menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4681  
Nieprzeczytane 30-11-2015, 16:55
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Pismo które dostałem z OW NFZ z Łodzi w dniu 15.02. 2015 mówiło o 19-stu miesiącach oczekiwania. Czy się obecnie zmieniło? Nie wiem. Wtedy dostałem numer 44.400, a dzisiaj po 10-ciu miesiącach oczekiwania mam numer: 22.200,- czyli połowę. Kolejka oczekiwania ostatnio mocno wyhamowała. Myślę, że po nowym roku ruszy szybciej, gdy ośrodki sanatoryjne podpiszą umowy z NFZ na nowy rok. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie czekać więcej niż 19 miesięcy.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4682  
Nieprzeczytane 03-12-2015, 18:32
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Już wiem dlaczego nasze numerki tak wyhamowały. Właśnie usłyszałem w Teleekspresie, że PiS w nowym roku zlikwiduje NFZ. Teraz to już chyba nigdy nie zobaczę sanatorium. Zaczyna mnie to wkurzać, bo przez dwa tygodnie rządów PiSu jedynie co widać to zadymy i kłótnie.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4683  
Nieprzeczytane 06-12-2015, 15:34
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
"... bo przez dwa tygodnie rządów PiSu jedynie co widać to zadymy i kłótnie."
Święta prawda!

Dzięki Ryszardzie za odzew. Właśnie sposobię się do składania nowego wniosku i także mam nadzieję, iż oczekiwanie nie będzie dłuższe niż 19 m-cy. Oby tak było! Ale jak pisiory zlikwidują NFZ i wymyślą jakiś nowy pisowy twór, to może rzeczywiście tak być, że nigdy już nie zobaczymy sanatorium. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4684  
Nieprzeczytane 07-12-2015, 10:47
babalala babalala jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 14
Domyślnie

Ja składałam 15.10br. nr48269 czas oczekiwania ok.19 miesięcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4685  
Nieprzeczytane 07-12-2015, 12:10
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał babalala
Ja składałam 15.10br. nr48269 czas oczekiwania ok.19 miesięcy.
Witam. babalala, jesteś z oddziału łódzkiego? Pozdrawiam. Numerek masz zachęcający!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4686  
Nieprzeczytane 09-12-2015, 16:27
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie dot. przeglądarki internetowej

Cytat:
Napisał irena653
Witam. Czekam juz pół roku na leczenie szpitalne- był numer 164 a teraz doszedł juz do 296. Nie wiem co sie w ogóle dzieje. Nie mogę skontaktować sie z NFZ-tem (nikt nie odbiera). Niby tak nieraz bywa że numerki raz rosna, raz maleja - ale kurcze nie az o tyle i w tak szybkim tempie. Nie wiem co robić - czekac czy w kpońcu napisAC do nich. Doradźcie. Pozdrawiam
Oto, co znalazłam w odpowiedziach na zadawane pytania do ŁOW NFZ:
Pytanie: Proszę o wyjaśnienie, dlaczego występuje dziwne zjawisko w kolejce oczekujących na sanatorium, a mianowicie:numer na koniec dnia jest wyższy niż na koniec dnia poprzedniego?Ilustruję to "łopatologicznie" np.w dniu 10 grudnia 2014 numer wynosi 992, a w dniu 11 grudnia 2014 numer 1012.Zamiast "posuwać" się w kolejce pacjent się cofa.I nie są to jednostkowe przypadki.

Odpowiedź: Przeglądarka internetowa ŁOW NFZ informuje na temat procesu realizacji skierowania i aktualnego miejsca w kolejne.
Wszystkie zmiany numeru w kolejce wynikają z dynamiki procesu obsługi skierowań, w którym dokonywane są również takie operacje jak aktualizacje, uzupełnianie i weryfikacje skierowań oczekujących w kolejce co powodować może zmianę miejsca w kolejce skierowań oczekujących na potwierdzenie.
Przyznając oddział Funduszu bierze pod uwagę datę wpływu skierowania, konsultację lekarza specjalisty, profil leczenia oraz możliwości w zakresie posiadanych skierowań. Skierowania nie są potwierdzane wg nr z przeglądark,i a zmiana w nr kolejki nie wpływa na wydłużenie czasu oczekiwania na realizację leczenia.
Obecnie czas oczekiwania na leczenie sanatoryjne obecnie wynosi około 17-19 miesięcy licząc od dnia wpływu skierowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4687  
Nieprzeczytane 10-12-2015, 11:23
babalala babalala jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 14
Domyślnie

Witam,tak jestem z Łodzi.Dziś mam nr.46384.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4688  
Nieprzeczytane 13-12-2015, 19:38
annandale annandale jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 16
Domyślnie Jestem z Łodzi

Decyzję na leczenie sanatoryjne dostałam w pierwszych dniach września 2014 roku z numerem 45400.Obecnie mam nr 7250.W czasie tego,minionego prawie roku miałam wstawiony stymulator serca.Czy muszę powiadomić o tym NFZ,czy wystarczy na miejscu w sanatorium zameldować o tym fakcie lekarzowi przyjmującemu.Jeszcze dodam,że skierowanie było na leczenie reumatologiczno-kardiologiczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4689  
Nieprzeczytane 13-12-2015, 20:56
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Wg. obowiązujących przepisów, należy o tym powiadomić NFZ, który zmieni kwalifikację i dobierze odpowiednie sanatorium. Może to zrobić przez wycofanie dotychczasowego skierowania, aby lekarz wypisł nowe skierowanie z nową sytuacją i w ciągu miesiąca musi ono trafić z powrotem do NFZ. Kolejka nie ucieka.

