menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #701  
Nieprzeczytane 20-06-2014, 15:12
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

Nie nie potrzeba kucia w ścianie. Wisi na zasadzie obrazka -jego głębokośc to 11 cm ale maskuje to "ramka" zewnetrzna.Postaram sie zrobić fotki z boku .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #702  
Nieprzeczytane 21-06-2014, 15:58
malan malan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 43
Domyślnie

A co sadzicie o starych meblach, po renowacji? Podobaja sie wam?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #703  
Nieprzeczytane 17-03-2015, 16:18
Izabela54 Izabela54 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 111
Domyślnie

Mi się takie bardzo podobają ale niestety nie wszędzie będzie je można umieścić. Są pomieszczenia, w których będą się ładnie prezentowały ale są również pomieszczenia do których nie bedą pasowały wcale .
Sama zastanawiam się nad odświeżeniem swojego mieszkania w najbliższym czasie. Przydałby się jakiś mocniejszy akcent w salonie.
Podoba mi się to rozwiązanie ze starą cegłą:
http://www.ihouse.pl/news/detal/zaws...ra-cegla/787/1
Co o nim sądzicie? Akurat tutaj jest podane wśród mebli kuchennych ale jak Waszym zdaniem powinno się to prezentować w salonie? Będzie pasowało?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #704  
Nieprzeczytane 30-03-2015, 12:55
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Jeśli chodzi o ciekawe wnętrza domów, to ja najczęściej oglądam je na stronie Homebook.pl. Podobają mi się zwłaszcza aranżacje kuchni. Może dlatego, ze marzy mi się remont mojej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #705  
Nieprzeczytane 19-05-2015, 07:55
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Też lubię przeglądać aranżacje na Homebooku i właśnie przekonuję swojego męża do zrobienia stolika z palet, który widziałam na tym portalu. Chociaż bardziej mi się marzy altana ogrodowa z drewnolandia.pl, ale póki co jesteśmy na etapie negocjacji w kwestii jej rozmiaru - wolałabym coś większego, żeby cała rodzina się tam pomieściła, natomiast mój mąż twierdzi, żeby postawić na coś zdecydowanie mniejszego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #706  
Nieprzeczytane 02-07-2015, 13:38
Kostka Kostka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał malan
A co sadzicie o starych meblach, po renowacji? Podobaja sie wam?

Bardzo mi się podobają. Mam mieszkanie w tradycyjnym stylu i w zasadzie większość moich mebli oraz dekoracji to antyki. Każdy mebel posiada swoją własną historię. W nowoczesnych mieszkaniach czuję się średnio za to bardzo lubię takie tradycyjne klimaty.
Antyki kupuję często tutaj: http://www.antyczek.pl/ - w sklepie jest spory wybór mebli,dekoracji oraz biżuterii w bardzo dobrym stanie. Po renowacji.
Mają piękną porcelanę. Obecnie poluję na tę paterę Rosenthala:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #707  
Nieprzeczytane 13-07-2016, 08:50
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

O, takie stare meble po renowacji są naprawdę świetne i w ogóle antyczne umeblowanie nadaje wnętrzu specyficznego uroku. Ostatnio oglądałam bardzo ładne antyki Katowice z salonem wystawowym. Mają tam bardzo ładne meble z różnych epok i dodatkowo można tam również zamówić sobie renowację starych mebli. Niewielu ludzi docenia piękno antyków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #708  
Nieprzeczytane 01-10-2016, 15:27
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Cytat:
Napisał malan
A co sadzicie o starych meblach, po renowacji? Podobaja sie wam?

Jasne, że podobają się, zawsze można naprawić drobne usterki, kiedy nadgryzł meble już ząb czasu . Jest w sieci kilka dobrych sklep gdzie kupić można zawiasy na wymianę, zamki, klamki http://domator.net.pl/klamko-pochwyt...ierdzewna.html, wszystko co do renowacji potrzebne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #709  
Nieprzeczytane 04-10-2016, 09:37
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie

Całkiem fajnie się to prezentuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #710  
Nieprzeczytane 27-10-2016, 16:01
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

Nie przepadam osobiście za fototapetami. W niektórych pomieszczeniach prezentuje się to ciekawie. Niemniej położenie takiej dekoracji wymaga przeprowadzenia poważnego remontu. Poza tym jeśli się nam znudzi to nie usuniemy jej tak łatwo jak na przykład obrazu czy naklejki ściennej ( chociaż naklejki również potrafią zostawić ślad na ścianie...).

Ciekawe reprodukcje obrazów w sklepie ma Fedkolor:
https://fedkolor.pl/23-reprodukcje-obrazow

Jest to dobry zamiennik jeśli ktos nie ma pieniedzy na kupno prawdziwego olejnego obrazu ( reprodukcje są drukowane na płótnie)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #711  
Nieprzeczytane 22-12-2016, 11:15
oliku oliku jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 271
Domyślnie

A u mnie teraz remont kuchni się szykuje, już powoli okapy zaczynam przeglądać na stronie homebook.pl, bo wybór porządnych urządzeń do kuchni to nie idzie tak raz-dwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #712  
Nieprzeczytane 24-01-2017, 09:41
monkz monkz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 497
Domyślnie

Mam pytanie dotyczące remontu łazienki. Możecie mi napisać jak podobają się Wam płytki drewnopodobne? Pytam się ponieważ czeka mnie remont mieszkania i poważnie zastanawiam się nad zakupem tego rodzaju płytek.

http://www.ekspercilazienek.pl/plytki-drewnopodobne

Jak sie ma kwestia utrzymania ich w czystości ? Nie ma z tym problemu?

