menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 17-03-2010, 22:44
taneska's Avatar
taneska taneska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 323
Domyślnie

Piję zieloną herbatę od wielu lat i bardzo ją lubię. Jeśli ma jakieś zdrowe działanie/ ja czytałam o antyoksydantach/ to fajnie i tylko tyle. Ocet piję nie w celu chudnięcia, tylko dla ogólnego zdrowia - medycyna ludowa wielu krajów poleca go jako wszechstronne, naturalne / robię go sama/ panaceum. /na pewno nie zaszkodzi, a jakie piękne są po nim włosy
!
__________________
Staram się pisać po polsku.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 18-03-2010, 09:24
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Tanesko, poproszę o przepis na ocet jabłkowy. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 10:53
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

ponieważ chwilowo Taneska się nie odzywa podaję wcale niezły przepis na ocet jabłkowy z tej strony: http://www.lepszezdrowie.info/ocet.htm (jest tam zresztą wiele ciekawych informacji na temat dobroczynnego działania tego produktu:

Cytat:
Najlepszy domowej roboty
W sklepach nie brakuje najrozmaitszych rodzajów octu, ale najlepiej przygotować go osobiście w domu. To czynność łatwa, a za to mamy pewność, że produkt jest całkowicie naturalny.
Wybierz kilka ładnych jabłek, umyj i pokrój je wraz ze skórkami i gniazdami nasiennymi, na małe kawałki, można też zetrzeć. Umieść je w dużym słoiku i zalej posłodzoną przegotowaną wodą (jedna łyżka cukru na jedną szklankę wody).
Naczynie zatkaj obwiązując płótnem. Postaw w ciepłym miejscu, aby jabłka sfermentowały - na około 4 tygodnie. Od czasu do czasu płyn zamieszać drewnianą łyżką. Gdy płyn przestanie się burzyć, przelej go do butelek, przecedzając przez gazę. Szczelnie zamknij i przechowuj w chłodnym miejscu.
Podstawowa receptura Wieczorem rozpuścić w małej ilości ciepłej wody 2 łyżeczki octu jabłkowego i 2 łyżeczki miodu, wymieszać i odstawić. Rano zalać ciepłą woda (lub wodą mineralną niegazowaną) do objętości szklanki.
Pić naczczo na ok. 20 min przed śniadaniem.

Ocet jabłkowy ma jeszcze wiele innych własności leczniczych, przykładowe receptury/sposoby użycia np. na: przeziębienia - kuracja wzmacniająca, katar i flegma (śluz), katar zatoki czołowej , bóle gardła i chrypka, kaszel, gorączka, ból ucha, ...znajdziecie np. na http://www.mojadrogadozdrowia.com/Ocet%20Jablkowy.htm (jest też wiele innych stron).

Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 13:55
sarunia sarunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 437
Domyślnie Witam świątecznie

Na temat octów wszelkiego rodzaju wiem tylko tyle, że ich nie lubię i nie używam
Jestem natomiast wielbicielką herbat i tu okażę się mało oryginalna, bo lubię wszystkie herbaty
Jednak jeżeli chodzi o dbanie o sylwetkę, to moim sposobem jest ruch na świeżym powietrzu.
Uważam, że na nadmiar tłuszczyku dobrze robi szybki marsz. Nie tempo spacerowe, ale właśnie szybki energiczny krok.
Można z kijkami, można bez kijków.
Ja osobiście korzystam z każdej okazji: "wyciągam" koleżanki na spacer, dołączam do pieszych rajdów i jestem otwarta na wszystkie propozycje spacerowo-marszowe.

Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do spacerów
__________________
zapraszam
krzyżyki i nadmorskie klimaty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 19:20
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Oj Saruniu, brakuje mi takiej towarzyszki do szybkich spacerów.Kijki które dostałam pod choinkę stoją bezużytecznie a ja obrastam w tłuszczyk........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 19:44
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Oj Saruniu, brakuje mi takiej towarzyszki do szybkich spacerów.Kijki które dostałam pod choinkę stoją bezużytecznie a ja obrastam w tłuszczyk........
Co ja słyszę? przecież chodziłaś z kijami, a może się chwaliłaś tylko? Tyłeczek do góry i w drogę, minimum godzinka spaceru, można chodzić sama ze sobą, najczęściej tak robię, kiedy pies mi trochę zleniwiał i się zestarował, można wtedy z kimś mądrym pogadać ( ze sobą), spokojnie posłuchać co ten mądry do Ciebie mówi, posłuchać ptaków, jak mądrego nie chcesz słuchać, albo nic nie robić tylko maszerować....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 19:55
sarunia sarunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 437
Domyślnie

Ewiko, znam ten ból. Ja też, gdy pierwszy raz wyszłam z kijkami to mi się wydawało, że wszyscy patrzą na mnie z politowaniem Teraz już wiem, że patrzą na mnie z sympatią
Jeżeli masz już kijki to wg mnie prawie połowa sukcesu. Następny krok: buty wygodne na nogi, jakieś spodnie, bluza lub kurtka, kijki w garść, drzwi wejściowe na klucz i do parku lub inne w miarę swobodne miejsce !
Dobrze jeżeli masz koleżanki, ale ja początkowo sama zasuwałam po plaży i leśnych dróżkach. Teraz już mam towarzystwo, wprawdzie z trudem wywalczone, ale jest

Ewiko, te kijki to był mój akt rozpaczy, gdy zdałam sobie sprawę z tego, że mogę na dobre ugrzęznąć z moim mężem telemaniakiem w fotelu przed tv.

Pozdrawiam wszystkich
__________________
zapraszam
krzyżyki i nadmorskie klimaty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 01-07-2011, 23:18
Milka33 Milka33 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Zabrze Śląsk Polska
Posty: 5
Pytanie Ocet jabłkowy

Czy aby naprawdę ocet pomaga na zbicie wagi ?Powiem szczerze,że nabrałam ochotę na spróbowanie tej kuracji tylko jak długo ją stosować,żeby chociaż 5 kg zgubić? proszę jeżeli ktoś już miał dobre wyniki to może mnie uświadomi.Dziękuję.Milka33
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.