menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 13:23
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Post Wojciech Jaruzelski - generała osądzi historia? - komentarze


Komentarz do artykułu: Wojciech Jaruzelski - generała osądzi historia?
--------------------
Jestem tym,ktory nigdy nie potepi gen.Wojciecha Jaruzelskiego za wprowadzenie stanu wojennego w Polsce.Ten czlowiek zapobiegl daremnemu przelewowi krwi tysiecy a moze nawet miliony Polek i Polakow przez szykowana krwawa rewolucje ustrojowa w Polsce.Dzieki niemu rzadzacy swiatem musieli zmienic plany i zmiany ustrojowe przeprowadzali na innej drodze poczynan i bezwzglednych posuniec ,ktore cechowaly sie sprytem i podstepem.
Dzisiaj w odwecie chca i sadza generala zmeczonego juz zyciem i wiekiem ale da Bog,ze jego sprawiedliwosci stanie sie zadosc. Ten wielki kulturalny,inteligentny i dobrze wyksztalcony czlowiek zachowal i zachowuje godnosc i honor ZOLNIERZA POLAKA - nigdy nie strzelal do bezbronnych ludzi ani nie wydawal takich rozkazow nawet podczas IIWS. Przeszedl szlak bojowy w obronie swojej OJCZYZNY POLSKI,o te POLSKE walczyl,dla tej Polski sluzyl nie pozwalajac jej okrasc i oszukac. Stal na strazy jej granic i byl zaleznym od swiatowej oligarchi tak wtedy jak i dzisiaj. Nie chowa glowy w piasek,nie ucieka ze swej Ojczyzny,jest gotow poniesc wszelkie konsekwencje za swe bledy !
Czesc mu ichwala !
Niezalezna historia ludzi sprawiedliwych jego zycie i dzialalnosc oceni.
Dobry Bog przyjmnie go do siebie po wyjasnieniu wszystkiego co uczynil w swym zyciu.
My uczciwi ludzie schylmy nad nim glowy i uszanujmy jego czlowieczenstwo,my zolnierze oddajmy mu honor i czesc,bierzmy z niego przyklad.
Nie wyreczajmy w sadach Boga Stworce kazdego czlowieka !

Wszystkiego najlepszego,zdrowia i wytrwalosci Panie Generale w Dniu Urodzin !

mjr.w st.spocz.Augustyn Pyryt
Floryda - USA
6 lipca.2008r.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 14:05
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ze Jaruzelski zachowuje klasę -zgoda .Co do sensownosci wprowadzenia stanu wojennego ,a szczególnie jego przebiegu NIE!!!!! Ale Boze jedyny kazdy ma prawo do swoich ocen.Jak wiadomo moje i Twoje spojrzenie jest diametralnie rózne .I tak już zostanie
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 14:46
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Panie Majorze!

Od tej pory, kiedy będę pisać do Pana, stać będę w pozycji zasadniczej! Wprawdzie trochę zabawne jest, że ocenia Pan
Jaruzelskiego podobnie jak Michnik. Ale jak to mówią: nieważna jest płeć, liczy się uczucie!!!

A serio: dopuszczam myśl, że chciał dobrze. Czy popełnił błąd
dowiedzą się nasze wnuki po otwarciu archiwów kremlowskich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 16:11
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Ze Jaruzelski zachowuje klasę -zgoda .Co do sensownosci wprowadzenia stanu wojennego ,a szczególnie jego przebiegu NIE!!!!! Ale Boze jedyny kazdy ma prawo do swoich ocen.Jak wiadomo moje i Twoje spojrzenie jest diametralnie rózne .I tak już zostanie
Klasę zachował? A w czym?
Dla mnie nie ma klasy, wybrał droge kariery wojskowej i jest to dla mnie tym bardziej niezrozumiałe, że był na "wczasach" na Syberii, zderzył się ze wschodnimi metodami kształtowania świadomości butem, a potem te maetody utrwalał we własnej ojczyźnie.

Gdzie tu miejsce na bohaterstwo?
A może najpierw należy zdefiniować pojęcie bohaterstwa?.

