskach polonijnych. Polish Media Issues, Światowe Porozumienie Polskich Patriotów, Polonia Institute, Coalition of Polish Americans i wiele innych organizacji zaprotestowało przeciwko jej przeprowadzeniu.

Wystosowały list otwarty wysłany do głównych organizatorów – Szkoły Zaawansowanych Badań w Naukach Społecznych (EHESS) oraz Fundacji Pamięci o Holokauście – w sprawie konferencji.


"Składamy na szanownych Panów ręce protest przeciwko włączeniu do konferencji naukowej La nouvelle école polonaise d’histoire de la Shoah organizowanej w dniach 21-22.02.2019 w siedzibie EHESS prelegentów, których standardy nie odpowiadają podstawowym wymogom naukowej rzetelności EHESS i międzynarodowym normom wypracowanym pod auspicjami ONZ, a działalność nosi wyraźny ksenofobiczny i antypolski charakter" – piszą sygnatariusze listu.


Autorzy listu zwrócili uwagę, że zaproszeni prelegenci: prof. Jan Grabowski, Jan Gross, Barbara Engelking, Jacek Leociak i Joanna Tokarska-Bakir, doktor Agnieszka Haska, redaktor „Gazety Wyborczej” Anna Bikont cechują się nierzetelnością w przeprowadzaniu badań oraz antypolską działalnością popularnonaukową.


"Jesteśmy także poruszeni niedoborem transparentności w fazie organizacji konferencji i jednostronną selekcją prelegentów, a szczególnie faktycznym wykluczeniem wybitnych ekspertów prezentujących wyniki badań i oceny różniące się od kierunku reprezentowanego przez ww. badaczy, w tym przedstawicieli tak prestiżowych instytucji jak Muzeum Auschwitz, Instytut Pileckiego, Instytut Pamięci Narodowej oraz Polskie Towarzystwo Historyczne" – wskazują.

Polonia apeluje do organizatorów przedsięwzięcia o zachowanie transparentności i obiektywności, jeśli chodzi o dobór rozmówców, zwrócono też uwagę na złamanie konwencji ONZ z 1965 roku o zapobieganiu rasizmowi.



"Jako potomkowie Polaków, którzy masowo walczyli i umierali w walce przeciw Niemcom hitlerowskim na wszystkich frontach, ginęli w obozach koncentracyjnych, tracili zdrowie jako robotnicy przymusowi w Trzeciej Rzeszy, nie możemy zaakceptować faktu, że prestiżowa EHESS użycza swojego autorytetu naukowego antypolskim, nierzetelnym postaciom ze świata nauki. Apelujemy o odwołanie i zorganizowanie na nowo konferencji w formacie zapewniającym dobór prelegentów odpowiadających prestiżowi EHESS i oferującym niejednostronne podejście do tematu" – czytamy.


https://dorzeczy.pl/kraj/93789/Konfe...rotestuje.html

Treść całego listu:

https://dorzeczy.pl/_f//elements/201...ESSPLPrint.pdf


Przedstawiciele Muzeum Auschwitz, Instytutu Pileckiego, Instytutu Pamięci Narodowej czy Polskiego Towarzystwa Historycznego nie pojawią się na konferencji.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121106  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 17:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Podoba mi się ten grajdoł i nie oddam go byle komu. Widzę światełko w tunelu, a potem mogę już odlecieć.


No ale zarzekałaś się, że USA przed tobą otworem stoją.
3 lata i nic?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121107  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 17:56
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Co mnie tak wyrzucasz, mam stała wizę, SS i amerykańską emeryture ale podoba mi sie ten grajdol i tu będę do czasu aż PiS przegra, a potem zobaczę. Na razie musze dopilnowac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121108  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 18:01
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Co mnie tak wyrzucasz, mam stała wizę, SS i amerykańską emeryture ale podoba mi sie ten grajdol i tu będę do czasu aż PiS przegra, a potem zobaczę. Na razie musze dopilnowac.
Koniecznie chcesz być świadkiem totalnego upadku PO-KO
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121109  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 18:03
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Koniecznie chcesz być świadkiem totalnego upadku PO-KO
Tak, chcę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121110  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 18:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Koniecznie chcesz być świadkiem totalnego upadku PO-KO

A pamiętasz jakie nadzieje koleżanka wiązała z KODem?

