menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-09-2010, 22:45
kciuki kciuki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: podkarpacie
Posty: 25
Domyślnie Czy okres pobierania renty ZUS zaliczy mi do okresu nieskładkowego?


Uprzejmie proszę o odpowiedź czy okres pobierania renty ZUS mi doliczy do okresu nieskładkowego przy wyliczaniu wcześniejszej emerytury w każdym przypadku?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-09-2010, 08:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał kciuki
Uprzejmie proszę o odpowiedź czy okres pobierania renty ZUS mi doliczy do okresu nieskładkowego przy wyliczaniu wcześniejszej emerytury w każdym przypadku?
Nie, nie i jeszcze raz nie. Nawet renta wypadkowa nie jest zaliczana do okresu nieskładkowego do emerytury.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-09-2010, 13:02
kciuki kciuki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: podkarpacie
Posty: 25
Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-09-2010, 16:55
danam1's Avatar
danam1 danam1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Szczecin Polska
Posty: 5 923
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Nie, nie i jeszcze raz nie. Nawet renta wypadkowa nie jest zaliczana do okresu nieskładkowego do emerytury.

Witam Wszechwiedzacego Tadeusza
Poniewaz pomogles mi juz w wielu dziedzinach
osmielam sie zadac jeszcze jedno pytanie:a jak sie ma
do tej kwestii roczna renta rodzinna?Po smierci meza taka
mi przyznano.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-09-2010, 17:03
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał danam1
Witam Wszechwiedzacego Tadeusza
Poniewaz pomogles mi juz w wielu dziedzinach
osmielam sie zadac jeszcze jedno pytanie:a jak sie ma
do tej kwestii roczna renta rodzinna?Po smierci meza taka
mi przyznano.
Nie wiem jak to pytanie potraktować (wszechwiedzącego) nie jestem nim. Jako kpinę? czy tylko pytanie?
Odpowiem pytaniem. Czy renta rodzinna dla dziecka jest temu dziecku liczona do stażu pracy? Jeśli tak, to moja wnuczka od ósmego miesiąca życia powinna mieć liczony staż pracy.
Na poważnie do stażu pracy nie liczy się renta rodzinna.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-09-2010, 17:38
danam1's Avatar
danam1 danam1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Szczecin Polska
Posty: 5 923
Domyślnie Jak potraktowacW

Cytat:
Napisał tadeusz50
Nie wiem jak to pytanie potraktować (wszechwiedzącego) nie jestem nim. Jako kpinę? czy tylko pytanie?
Odpowiem pytaniem. Czy renta rodzinna dla dziecka jest temu dziecku liczona do stażu pracy? Jeśli tak, to moja wnuczka od ósmego miesiąca życia powinna mieć liczony staż pracy.
Na poważnie do stażu pracy nie liczy się renta rodzinna.

Prosze to potraktowac jako
naprawde nieklamany
podziw w zadnym wypadku nie kpina czy ironia.Chcialabym
choc w niewielkim %TYLE wiedziec.Dziekuje za odpowiedz
nigdzie nie moglam znalezc informacji na ten temat.
Pozdrawiam z calym szacunkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-09-2010, 18:08
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

danam1
Bez urazy ale naprawdę nie wiedziałem jak potraktować poprzedni #. Moja maleńka wiedza wynosi się z moich "przebojów" z instytucją zusowską. Poszukiwałem kiedyś kilku dni stażu pracy które brakowały mi do emerytury. (śmieszne ale brak 6 dni zmobilizował mnie do szperania)
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-09-2010, 11:59
danam1's Avatar
danam1 danam1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Szczecin Polska
Posty: 5 923
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
danam1
Bez urazy ale naprawdę nie wiedziałem jak potraktować poprzedni #. Moja maleńka wiedza wynosi się z moich "przebojów" z instytucją zusowską. Poszukiwałem kiedyś kilku dni stażu pracy które brakowały mi do emerytury. (śmieszne ale brak 6 dni zmobilizował mnie do szperania)
Brakuje mi do emerytury 1,5..roku(wiek)niestety mam tylko
skladkowych okolo 7lat wiec juz teraz zbieram sily i
informacje.Wyglada na to ze musze zyc okolo 150lat zeby
dostac minimalna mam duzo czasu na
doinformowanie sieZartuje ale jestem przerazona tym co
mnie czeka z ZUS-em.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-09-2010, 07:13
kciuki kciuki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: podkarpacie
Posty: 25
Domyślnie I ja chciałabym znaleźć choć kilka dni....