Litościwa jednak jestem i w dniu urodzin zdrowia mu życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 16:11
Cela Cela jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 197
Domyślnie

Własnie niech historia oceni , a nie rozgryfki polityczne dotyczy to wszyskich którzy byli , są i będą u władzy .

A mi przyszło tutaj żyć
__________________
Pozdrawiam z Elbląga
https://picasaweb.google.com/105658013804024641735
cela_j@o2.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 21:03
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Seniorze AP, po raz pierwszy z przyjemnością przeczytałem Twój tekst i całkowicie się z Tobą zgadzam.
Swego czasu Prymas Glemb powiedział coś w tym rodzaju: "kundelki szczekają a karawana idzie dalej", różni dziś chcą rozliczać Generała, ale faktycznie tylko historia może tego dokonąć, choć i ona zapewne będzie tego zdania co Ty i wielu innych.
Przecież nawet Rosjanie i inne państwa potwierdziły realne zagrożenie ze strony ZSRR, więc zrobił Generał, to co wówczas uważał za najlepsze, a że przytej okazji podlegli mu ludzie popełnili wiele będów, często tragicznych, to już nie jego wina. Sam Generał bierze wszystko na siebie i widać tu honor dawnego żołnierza.
Dużo zdrowia Panie Generale.
To, co napisałem wyżej nie jest wynikiem przynależności do jakiejkolwiek opcji politycznej, jest wynikiem szacunku do Generała Jaruzelskiego, człowieka prawego i ze wszech miar godnego szacunku.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 21:14
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pola!
"Pytasz gdzie tu miejsce na bohaterstwo ?"
Co jest lepszym przykladem bohaterstwa niz walka w obronie wlasnej OJCZYZNY ?
Pokaz mi takich bohaterow po IIWS,ktorzy staneli w jej obronie gdy ja rozbierano,okradano i oszukiwano.
Pokaz mi wczesniejszych bohaterow,ktorzy w jej obronie przeszli od Lenino do Berlina wyzwalajac z pod okupanta hitlerowskiego,uwalniajac ludzi z obozow jenieckich i zaglady,walczacych na ciezkim polskim froncie.
Owszem byli tez i inni walczacy pod innymi rozkazami i komenda nawet z dala od Polski a potem "rozplyneli sie" po swiecie i nie pomogli odbudowywac Polske ze zniszczen wojennych.
Tu napewno odezwia sie glosy o poddaniu Polski w kolejna boleszewicko-komunistyczna niewole na dlugie lata,ze tacy jak Wojciech Jaruzelski dopchali sie do wladzy i razem z bolszewia Polska rzadzili - tak,tak bylo - jakie mieli wyjscie,kto stanowil te "bolszewie",mieli jakies mozliwosci sprzeciwu ?
Wreszcie przeniesmy sie do wspolczesnosci i do dzisiejszych rzadzacych poczawszy od przejecia wladzy przez Lecha Walese po dzisiejszego Lecha Kaczynskiego - co oni uczynili z Polska ? Mozemy zauwazymy,ze bez oddania strzalu przekazali Polske w obce rece i dalej postepuja zgodnie z dalszymi zleceniami oligarchi swiatowej i plynacych tym razem dyrektyw z Zachodu.
A przeciez swiatem nadal rzadza najsilniejsi i najbogatsi !
Znajda sie jacys bohaterowie,ktorzy zachowaja Polske na nastepne 50 lat pod ta sama nazwa ??? Bez niewoli z polska Konstytucja i prawem , z nasza wlasnoscia i gospodarka ???
Stworza nam godne warunki zycia i decydowanie o wlasnym losie,bez tulaczki po calym swiecie za chlebem i bycie tylko niewolnikiem lub w lepszym przypadku sluga ???????????????
Przebudzmy sie wreszcie , idzmy za prawda i sprawiedliwoscia !
Bronmy sie przed zniewoleniem do konca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 00:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Pola,podpisuję się pod Twoim postem.Renegat i tyle,zawsze tak uważałam.
Tyle,że ma swoje lata.Ale skoro Polska występuje o ekstradycję Wolińskiej ,która skończyła 90 lat,to chyba pewne rzeczy nie przedawniają się ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 01:16
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Augustynie, Polderze, Wuere'le macie rację, również uważam że generał Jaruzelski zapobiegł rozlewowi krwi. Kiedy wprowadzono stan wojenny byłam wściekła, zrozpaczona, później zrozumiałam że to było mniejsze zło od tego jakie nam groziło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 01:50
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Klasę zachował? A w czym?
Dla mnie nie ma klasy, wybrał droge kariery wojskowej i jest to dla mnie tym bardziej niezrozumiałe, że był na "wczasach" na Syberii, zderzył się ze wschodnimi metodami kształtowania świadomości butem, a potem te maetody utrwalał we własnej ojczyźnie.