I ktoś ją wyrzuca?
To ona kwestionuje prawa Polonii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121111  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 18:16
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Co mnie tak wyrzucasz, mam stała wizę, SS i amerykańską emeryture ale podoba mi sie ten grajdol i tu będę do czasu aż PiS przegra, a potem zobaczę. Na razie musze dopilnowac.



Nie za Twojego zycia i niev za mojego.Przeciez ludzie nie zyja tak dlug. Dopilnowac to mozesz mleka zeby nie wykipialo

Ostatnio edytowane przez Miran : 21-02-2019 o 18:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121112  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 18:19
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Jezeli kiedyś będe Polonią (mam nadzieję, że nie) to nie odważę się glosowac w wyborach do Sejmu czy prezydenckich. To żyjący na codzień Polacy, płacący w Polsce podatki mają prawo do wyboru swoich władz, a inni powinni głosowac w krajach, ktore ich przyjeły i w ktorych płaca podatki. Tez płacę w USA ale do glowy by mi nie przyszlo glosować w tamtejszych wyborach i wpływać nawet jednym glosem na decyzje obywateli USA. Pewnie to jest za trudne do zrozumienia dla najlepiej wiedzacych co nam jest potrzebne do szczęścia Polek i Polaków zagranicznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121113  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 18:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

To już twoja sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121114  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 18:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Jezeli kiedyś będe Polonią (mam nadzieję, że nie) to nie odważę się glosowac w wyborach do Sejmu czy prezydenckich. To żyjący na codzień Polacy, płacący w Polsce podatki mają prawo do wyboru swoich władz, a inni powinni głosowac w krajach, ktore ich przyjeły i w ktorych płaca podatki. Tez płacę w USA ale do glowy by mi nie przyszlo glosować w tamtejszych wyborach i wpływać nawet jednym glosem na decyzje obywateli USA. Pewnie to jest za trudne do zrozumienia dla najlepiej wiedzacych co nam jest potrzebne do szczęścia Polek i Polaków zagranicznych.

Sa Polacy, ktorzy mieszkaja tu i tam, sa Polonia i sa Polakami w kraju. Z reguly sa to zamozni ludzie, ktorych stac na tego typu opcje.

Glosuja tez tu i tam, na co pozwala im KONSTYTUCJA!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121115  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 18:33
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Może zabierzesz PiS do USA? Tez dobrze wam zrobi.







Nam jest dobrze wiecTwoja propozycja jest bez sensuale widze ze siecwalisz wiza do USA to moze jesli dozyjesz upadku -PiS to moze przywieziesz do Stanlow jako eisponat muzealny 25 to antyk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121116  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 18:35
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miran
Nie za Twojego zycia i niev za mojego.Przeciez ludzie nie zyja tak dlug. Dopilnowac to mozesz mleka zeby nie wykipialo
Absolutnie się z Tobą nie zgadzam ale przynajmniej jesteś jedyna kompetentną osoba, która wie o czym ja piszę. Poza tym zdrowia Ci zyczę. Widzę, że jest lepiej bo co raz masz mniejsze problemy z pisownią
Co do długosci naszego życia to kto to wie, kto wie Może spotkamy sie w piekle w które ja nie wierzę ale na twoja odpowiedzialność moge się i tak umówić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121117  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 18:35
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

List protestacyjny do Watykanu w sprawie beatyfikacji arcybiskupa greckokatolickiego Andrzeja Szeptyckiego, hitlerowskiego kolaboranta.
Opisywana beatyfikacja jest przygotowywana pomimo sprzeciwu Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który protestował przeciwko niej w 1958 i 1962 roku.