Jeżeli natomiast pojedziesz do sanatorium na dotychczasowe skierowanie, to bezwzględnie trzeba o tym powiadomić lekarza na miejscu, gdyż wtedy lekarz da odpowiednie zabiegi. Pole elektromagnetyczne, które jest w wielu pokojach zabiegowych, zakłóca pracę stymulatorów serca i jest to groźne dla zdrowia i życia. Lekarz wiedząc o stymulatorze, przydzieli takie zabiegi, które nie będą dla ciebie groźne.
Trudno powiedzieć, co jest lepsze - powiadomić NFZ, czy też nie powiadamiać. Ja byłem osobiście w pokoju z panem, któremu w trakcie oczekiwania wszczepiono stymulator. Miał już krótki termin, więc przyjechał i powiadomił lekarza. Otrzymał zabiegi, które nie były dla niego groźne. Lekarz jednak powiedział mu, że trochę ryzykował, bo jakby takich możliwości w tym sanatorium nie było,- to odesłali by go do domu, bądź byłby w sanatorium, ale nie otrzymał by zabiegów.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4690  
Nieprzeczytane 14-12-2015, 17:09
annandale annandale jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 16
Uśmiech

Dziękuję Ci Ryszardzie za podpowiedż.Faktycznie,lepiej powiadomić wcześniej NFZ.Zrobię to niezwłocznie.Pozdrowienia dla wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4691  
Nieprzeczytane 14-12-2015, 18:33
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Na wszelki wypadek zapytaj się w NFZ w informacji, czy na tym nic nie tracisz.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4692  
Nieprzeczytane 14-12-2015, 18:45
Vera Vera jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 87
Domyślnie

Skoro wszyscy pytają,spytam i ja.Czy ktoś może mi podpowiedzieć czego spodziewać się po pobycie w uzdrowisku "Chrobry" w Kamieniu Pomorskim?W internecie trochę mało na ten temat.A chciałabym jechać przygotowana i znać trochę szczegółów.Odpiszcie proszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4693  
Nieprzeczytane 19-12-2015, 16:50
basia51-51 basia51-51 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 265
Domyślnie

Ja byłam w sanatorium CHROBRY LAT TEMU, W LISTOPADZIE, zabiegi wspaniałe , natomiast jedzenie pod psem, cały czas to samo /śniadania i kolacje/, obiady zimne, niesmaczne ale za to zabiegi rekomensowały te niegodności, żadnego spotkania z dyrekcją , brak zainteresowania jak spędza się wolny czas w , sanatorium, tak,że ja już nigdy nie pojadę do Kamienia . od godz. . 16.00 nie ma co robić bo już jest ciemno a ile można oglądać tv Pozdrawiam
__________________
zagląda codziennie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4694  
Nieprzeczytane 19-12-2015, 20:52
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia51-51
.... brak zainteresowania jak spędza się wolny czas w sanatorium....

W żadnym sanatorium nie organizują wolnego czasu pacjentom, gdyż jest to w końcu uzdrowisko, a nie ośrodek wczasowy. Żadne sanatorium nie ma na etacie pracownika KO. Więc wolny czas jest organizowany przez Biura Turystyczne, które proponują pakiet wycieczek. Kawiarnie proponują wieczorki taneczne, a sanatoria zachęcają do swojej biblioteki. Na wycieczki piesze i spacery po uzdrowisku zaprasza TKKF. Można też skorzystać z wypożyczalni rowerów. Wiec jak kto chce, może sobie wybrać co mu pasuje. Chyba że woli oglądać telewizję. Z reguły tak to jest, że zbiera się grupka osób i wspólnie wypełniają sobie wolny czas, korzystając z propozycji wywieszanych na tablicach informacyjnych w uzdrowisku.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4695  
Nieprzeczytane 02-01-2016, 21:20
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Trochę statystyki:
Właśnie mija równo rok, jak w styczniu 2015 zostałem zarejestrowany w NFZ pod nr. 44.470 na przydział sanatorium. Dzisiaj po upływie roku mam numer 18.040.
Przez ten rok ubyło 26.400 numerów, co daje nam statystycznie ubywanie 2.200 numerków w ciągu miesiąca. Jak tak dalej będzie szło, to powinienem otrzymać przydział w granicach sierpień - wrzesień 2016. Oczywiście tak będzie jeżeli PiS nie odwali jakiegoś numeru. Po ostatnich wyczynach, wszystkiego można się spodziewać, a ja już nie mam dużo czasu do czekania.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4696  
Nieprzeczytane 05-01-2016, 15:37
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

U mnie na dziś 18342 wniosek w płynął 16 stycznia 2015 w sierpniu mija 19 miesiecy.zobaczymy kiedy przydział
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4697  
Nieprzeczytane 13-01-2016, 19:19
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Zawstydzony

Dlaczego to forum ucichło czy juz nikt nie wyjezdza do sanatorium za seniorków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4698  
Nieprzeczytane 19-01-2016, 19:50
Tadeusz_W_50 Tadeusz_W_50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Lubelskie, Polska
Posty: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Dlaczego to forum ucichło czy juz nikt nie wyjezdza do sanatorium za seniorków.
Ucichło bo więcej informacji jest na portalu nasze-sanatorium.pl.
Może trzeba utworzyć nowy wątek bo ten już chyba się opatrzył.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4699  
Nieprzeczytane 23-01-2016, 18:17
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Masz rację tam sie cos dzieje a tu zamiera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4700  
Nieprzeczytane 24-01-2016, 18:50
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

W tę nieciekawą zimową pogodę, można sobie pomarzyć o lecie i sanatoriach w Dusznikach - Zdroju.
W ciagu jednego roku, mój numer w kolejce z początkowych 44.400 spadł do 15.400.


Sanatorium Jan Kazimierz
[/IMG]

Sanatorium Moniuszko
[/IMG]

Sanatorium Szopen
[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.