menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #20041  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 12:06
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nieśli też transparenty "Solidarność" i "Jarosław Węgry Zbaw".


Jarek,nie wiedziałam,że Ty jesteś zwolennikiem PiS !!!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20042  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 14:39
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Co tam jakiś Orban i jego wielbiciel - prezes.
Nasz premier spotkał się dzisiaj z protestantami - lekarzami i jakieś porozumienie osiągnięto.
Jakie?
O 15. odbędzie się konferencja prasowa i na pewno dowiemy się więcej niż od lekarzy.
Ale czerwone pieczątki medycy nadal będą stosować.
Zdrowia wypada życzyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20043  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 16:08
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Ale miał rację, że... "Nie wyobrażam sobie jednak, aby protesty w takiej formie trwały podczas rozmów. Zmiany musza być efektem korekty, a nie grą sił. I z tego lekarze muszą sobie też zdać sprawę - dodał."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20044  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 16:17
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Niełatwo rozmawia się z lekarzami, bronią swoich interesów, często pod hasłem obrony pacjenta.
Nie przeczę, że lista leków zawiera błędy i ktoś przyłożył do tego rękę. Tak to jest, kiedy robi się coś na ostatni moment i nie ma tu tłumaczenia, że do ostatniej chwili negocjowano, bo to nie do końca prawda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20045  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 16:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Ale miał rację, że... "Nie wyobrażam sobie jednak, aby protesty w takiej formie trwały podczas rozmów. Zmiany musza być efektem korekty, a nie grą sił. I z tego lekarze muszą sobie też zdać sprawę - dodał."

Na początek zacząłbym od korekty kontraktów. Nic tak nie poprawia wyników negocjacji jak uzycie konkretnych argumentów.
Moim zdaniem powody akcji medyków sa bzdurne. Od odpowiedzialności za ew. błędy kazdy z nich powinien byc obowiazkowo ubezpieczony. Indywidualnie i z wlasnej kasy.
A inna sprawa, to jesli się nie mylę to weszło niedawno prawo do pozwów zbiorowych. A to daje pacjentom obslużónym niezgodnie z prawem, czyli obowiązujaca ustawą możliwość pociagniecia do finansowego odszkodowania ....korporacji lekarskich, które ten stan rzeczy spowodowały....Ciekaw jestem czy ktos sie odwazy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20046  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 16:26
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Pluto,

"korektę" robi się co roku, choć kontrakt podpisuje się na 5 lat.
Wskutek korekty właśnie jednemu ze specjalistów nie przedłużono kontraktu, natomiast emerytom- lekarzom i owszem.
Dlaczego?
Pytanie bez odpowiedzi, bo NFZ nie ma zwyczaju niczego tłumaczyć.
Zobaczymy, co przyniesie odwołanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20047  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 19:13
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Rolleyes

Cytat:
Napisał pluto37
Na początek zacząłbym od korekty kontraktów. Nic tak nie poprawia wyników negocjacji jak uzycie konkretnych argumentów.
Moim zdaniem powody akcji medyków sa bzdurne. Od odpowiedzialności za ew. błędy kazdy z nich powinien byc obowiazkowo ubezpieczony. Indywidualnie i z wlasnej kasy.
A inna sprawa, to jesli się nie mylę to weszło niedawno prawo do pozwów zbiorowych. A to daje pacjentom obslużónym niezgodnie z prawem, czyli obowiązujaca ustawą możliwość pociagniecia do finansowego odszkodowania ....korporacji lekarskich, które ten stan rzeczy spowodowały....Ciekaw jestem czy ktos sie odwazy.


Myślę ,że się lekko mylisz .Pozywać możesz stronę ,a korporacja nie jest stroną dla pacjenta.Stroną dla pacjenta jest ubezpieczyciel,który nie zagwarantował Ci świadczeń wynikających z ubezpieczenia.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20048  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 19:52
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

ustawa jest glupio napisana, zwlaszcza ta cala sprawa odplatnosci i refundacji,
przeciez lekarz musi okreslic chorobe, jej stopien i leki na nią.
to ustalenie mozna potwierdzic kodem choroby,
podobno apteki maja weryfikowane dane odnosnie ubezpieczen z z ZUSu Lacznie z PESELem pacjenta.
Te dane powinny pozwolic aptece bezblendnie ustalic odplatnosc.
Podobno system sie nie myli.

Podobno Premier dostal dzisiaj do łapki taki projekt,
ciekawe czy skorzysta?

Co do pomylek to zastanawiam sie czy lekarze to swiete krowy w tym zakresie.

Wszyscy inni pracownicy ponosza odpowiedzialnosc za swoje pomylki.

Wezmy takiego bankowca?
aptekarza,
pracownika firmy farmaceutycznej (sic) ktory zamknie w ampulce cos innego?
maszyniste kolejowego

wszyscy maja prawo do pomylek? bezkarnie?

