menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1861  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 20:59
Tatiana's Avatar
Tatiana Tatiana jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Posty: 64
Uśmiech

Witam wszystkich Wlasnie wrociłam z sanatorium- 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy Jubilat w Ciechocinku Ogolnie pobyt uwazam za udany Bardzo dobra baza zabiegowa ,nowoczesny basen ,miłe panie rehabilitantki, wszystko na miejscu Co tydzien badanie lekarskie podczas ktorego miły, usmiechniety pan doktor uwzglednial opinie pacjentow i zmienial w razie potrzeby zlecone zabiegi Baza noclegowa troszke gorsza ,pokoje jeszcze jako tako,łazienki kiepsko ,chociaz widziałam juz te po remoncie i sa ok Za to wszedzie czysciutko , i bardzo miłe panie sprzatajace W kazdym pokoju telewizor - 40 zł za turnus , na wyposazeniu suszarka balkonowa (warto zaopatrzyc sie w klamerki zeby nie zbierac ciuszkow na trawniku )Dla kuracjuszy NFZ pokoje od 2 do 4 osobowych, kazdy pokoj z balkonem Czajnik jeden na kazdym korytarzu (mimo ze przymocowany i opisany z prosba by nie zabierac do pokoju ...znikał ..wiec warto miec cos swojego ) Duza jadalnia , posiłki w miare dobre , w pierwszych dniach wydaja sie zbyt małe porcje ale po kilku dniach o dziwo wystarcza Na miejscu kawiarnia i codzienne inny zespoł przygrywa do tanca Słabo zorganizowany czas wolny ale z tym mozna sobie poradzic we wlasnym zakresie Wrociłam zadowolona i wypoczeta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1862  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 22:13
danutar1958's Avatar
danutar1958 danutar1958 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: niedaleko od Krakowa
Posty: 95
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Kiedyś czytałam na temat KORONY w Muszynie bardzo niepochlebne komentarze. Danusiu czekamy na Twoją najświeższą opinię......... pozdrawiam.
Witam i przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Na początku chciałam zaznaczyć, że 27 kwietnia wróciłam z Muszyny a 8 maja złożyłam następny wniosek do NFZ w Krakowie. Wniosek zawoziłam osobiście i teraz czekam na decyzję do miesiąca. Byłam oczywiście w "Koronie" w Muszynie.To moje trzecie sanatorium, więc mam trochę porównania i "Korony" stanowczo odradzam. To znaczy mnie się nie podobało. Po pierwsze było bardzo zimno, za zimno na spacery.O wszystko musiałyśmy zawalczyć, np. papier toaletowy jeden na tydzień na osobę! Łazienki bez brodzika, jeden ręcznik, panie kelnerki niemiłe. Nie polecam też Muszyny osobom z niskim ciśnieniem, gdyż tam czułyby się źle. Tam jest bardzo niskie ciśnienie, to taka niecka. Jedynie Muszyna - Złockie, tam było malowniczo i troszkę wyżej. Jedyną zaletą pobytu to bliskość Krynicy - około 11 kilometrów a wiadomo, że Krynica jest cudowna. Jeśli chodzi o inne sanatoria w Muszynie, to były jeszcze 2: "Rewita" w Złockim i "Muszyna" z ZUS-u. Jeżeli ktoś sobie życzy dokładniejszych wiadomości nt. "Korony" to chętnie odpowiem. Nigdy nie pojadę do Muszyny - to wiem. Pozdrawiam gorąco.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1863  
Nieprzeczytane 13-05-2012, 23:49
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie Witam Wszystkivh

Moja koleżanka z Krakowa jedzie po raz trzeci 17 maja do sanatorium i tym razem do Krynicy .I zawsze zaraz po powrocie składa następny wniosek do NFZ i do tej pory jej wnioski były pozytywnie rozpatrzone.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1864  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 20:08
Ewa1960 Ewa1960 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Posty: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał niuta
Hala zadowolona bo Szczawnica i zarezerwowana jedyna,Ewo Ty lada chwila pewnie dostaniesz skierowanie i trzymam kciuki,aby do fajnego sanatorium i miejsca.A nam pozostałym "seniorom" zostało cierpliwie czekać.I kto następny????:
Dziekuję, dziękuję serdecznie !
Bardzo bym się cieszyła gdyby mi się tak fajnie trafiło
Pozdrawiam, ewa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1865  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 00:07
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie zwroty

Dzisiaj pytałam o zwroty w NFZ w Kujawsko-Pomorskim.Miła pani odpowiedziała, że za wcześnie dzwonię po zwroty, bo teraz czeka się 2 lata na sanatorium.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1866  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 00:09
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie zwroty

Czekam już 18 m-cy , a to za wcześnie na skorzystanie ze zwrotów. Lepiej niech przepadną!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1867  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 14:27
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

W mazowieckim w sprawie zwrotów można dzwonić po 18 miesiącach oczekiwania (w okresie zimowym iświątecznym wcześniej)....i tylko po 14tej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1868  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 14:37
Krystyna51 Krystyna51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Tychy
Posty: 24
Domyślnie