Proszę serdecznie p Tadeuszu o poradę ...jak szukać tych dni które mi brakują....pracowałam na rencie na pół etatu...zarobki niestety były niewielkie ...bo niedowidzę...teraz nie chce mi ZUS przeliczyć emerytury co byłoby dla mnie bardziej korzystne tylko twierdzi że jako rocznik 1949 muszę mieć już nową...próbuję zanalizować kolejne decyzje ZUS...Widzę tam wyliczenia typu ...w jednym miesiącu np:5 danego miesiąca nie wliczają mi go do stażu...a przeliczając część stażową po 20 danego miesiąca ....okres studiów najpierw wyliczano mi jako 4 lata 11 miesięcy nieskładkowych potem niby 5 lat ,teraz doliczając mi chorobowe nie jestem pewna czy dobrze są naliczone ,tak że ...gubię się w tym ...a w ogólnym mym wyliczeniu jestem pewna ,że nie mam doliczonego co najmniej 1 miesiąca składkowego...gdzie i jak go znależć?Czy może jest jakiś program wyliczający?Przegrałam w sądzie apelacyjnym sprawę o zaniżony( bo nie ubruttowiony ) wskażnik podstawy wymiaru z roku 1991 mimo "pomocy" adwokata, i niezbyt stać
mnie na o wiele wyższą opłatę adwokata w stolicy ...by wygrać kasację niesprawiedliwego dla mnie wyroku...dziękujęza zainteresowanie i próbę pomocy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-09-2010, 09:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

kciuki
Już gdzieś pisałem nie jestem w stanie pomóc.
ps. też bym chciał mieć liczoną emeryturę wg. obecnej średniej krajowej
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 08:09
kciuki kciuki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: podkarpacie
Posty: 25
Domyślnie jestem humanitarny?hm...a ten "ps."

Czy Panu również ,jak mnie ,źle wyliczono wskaźnik podstawy wymiaru i nie doliczono miesięcy pracy,wykorzystując Pana brak możliwości dokładnego sprawdzania każdej decyzji poprzez nawroty dwojenia w wytrzeszczu złośliwym...bo wtedy by Pan pewnie tak samo szukał ,wszędzie gdzie się da pomocy ...tak jak ja gdy trochę lepiej widzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 09:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał kciuki
Czy Panu również ,jak mnie ,źle wyliczono wskaźnik podstawy wymiaru i nie doliczono miesięcy pracy,wykorzystując Pana brak możliwości dokładnego sprawdzania każdej decyzji poprzez nawroty dwojenia w wytrzeszczu złośliwym...bo wtedy by Pan pewnie tak samo szukał ,wszędzie gdzie się da pomocy ...tak jak ja gdy trochę lepiej widzę.
Za uczynność i radę zostałem zaszczycony zawartością pełnego nocnika wylanego na głowę. Wielkie dzięki, już mi lepiej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 11:31
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cóż dodam jeszcze, żałuję, że nie posłuchałem dawno temu swojej mamy i nie kazałem wpisywać swoich zarobków do legitymacji ubezpieczeniowej, bo miałbym dowód na te zarobki. Żałuję też, że odbierając druk R-7 (o ile dobrze pamiętam tak to się nazywało0 z wykazem dniówek przodkowych, bylem w "pomroczności jasnej" i nie zwróciłem uwagi na błąd w jednym z lat- doszło by z pół roku-, po oddaniu do ZUS zapomniałem o tym. o kilku latach gdy szukałem zagubionych dni, była już musztarda po obiedzie. Papiery zaginęły. Do kogo mam mieć żal? Tylko do siebie!
Co do mojego podpisu ja jestem z niego DUMNY.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 22:49
kciuki kciuki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: podkarpacie
Posty: 25
Domyślnie No cóż...i Święty pomylić się może...a ja nim nie jestem

W takim razie bardzo przepraszam....proszę mi wybaczyć...widzę ,że podobne przejścia z ZUS mamy...z tym ,że Pan pewnie już się pogodził a ja jeszcze walczę...o to to ...dobrze Pan to ujął ...czemu to nie sluchało się Mamy i nie wpisywało zatrudnienia i zarobków do książeczki...nie prosiło kogoś lepiej widzącego, by sprawdził decyzję...itp..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co nieco historii powstania PRLu,okres stalinowski,zbrodnie itp. wibi Polityka - wątki archiwalne 3 08-02-2010 00:58
Zgłoś się do ZUS, by przeliczyć okres zerowy - komentarze czarny_bez Ogólny 2 07-02-2010 16:48
Bez prawa do renty, bez możliwości pracy bikmak Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 30-12-2009 17:15
Okres ochronny przyszłych emerytów będzie skrócony? - komentarze Ibir Ogólny 1 09-12-2009 18:03
Zus wuere'le Emerytura, renta, ZUS 3 29-09-2008 20:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.