menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 14:50
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ja też.
Zrozumiałam, co to oznacza. Właśnie wystarczył jeden post.

ps.wracając do tematu, wczoraj TV Polska przypomniała 'Kanał' Wajdy. Im bardziej czas upływa, tym bardziej film robi przejmujące wrażenie, bo 'grają' w nim prawdziwe ruiny Warszawy.
Masz rację "Kanał", sam powiedział wszystko, tylko na mnie również zrobiło piorunujące wrażenie podczas uroczystości, w tym i jeszcze gorsze w poprzednim roku, buczenie, gwizdanie i niektóre wypowiedzi na naszym forum. Czyżby wspominać Powstanie mogli tylko niektórzy? i nawet nie wszyscy powstańcy, czy niektórzy członkowie rodzin powstańców, czy niektórzy przedstawiciele rządu, a na forum dodają, że tylko ludzie z Warszawy. Można by powiedzieć..... dobrze bo za dużo by mi się wymsknęło,....
  #142  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 15:34
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Powiem Wam, dlaczego temat Powstania, jest dla mnie wazny. Wazny na tyle, by w zadumie i powaga, z szacunkiem do tych, którzy tam walczyli i zginęli. Którzy po wojnie cudem ocaleni, byli przesladowani i spłycani. Wazny na tyle, bym podchodził do tego tematu, bez zadawania sobie pytania "warto było, czy nie warto było".
Dlaczego?:
-dlatego, że dziadek mojej zony, zginął w samej Warszawie, na godzinę przed kapitulacją Warszawy w 1939 roku.
- dlatego, że moja matka była naocznym świadkiem tamtych wydarzeń, będą w czasie okupacji na wygnaniu.(nie była skłonna do wspomnień i nie wspominała tamtych dni)
- dlatego, że uczyła mnie matematyki Pani Profesor, bioraca udział w Powstaniu (ocalała uciekajac kanałami). Po wojnie prześladowana przez ówczesne władze.
- Dlatego, że najzwyczajniej w świecie, jest to moja stolica.
  #143  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 18:23
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Jacku
Moim zdaniem jest ogromna różnica między staruchem a staruszkiem, ale to bez znaczenia.
Konsultacje w tej sprawie są akurat konieczne- oczywiście ze skorzystam a i Tobie radzę.
Dzięki za troskę.
  #144  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 19:27
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Warto. Wiem to z doświadczenia
  #145  
Nieprzeczytane 05-08-2009, 20:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

ed-q jakoś przeżyje brak dyskusji z Tobą .Nie bede odpowiadac na twoje odpowiedzi albowiem nie interesuje mnie długie i powolne wylewanie kawy na ławę.A jak nie dostrzegasz mojej błyskotliwej inteligencji-trudno ,Twoja starat
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #146  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 11:55
ed-q ed-q jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Rzeszów
Posty: 156
Domyślnie Samodowartościowanie!

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
ed-q jakoś przeżyje brak dyskusji z Tobą .Nie bede odpowiadac na twoje odpowiedzi albowiem nie interesuje mnie długie i powolne wylewanie kawy na ławę.A jak nie dostrzegasz mojej błyskotliwej inteligencji-trudno ,Twoja starat
Jestem wdzięczny, że nie będę musiał prowadzić męczących, dyskusji.
Równocześnie gratuluję narcyzmu i samouwielbienia! Ja dostrzegłem je już znacznie wcześniej!
  #147  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 13:42
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał ed-q
Jestem wdzięczny, że nie będę musiał prowadzić męczących, dyskusji.
Równocześnie gratuluję narcyzmu i samouwielbienia! Ja dostrzegłem je już znacznie wcześniej!
Pewno niedokładnie wyjaśniłeś Małgosi jej wątpliwości i stąd ma pretensje, popróbuj jeszcze raz.....
  #148  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 15:49
ed-q ed-q jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Rzeszów
Posty: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Pewno niedokładnie wyjaśniłeś Małgosi jej wątpliwości i stąd ma pretensje, popróbuj jeszcze raz.....
Przeczytaj mój post #134. Czyż można dokładniej i dobitniej?!

