menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9761  
Nieprzeczytane 05-08-2017, 08:07
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 706
Domyślnie

Dzień dobry! Danusiu, trzymaj się tego miejsca. Z tego co piszesz widać, że to miejsce pewne i dobrze Cię rodzina przyjmuje. Oni też wiedzą, że drugiej tak uczciwej opiekunki nie znajdą.
Danciu, o Orli nie słyszałam, ale w książce jest opisana podobna sytuacja - wnuczka przejęła dar po babci. Obydwie wiedźmy są pokazane sympatycznie. Wiedźma to nie czarownica, ale kobieta która "wie", tzn. potrafi przewidzieć przyszłość. Nikt nie wie, na ile to jest możliwe i prawdziwe, ale nie można odmówić im tego, że są dobrymi zielarkami i mogą przy pomocy ziół złagodzić niektóre dolegliwości. A to okadzanie, zamawianie, czarowanie to tylko oprawa, mająca wmówić pacjentowi udział sił nadprzyrodzonych.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9762  
Nieprzeczytane 05-08-2017, 08:10
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 706
Domyślnie

Zapomniałam napisać o pogodzie - już jest ciepło, 22 st. Znowu będzie upalny dzień, a tak liczyłam na ochłodzenie. Źle spałam tej nocy, było za gorąco.
Wypijmy kawę, póki jeszcze znośna temperatura.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9763  
Nieprzeczytane 05-08-2017, 18:51
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

To jeszcze raz ja Witajcie bardzo mi się podoba funkcja głosowa którą mam na tablecie Bawię się dzisiaj troszeczkę bo dziadek jest bardzo spokojny spał do 1200 Podałam mu śniadanie w łóżku zjadł obiad jak wstał i znowu poszedł spać do 1700 po prostu staruszek już traci siły teraz je owoce a około 20 dostanie kolację Dobrze że jeszcze chodzi nie musi leżeć w łóżku cały dzień A dla mnie to żadna praca siedzę sobie i odpoczywam gdzie mi będzie lepiej Aha znowu źle napisałam doktor Nie dziadek życzę wam wszystkim miłego wieczoru i spokojnej nocy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9764  
Nieprzeczytane 05-08-2017, 20:38
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 706
Domyślnie

Jest mi smutno. Przed chwilą przeczytałam wiadomość o śmierci koleżanki z innego wątku. Przegrała z chorobą. Była taką ciepłą, pełną humoru kobietą. Nie znałyśmy się w realu, chociaż przez 2 lata mieszkałyśmy w jednym mieście i uczyłyśmy się w tej samej szkole. Była dwa lata młodsza ode mnie. A teraz już Jej nie ma...
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9765  
Nieprzeczytane 05-08-2017, 20:47
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Witajcie . Dziś miałam zamiar zajrzeć wcześniej ale na chęciach skończyło się . To pranko , to obiadek , tv , tel też dzwoni jak oszalały - brak czasu . Byłam też na spacerze przecież i powiem Wam , że znów lepiej poruszam się . Może to przejściowe (odpukać) ale gdyby tak było przez cały czas - byłabym zadowolona . U mnie w tej chwili +22 st , całkiem przyjemnie ....
Krysiu jeszcze jedna ciekawostka - w Łomży jest człowiek , który czyta choroby z oczu a właściwie z rogówki oka . Nie wiem dokładnie kim on jest ale moja koleżanka do niego jeździła gdy źle się czuła . Coś u niej wykrył ale nie pamiętam za bardzo . Przy okazji zapytam ją o to . Kto wie ? Może komuś przyda się ?
Danusiu fajnie , że nie musisz pisać , też tak bym chciała a odnośnie p. doktora - podawaj mu dużo płynów aby nie odwodnił się ... To starszy człowiek , poza tym te upały , zresztą - sama wiesz . Dbaj też o siebie .....
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego wieczoru , spokojnej nocki a jutro dobrego humoru .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9766  
Nieprzeczytane 05-08-2017, 21:11
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
Jest mi smutno. Przed chwilą przeczytałam wiadomość o śmierci koleżanki z innego wątku. Przegrała z chorobą. Była taką ciepłą, pełną humoru kobietą. Nie znałyśmy się w realu, chociaż przez 2 lata mieszkałyśmy w jednym mieście i uczyłyśmy się w tej samej szkole. Była dwa lata młodsza ode mnie. A teraz już Jej nie ma...
Krysiu a powiesz mi skąd wiadomo jest , że ktoś zmarł ?
Już dawno nad tym zastanawiałam się... Chodzi o kontakty prywatne np. z rodziną , która po prostu w jakiś sposób powiadamia ? Zapaliłam i ja jej świeczkę choć nie znałam .
Współczuję bliskim...
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9767  
Nieprzeczytane 05-08-2017, 21:15
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 706
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
w Łomży jest człowiek , który czyta choroby z oczu a właściwie z rogówki oka . Nie wiem dokładnie kim on jest ale moja koleżanka do niego jeździła gdy źle się czuła . Coś u niej wykrył ale nie pamiętam za bardzo . Przy okazji zapytam ją o to .
Danciu, to lekarz-irydolog. Wierzę w trafność diagnozy postawionej na tej podstawie. Irydologia to dziedzina okulistyki. Od maleńkości mam kłopoty ze wzrokiem i szukałam rady wszędzie. Wiele lat temu trafiłam do takiego specjalisty. Na oczy mi nie pomógł, bo nie było jak, ale "wyczytał" mi chorobę, która dała o sobie znać za dwa lata. Na szczęście, nic groźnego. U matki kolegi stwierdził nowotwór i faktycznie tak było.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9768  
Nieprzeczytane 05-08-2017, 21:22
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 706
Domyślnie