Cytat:
W ostatnim czasie Stolica Apostolska podjęła kolejne kroki w celu ogłoszenia arcybiskupa greckokatolickiego Andrzeja Szeptyckiego (ur. w 1865 r. – zm. w 1944 r.) błogosławionym Kościoła Katolickiego.
Przeciwko tym działaniom, jako wierni Kościoła rzymskokatolickiego oraz jako przedstawiciele środowisk i organizacji skupiających krewnych ofiar Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, Ukraińskiej Powstańczej Armii i SS Galizien, jesteśmy zmuszeni stanowczo zaprotestować.
Na podstawie faktów historycznych uważamy, że arcybiskup Andrzej Szeptycki, metropolita lwowski obrządku greckokatolickiego (ur. w 1865 r. – zm. w 1944 r.), pomimo swoich zasług dla życia religijnego, nie godzien być wyniesionym do chwały ołtarzy. Zaangażowany w politykę i konflikty narodowościowe popełnił bowiem wiele błędów, krzywdząc tak naród polski, jak i wiernych Kościoła rzymskokatolickiego.
W 1918 roku arcybiskup opowiedział się przeciwko odradzającej się Rzeczypospolitej Polskiej. W latach następnych, w czasie swoich podróży zagranicznych szkodził sprawom polskim. Równocześnie był spolegliwy wobec budzącego się nacjonalizmu ukraińskiego, wzorowanego na niemieckim nazizmie. Przy jego milczącej akceptacji wielu duchownych z jego archidiecezji zaangażowało się w działania antypolskie i antysemickie.
Z kolei 30 czerwca 1941 r., po wkroczeniu wojsk niemieckich do Lwowa, wydał on odezwę do narodu ukraińskiego, w której wezwał do wsparcia Adolfa Hitlera i Trzeciej Rzeszy. Nakazał też modlitwy w cerkwiach greckokatolickich za pomyślność Wehrmachtu oraz wysłał gratulacje do Hitlera z okazji zdobycia i okupacji Kijowa.
W 1943 roku poparł tworzenie się Dywizji SS „Galizien”. Wyraził zgodę na odprawienia mszy św. za jej pomyślność oraz oddelegował kapelanów do tej zbrodniczej formacji. Nie reagował też, gdy inni jego księża angażowali się czynnie w bandyckie napady na polskie wioski oraz w inne ludobójcze działania Ukraińskiej Powstańczej Armii. Żaden z tych księży-renegatów nie został przez niego suspendowany.
W 1944 roku wobec przegranej Niemiec arcybiskup Szeptycki poparł z kolei Józefa Stalina, krwawego przywódcę Związku Radzieckiego. Do końca swych dni był zawsze nastawiony wrogo do Polaków.
Dziwimy się ogromnie, że Stolica Apostolska, ogłaszając „heroiczność cnót” Andrzeja Szeptyckiego, nie zadała sobie trudu, aby wysłuchać świadków wydarzeń oraz rodzin ofiar UPA i SS Galizien. Nie zbadała także wszystkich dokumentów, przechowywanych w archiwach, oraz nie zapoznała się z opracowaniami naukowymi wybitnych specjalistów.

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/l...oranta-2019-02


Kościół katolicki nie powinien wspierać odradzania się ideologii nazistowskiej na Ukrainie. Powinien stanąć po stronie ofiar, a nie katów.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121118  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 18:37
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał bebe
Mnie jest wszystko jedno kto rzadzi, nikt mnie nie ruszy...
<><>
Nie każdemu jest wszystko jedno
Gdyby tak każdy myślał jak ty to do dzisiaj byśmy żyli w komunie
Spokojna TWOJA CZEREPACHA .Wtedy tez myslalam ze komune obalamy ale to wy dogadaliscie sie komuna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121119  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 19:01
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Tego się Biedroń nie spodziewal, że przyjda siedemdziesieciolatki i powiedzą, że jest ich wnuczkiem i na niego zagłosuja. Brawo wiosenne babcie.
"Biedroń daje radość jak wnuczek"
https://wiadomosci.wp.pl/kto-najbard...gCwb1aU5YySeS0
Odpowiedź z Cytowaniem
  #121120  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 19:08
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Co tam orzeczenie jakiegoś Naczelnego Sądu Administarcyjnego , Adrian wie lepiej i Adrian na razie powołuje. Czy Adrian wie, że do czasu? Ciekawe kim będzie Adrian po przegranych przez PiS wyborach, bo prezydentem z pewnościa nie nawet jak PiS wygra.
"Andrzej Duda powołał do Sądu Najwyższego założyciela Ordo Iuris i byłego wiceministra w rządzie PiS prof. Aleksandra Stępkowskiego. Zrobił to wbrew orzeczeniu Naczelnego Sądu Administracyjnego, który wstrzymał powołania do SN"
http://wyborcza.pl/7,75398,24481098,...cZ63Fuvaw2rGs#
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.