menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-08-2009, 17:49
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Post Długie kolejki oczekujących na miejsca w sanatoriach - komentarze


Komentarz do artykułu: Długie kolejki oczekujących na miejsca w sanatoriach
--------------------
Ha, to chyba powinienem byc szczęśliwy, bo dzisiaj dostałem info z opolskiego NFZ, że poczekam sobie na sanatorium (reumatologia) tylko 8 miesięcy... Będzie to moja pierwsza wyprawa do sanatorium i już jestem podekscytowany (he he he). A tak przy okazji, może ktoś z mnie objaśni - dlaczego mam się leczyć z chorób reumatycznych, skoro mój lekarz we wniosku napisał: 3 dyskopatie na odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz zanik lordozy lędźwiowej. Czy powinienem prosić o wyjaśnienie NFZ?
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Zdrówka!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 18-08-2009, 18:02
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Gaduła

Cytat:
Napisał lahatiel
Komentarz do artykułu: Długie kolejki oczekujących na miejsca w sanatoriach
--------------------
Ha, to chyba powinienem byc szczęśliwy, bo dzisiaj dostałem info z opolskiego NFZ, że poczekam sobie na sanatorium (reumatologia) tylko 8 miesięcy... Będzie to moja pierwsza wyprawa do sanatorium i już jestem podekscytowany (he he he). A tak przy okazji, może ktoś z mnie objaśni - dlaczego mam się leczyć z chorób reumatycznych, skoro mój lekarz we wniosku napisał: 3 dyskopatie na odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz zanik lordozy lędźwiowej. Czy powinienem prosić o wyjaśnienie NFZ?
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Zdrówka!!!
No, jak chcesz, żeby Ci skierowanie zabrali albo zmienili termin to pytaj.. im więcej pytań tym głupsze odpowiedzi...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 18-08-2009, 23:37
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Mnie się wydaje, że chodzi o kierunek (rodzaj) leczenia. Każde sanatorium leczy inne schorzenia np. narządów oddechowych, krążenia, narządów ruchu, w co wchodzi dyskopatia, zwyrodnienia, reumatyzm, i inne pochodne. W uproszczeniu nazywają chorobami narządu ruchu, albo reumatyczne. Jeżeli chcesz mieć więcej wiadomości w danej sprawie, to wpisz w google sanatoria a potem jakie choroby leczą. Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 10:10
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Jest taka fajna "Gazeta Kuracjusza" miesięcznik, można go zaprenumerować, kosztuje chyba około 3zł rocznie około 30 zł, opisuje tam wszystko- sanatoria, profile, ..... reklamy też są, ale nie przesadzają, na którymś z wątków o sanatoriach podałem coś bliżej...
http://gazetakuracjusza.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 10:30
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

weroniko, jip dzięki za rady
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 17:37
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał lahatiel
--------------------
Ha, to chyba powinienem byc szczęśliwy, bo dzisiaj dostałem info z opolskiego NFZ, że poczekam sobie na sanatorium (reumatologia) tylko 8 miesięcy... Będzie to moja pierwsza wyprawa do sanatorium i już jestem podekscytowany (he he he).


Lahatielu ciesz się że poczekasz tylko 8m-cy,to bardzo krótkie czekanie bo w województwie lubuskim czas oczekiwania na skierowanie na leczenie sanatoryjne wynosi od 12 do 16-u miesięcy.Nie wiem czym się różni województwo opolskie od lubuskiego ale okres oczekiwania u Ciebie nie jest długi.
Co do rad Jip to radzi Ci dobrze nie wybrzydzaj bo w przyszłosci wniosek mogą odrzucić.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 18:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Nigdy nie byłam w sanatorium, nawet jak mi je przyznali na druku L-4.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 19:49
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Witaj Lilu
Lilu droga nigdy nie mów nigdy i jeśli nigdy nie byłaś to najwyższa pora poprosić swego lekarza rodzinnego o wypełnienie wniosku,odczekanie potem swojej kolejki i pojechać.Zawsze kiedyś musi być ten pierwszy raz,ja też nie potrafilam się długo odważyć ale jak już się odważyłam to w ciągu 8 lat bylam już 4 razy.W tym roku w lutym byłam w Szczawnie Zdroju i jak minie rok od wypisu to znów będę się starać,potem prawie dwa oczekiwania no i oczywiście pojadę znowu.To same plusy,zmiana klimatu,zabiegi rehabilitacyjne ,zmiana środowiska i pobyć trochę między ludźmi.Nie wiem Lilu czy udało mi się Ciebie przekonać ale spróbuj.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 19:51
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nigdy nie byłam w sanatorium, nawet jak mi je przyznali na druku L-4.
A wiesz ile straciłaś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 20:09
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A wiesz ile straciłaś?

Tak Jip Lila jeszcze nie wie ile straciła ale może wspólnie uda nam się ją przekonać że naprawdę warto.Ja żeby ten okres między wyjazdami nie był taki długi to jeszcze jeżdżę na 14 dniowe turnusy rehabilitacyjne to poza Narodowym Funduszem Zdrowia.Jak się ma grupę inwalidzką to raz na dwa lata można się starać o refundację z PCPR-u lub MOPS-u.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 12:14
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie Kolejki, a...