Gdzie tu miejsce na bohaterstwo?
A może najpierw należy zdefiniować pojęcie bohaterstwa?.

Litościwa jednak jestem i w dniu urodzin zdrowia mu życzę.
Bohaterem Jaruzelski dla mnie nigdy nie byl i nie będzie ,ale pewną klasę jako człowiek niewątpliwie posiada .Chociaz byl politrukiem i zdrajcą wlasnego narodu.Co nie umniejsza jego odpowiedzialnosci....Nie sądzę zeby groziło nam cokolwiek .....to są bzdury propagandowe ..bo jakoś ten stan wojenny trzeba uzasadnić....Nie bylo zadnego uzasadnienia dla strzelania do gorników "Wujka" ,wsadzania ludzi do interantow ,palowania ,wyrzucania z pracy i upokarzania ...BZDURA!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 07:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Małgosiu

całe moje biuro z wyjątkiem dyrekcji i kadr /6 osób/ to była Solidarność. Na kilka tygodni przed wprowadzeniem stanu wojennego dostaliśmy instrukcję gdzie mamy z plecakim i niezbędnymi rzeczami się stawić w razie zamieszek. Mieliśmy "przydział" w Pruszkowie. Jaruzelski ma niestety ręce splamione krwią i tej krwi nigdy nie da się zmyć. Na tle dzisiejszych polityków jawi się jako człowiek z klasą, której oni nie posiadają. Gdzies mam ten "przydzial" do Pruszkowa bo schowałam go na pamiątkę jak znajde to zeskanuję i opublikuję na forum. Po latach zrozumiałam, że stan wojenny był jednak mniejszym złem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 11:06
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie

Wątkiem nr 7 zdeprecjonowałeś swój pierwszy. Szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 11:41
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Pytanie

Wybrał drogę renegata. I bardzo konsekwentny w tym był. Nie uznam go za zbawcę Kraju na pewno!
Bohaterstwo? Czy do czynów bohaterskich należy zaliczyć np. optowanie za gen. Rokossowskim? Między innymi.

Historia go osądzi, bo nie wierzę, że współcześni to zrobią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 11:47
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

