menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-01-2007, 14:54
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Smutny Co robicie,gdy zawita bezsenność?


Zaproponowano mi ,bym otworzyła taki wątek,co robię z przyjemnością.Każdy zna udrękę długich godzin bez snu,gdy oczy bolą a łóżko, niestety, nie daje ukojenia....co robić?Jak mam wenę, piszę listy do znajomych, albo gotuję obiadek wykwintny na następny dzień.A Wy?
  #2  
Nieprzeczytane 26-01-2007, 16:22
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

No niestety ja z bezsennością borykam sie latami.Pracowalam przez wiele lat na zmiany i przestawił mi sie zegar biologiczny.Jestem już na emeryturze i całe szczescie,bo mogę pospać rano jak zasypiam około 4 godz.Co robię?Wszystko co możliwe,czytam,robię na drutach oglądam telewizję,słucham radia,siedzę w internecie a nawet /latem/ wychodzę na spacer nad morze.
  #3  
Nieprzeczytane 26-01-2007, 17:21
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Witam, mam kilka rad,które u mnie znakomicie funkcjonują. Na godzinę przed położeniem się do łóżka,nie oglądam telewizji, a zwłaszcza tych politycznych dyskusji. Staram się kłaść o jednej godzinie, z tolerancją 0,5 h.Włączam sobie małe radyjko przy uchu z miłą muzyczką i tak po kilku chwilach oczy same się zamykają - śpię smacznie 7 godz. Jeśli czasem /przy wietrznej pogodzie/ obudzę się w środku nocy, wypijam pół kubka ciepłego mleka lub 30 kropel lub więcej Amolu. Naprawdę skutkuje. Również słyszałam, że jest strona www.dobrzespij.pl.Pozdrawiam i życzę efektów.
  #4  
Nieprzeczytane 26-01-2007, 18:13
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 760
OK

Na bezsenność pomaga przed snem herbatka z melissy lub dziurawca. Czasem nie pomaga a wtedy słucham radia na słuchawki. Bywa że dzięki temu dowiaduję się ciekawych rzeczy na które wcześniej nie mogłam znaleźć odpowiedzi. Polecam.
__________________
Jadka
  #5  
Nieprzeczytane 26-01-2007, 18:47
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Nie należy

Natomiast ja mogę powiedzieć, czego bezwzględnie nie należy robić:
rozwijać czarnych scenariuszy z perspektywą wybiegającą w bliższą bądź dalszą przyszłość,
podejmować strategicznych decyzji życiowych, nawet te w mniej ważnych sprawach mogą szkodzić,
rozdrapywać ran zadanych nam przez bliźnich w bliższej bądź dalszej przeszłości.
  #6  
Nieprzeczytane 26-01-2007, 19:10
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

moim sposobem na chroniczną bezsenność jest czytanie ksiązek do upadłego -do skutku czyli najczęściej do 6 - 7 rano a potem śpiuchnam do 10 - 11 aż jamniora potrzeba na dobre przyciśnie i pobudke mi ostrą zrobi
  #7  
Nieprzeczytane 26-01-2007, 19:24
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Uśmiech Dobranoc

Ja nie mogę zasnąć bez włącznego telewizora.Nastawiamwyłącznik na pół godziny,zanim sie wyłączy na ogół juz śpię.W cięższych przpadkach polecam gorące kakao z mlekiem-działa na90%.I nie myślec za dużo przed snem.Wyobrazam sobie plażę,słoneczko grzeje,morze szumi.Już prawie spię jak to piszę.Życzę wszystkim przespanych nocy i miłych snów.Basiaa
  #8  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 11:13
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Spróbuję ciepłego mleczka/fuj,nie lubię/,kropelki i herbatki niestety, nie pomagają.Zasypiam raczej bez trudu,ale często budzę się ok.3 i koniec....wreszcie padam przed 6,a po godzinie mój głupi pies/ aczkolwiek bardzo milusi/wsadza mi nos doka i budzi na sikanie /jego, nie moje/i "po ptokach",a w ciagu dnia nie umiem drzemać.I co mi z wolnego czasu na emeryturze...zazdroszczę tym,co mają dobre spanie.mojego męża nawet nie obudził piorun, który "łupnął" w dom obok.
  #9  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 20:49
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Niestety to dopada dużo osób, ale ja się nie poddaję. Jak nie mogę spać, to siedzę przy kompie i robię spacerek po różnych stronkach. Kładę sie o godz 2-3 w nocy i wstaję o godz 4, budzę wnuka (bo ma na praktykę na godz 5) i dalej się kładę spać.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
  #10  
Nieprzeczytane 29-01-2007, 22:54
Lidka's Avatar
Lidka Lidka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Koszalin
Posty: 18
Domyślnie