No ale tu nie o to chodzi! Na tak zwane "żelazne argumenty" Małgorzata właśnie tak reaguje!
Ja już z nią "to brałem"jeszcze w 2007 roku, co mi. spowodowało, że wycofałem się z tego forum, pawie zupełnie!
patrz post http://www.klub.senior.pl/p-plan-bur...tcount134.html

"Dyskusja" (?) z Magorzata50 jest o tyle nieprzyjemna, że ona zupełnie nie liczy się z adwersarzami, niedokładnie, czyta jego posty, narzuca jedynie swój tok myślenie a raczej wyobrażenia, pisze niezbornie, często przecząc swoim wcześniejszym stwierdzeniom i,.... zawsze chce mieć rację,... a oponenci! No właśnie! Tych potrafi nawet "obdarować pospolitymi epitetami", z z których i mnie coś się dostało!
Jak sama pisze dysponuje przecież "błyskotliwą inteligencją", której ja, "techniczny ignorant, ośmielam się" nie dostrzegać!

No cóż! Można i tak, ale czy to nie jest "czystej wody" MEGALOMANIA i DEMAGOGIA!??

Ostatnio edytowane przez ed-q : 06-08-2009 o 15:56. Powód: zmiana wiersz 7 słowa "inteligentnymi" na "pospolitymi" (pomyłka!)
  #149  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 16:13
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Tytuł wątku "Plan 'Burza, i Powstanie Warszawskie - dlaczego?".
Co z niego robicie?
Jacku, nadal uważasz, że tu sami poważni ludzie?
Jip, trzymaj Pona z daleka, bo mu to może zaszkodzić.

Innym wolno nie na temat, więc sobie pozwoliłam i ja.
  #150  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 16:34
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Jacku, nadal uważasz, że tu sami poważni ludzie?

  #151  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 16:46
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał ed-q
Przeczytaj mój post #134. Czyż można dokładniej i dobitniej?!

No ale tu nie o to chodzi! Na tak zwane "żelazne argumenty" Małgorzata właśnie tak reaguje!
Ja już z nią "to brałem"jeszcze w 2007 roku, co mi. spowodowało, że wycofałem się z tego forum, pawie zupełnie!
patrz post http://www.klub.senior.pl/p-plan-bur...tcount134.html

"Dyskusja" (?) z Magorzata50 jest o tyle nieprzyjemna, że ona zupełnie nie liczy się z adwersarzami, niedokładnie, czyta jego posty, narzuca jedynie swój tok myślenie a raczej wyobrażenia, pisze niezbornie, często przecząc swoim wcześniejszym stwierdzeniom i,.... zawsze chce mieć rację,... a oponenci! No właśnie! Tych potrafi nawet "obdarować pospolitymi epitetami", z z których i mnie coś się dostało!
Jak sama pisze dysponuje przecież "błyskotliwą inteligencją", której ja, "techniczny ignorant, ośmielam się" nie dostrzegać!

No cóż! Można i tak, ale czy to nie jest "czystej wody" MEGALOMANIA i DEMAGOGIA!??
Noo, tam to rzeczywiście się starałeś wyjaśnić, ale może coś istotnego pominąłeś i ona się dlatego wkurza?
  #152  
Nieprzeczytane 06-08-2009, 17:28
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ed-q
Przeczytaj mój post #134. Czyż można dokładniej i dobitniej?!

No ale tu nie o to chodzi! Na tak zwane "żelazne argumenty" Małgorzata właśnie tak reaguje!
Ja już z nią "to brałem"jeszcze w 2007 roku, co mi. spowodowało, że wycofałem się z tego forum, pawie zupełnie!
patrz post http://www.klub.senior.pl/p-plan-bur...tcount134.html

"Dyskusja" (?) z Magorzata50 jest o tyle nieprzyjemna, że ona zupełnie nie liczy się z adwersarzami, niedokładnie, czyta jego posty, narzuca jedynie swój tok myślenie a raczej wyobrażenia, pisze niezbornie, często przecząc swoim wcześniejszym stwierdzeniom i,.... zawsze chce mieć rację,... a oponenci! No właśnie! Tych potrafi nawet "obdarować pospolitymi epitetami", z z których i mnie coś się dostało!
Jak sama pisze dysponuje przecież "błyskotliwą inteligencją", której ja, "techniczny ignorant, ośmielam się" nie dostrzegać!

No cóż! Można i tak, ale czy to nie jest "czystej wody" MEGALOMANIA i DEMAGOGIA!??

ED-k, daleko ci do SWIETEGO - cos wiem o tym.

Mialo byc o Powstaniu, i zrobila sie jak zwykle zadyma. Wstydze sie za Was. Nie potraficie niczego uszanowac.