Danciu, Iwa chorowała od roku. Wspominała o tym w wątku "Rozmowy miłe i przyjemne". Znamy tam swoje adresy i telefony. Oczywiście, nie wszystkie, ale myślę, że nie ma osoby, do której nie byłoby żadnych namiarów. Dzisiaj pojawił się wpis na FB. Irenka zadzwoniła do Małżonka Iwy, aby zapytać. Niestety...
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9769  
Nieprzeczytane 05-08-2017, 22:00
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Krysiu dziękuję za info.... Teraz już wiem , że gdyby coś mi się stało , nikt tu na forum nic nie wiedziałby . Byłoby tak - przestała klikać , nikt nic nie wie i wszyscy przeszliby do porządku dziennego . Dobrej nocki ......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9770  
Nieprzeczytane 06-08-2017, 09:08
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Pozdrawiam serdecznie w niedzielę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9771  
Nieprzeczytane 06-08-2017, 15:57
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 706
Domyślnie

Danusiu, dziękuję za pozdrowienia. Ja również wszystkich pozdrawiam w niedzielne popołudnie. Na szczęście już nie ma upału, a wczesnym rankiem nawet spadło trochę deszczu. Jest jednak dosyć silny wiatr. W mieście jakoś go nie czuć i wybrałam się na rower. Świetnie mi się jechało, dopóki nie musiałam wracać. Nadłożyłam drogi i pojechałam przez las, aby schronić się przed podmuchami.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9772  
Nieprzeczytane 07-08-2017, 06:13
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 706
Domyślnie

Dzień dobry! Jest "tylko" 12 st. Całą noc miałam pootwierane wszystkie okna, aby aby jak najwięcej chłodu weszło do mieszkania. Jeszcze jutro tak ma być, a potem znowu powtórka wysokich temperatur. Żałuję, że nie umówiłam się na odwiedziny na wsi. Pojechałabym dzisiaj rowerem, a jutro wróciłabym. To trochę za daleko, aby obrócić jednym dniem. Powinnam jechać, bo już dawno nie byłam na cmentarzu. Może jutro wybiorę się autobusem...
Miłego dnia życzę! Kawa czeka!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9773  
Nieprzeczytane 07-08-2017, 20:41
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Witam i dziękuję za poranną kawę Krysiu a Tobie Danusiu za pozdrowienia .
U mnie dziś była pogoda znośna ale właśnie......znów upały zapowiadają . A ja jeszcze mam tyle spraw do załatwienia , szok ! W tym tygodniu nie mam co liczyć na jazdę autem , muszę ,,śmigać '' autobusami komunikacji miejskiej . Ale dziś też tak podróżowałam i chodziłam prawie normalnie .
Krysiu a gdzie byłaś u tego lekarza - irydologa ? Daleko ?
Wszyscy inni gdzieś się zapodzieli , aż dziwnie tak jakoś....
Ale może pojawią się jeszcze . U mnie +19 st. na termometrze choć sierpień i znów niedługo jesień a jak jesień to minie migiem i......zima . Ale pozdrawiam cieplutko i życzę miłego wieczoru ...


https://youtu.be/Bp17OY4WAYo

To dla Was , często to śpiewam na karaoke.........
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9774  
Nieprzeczytane 07-08-2017, 21:14
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 706
Domyślnie