Cudownie zasypiam przy TV z nastawionym programem reklamującym ,podróże, wycieczki, palże z palmami....
Śpię cudownie - "zwiedzając cudowne kraje..."
__________________
"Daj każdemu dniowi kroplę radości"
Ajschylos
  #11  
Nieprzeczytane 07-02-2007, 17:41
Ditta's Avatar
Ditta Ditta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Kraków
Posty: 37
Domyślnie prawdę mówiąc

z zaciekawieniem czytam, jako, że ja mam odwrotny problem. Za duzo śpię i to całe życie. Potrzeba ni ok 10 godzin snu i tyle przesypiam aby dobrze funkcjonowac. Tyle mogłabym zrobic ciekawych rzeczy gdybym nie musiała sie połozyć spac.
To naprawde jest problem.Po prostu kazdy człowiek potrzebuje inna ilość snu a ja pechowo potrzebuje nadmiar.
I nie da sie tego w zaden sposób oszukać.
  #12  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 00:42
dusia17 dusia17 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 32
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ditta
z zaciekawieniem czytam, jako, że ja mam odwrotny problem. Za duzo śpię i to całe życie. Potrzeba ni ok 10 godzin snu i tyle przesypiam aby dobrze funkcjonowac. Tyle mogłabym zrobic ciekawych rzeczy gdybym nie musiała sie połozyć spac.
To naprawde jest problem.Po prostu kazdy człowiek potrzebuje inna ilość snu a ja pechowo potrzebuje nadmiar.
I nie da sie tego w zaden sposób oszukać.

Doskonale cię rozumiem. Mój mąż zawsze się śmieje, że ożenił się z królewną(śpiącą królewną), bo uwielbiam nasze łóżeczko....
Jednak od jakiegoś czasu mam trochę sytuacji stresowych (więcej niż zwykle...) i wewnętrzny zegar mi się przestawił. Zazwyczaj pomagało czytanie (jestem maniakalnym molem książkowym), jednak teraz zasypiam dopiero nad ranem i śpię 3-4 godz. Wytrzymuję kilka dni, ale później muszę to odespać, obecna pora roku, też mi nie pomaga...
  #13  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 02:06
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Uważam, że należy stosować metodę "nic na siłę". Jak nie chce się spać to znaczy, że pewnie nie ma takiej potrzeby. Problem zaczyna się przy wspólnym pokoju, a niewyobrażalny przy wspólnym łóżku....Tą sprawę (wydaje mi się) należy rozwiązać, a brak skrępowania może usunąc bezsenność, albo zminimalizuje niepokój...życzę - nawet gdy krótkie - przyjemnych snów.Name:  laurka 6.gif
Views: 105
Size:  1.6 KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #14  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 07:14
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Jolu, masz niezaprzeczalną rację.Każdy człowiek ma prawo do swojej prywatności,ale też potrzebuje jej, to daje spokój duszy i pomaga w wielu problemach.
  #15  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 10:33
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Do Jolitki

