menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3021  
Nieprzeczytane 02-10-2013, 11:13
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Hele 1056

Ja byłam tam w 2012 r bardzo milo to wspominam.Czy jedzenie jest w dalszym ciagu takie dobre i duzo.Mi tylko brakowało basenu ale do wielkiej Pieniawy niedaleko to mozna bylo korzystac za niewielkie pieniazki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3022  
Nieprzeczytane 02-10-2013, 11:40
7pit_er 7pit_er jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Polska
Posty: 5
Domyślnie

byłem tak naprawdę coś wspaniałego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3023  
Nieprzeczytane 02-10-2013, 15:22
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7pit_er
byłem tak naprawdę coś wspaniałego

Tak....... wspaniale upłynął nam ten czas.......bardzo dobre warunki do wypoczynku,w jadalni posiłki urozmaicone,mąż zjadał to co ja juz nie mogłam/nie da rady rozpocząć odchudzania/ ....brakowało nam tylko owoców i warzyw/były ale uwazam że za mało/.............a dodatkowej kawy z ekspresu wydawanej codziennie od 10,30 na świetlicy nie spotkałam nigdzie.
Baza zabiegowa na miejscu...............zabiegów ok.30 różnego rodzaju.............niestety nie ma basenu.
Pocieszę wszystkich...................byliśmy ostatnim w tym roku turnusem..........rozpoczyna sie remont,bedzie nowa duża winda,remont 4 piętra i budowa basenu.
Pewnie jeszcze tam zajrzymy po remoncie.Warto.
__________________
H e l e n k a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3024  
Nieprzeczytane 02-10-2013, 15:24
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Ja byłam tam w 2012 r bardzo milo to wspominam.Czy jedzenie jest w dalszym ciagu takie dobre i duzo.Mi tylko brakowało basenu ale do wielkiej Pieniawy niedaleko to mozna bylo korzystac za niewielkie pieniazki.


A dzieki Twojej podpowiedzi.............zarezerwowałam pokój wcześniej i pojechaliśmy już w niedzielę.Dziekuję.
__________________
H e l e n k a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3025  
Nieprzeczytane 02-10-2013, 18:10
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

olek466 jak wiesz skladalismy wnioski niedaleko siebie ja bylem w kwietniu teraz złożyłem koniec września i czekam na odpowiedz z NFZ!!pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3026  
Nieprzeczytane 02-10-2013, 18:20
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Załącznik 52508Melduję się po dłuższej nieobecności-przeczytałam zaległe posty,sporo jest mowy o zwrotach, kolejce itp. Ja składałam wniosek 11 września 2012r, i miałam numer 93.600 osób / chyba rekord???/ Na dzień dzisiejszy mam nr 44.600tj. około 7800 osób ubywa za miesiąc /w przybliżeniu/. Wg takiego wyliczenia powinnam dostać skierowanie za ok. 6 miesięcy???? To byłby cud!!! Dokładnie 1,5 roku.Jak będzie, czas pokaże.... Pozdrawiam czekających!!!!
ansty ja byłem w kwietniu i czekałem dokładnie 23 miesiące ale warto było Krynica Zdrój!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3027  
Nieprzeczytane 02-10-2013, 20:51
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Hele 1056

Bardzo też si ciesze ze mogłam pomoc ja na drugi rok pojadę tez z męzem bo mamy juz 20716 numer tylko ? gdzie .Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3028  
Nieprzeczytane 03-10-2013, 22:59
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Noo! Jestem już. Wróciłam wczoraj z sanatorium z Ciechocinka. Byłam w domu Orion (MSWiA). Miałam nosa, że nie miałam ochoty tam jechać. Ciechocinek mi sie nie podobał. Ile można dreptać między klombami? Nuda. Zabiegi były wspaniałe łacznie z basenem, ale podobno nawaliło im centralne ogrzewanie i do spania trzeba było zamiast się rozbierać, ubierać tak było zimno. Na przyszłość bardziej będę ufała swojemu przeczuciu.Jeszcze jedno. Skierowanie mieliśmy z NFZ,byłam z małżeństwem niepełnosprawnym - moim bratem i niewidomą bratową. Zapłaciliśmy prawie 2000 zł za studio. Moim zdanie nad morzem za 14 dni cena była by taka sama lub nieco wyższa, ale jaka satysfakcja. No - Polak zawsze mądry po szkodzie.

__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3029  
Nieprzeczytane 04-10-2013, 20:04
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

"...Ile można dreptać między klombami? Nuda..."

Też bym się zanudziła. Nad morze też nie lubię, bo ile można łazić w te i z powrotem po plaży. Kocham i wolę góry, bo przynajmniej jest gdzie wędrować, a i widoki jakie cudne - słowem MIÓD
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3030  
Nieprzeczytane 04-10-2013, 22:01
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Ryszardzie, gdy żona będzie już mieć informację w przeglądarce, to może nam napiszesz przy jakim numerze. My na pewno to zrobimy. Pozdrowienia

Dzisiaj przy numerze 745,- przyszła informacja w przeglądarce o przydziale sanatorium Modrzew w Inowrocławiu od dn. 13 listopada do 4 grudnia (21 dni)
Wniosek został zgłoszony do NFZ w dn. 16 maja 2012r ,- czyli po 16 miesiącach oczekiwania przyszło przyznanie. (dodać 12 m-cy oczekiwania po poprzednim pobycie,- daje w sumie 28 miesięcy oczekiwania) No i teraz nie wiemy co zrobić, bo termin wybitnie nam nie odpowiada. Następny termin byłby już do przyjęcia. (grudniowy)
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3031  
Nieprzeczytane 04-10-2013, 22:34
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

W najbliższych dniach nadejdzie "skierowanie" z którym powinieneś pójść do kierownika placówki Waszego NFOz-u i poprosić o zmianę terminu. U nas we wrocławskim NFO-zie kierownik nie robi żadnych problemów. Ktoś inny otrzyma Wasze skierowanie.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3032  
Nieprzeczytane 05-10-2013, 13:16
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Zmiany w łódzkim.