Dodam,że nie jestem zadowolony z połyskliwych płytek jakie mam obecnie. Wszystko na nich widać. Każdą kropelkę wody.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #713  
Nieprzeczytane 19-12-2017, 10:27
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Dobrze zagospodarowana kuchnia to podstawowe miejsce pracy;-). Dobrze jest popatrzeć na piekarniki do zabudowy, bo taki sprzęt nie zajmuje wiele miejsca, a jest bardzo funkcjonalny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #714  
Nieprzeczytane 11-09-2018, 13:07
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie

Dorzucę równiez coś od siebie.Pewnie wielu z Was ma problem z zaprojektowaniem w małym mieszkaniu salonu z kącikiem jadalnym. Szczególnie jesli metraż nie jest duży.

Na tej stronie jest ciekawy wpis na blogu, na którym mozna sobie poczytać o czym należy myśleć przy planowaniu takiego pomieszczenia:
http://meblearkadius.pl/salon-z-jada...-jak-urzadzic/

Najważniejszy tutaj bedzie stół. Mebel ten nie powinien być zbyt duży i ciężki, aby nie zdominował całego pomieszczenia. Dobrze jest zdecydować sie na stol rozkładany Dzięki temu nie będzie taki duży a jednocześnie w razie czego będziemy mogli pomieścić przy nim wielu gości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #715  
Nieprzeczytane 26-09-2018, 19:14
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Pomysłów w sieci bardzo dużo. Jest w czym wybierać. Nawet zegarek może być dekoracją, zobaczcie https://dekoratordomu.pl/budziki-kto...-i-ciesza-oko/ czy wam się podobają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #716  
Nieprzeczytane 27-09-2018, 22:06
bajgiel11 bajgiel11 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: sosnowiec
Posty: 8
Domyślnie

naprawdę ciekawe wnętrza są w mieszkaniach z https://riverfront.pl/nowe-mieszkani...lopera-gdansk/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #717  
Nieprzeczytane 03-10-2018, 14:45
szerip szerip jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: Wrocław
Posty: 43
Domyślnie

Witam, moim zdaniem zagospodarowanie przestrzenii to słowo klucz kiedy rozmawiamy o estetyce jakiejkolwiek przestrzenii. Właściwy dobór samej ilości mebli oraz tego jak dużą część kubatury pomieszczenia zajmują to kluczowy czynnik mający odbicie na całej stylistyce. Dlatego projektowanie biur którym się zajmuje, to bardzo wymagające wyzwanie pogodzenia funkcjonalności pomieszczenia z minimalizmem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #718  
Nieprzeczytane 17-10-2018, 12:32
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Ostatnio zacząłem interesować się wystrojem wnętrz i muszę powiedzieć, że dobór zarówno akcesoriów jak i wyposażenia, to dosyć trudne zajęcie. Łatwo otrzeć się o kicz. Widzieliście jaki jest duży wybór włączników na rynku? Próbkę możecie znaleźć np tutaj: https://osprzet-sklep.pl/
Do tego trzeba dobrać glazurę, terakotę, odpowiedni styl mebli, dodatków, akcesoriów. Jest to dosyć trudne zadanie. Nic dziwnego, że dekoratorzy wnętrz mają tyle pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #719  
Nieprzeczytane 07-01-2021, 21:56
wox wox jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 9
Domyślnie

Korzystacie z pomocy projektantów wnętrz? Czy na własną rękę działacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #720  
Nieprzeczytane 12-01-2021, 00:08
martakrupa martakrupa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał wox
Korzystacie z pomocy projektantów wnętrz? Czy na własną rękę działacie?

Wykończenie wnętrza na własną rękę jest możliwe, lecz pod wieloma względami bardzo kłopotliwe. Wystarczy spojrzeć na to ile mamy do wyboru materiałów wykończeniowych, mebli i stylów. To dość poważna inwestycja czasu by przewertować wszystkie nowości, a przy tym zbudować wizję swojego wnętrza. Dlatego też przez ostatnie lata bardzo popularne stały się uługi projektantów wnętrz. Każda współpraca z dobrym biurem zaczyna się od indywidualnej rozmowy z klientem. Najważniejsze tematy jakie zostają poruszane to nie tylko gust klienta czy ulubione style ale także styl życia oraz plany na przyszłość. W gruncie rzeczy jest to inwestycja długoterminowa ponieważ w nowourządzonym wnętrzu z pewnością spędzimy dobrych kilka lat. Całość musi być także praktyczna, w szczególności takie pomieszczenia jak kuchnia i łazienka. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie takich usług jak projekt mieszkania warszawa pod kątem dostępnych możliwości. W sieci znajdziemy także wiele opinii na temat bardziej znanych wykonawców. Wystarczy szybki rzut oka na najbardziej popularne oferty, przykład - https://beautifulminds.pl/services-i...anie-mieszkan/ by wiedzieć, że mamy do czynienia z profesjonalistami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ciekawe miejsca w SIECI część II Melissa eSenior 874 14-12-2018 00:03
Psychotesty----ciekawe iluzje nektarynka Hobby, pasje 189 17-04-2010 23:26
ciekawe kwiaty... Kazimierz Dom, wnętrza, ogród 89 21-10-2009 20:03
Ciekawe artykuły GracekristGold eSenior 40 27-08-2008 22:49
Ciekawe miejsca w SIECI araukaria eSenior 527 31-08-2007 23:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.