Myślę, że poruszyłaś bardzo ważny problem związany z bezsennością.Polskie warunki lokalowe sprawiają,że gnieciemy się we wspólnej sypialni i wspólnym łożu, a czEsto przeszkadza nam bardzo uciążliwe chrapanie współmałżonka, co sprawia ,że budzimy się,kręcimy a rano wstajemy z piaskiem w oczach.Trudno też, gdy napad bezsenności się pojawi-zapalać lampę,czytać,słuchac radia czy oglądac nocne programy -bez narazenia się na możliwość obudzenia 2 połowy.Kiedyś zdarzyło się, że syn wyjechał na dwa miesiące,więc przeprowadziłam sie do jego pokoju na ten czas.spałam znacznie lepiej, bo nawet,gdy dopadła mnie w/w dolegliwość-pogapiłam się chwilkę w srebrny ekran i sen znów powracał.
  #16  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 22:30
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Zgadzam się z Wami, bezzsenność to okropny problem i udręka. Wszyscy śpią a człowiek się tłucze po łóżku i wtedy, przynajmniej w moim przypadku po głowie latają najgorsze myśli. Staram się myśleć o czymś innym... a tu nic za chwilę jak bumerang wracają "horrory". Staram się zawsze wyciszyć przed snem, pomagają mi w tym krzyżówki, ale nie zawsze to zadziała. Był taki okresże bez tabletki nie zasnęłam, ale w końcu odstawiłam, bo bałam się uzależnić. Najgorzej jest rano po nieprzespanej nocy jak trzeba wstać do pracy... robię to prawie na czworakach, byle dotrzeć do łazienki, opryskać się wodą i jakoś dochodzę do siebie. Ale ostatnio jakby się trochę poprawiło.... Ale najlepiej to mi się zasypia przy włączonym tv...

Pozdrawiam
  #17  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 22:41
Zoja's Avatar
Zoja Zoja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12
Domyślnie

Współczuję wszystkim, którzy nie mogą spać. Ja mogę spać w każdej pozycji i o każdej porze. Niemniej śpię tylko tyle ile naprawdę muszę bo jakoś doba dla mnie za krótka.
__________________
Pozdrawiam Zoja
  #18  
Nieprzeczytane 22-02-2007, 22:43
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka

Cytat:
Napisał bogda
Ale najlepiej to mi się zasypia przy włączonym tv...

Pozdrawiam
Zupełnie jak ja.Zasypiam przy włączonym telewizorze,jak mąż gasi ja się budzę i często mam dalsze spanie z głowy.
  #19  
Nieprzeczytane 23-02-2007, 00:54
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

No wlasnie teraz siedzę przy komputerze i czytam posty jestem początkującą.Moim problemem od zawsze byl sen.Najczęsciej za tem przeglądam wiadomości,ciekawostki no i stawiam pasjansa na komputerze.Parę dni temu znalazlam tę stronę "klub Seniora",będę czesto zaglądala jest ciekawie.Pozdrawiam inka-ni
  #20  
Nieprzeczytane 23-02-2007, 17:11
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 685
Domyślnie

Przez prawie całe dorosłe życie mam problemy z zasypianiem.Nie potrafię narzucić sobie chodzenia spać o określonej porze, choć wiem,że jest to niezbędne.Czasem, gdy wciągnie mnie jakiś problem w komputerze potrafię
zarwać część nocy.A jeszcze do tego niech na drugi dzień
mam iść rano do pracy(pracuję na pół etatu)- spanie mam z głowy.Również gdy na drugi dzień mamy gdzieś wcześniej wyjechać znowu ogromny problem z zasypianiem.
Całkowicie musiałem wyeliminować moje ulubione popłudniowe drzemki.Początkowo pomogło.Później sytuacja wróciła do normy.
Niestety dość często ratuję się tabletkami.
To że mleko pomaga już b.dawno włożyłem między bajki.
Tylko w okresie letnim, gdy zmuszony byłem podlewać w nocy( w dzień nie było wody)
mój b. pielęgnowany trawnik na działce zasypiałem po powrocie z działki natychmiast.
Czekam więc na wiosnę, na spędzanie dużej ilości czasu
na powietrzu.Wierzę, że z zasypianiem będzie lepiej.I nie tylko z zasypianiem.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
lorison
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sposoby na bezsenność - komentarze Lusia Ogólny 68 31-10-2022 10:42

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.