Bezkarnie to wylacznie politycy
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20049  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 20:39
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Usłyszałem dziś,bodajże w TOK FM,jak lekarz na Śląsku,starszej pani posiadającej kartę chipową,przywalił na recepcie ową sławną już pieczątkę.O co mu chodziło,jak sądzisz BarbaroK?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20050  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 21:22
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ja też mam kartę chipową to jutro z nudów pójdę do przychodni po recepty sprawdzić.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20051  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 21:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Myślę ,że się lekko mylisz .Pozywać możesz stronę ,a korporacja nie jest stroną dla pacjenta.Stroną dla pacjenta jest ubezpieczyciel,który nie zagwarantował Ci świadczeń wynikających z ubezpieczenia.

Hypatio!
W tym przypadku byłaby korporacja wspólodpowiedzialną, bo przecie to ma znamiona zmowy firmowanej przez zawodową sitwę.
Nie sprawdzimy tego niestety dotąd do kiedy sprawa nie trafi do sądów.
A tak juz generalizując to uważam, że dotąd do kiedy nad wyczynami związkowców wszelkiej maści nie będzie sciślejszej kontroli sądowej, to będziemy mieli takie pasztety.
W/g mnie, to Arłukowicz bądź ktokolwiek inny w podobnej sytuacji powinien mieć mozliwość skierowania do natychmiastowego rozpatrzenia przez sąd legalności akcji związkowców.
Jesli w/g wyroku sądowego taka akcja byłaby nielegalna to koszty finansowe poniesliby jej organizatorzy.
I to byloby i całkiem sprawiedliwe.
takie rozwiązania istnieją w/g anglosaskich zwyczajów sądowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20052  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 21:56
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał pluto37
Hypatio!
W tym przypadku byłaby korporacja wspólodpowiedzialną, bo przecie to ma znamiona zmowy firmowanej przez zawodową sitwę.
Nie sprawdzimy tego niestety dotąd do kiedy sprawa nie trafi do sądów.
A tak juz generalizując to uważam, że dotąd do kiedy nad wyczynami związkowców wszelkiej maści nie będzie sciślejszej kontroli sądowej, to będziemy mieli takie pasztety.
W/g mnie, to Arłukowicz bądź ktokolwiek inny w podobnej sytuacji powinien mieć mozliwość skierowania do natychmiastowego rozpatrzenia przez sąd legalności akcji związkowców.
Jesli w/g wyroku sądowego taka akcja byłaby nielegalna to koszty finansowe poniesliby jej organizatorzy.
I to byloby i całkiem sprawiedliwe.
takie rozwiązania istnieją w/g anglosaskich zwyczajów sądowych.
Na razie nie ma u nas anglosaskich zwyczajów i raczej nie będzie.Pozwoliłam sobie jedynie na sugestię ,że stroną gwarantującą Tobie i mnie świadczenia medyczne jest ubezpieczyciel,tak więc pozywanie ''korporacji''jak sugerowałeś, to tak jak pisać ''na Berdyczów''i pozostanę przy tej opinii !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20053  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 22:00
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Usłyszałem dziś,bodajże w TOK FM,jak lekarz na Śląsku,starszej pani posiadającej kartę chipową,przywalił na recepcie ową sławną już pieczątkę.O co mu chodziło,jak sądzisz BarbaroK?
O solidaryzowanie się zapewne z kolegami?

To co dziś slyszalam w ŁWD zakrawa nie wiem na co,bo naprawdę nie umiem tego nazwać. NFOZ podpisał kontrakty z przychodniami,które nie mają gabinetów specjalistycznych,a z tymi które się do takiej obslugi pacjenta przygotowaly nie.Zakrawa mi to na sabotaż,naprawdę nie potrafię tego zrozumieć i nazwać po imieniu.Na usta same cisną się slowa nieparlamentarne.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20054  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 23:08
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Ustawa,przynajmniej w części dotyczącej odpowiedzialności finansowej lekarzy,została w oczywisty sposób spartolona.Jeśli nakłada się obowiązek to równolegle trzeba dać możliwość jego bezbłędnego wykonania;wcześniejsze wprowadzenie kart chipowych czy też stosownego oprogramowania.
Ta afera jest drobnym fragmentem większego przekrętu, któremu na imię"demokracja a la III RP".
Polska jest państwem korporacyjnym.Sam Tusk doliczył się blisko 300 korporacji zawodowych.Nie mam nic przeciwko korporacjom ale ich kompetencje powinny być ściśle
określone.Na pewno nie powinny mieć prawa utrudniania dostępu do zawodu,jego wykonywania,narzucania zachowań sprzecznych z prawem,ze zdrowym rozsądkiem i choćby z zasadami gospodarki wolnorynkowej.
Można oczywiście szydzić z Orbana,ale myślę że przydałby się nam człowiek,który wziąłby to rozwydrzone towarzystwo za mordę i wskazał każdemu jego miejsce w szeregu.
Wszystkim nam żyłoby się wtedy o wiele lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20055  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 23:17
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Właśnie dr JRN