Ps. Poprawilam, bo to nie bylo skierowane do Jacka. Przepraszam za pomylke.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 06-08-2009 o 18:16.
  #153  
Nieprzeczytane 07-08-2009, 01:29
ed-q ed-q jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Rzeszów
Posty: 156
Domyślnie Jak go "załatwić"!!??

Cytat:
Napisał marbella123
ED-k, daleko ci do SWIETEGO - cos wiem o tym.

Mialo byc o Powstaniu, i zrobila sie jak zwykle zadyma. Wstydze sie za Was. Nie potraficie niczego uszanowac.

I TY TAKŻE, nie czytając moich postów, atakujesz mnie zupełnie bezpodstawnie, "odwracając kota ogonem". Rzeczywiście masz się czego wstydzić!!!
Przecież właśnie to ja, widząc jak ten wątek jest "rozmywany", prosiłem o godne USZANOWANIE tej rocznicy, choćby tylko przez racjonalną dyskusję (#115), że nie wspomnę o postach #34, #69,#111,#112 i innych.

A to pierwsze zdanie:"ED-k, daleko ci do SWIETEGO - cos wiem o tym",
jest tylko połowicznie prawdziwe, bo rzeczywiście „daleko mi do świętości”, ale wierutnym kłamstwem jest to, że ty o tym coś wiesz, bo nawet nie znamy się osobiście, chyba….chyba, że..
No ale temat „teczek” - na szczęście - nie został dalej podjęty w tym wątku. Masz jednak szansę kontynuować.....teraz to takie modne!
  #154  
Nieprzeczytane 07-08-2009, 09:24
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Jacku tak z ciekawości dalej nie widzisz różnicy między staruchem a staruszkiem?
  #155  
Nieprzeczytane 07-08-2009, 09:32
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stanley
Jacku tak z ciekawości dalej nie widzisz różnicy między staruchem a staruszkiem?
No tak, ale co ciekawsze? a co bardziej śmieszne? Moja żona mówi, że czasem jestem upierdliwy tzn, staruszek, czy staruch. Muszę je się zapytać jak mnie ocenia. A le nie dziw się jak zamiast ed-q ktoś pisze ED-k i to jeszcze w tak emocjonalnej dyskusji....
  #156  
Nieprzeczytane 07-08-2009, 09:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Chłopaki .....

Dzisiaj jest 7 sierpień.
Chciałam Wam przypomnieć, że 65 lat temu, oddziały RONA własnie o tej godzinie wymordowują ul.Chłodną. Dom po domu.
Zaczyna się także ostrzał Starówki.

Nie żyje już od trzech dni Krzysztof Kamil Baczyński. Gdzie taki chłoiec poszedł do walki? Chory na astmę?
Jego młoda żona nic nie wie, że została wdową.

Plutonowy 'Ziutek ' z Parasola - ten który napisze słynny wiersz o 'czerwonej zarazie ' na 4 dni przed swoją śmiercią, walczy z przekonaniem, że Powstanie nie zostanie samo.
Jeszcze jest euforia i nadzieja.

A za 65 lat po tych wydarzeniach, inni chłopcy będą mieć problem wagi państwowej.
Są upierdliwymi staruchami, azaliż nie?
Bo do meritum się zgodzili ...tylko jeszcze trzeba ustalić szczegóły.
Inni warszawscy chłopcy nie mieli szansy się zestarzeć. I oni są podmiotem tego wątku.
  #157  
Nieprzeczytane 07-08-2009, 10:02
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Chłopaki .....

Dzisiaj jest 7 sierpień.
Chciałam Wam przypomnieć, że 65 lat temu, oddziały RONA własnie o tej godzinie wymordowują ul.Chłodną. Dom po domu.
Zaczyna się także ostrzał Starówki.

Nie żyje już od trzech dni Krzysztof Kamil Baczyński. Gdzie taki chłoiec poszedł do walki? Chory na astmę?
Jego młoda żona nic nie wie, że została wdową.

Plutonowy 'Ziutek ' z Parasola - ten który napisze słynny wiersz o 'czerwonej zarazie ' na 4 dni przed swoją śmiercią, walczy z przekonaniem, że Powstanie nie zostanie samo.
Jeszcze jest euforia i nadzieja.

