menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #100281  
Nieprzeczytane 13-06-2019, 22:46
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !

Nino pozdrawiam Cię serdecznie.

Och, to nasze Słońce daje nam "popalić".



Pozdrawiam Wszystkich i życzę niższych temperatur i ulewnego deszczu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100282  
Nieprzeczytane 14-06-2019, 06:55
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 715
Domyślnie

Witam na progu weekendu.... Wszystkich, a szczególnie Ninkę i Martynkę, które przyszły na dobranoc.
Martynko... Też bym sobie życzyła deszczu... ale to pobożne życzenie. Pomimo ostrzeżeń SMS-owych na moim terenie nie spadła ani kropla. Wprawdzie - po takim upale - obawiałabym się burzy z wyładowaniami atmosferycznymi, ale jakiś ulewny deszcz mógłby spaść i ostudzić spieczoną ziemię. Wszystkie roślinki w ogrodzie omdlałe, nie pomaga doraźne podlewanie - zaraz wszystko wyparuje.
Planów na dziś nie mam żadnych... będzie luzacko... nawet obiad mam, więc nie muszę stać przy kuchni.
Pozdrawiam... Radosnego i dobrego dnia życzę....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100283  
Nieprzeczytane 14-06-2019, 09:58
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich na czele z naszą Ninką...gorąco dziś od rana...najchętniej pochodziłabym brzegiem morza...pomoczylabym nogi...ale niestety mogę w tej chwili tylko pomarzyć
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100284  
Nieprzeczytane 14-06-2019, 12:36
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !

Iza_bella - również otrzymałam ostrzeżenie SMS-owe.
Nadzieja na deszcz rozświetliła mi oblicze ...
Niestety, ani odrobinki H2O nie spadło.
Moje roślinki (przed blokiem), też wołają o wodę

"Wiadomości" podawały, że Warszawę dotknęła gigantyczna burza z potwornymi wyładowaniami.




Pozdrawiam Wszystkich

Odpowiedź z Cytowaniem
  #100285  
Nieprzeczytane 14-06-2019, 15:55
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 606
Domyślnie

Witam kochani.
Witam Martynkę z dobranocką, z miłymi słowami... witam w dzisiejszym powitaniu! Pozdrawiam Martynko i życzę wytrwania w te za ciepłe dni....
Witaj Helenko, witaj cieplutko z serduszka...resztę dnia życzę chłodem i deszczem! Życzę Ci spacerków nad brzegiem morza!
Izabell, strasznie z tą suszą na Twoim ogródku... Ty piszesz a ja to widzę. Życzę deszczu!!!!!!!!!!!!!
Dzisiaj mam dziwny dzień... śpię, śpię, śpię i ciągle mi mało... doszłam do wniosku, że jest mi bardzo dobrze na świecie bo mogę spać, nikt mi nie zabrania.....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100286  
Nieprzeczytane 14-06-2019, 20:11
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 606
Domyślnie

DOBREJ NOCY, RODZINKO!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100287  
Nieprzeczytane 14-06-2019, 21:57
WE115's Avatar
WE115 WE115 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 4 935
Domyślnie

Dobry wieczór

Moje miłe widzę,że jestem jedną z nielicznych do której burze dotarły. Noc miałam z głowy. Burz było przynajmniej cztery.
Ledwo zdążyłam przysnąć nadciągała następna, lało, niebo było białe od błyskawic. Ten spektakl skończył się o 5 rano.
Za to dzisiaj rano było bardzo przyjemnie. Gorzej po południu bo wszystko zaczęło parować i zrobiła się sauna. Ledwo żyję.
Byliśmy dzisiaj na działce.Roślinki po nocnych ulewach zdecydowanie odżyły i miło było patrzeć jak są rześkie i zadowolone.

Tak jak pisałam wcześniej jutro wyjeżdżamy z mężem na kilka dni do Czempinia do mojej kuzynki.
Wybieraliśmy się już wiele razy ale ciągle coś stało na przeszkodzie. Teraz oboje mamy wolne i możemy spędzić trochę czasu razem.

Ninuś bardzo mnie zmartwiła wiadomość o Twoim centralnym ogrzewaniu. To jest skandal. Bardzo Ci współczuję.

__________________
Ewa

Odpowiedź z Cytowaniem
  #100288  
Nieprzeczytane 15-06-2019, 08:24
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 715
Domyślnie

Witam WSZYSTKIE koleżanki Różnościanki... Dzień dobry!!!