O stanie wojennym wprowadzonym w 1981r napisano bardzo duzo ale nie wszystko,dokonal tego rowniez sam gen.W.Jaruzelski - szkoda,ze tez nie o wszystkim a szczegolnie o tych ,ktorzy zgotowali nam los taki a nie inny po IIWS oraz przez 50 lat wichrzyli i nadal "rewolucjonizuja" Polske !
W obecnych warunkach dzialania wladzy i przy tylu partiach politycznych dopiero moze rozegrac sie "rzniecie wojenne" jezeli nawet w samych organach wladzy na najwyzszych szczeblach - Sejmu RP, Senatu RP, urzedow prezydenta i premiera szaleje "terror polityczny",ktory osmiesza Polske w oczach calego swiata !
Jak sie nam w tych wymienionych wladzach prezentuja jej przedstawiciele,jak nawet w stosunku do siebie wypowiadaja sie - posel do posla,senator do senator,minister do ministra a nawet premier do prezydenta ,to uwlacza godnosci ludzkiej ,nie mowiac o godnosci urzedowej. Jak jest przestrzegane prawo,jaka jest sprawiedliwosc,kim sa sedziowie,prokuratorzy,adwokaci,notariusze - komu oni sluza - mamonie ???
Nastepnego stanu wojennego nie trzeba bedzie wprowadzac,bo tacy ludzie sami siebie beda nawzajem niszczyc i wojsko nie bedzie w stanie ich od siebie izolowac.
Wspomniec nalezy jeszcze o czesto poruszanym internowaniu.
Komu z tych internetowanych stala sie w "izolacj" krzywda,stosowal ktos na nich wzorem dawnych NKWD-owskich lub UB-eckich metody przesluchan i wiezienia ?
Przeciez sam Lech Walesa w Arlamowie "mial sie dobrze" a inni przeciez moga nam to opisac/opowiedziec jakich to wielkich krzywd doznali podczas internowania.
Piszecie o strzelaniu wojska do bezbronnych - ktorzy to zolnierze szczelali - MON-u czy MSW ? Przeciez rozumny Polak jest w stanie odroznic jednych od drugiego. Ja tez w tym czasie nosilem przy sobie bron z ostra amunicja przez cala dobe i co zranilem kogos,kierowalem bron do niego i straszylem. Po to narod ma wojsko aby go bronilo a nie zabijalo. Wlasnie wojsko nie dopuscilo aby pijani lub na "prochach rewolucjonisci" szli i mordowali niewinnych ludzi !
Wtedy w 1981 roku aby temu zapobiec uzyto WOJSKO POLSKIE ,ktore zadanie swoje wykonalo,dzieki takze rozumnemu wowczas spoleczenstwu polskiemu,ktore potrafilo sie podporzadkowac tym ,ktorzy chcieli spokoju a nie krwawej rewolucji.
W Polsce nie udalo sie to co udalo sie wieki wczesniej we Francji czy carskiej Rosji ze wzajemnym zabijaniem .
Popatrzcie co sie dzisiaj dzieje tylko na stadionach z pijanymi ,nacpanymi i podburzonymi kibicami sportowymi.
Tam gdzie nieudolne zabezpieczenie przed pyskowkami i masakra nie wyszlo byly tez i trupy ale nie na skale tysiecy czy milionow i za to chwala tak Generalowi Wojciechowi Jaruzelskiemu jak nam wtedy zolnierzom LWP.
Gdy teraz do tego dojdzie bedziecie sie wzajemnie mordowac i jeszcze inni obcy przyjda wam w tym pomagac,zas WP bedzie daleko od was na obcych misjach.
Prosze to sobie przemyslec gdzie i czyja wowczas byla racja i nie idzcie w owczym pedzie za propagandzistami w ocenie tamtych faktow i ludzi.
Najlatwiej gra sie na nerwach i nastrojach ludzkich,tu tez nalezy sie przebudzic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 11:51
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Za bledy i ortografie PRZEPRASZAM ,lata na emigracji i wiek robia swoje.
Pisze o tym w uprzedzeniu tych,ktorzy zechca mi to zarzucic jedna z metod dyskwalifikacji dyskutanta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 11:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Będziecie czy będziemy Senior.?
Jednak mamy inną perspektywę i punkt siedzenia.

ps.No ,nie zrobiłeś użytku z broni,ale nosiłeś ją wśród bezbronnych cywilów ,nie rozumiejąc iż właśnie wysłano Cię na wojnę z własnym narodem..
A co byłoby ,gdyby jakaś część narodu poszła na barykady ? Odpowiedz sobie szczerze.Z tym,że ja wojska nie winię nigdy.Wojsko dostaje rozkaz i musi go wykonać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 12:08
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Juz odpowiadam.
Indywidualne perspektywy i punkty siedzenia przemilcze,niech je kazdy sobie indywidualnie rozpatrzy.
Stan wojenny a raczej winien byz nazwany WYJATKOWY to nie wojna z wlasnym narodem.
Bo jak swiat swiatem w kazdym panstwie zyja tez i wrogowie praw i porzadku wewnetrznego ,jak i takze wrogowie ustroju oraz mniejszesci narodowe nie umiejace sie podporzadkowac pod ogol rdzennego narodu. Malo tego chca nawet przewodzic i rzadzic ta wiekszoscia wykorzystujac ich pod kazdym wzgledem.
Ten stan (co juz wyjasnialem wyzej) wlasnie zapobiegl tym barykadom,o ktorych piszesz.Nie powtorzyla sie Francja,nie powtorzyla sie Rosja i ich krwawe rewolucje. Jezeli tego ktos nie rozumie to moge mu tylko wspolczuc,gdyz nie jestem w stanie za niego myslec co znaczy krwawa rewolucja,kto kogo i jak morduje w imie obcych ideii.
Szczerosc nie polega na dzialaniu wbrew wlasnej woli nawet nawet gdy sie ma przewage silowa.Madry i silny nigdy nie zabija slabszego i na dodatek glupiego.
Nawet tu w USA madrych 7 policjantow nigdy nie kopie lezacego zmaltretowanego Murzyna ,ktory faktycznie zawinil - warunek,ze sa to madrzy policjanci.
Tak samo bywa z zolnierzami - madry zolnierz nigdy nie zabija bezbronnego - warunek: wczesniej tych zolnierzy nalezy uczyc madrosci w obronie a nie w zabijaniu.
To,ze wojsko dostaje rozkaz to prawda ale d-ca tego wojska winien wczesniej wszystkie rozkazy analizowac przed wydaniem komendy do ich wykonania.
Slepe wykonywanie rozkazow jest bledem !
Czy cos jeszcze Lilu ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 12:59
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Za bledy i ortografie PRZEPRASZAM ,lata na emigracji i wiek robia swoje.
Pisze o tym w uprzedzeniu tych,ktorzy zechca mi to zarzucic jedna z metod dyskwalifikacji dyskutanta.

