menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 21-11-2009, 00:00
bogusława bogusława jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 42
Domyślnie jaka dieta przy zespole jelita drażliwego?


kochani, cierpie na te przypadlosc, nie wiem czy jest wam ona znana, w kazdym razie zastanawiam sie, czy ktos jest zapoznany z tematem i podpowie mi kilka madrych rad co do diety z gory dziekuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 19:25
bogusława bogusława jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 42
Domyślnie

eh widze ze nikt mi nie pomoze...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 19:30
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogusława
eh widze ze nikt mi nie pomoze...
Witaj - mam taką propozycje : - wejdź w gogle i wpisz "jelito drażliwe - dieta"- tam jest wszystko dokładnie opisane. Pozdrawiam.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 19:35
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogusława
eh widze ze nikt mi nie pomoze...

Moja mama ma właśnie rozpoznaną taką chorobę. Jest ona przewlekła i niezwykle trudna do leczenia, gdyż są okresy dłuższego spokoju i są nagłe ataki, które przychodzą znienacka, bez związku z jedzenie czy innymi czynnikami. Zresztą mama ma też inne schorzenia, które wymagają bezwzględnego leczenia w pierwszej kolejności. Na jelito drażliwe zażywa od dłuższego czasu i systematycznie Helicid, który ma wpływ na wydzielanie kwasu żołądkowego (lek na receptę).Więcej informacji np. na temat diety uzyskasz w Google na hasło jelito drażliwe. Wszystko pozostałe jest w gestii lekarza internisty. Życzę Ci Bogusławo skutecznego leczenia i powrotu do zdrowia. Pozdrawiam.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 21:03
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Jelito drażliwe.

Z pięc lat mój mąż choruje na żespół jelita i pobyt w szpitalu rochę pomógł ale to jest choroba na całe życie.Uciążliwa jak jasny diabeł, w jelitach burczy,prawie piszczy przelewa się woda którą głośno słychać.Poza tym ciągle się "pierdzi" czyli puszcza się bączki i to od samości,nić śmiesznego to nie jest.
Z lekarstw to najczęściej brał Duspathalin i Gastrolog zalecił jeść zupe - owsianke i dodatkowo kupiliśmy COLON to są liśie babki>Jadł tą owsianke z pare lat,ale w związku z innumi chorobami musiał zaprzestać. To mu pomogło,Colon to naturalny środek.Można jeszcze jeść śliwki w lecie dużo świeżych a w zimie suszone.
W jelicie męża zalega stary Kał i to po trochu samoistnie się usuwa,i oczywiście dieta.Zycze spokoju i cierpliwości.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 12:07
bogusława bogusława jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 42
Domyślnie

dziekuje wam kochani. jesli chodzi o to, zebym sobie wpisala w google, to owszem robilam to nie raz, ale sęk w tym, ze wole uslyszec od ludzi, ktorzy cierpia jak ja, co im pomaga. u lekarza bylam, oczywiscie, mam leki, Tribux np. na recepte, ale srednio pomaga. no i dieta, bez nabialu glownie, duzo ryb, chude miesko i zupy wlasnie. cholerstwo sie przypałętalo i nie chce odczepic no!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 22:29
Henryk01 Henryk01 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 28
Domyślnie

cóż chcialbym byc na ten temat mądry,ale niestety. Albo stety zalezy jak sie na to patrzy. bo nie mam problemu z jelitami. Ale wydaje mi się, że dieta tutaj potrzebna i tabletki. oraz czeste wizyty u lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 23:47
solanka6's Avatar
solanka6 solanka6 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 1 743
Domyślnie

Może ten link będzie przydatny? Sama bardzo dużo korzystałam z tego forum po mojej operacji. Czego lekarze nie dopowiedzieli po zabiegu, mogłam zapytać na tym forum lekarza chirurga.Odpowiedź zawsze otrzymałam. Polecam.

http://www.echirurgia.pl/diety/dieta...o_drazliwe.htm
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 12:25
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

głodówka jest dobrym sposobem na schorzenia jelit. na początek jeden dzień w tygodniu i pić tylko wodę niegazowaną.
organizm odpocznie od trawienia i podziekuje za "wolne"
kiedyś często stosowałam i efekty pozytywne były.

lekarze nie zawsze zezwalają, więc trzeba zapytać o zdanie.

pozdrawiam
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 14:46
bogusława bogusława jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 42
Domyślnie

ojej głodówka to chyba nie jest dobry pomysl,mnie juz po 2 godzinach od obiadku skręca z glodu i mam chec na jakas przekąske.