Wiesz Ewo, że zazdroszczę Ci tej burzy... i deszczu... U mnie Sahara... szkoda gadać.
Życzę miłego wyjazdu do kuzynki. I owocnego pobytu... baw się dobrze i wracaj wypoczęta.
Ninko, to ta pogoda tak osłabia organizm... ja też wczoraj pozwoliłam sobie na półgodzinną drzemkę. Coraz częściej mi się to zdarza. Ale nie narzekam... mam czas.
Za dobranockę wielkie dzięki.
Helenko... zmieniłaś awatar... ładny, wiosenny, a Ty jaka dostojna...
Pozdrawiam.... Miłego i radosnego dnia życzę....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100289  
Nieprzeczytane 15-06-2019, 10:29
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witaj Ninko i wszystkie dziewczyny!!! mnie dzisiaj obudziła burza ....wiało na balkonie strasznie, było lodowato przez chwilę....mam zabezpieczenie przed słońcem myślałllllam że mnie porwie jak zciągałam wiszące na balkonie pranie....teraz uspokoiło się świeci słońce...tak to się dzieje i nic nie możemy tylko ponarzekać ogarnę się i schodzę do miasta a potem do piwnicy ...może uda mi się ogarnąć mój rower...dobrego dzionka dla wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100290  
Nieprzeczytane 15-06-2019, 12:27
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 606
Domyślnie

Dzień dobry, kochane moje!
Ewuniu, baw się, odpocznij, nagadaj się z kuzynką! To jest nam bardzo potrzebne....co do centralnego, to wstyd pisać... firma z Dąbrowy Górniczej postanowiła zrobić ( nie wiem jak to się nazywa ) na zbiórkę dla mnie na centralne... nie zgadzam się, wstydzę się.... muszę jakoś wyremontować piec, kupić węgla i drzewa...mam dość tego UM w Olkuszu. Nikt palcem nie kiwnie aby pomóc starszym ludziom.
Izabell, już Ci pisałam, że widzę to o czym piszesz... widzę te cudne roślinki, pachnące, żywe!!! A ta moja śpiączka podobno jest z powodu cukrzycy... jeszcze mi tego brakowało żeby na ulicy się położyć...
Izabell.
Helenko, to miałaś horror...dość że burza to jeszcze pranie by uleciało ... W Ustce to były takie mewy złodziejki i kradły bieliznę z parapetu...ja je karmiłam, ale z jakiegoś parapetu to figi niosła w dziobie i poleciała na plażę...
Dzisiaj miały przyjechać moje córki, w zeszłą sobotę dostałam esemesa, że samochód zepsuty... dzisiaj nawet esemesa nie ma...A, trudno...
Zostawiam moc buziaków....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100291  
Nieprzeczytane 15-06-2019, 22:02
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 606
Domyślnie

DOBRANOC....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100292  
Nieprzeczytane 16-06-2019, 09:18
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 715
Domyślnie

Witam niedzielnie WSZYSTKIE koleżanki Różnościanki. Życzę miłego świętowania a tym, którym upał dokucza - trochę oddechu i umiarkowanej temperatury.
Planów na dziś nie mam żadnych... w kościele już byłam na porannej mszy, teraz kawa i śniadanie, potem szybko obiad (mięsko już piecze się w piekarniku) i świąteczna laba... trochę telewizor, trochę komputer i trochę książka.
Pozdrawiam... Być może jeszcze wpadnę...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100293  
Nieprzeczytane 16-06-2019, 11:05
tina46's Avatar
tina46 tina46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: śląskie
Posty: 5 333
Domyślnie

Miłe panię i Ninkę.

Witam Izę mnie też ten
upał doskwiera no cóż
zrobić.Musimy dać jakoś
radę.