Ortografia, to pestka. Choć życzliwie Ci podpowiem, że jest taki program korygujący. Ja nie korzystam - więc nie podpowiem jak nań trafić. Są gorsze zjawiska. Spieprzyłeś cały
pierwszy post, który (chyba) przepisałeś z Michnika. Nie podoba Ci się liczba partii - pewnie chciałbyś by działała jedna
jedynie słuszna. Nie mam siły ani ochoty wytykać Ci wszystkich
kompromitujących potknięć. Być może zaleciłbyś wprowadzenie
stanu wojennego (czy wyjątkowego) w Hiszpanii, gdzie Baskowie strzelają i podkładają bomby.

P.S. A z błędami pisowni jest tak: Jeśli ktoś siada przy szachownicy, to powinien znać zasady gry. Jeśli sądzi, że polega ona na rzucaniu figurami w przeciwnika - jest w błędzie

Dla grających w brydża: trzech na plaży znalazło czwartego.
Rozdał karty i milczy. "No, niech pan mówi, co pan ma" - zachęcają. On: 4 trefle. Pas, pas, kontra. 4 karo. Kontra, pas,
pas. 4 kiery. pas, pas, kontra. I walet pik!
Qui pro quo? Nie. Idiotyzm.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 14:34
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Małgosiu!

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Ze Jaruzelski zachowuje klasę -zgoda .Co do sensownosci wprowadzenia stanu wojennego , a szczególnie jego przebiegu NIE!!!!! Ale Boze jedyny kazdy ma prawo do swoich ocen.Jak wiadomo moje i Twoje spojrzenie jest diametralnie rózne . I tak już zostanie

W pierwszym odruchu - kilka lat trwającym - mówiłam i myślałam tak samo.

Ale lata płyną, dostępność informacji teraz nieporównywalna do tego, co wiedzieliśmy wtedy, a i wiek powoduje zwiększenie dystansu.

Już od wielu lat (po 1989) rozumiem decyzję Generała, jestem pewna, że nie była dla niego łatwa, wierzę, że wybrał "mniejsze zło".

Przecież potem to właśnie między innymi dzięki niemu mieliśmy "aksamitną rewolucję" bez rozlewu krwi.

Swoimi późniejszymi czynami dał najlepsze świadectwo swoim ówczesnym intencjom.


Ale zupełnie odchodząc od słuszności / nie słuszności wprowadzenia stanu wojennego, to, co teraz wyprawiają ze starym, chorym człowiekiem, to zupełne draństwo!!
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 14:46
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Aniu mam na stan wojenny zupełnie inny pogląd .Trudno nie zgodzimy się.
Stary ,chory ...czy to znaczy wyjety spod prawa????? A cóż takiego z generałem wyprawiają ?Taki jest los tych,którzy uważają ,ze mają prawo decydowac o losach innych ,że bywają rozliczani bez względu na wiek i stan zdrowia.Starość nie zwalnie os odpowiedzialności.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 07-07-2008 o 18:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.