A za 65 lat po tych wydarzeniach, inni chłopcy będą mieć problem wagi państwowej.
Są upierdliwymi staruchami, azaliż nie?
Bo do meritum się zgodzili ...tylko jeszcze trzeba ustalić szczegóły.
Inni warszawscy chłopcy nie mieli szansy się zestarzeć. I oni są podmiotem tego wątku.
Mimo wszystko i mimo meritum nie sądzisz, że Ty trochę masz kompleksu minionych czasów? Nie mówię tu tylko o tym wątku, ale większość wypowiedzi na to wskazuje. Każde dotknięcie przeszłości nie takie jak myślisz Ty wywołuje fale emocji u Ciebie... Może powoli trzeba zacząć o tych minionych czasach trochę inaczej i myśleć i mówić, bo jest tu i teraz? Nie znaczy to, że powinniśmy o wszystkich i wszystkim zapomnieć, ale może niech dawnymi czasami zajmą się raczej historycy i je rozbierają na czynniki pierwsze bo mają większy dostęp do dokumentów do faktów itd..... A my opieramy się na czym w tej dyskusji?
  #158  
Nieprzeczytane 07-08-2009, 10:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Polityka patriotyczna bez refleksji zapoczątkowana została przez PiS.Kto nie podziela legendy historyczno-patriotycznej to nie patriota tylko komunista lub post-komunista.Na temat powstania mieli inne zdanie Miłosz,Anders a do której grupy należało by ich zaliczyć.Zresztą z Gombrowiczem i jego Transatlantykiem też walczono bo naśmiewa się z przywar emigracji.
  #159  
Nieprzeczytane 07-08-2009, 10:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

No cóż...faktycznie upierdliwy...infantylnie jeszcze, o zgrozo.

Cytat:
Mimo wszystko i mimo meritum nie sądzisz, że Ty trochę masz kompleksu minionych czasów?
Ja nie mam powodu.Ty -tak, jak z tego wynika.

Cytat:
Każde dotknięcie przeszłości nie takie jak myślisz Ty wywołuje fale emocji u Ciebie
.
Nie każde. Tylko to,świadczące o niemożności pojęcia faktu, iż są ludzie w Polsce jeszcze nie wyprani przez komunę z patriotyzmu.

Cytat:
Może powoli trzeba zacząć o tych minionych czasach trochę inaczej i myśleć i mówić, bo jest tu i teraz?
Czyli jak?
Bo o Powstaniu przez całe lata się milczało, i twoja tęsknota za tymi czasami nic nie już nie pomoże.

Cytat:
Nie znaczy to, że powinniśmy o wszystkich i wszystkim zapomnieć
No nie.Pewnie, że nie.Pamiętajmy tylko o zwycięstwach. Ich jest tak mało,że zapamięta sobie każdy głąb.

Cytat:
ale może niech dawnymi czasami zajmą się raczej historycy i je rozbierają na czynniki pierwsze bo mają większy dostęp do dokumentów do faktów itd.....

Historię swojego kraju znać trzeba bezwzględnie.
Dostęp do źródeł tzw.ma obecnie każdy.

TYLKO....niektórzy mają powody, aby wyrzucić fakty z pamięci.
Ważne powody.

Miłego dnia.

Wacław, wątek jest właśnie o planie "Burza".
  #160  
Nieprzeczytane 07-08-2009, 12:39
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Polityka patriotyczna bez refleksji zapoczątkowana została przez PiS.Kto nie podziela legendy historyczno-patriotycznej to nie patriota tylko komunista lub post-komunista.Na temat powstania mieli inne zdanie Miłosz,Anders a do której grupy należało by ich zaliczyć.Zresztą z Gombrowiczem i jego Transatlantykiem też walczono bo naśmiewa się z przywar emigracji.

Wydaje mi się, że mamy podobne zdanie w wielu miejscach,np.co do PW i patriotyzmu. Byłem zaskoczony ostatnio opinią pewnego historyka, który za rzeczywistego przywódcę PW uważał gen.Okulickiego, a nie , gen.Bora-Komorowskiego.
Z treścią bloga,p.Roberta Leśniakiewicza, nt PW ,też w pełni się zgadzam.
http://cbza-jordanow.blog.onet.pl/PO...,ID387174097,n
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Powstanie wielkopolskie - grudzień 1918. z centrum Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 32 07-11-2017 23:01
Grad i burza BUNIA Miłość, przyjaźń, związki, samotność 26 28-04-2016 08:34
22 stycznia 1863 wybucha kolejne powstanie narodowe … z centrum Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 7 27-01-2010 20:30
Powstanie Warszawskie jip Polityka - wątki archiwalne 7 23-07-2009 22:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.