Ninko zdrówka Ci życzę
i za pozdrowienia dla moich
MMM dziękuję.
__________________

Wklejone obrazki pochodzą ze stron dostępnych w necie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100294  
Nieprzeczytane 16-06-2019, 11:31
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam i ja w ten niedzielny poranek...dziś u mnie chclodniej i z tego bardzo się cieszę zaraz idę do kościóła a pożniej obiad i w końcu przejażdżczka rowerem...udało mi się trochę naprawić jestem z siebie dumna.Dobrego dnia dla wszystkich Ninko co tam u Ciebie?
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100295  
Nieprzeczytane 16-06-2019, 12:52
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan



Być może to jest pierwszy post n.t.t. , i za nim będą następne.

cd.
"10 Najbardziej SKAŻONYCH miejsc na ziemi" - https://www.youtube.com/watch?v=eKROqgcvfG0



S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100296  
Nieprzeczytane 16-06-2019, 15:07
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 606
Domyślnie

Witam.
Izabel, jak zawsze w niedzielę jesteś z kościołem szybko odrobiona... i spokój... obiadek też sam się piecze...Pozdrawiam Cię całym sercem..
Krysiu, jakże inaczej z MMM... to moje PUPILE KOCHANE!
Dla Ciebie i RESZTY moc buziaków!
Helenko, też jestem dumna z Ciebie z tym rowerem! Super mój majsterku! Złota rączka! Miłej niedzieli!
Janeczku, wyjątkowo dzisiaj zatrzymał mnie tv. oglądałam właśnie historie zagłady na ziemi, co robi się z braku wody, jakie pustynie, dlaczego giną zwierzęta, ptaki, owady i rośliny... bardzo przykre odczucia. Co ludzie potrafią zrobić z naszej, świętej ziemi... to ma być kultura naszych wieków.
Nie mogę dłużej pisać bo za oknem piekiełko się robi... grzmi, błyska się... muszę zamknąć okna i machać wachlarzem...o obiadku nie ma mowy... do baru za daleko...
Pozdrawiam i uciekam...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100297  
Nieprzeczytane 16-06-2019, 17:52
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 606
Domyślnie

Janeczku, teraz obejrzałam link od Ciebie. Za oknem się uspokoiło...
Okropne nasze sąsiedztwo to raz, a reszta świata jest zasypywana odpadami.... I jak ma żyć zwierzak czy ptak ? jak człowiek nie dba o swój DOM. Ziemia jest dla wszystkich, trzeba dbać... niestety, nie dbamy! Widać to nawet obok miejsca zamieszkania, nie trzeba zwiedzać świata... jak wpadają do kontenerów worki - ze wszystkim - a obok stoją na plastyk, na papier, na szkło...sami sobie podkopujemy dołki pod nogami...
Można wyliczać bez końca, wycinki drzew, betonowanie miejsc gdzie można zostawić trawę... żal patrzeć na to co ludzie robią... np. w Olkuszu nie ma wróbli - już pisałam o tym - dawno nie widziałam tego ptaszka. Raz byłam u Córki i było bardzo dużo wron... trafiło mi się po kilku, czy kilkunastu latach znowu tam być i o dziwo, zwróciłam Córce na to uwagę, że nie ma ani jednej wrony, ani kruka a tyle ich było! Wówczas Córka się zastanowiła, że mam rację... już ich nie ma....już nie siedzą na drzewach, nie plądrują nad stawem, na podwórku... W ten sposób znika nam piękno i życie zwierząt, ptaków... nawet tego nie zauważamy!
Janeczku, rozpisałam się ale mam nadzieję, że dołączą do nas nasi znajomi z Seniorka. To ważny temat!
Pozdrawiam...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100298  
Nieprzeczytane 16-06-2019, 20:17
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 606
Domyślnie

DOBREJ NOCY.
Janeczku
Jutro będzie dobry dzień!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100299  
Nieprzeczytane 16-06-2019, 20:37
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 715
Domyślnie

Skoro Ninka już powiedziała dobranoc... to i ja powtórzę... dobrej nocy. WSZYSTKIM...
Czekam na deszcz... wokół ciemne chmury, gdzieś w oddali grzmi i błyska się... pewnie za niedługo coś skapnie...oby bez większych szkód, jak na zachodzie Polski.
Do jutra...

Ps. Stefanie ciekawy temat... jestem w trakcie odsłuchiwania.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100300  
Nieprzeczytane 16-06-2019, 23:38
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 606
Domyślnie

Iza - bell, nie było nikogo... teraz zamknęłam pracę...
U mnie grzmiało, odrobinkę popadało... i koniec. Janeczka temat jest najważniejszy w naszym życiu, byciu na tej ziemi. Może nas jeszcze to nie dotknie takk bardzo jak nasze pokolenie. Może być SAHARA... lub powodzie... do normalności daleka droga.
No, zajrzałam i jeszcze mi mało narzekania......
Przytulam Was do
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 15:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 21:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 21:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.