Witam:A ja dziś jestem załamana, tak się cieszyłam ze zbliżam się do finiszu bo 18 miesięcy minie mi w lipcu. Patrze dziś na przeglądarkę, zamiast ubywać mi numerków to odwrotnie galopuje w górę nie wiem co o tym myśleć,miał tak ktoś?jestem z Katowickiego NFZ. serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1869  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 19:36
Krystyna51 Krystyna51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Tychy
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Chyba niekoniecznie w mazowieckim po zwroty można dzwonić po 18 m-cach. Znam osobę, która rok w rok jeździ ze zwrotów i zwykle w czerwcu. A moja znajoma, o kórej już wspominałam dostała sanatorium teraz po 6 m-cach od złożenia wniosku. A o której godzinie dzwonią , to tego już nie wiem. Więc albo jest jakieś zakłamanie, albo mają układy.
witam;ja tez dzwoniłam i trudno jest się dodzwonić a jak łaskawie odbierze telefon to jest bardzo niezadowolona ze śmiem jej przeszkadzać, nie trafiłam jeszcze na uprzejma osobę albo mam pecha albo wszyscy tacy są no zobaczymy będę ich dalej molestować może się uda w końcu. pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1870  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 20:35
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Chyba niekoniecznie w mazowieckim po zwroty można dzwonić po 18 m-cach. Znam osobę, która rok w rok jeździ ze zwrotów i zwykle w czerwcu. A moja znajoma, o kórej już wspominałam dostała sanatorium teraz po 6 m-cach od złożenia wniosku. A o której godzinie dzwonią , to tego już nie wiem. Więc albo jest jakieś zakłamanie, albo mają układy.
Aż się wierzyć nie chce.....rok w rok?
W moim funduszu są podane numery telefonu tylko w sprawie zwrotów od godz14tej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1871  
Nieprzeczytane 18-05-2012, 22:40
krysia55 krysia55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 43
Domyślnie

Czy ktoś był w ostatnim czasie w szpitalu kolejowym w Aleksandrowie kujawskim z ZUS-u ,proszę o opinie ,pozdrawiam wszystkich oczekujących,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1872  
Nieprzeczytane 18-05-2012, 23:21
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał niuta
I zawsze zaraz po powrocie składa następny wniosek do NFZ i do tej pory jej wnioski były pozytywnie rozpatrzone.


Jak czytam że zaraz po powrocie składane są
nowe wnioski to zastanawiam się czy w tej
samej Polsce żyjemy
U mnie w woj,lubuskim trzeba odczekać od
powrotu z turnusu sanatoryjnego cały rok
żeby złożyć nowy wniosek,raz tylko złożyłam po pół
roku i balneolog odesłał wniosek do lekarza kierującego
z zaleceniem korzystania z zabiegów na miejscu.
Potem czas oczekiwania 18 m-cy i w sumie jedzie się
prawie że raz na trzy lata .
I co na to powiedzieć ????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1873  
Nieprzeczytane 19-05-2012, 21:00
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Ano właśnie - jedna Polska????? Są ważni i ważniejsi!!! U mnie też 18 miesięcy od ostatniego pobytu.Smutne!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1874  
Nieprzeczytane 19-05-2012, 21:13
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie Witam

Moja koleżanka z Krakowa jest od kilku dni w Lwim Grodzie w Krynicy Górskiej.Jak dostała potwierdzenie wyjazdu wydzwaniała do sanatorium w sprawie jedynki- menadżer nie obiecywał na sto procent,ale gdy zajechała okazało się ,że przy meldowaniu przy jej nazwisku była rezerwacja jedynki.Wstępnie jest zadowolona,zabiegi na miejscu,jest gdzie spacerować,jedynie może dla lubiących zjeść-porcje nie za duże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1875  
Nieprzeczytane 20-05-2012, 16:55
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

LWI GRÓD - to piękne sanatorium, świeżutko odremontowane - marzenie!!!! Ja jeździłam do "ZGODY" - może mniej luksusowo, ale bardzo przyzwoicie i miło.A jedzonko palce lizać!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1876  
Nieprzeczytane 22-05-2012, 19:10
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Witam wszystkich forumowiczów. Jutro o poranku wyjeżdżam do sanatorium "Nauczyciel" w Szczawnicy. Po powrocie zdam najświeższe relacje nt. tego ośrodka. A tymczasem życzę wszystkim oczekujacym jak najszybszej realizacji ich wniosków. Pozdrawiam serdecznie :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1877  
Nieprzeczytane 22-05-2012, 20:01
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Witam wszystkich forumowiczów. Jutro o poranku wyjeżdżam do sanatorium "Nauczyciel" w Szczawnicy. Po powrocie zdam najświeższe relacje nt. tego ośrodka. A tymczasem życzę wszystkim oczekujacym jak najszybszej realizacji ich wniosków. Pozdrawiam serdecznie :-)
Halu życzę przyjemnego pobytu
dużo zadowolenia z turnusu ,
pozdrawiam i życzę szczęśliwej podróży.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1878  
Nieprzeczytane 22-05-2012, 21:52
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Dla wszystkich ciekawych: Tak wygląda sanatorium LWIGRÓD w Krynicy (to ten duży budynek na drugim planie)
[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1879  
Nieprzeczytane 22-05-2012, 23:13
Krystyna51 Krystyna51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Tychy
Posty: 24
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał hala51
Witam wszystkich forumowiczów. Jutro o poranku wyjeżdżam do sanatorium "Nauczyciel" w Szczawnicy. Po powrocie zdam najświeższe relacje nt. tego ośrodka. A tymczasem życzę wszystkim oczekujacym jak najszybszej realizacji ich wniosków. Pozdrawiam serdecznie :-)
Życzę ci droga halu51 super pogody przyjemnego pobytu,dobrej rehabilitacji i miłego spędzenia czasu to znaczy przyjemnego towarzystwa.Serdecznie pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1880  
Nieprzeczytane 26-05-2012, 21:43
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie lwigród

Dzięki Ryszardzie za zdjęcie ,to już wiem gdzie Grażka przebywa.Próbuję dodzwonić się do Koleżanki,ale dzisiaj sobota to pewnie jest jakiś wieczorek a i pogoda sprzyja spacerom,to też forma zabiegów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 20:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.