Narzekamy na długie kolejki, a jak przeczytałem kilkanaście dni temu wywiad z szefem Opolskiego NFZ w "GW", to okazuje się w pierwszych 3 miesiącach ub. roku było 60% zwrotów skierowań, podobnie w 3 ostatnich. Wobec czego na 2010 rok opolski NFZ zakontraktował o 4000 skierowań mniej.
Rodzi się więc pytanie - czy potencjalni kuracjusze sami nie robią sobie kuku... I kolejne - po jasny gwint ludzie ubiegają się o sanatorium??? Tanie wczasy!!! A naprawdę chorzy muszą czekać i czekać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 12:25
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Mój mąż czekał trzy miesiące na sanatorium. Byliśmy bardzo zaskoczeni, ponieważ ciągle słyszeliśmy o długich kolejkach. Wrócił zadowolony, pełen energii i myśli o następnym wyjeździe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 14:14
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Czekałam miesiąc,składałam w styczniu,w połowie lutego miałam mieć wyjazd.Zmuszona jednak byłam przełożyć o miesiąc,ponieważ na początku lutego mąż złamał nogę w kostce i wymagał opieki.
Podejrzewam,że ciekawsze miesiące zarezerwowane są dla pełnopłatnych kuracjuszy,bądź dla znajomych królika.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 19:25
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
Czekałam miesiąc,składałam w styczniu,w połowie lutego miałam mieć wyjazd.Zmuszona jednak byłam przełożyć o miesiąc,ponieważ na początku lutego mąż złamał nogę w kostce i wymagał opieki.
Podejrzewam,że ciekawsze miesiące zarezerwowane są dla pełnopłatnych kuracjuszy,bądź dla znajomych królika.

Nieraz można załapać się na zwroty. Trzeba się dowiadywać w NFZ. Czytałam, że niektórzy rezygnują w ostatniej chwili, kiedy dostają zawiadomienie o terminie wyjazdu i opłatach. Nie wszystkich stać na opłaty. Jeżeli komuś zależy to naprawdę polecam dzwonić.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 20:52
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

najwięcej zwrotów jest w zimie, w okolicach świąt, bywa że czeka się kilka dni, nieczęsty przypadek ale był taki, jeśli się zgłosicie z prośbą o szybszy termin ze zwrotów, dostaniecie

byłam w sanatorium, odczekałam swoje (półtora roku wtedy było) i pojechałam, i jak zauważyłam było tam trochę osób - tzw etatowych kuracjuszy, którzy traktują to jako pół darmowe wczasy i jeżdżą systematycznie, ale mają prawo, a jakieś dysfunkcje kręgosłupa ma prawie każdy w pewnym wieku, więc nie ma problemu z wyrwaniem skierowania od lekarza... jedynki dostają pełnopłatni albo wybrańcy losu, miałam rezerwacje na jedynkę poczynioną bardzo wcześnie, jak tylko zobaczyłam skierowanie, i nie dostałam jej, a paru panów dostało, bez powodu właściwie, na ładne oczy, ładnie poprosili, widocznie ładniej niż ja.... poza tym było sporo osób, które naprawdę potrzebowały sanatorium, część finansowana z NFZ, a część pełnopłatna - mają żarcie lepsze (tzn mniej zdrowe, jakieś ciasteczka itp) ..

moja ciocia dostała kiedyś skierowanie w zimie i strasznie chorowała na miejscu, dlatego teraz rezygnuje z zimowych terminów, jest schorowana i to spory wysiłek dla niej, wydaje się, że to głupota zmuszać ludzi do wyjazdu w najtrudniejszej zdrowotnie porze roku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 14:58
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

No cóż trudno wysłać wszystkich potrzebujących w okresie letnim. Mój NFZ zasugerował aby o zwroty dowiadywać się po wakacjach bo właśnie w tym czasie jest ich najwięcej. Oznacza to że wszyscy chcielibyśmy wyjeżdżać od czerwca do sierpnia i najlepiej nad morze. Ja byłam na przełomie października - listopada i wróciłam bardzo zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 23:45
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nigdy nie byłam w sanatorium, nawet jak mi je przyznali na druku L-4.
Ja też nie -powiem więcej nie wybieram się . za żadne pieniądze ani skierowania
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 25-01-2010, 09:46
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Ja też nie -powiem więcej nie wybieram się . za żadne pieniądze ani skierowania
Ja również nigdy nie byłam i nie pojadę (mam swoje powody), ale jeżeli komuś ta metoda leczenia pomaga, niech korzysta. Wszystkim, którzy leczą się w sanatoriach życzę dobrych efektów i miłych wspomnień.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 13:45
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

Czekałem od końca sierpnia ub. roku. Tydzień temu dzwoniłem do NFZ by ich poinformowac, że nie interesuje mnie czerwiec ani lipiec. Miła pani powiedziała mi, że komputer mnie "wyciągnie" w kwietniu, a na jaki termin to nic jeszcze nie wiadmo. A tu niespodzianka! Dzisiaj przyszło skierowanie i od 10 marca jestem w Iwoniczu :-)))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 14:11
zrycla's Avatar
zrycla zrycla jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 101
Domyślnie

czlowiek sie martwi bo i zycie zmusza nie wszyscy sa silni
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.