w RM broni Orbana jak Jaruzelski socjalizmu.
Od roku prowadzi kampanię na rzecz szefa Węgrów.
A ja nie chcę u nas Budapesztu, choć to ładne miasto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20056  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 23:25
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał drzazga
Ustawa,przynajmniej w części dotyczącej odpowiedzialności finansowej lekarzy,została w oczywisty sposób spartolona.Jeśli nakłada się obowiązek to równolegle trzeba dać możliwość jego bezbłędnego wykonania;wcześniejsze wprowadzenie kart chipowych czy też stosownego oprogramowania.
Ta afera jest drobnym fragmentem większego przekrętu, któremu na imię"demokracja a la III RP".
Polska jest państwem korporacyjnym.Sam Tusk doliczył się blisko 300 korporacji zawodowych.Nie mam nic przeciwko korporacjom ale ich kompetencje powinny być ściśle
określone.Na pewno nie powinny mieć prawa utrudniania dostępu do zawodu,jego wykonywania,narzucania zachowań sprzecznych z prawem,ze zdrowym rozsądkiem i choćby z zasadami gospodarki wolnorynkowej.
Można oczywiście szydzić z Orbana,ale myślę że przydałby się nam człowiek,który wziąłby to rozwydrzone towarzystwo za mordę i wskazał każdemu jego miejsce w szeregu.
Wszystkim nam żyłoby się wtedy o wiele lepiej.


A czy ktoś tu szydził z Orbana? Raczej chyba z tych ,którzy dawali go za wzór godny do naśladowania.
Co do ''brania za mordę '' to domyślam się ,kto miałby kogo ''brać za mordę'', bo w przeciwna stronę, to by było zapewne łamanie demokracji i naruszanie świętych praw opozycji ! Oj Kali,Kali !
Na szczęście większość ludzi woli, nawet pewien bałagan ,aniżeli ''słuszny'' zamordyzm !
Ja również prywatnie mniej się boję tych omylnych,a znacznie bardziej tych nieomylnych !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20057  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 23:40
JanuszB's Avatar
JanuszB JanuszB jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 7 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
myślę że przydałby się nam człowiek,który wziąłby to rozwydrzone towarzystwo za mordę i wskazał każdemu jego miejsce w szeregu.

To już było Pane Drzazga i se ne vrati
__________________
Internetowy odtwarzacz audio
http://s0.radiohost.pl:2199/start/48040/
Cropelkowe Rodzinne Radyjko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20058  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 23:48
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Środa

w środę o ziobrystach:
Cytat:
Napisał MG
Zastanawiam się tylko, czy nasi rodzimi populiści głosowali w parlamencie za europejską inicjatywą obywatelską, którą teraz zamierzają wykorzystać. Sądzę, że nie, bo to przecież narzędzie sprzyjające integracji polityki europejskiej, a oni są jej wrogami. Zastanawiam się też, jak można pogodzić europejski styl życia oraz finansowy status z taką pogardą dla źródeł swojego zarobkowania. Zwłaszcza zaś - jak można używać słowa "solidarność", gdy myśli się wyłącznie o własnej karierze? Ale to populizm właśnie.
Warto połknąć całość:
http://wyborcza.pl/1,75968,10908576,...#ixzz1iX5yEu49

PS dr JRN zatęsknił za Kataryną i bardzo chciałby się z nią spotkać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20059  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 23:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Na razie nie ma u nas anglosaskich zwyczajów i raczej nie będzie.Pozwoliłam sobie jedynie na sugestię ,że stroną gwarantującą Tobie i mnie świadczenia medyczne jest ubezpieczyciel,tak więc pozywanie ''korporacji''jak sugerowałeś, to tak jak pisać ''na Berdyczów''i pozostanę przy tej opinii !

Hypatio!
Nie byłbym taki kategoryczny przy stwierdzeniach "nie ma i raczej nie będzie"
Wszak juz wprowadzono pozew zbiorowy. A to jakby żywcem przeniesione z "class action" znane Ci zapewne z kilku filmów traktujących o amerykańskim systemie prawnym...
Narazie tego przepisu nikt nie wykorzystywał, ale to jest jak sadzę jedynie kwestia czasu.
Zauważ, że przepisy kodeksów są martwe do momentu, kiedy nie znajdzie się chętny do ich wykorzystania.
A co do Twojej opinii, to masz do niej prawo.
W końcu nasze opinie nie powodują jeszcze skutków prawnych.

A to, że dziś cos nie istnieje, czy nie jest praktykowane nie znaczy, że nie będzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20060  
Nieprzeczytane 05-01-2012, 00:08
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Niedobrze

Pomysły Orbana pogrążają złotego. Inwestorzy w panice uciekają z węgierskiego rynku, a przy okazji wyprzedają inne waluty regionu, bowiem nas wrzucają do tej samej szufladki. Analitycy ostrzegają, że to dopiero początek kłopotów.

Ależ jak tak można! my bratanków węgierskich lubimy i owszem, szczególnie prezes i Nowak zakochani w Orbanie po kokardy, ale żeby reszta ludu aż tak bardzo - to nie, skądże.
No, to niech inwestorzy przeniosą się do nas, u nas złoty pobłyskuje i jakoś się kręci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.