W Łodzi nie tak chętnie zmieniają ,moja sosiadka chciała zmienic miejscowosc bo jest niepełnosprawna i chcala bilżej domu to musiala zrezygnować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3033  
Nieprzeczytane 05-10-2013, 14:30
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Łódzkie NFZ jest takie wspaniałe, że daje do wyboru trzy możliwości:

1. Masz jechać w terminie i do miejscowości tam, gdzie ci je przydzielono.
2. Możesz w każdej chwili zrezygnować z przydziału, za co NFZ będzie ci bardzo wdzięczny
3. O zwroty nawet nie pytaj, wtedy wszyscy będziemy żyć w zgodzie!

No cóż... Kto mieszka w Łodzi, sam sobie szkodzi!
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3034  
Nieprzeczytane 05-10-2013, 21:10
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Dzisiaj przy numerze 745,- przyszła informacja w przeglądarce o przydziale sanatorium Modrzew w Inowrocławiu od dn. 13 listopada do 4 grudnia (21 dni)
Wniosek został zgłoszony do NFZ w dn. 16 maja 2012r ,- czyli po 16 miesiącach oczekiwania przyszło przyznanie. (dodać 12 m-cy oczekiwania po poprzednim pobycie,- daje w sumie 28 miesięcy oczekiwania) No i teraz nie wiemy co zrobić, bo termin wybitnie nam nie odpowiada. Następny termin byłby już do przyjęcia. (grudniowy)
Bardzo Ci dziękuję za tę informację. Monitoruję numer znajomej. Na dzień dzisiejszy ma 1889, a do NFZ jej wniosek wpłynął 28 maja 2012r. Minęło 16 miesięcy i na razie cisza. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3035  
Nieprzeczytane 06-10-2013, 23:45
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie

Mąż był w Modrzewiu w Inowrocławiu 10 dni prywatnie dwa lata temu w listopadzie.Wszystko na miejscu,pokój jedynka,bo prywatnie, zabiegi ok,nie jest wymagający co do posiłków,ale nie rewelacja. Miejsce cudowne,przepiękny park,jest gdzie spacerować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3036  
Nieprzeczytane 06-10-2013, 23:54
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie

W lipcu moja pani doktor wysłała mój wniosek do NFZ do Bydgoszczy i w tym samym czasie koleżanka sama wysłała wniosek do Bydgoszczy.I cierpliwie czekamy na potwierdzenie akceptacji/a może odmowy/ wniosku.Znajoma pół roku czekała na pozytywną odpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3037  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 10:23
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Do NIUTA - sprawdz czy twój wniosek został wysłany, przez przychodnię ponieważ NFZ jest zobowiązany do 30 dni od wpływu wysłać informację o kwalifikacji lub odmowie na twój adres ,właśnie to sprawdziłam na stronie naszego tj małopolskiego funduszu i tak było przy poprzednim skierowaniu.
Zresztą 30 dni to jest obligatoryjny termin odpowiedzi przy pismach.
Przejdz do lekarza powienien mieć w twojej karcie kopie skierowania poproś o kserokopie i wyślij zapytanie ( pod kodem kreskowym jest twój numer skierowania ) powołaj się na niego . powodzenia Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3038  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 17:45
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Teraz coś się nie śpieszą z odpowiedzią mimo, że NFZ jest zobowiązany do 30 dni od wpływu wysłać informację o kwalifikacji lub odmowie . Moja siostra złożyła w czerwcu w mazowieckim i też do dziś nie ma odpowiedzi. Dzwoniła do Radomia (bo teraz tam rejestrują wnioski) i odpowiedzieli, że na ten czas wysyłają pisma do tych, którzy złożyli wnioski na początku tego roku(?). Cuda i dziwy zaczęły się dziać. Jest "coraz lepiej".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3039  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 18:02
jola-palma jola-palma jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Łódż
Posty: 1
Domyślnie Termin sanatorium

Moi kochani emeryci z Łodzi. Bardzo proszę o informację mam na dzień dzisiejszy tj. 7 pażdziernika2013 r. na w kolejce 1696 choroby reumatologiczne. Jaj myślicie, kiedy ukaże się w internecie wiadomość o otrzymaniu sanatorium i przy którym numerze i z jakim wyprzedzeniem wyjazdu? Z góry dziękuję - Jolanta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3040  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 21:43
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał jola-palma
Moi kochani emeryci z Łodzi. Bardzo proszę o informację mam na dzień dzisiejszy tj. 7 pażdziernika2013 r. na w kolejce 1696 choroby reumatologiczne. Jaj myślicie, kiedy ukaże się w internecie wiadomość o otrzymaniu sanatorium i przy którym numerze i z jakim wyprzedzeniem wyjazdu? Z góry dziękuję - Jolanta

W poście #3030 napisałem o tej sprawie. Moja żona otrzymała 3 dni temu skierowanie do sanatorium mając numer w kolejce 745. Wyjazd w dniu 13.11.2013 Profil - choroby reumatyczne i ortopedia. Liczyliśmy na wrzesień, ale się przeliczyliśmy.
Pozdrawiam
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 20:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.