a za link dziekuje, na pewno bede korzystala, a jaka operacje przeszlas, wlasnie na jelita? wystraszylas mnie nie na zarty, nie chce zadnej operacji!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 14:47
bogusława bogusława jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 42
Domyślnie

a Ty Henryku tylko sie ciesz, ze nie musisz sie stosowac do zadnych diet i ogranicznikow, to dla kogos kto kocha jedzenie naprawde trudne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 22:19
Henryk01 Henryk01 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 28
Domyślnie

bogusiu: tak dziekuje za to bardzo, a uzalezniony od jedzenia jestem baardzo takze wspolczuje i mam nadzieje, ze sie poprawi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 12:25
bogusława bogusława jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 42
Domyślnie

uzalezniony od jedzenia...eh. a od czego konkretnie, masz swoje ulubione?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 12:57
sirena's Avatar
sirena sirena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 4 262
Domyślnie

Dobrze ze poruszyłaś ten temat,bo myślę że jest sporo osób którzy się zmagają z tą przypadłością...W zasadzie przeczytasz wszędzie że jelito drażliwe to nie choroba...Ja mam też te problemy,tylko że to są różne objawy biegunka ,zaparcia i wzdęcia.Mój problem to biegunka,choć to nie jest w postaci wodnej a rozluźnionego stolca,kilka razy dziennie.Jak planuję wyjazd to dzień wcześniej,ścisła dieta...Choć teraz pomogły mi krople "Iberogast" to nowość...Wszystkie inne leki nic nie pomogły.
Jeśli masz objawy takie jak ja,to wypróbuj zobaczysz,może i tobie pomoże...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 00:08
bogusława bogusława jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 42
Domyślnie

mam naprzemiennie biegunke ostrą i zaparcia + wzdecia przy tym bardzo nieprzyjemne.. nie slyszalam o tych kroplach, czy sa na recepte? i jaka diete prowadzisz? mozesz jesc nabial, ryby, owoce?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 07:16
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogusława
mam naprzemiennie biegunke ostrą i zaparcia + wzdecia przy tym bardzo nieprzyjemne.. nie slyszalam o tych kroplach, czy sa na recepte? i jaka diete prowadzisz? mozesz jesc nabial, ryby, owoce?
IBEGORAST to lek ziołowy.Nie trzeba recepty.A dieta?- metodą prób i błędów - lekkostrawna - gotowane warzywa,zupy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 17:52
sirena's Avatar
sirena sirena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 4 262
Domyślnie

Iberogast to lek bez recepty....Dieta...nabiał ograniczyłam do jogurtu naturalnego...Poczytaj dietę na zespół jelita drażliwego,musisz sie chociaż częściowo dostosować...Ja np.bardzo lubiłam surówki z pory, selera, marchwi i jabłka,po takiej surówce zawsze miałam kłopoty...Teraz już wiem co mi najbardziej szkodzi więc się ograniczam....
Od dwóch miesięcy używam Iberogast, problemy się znacznie zmniejszyły....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 21:27
bogusława bogusława jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 42
Domyślnie

dziekuje, w takim razie na pewno skorzystam z tego leku. w moim przypadku nie moge jogutrow za zadne skarby,a w diecie niestety od niedawna kroluje jedzenie gotowane na parze, za ktorym nie przepadam. eh.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 22:02
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

na problemy ze wzdęciami stosuję 1/2 łyżeczki majeranku otartego, popijam szklanką wody.
działa.

PS. nauczyła mnie 20 lat młodsza koleżanka, która od zawsze miała kłopoty gastryczne.
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 23:38
Henryk01 Henryk01 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 28
Domyślnie

na trawienie są dobre rybki nawet te w puszce, ktore nie traca swoich wlasciwosci
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaka dieta w okresie menopauzy? NeoKobieta Menopauza/Andropauza 51 03-04-2013 09:42
Dieta a rak jelita grubego - komentarze bushbaby Ogólny 4 09-12-2012 18:33
5. Jaka książka sprawiła, że polubił/a Pan/i czytać książki? Alunia Książka, literatura, poezja 51 06-12-2009 11:15
Dieta dla niskociśnienowca Annanna Dieta 8 08-11-2009 16:11
chemioterapia doustna w leczeniu raka jelita grubego ania44 Choroby, badania, terapie 5 15-12-2007 19:37

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.