Witajcie wieczorem! Cały dzień spędziłam na działce w śliwkowym chłodku. Trochę czytałam, trochę szydełkowałam, pogadałam z sąsiadkami. Z pożytecznych prac niewiele zrobiłam - ścięłam przekwitłe kwiaty lilii i liliowców. A jutro pojadę do swojej wsi. Póki chłodniej posprzątam groby. Dwa lata temu ogołocili cmentarz z pięknych stuletnich dębów i innych drzew i teraz jest gorąca kamienna pustynia. Aż przykro patrzeć.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9775  
Nieprzeczytane 07-08-2017, 21:26
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 706
Domyślnie

Danciu, u tego lekarza byłam w Warszawie. Szukałam dobrego okulisty, a przy okazji dowiedziałam się o innych rzeczach. Kilka razy byłam u niego, bo leczył mnie lekami homeopatycznymi w zastrzykach. A właściwie to nie wiadomo, co mi wstrzykiwał.... Skutków nie było widać i przestałam, może za wcześnie, ale jestem niecierpliwa. Poza tym wtedy jeszcze pracowałam i jeździłam po południu, a wracałam późnym wieczorem, bo zawsze było dużo ludzi. Nie mogę powiedzieć nic o nim jako o okuliście, ale diagnosta był z niego dobry.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9776  
Nieprzeczytane 07-08-2017, 21:32
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Krysiu zawsze chciałam mieć działkę rekreacyjną ale zanim pracuję i choruję muszę o tym zapomnieć . A marzy mi się działeczka nad wodą , ewentualnie staw lub chociaż oczko wodne . Nie wiem gdzie jest Twoja wieś bo nie wnikam i szanuję wszelkie info ale moja wieś jest ok. 40 km od Białegostoku i to żadna tajemnica . Tylko ja mieszkam w mieście i to od bardzo dawna . Moje rodzeństwo jest porozrzucane w innych miejscowościach , tutaj jestem ja , moje dzieci i dalsza rodzina . A groby mam tu , na miejscu i kilkadziesiąt km stąd .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9777  
Nieprzeczytane 07-08-2017, 21:59
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 706
Domyślnie

Danciu, ja mieszkam na północy Mazowsza, ok. 30 km. od mojej wsi. Mam tam kuzynów i dobrych znajomych, i zawsze chętnie tam jadę. Jeśli zdarzy mi się zostać na noc to śpię kamiennym snem, nic mi nie przeszkadza, nawet kaszel mnie nie budzi.
Moje rodzeństwo to dwie starsze siostry. Jedna mieszka w moim mieście, a druga w połowie drogi między naszą wsią a miastem. Jesteśmy więc blisko siebie.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9778  
Nieprzeczytane 07-08-2017, 22:12
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Krysiu to nie masz daleko do swojej rodziny jak tak.... Ja jednak mam troszkę dalej , poza tym bardziej utrzymujemy kontakt telefoniczny , każdy ma swoje życie , rodzinę itd.....
Swoje siostry widziałam może ponad rok temu , brata i macochę... Tak , to było w maju , ponad rok temu ....... dobrze , że chociaż moje dzieci widuję częściej . Ba... i wnusia , za 2 tyg będą jego chrzciny , obym była w formie.....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9779  
Nieprzeczytane 08-08-2017, 08:59
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Część Wam! Siedzę sobie w ogrodzie w swetrze i popijają kawę.Przyjemny chłód!Dziś będzie upalny dzień ale poranki są chłodne.Kolezanka namawia mnie na zmianę pracy w innej niemieckiej firmie ale ja chcę i muszę być lojalna wobec mojej firmy do jakiegoś końca!!Zresztą po co mi wielką kasa(1200e) już wolę znane śmieci niż niepewny los w nieznanym domu!!Chyba tu zostaję! Fajnie macie z działkami ale i na co pewien czas jestem w dzikim ogrodzie i nie my mi nie każe w nim pracować-chyba że sama chcę! Dr.jeszcze śpi i zmienił się plan dnia.Sniadanie o 12 obiad na 16 i kolacja na 20.W międzyczasie owoce i jogurt.Ja zaraz coś zjem bo do 12 to dla mnie za długo!Pozdrawiam serdecznie i nadal jestem samotna i tylko z Wami!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9780  
Nieprzeczytane 08-08-2017, 17:58
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Witajcie popołudniem . Widzę , że nie ma Krysi i....porannej kawy . Zaraz Wam zaparzę , o tej porze można wypić . Krysia pewnie pojechała na wieś , wspominała o tym .
Danusiu , ja nie mam takiej działeczki , na razie marzę a zanim pracuję to nie miałabym pewnie czasu dbać o nią . Masz rację odnośnie miejsca , w którym jesteś , sprawdzone i oby tak dalej było jak mówisz . Też bałabym się ,,nowego '' . Udanego popołudnia przy kawie , pozdrówka .

__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.