menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2601  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 06:33
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 746
Domyślnie

Robie probe.. ok dziala. Bede pomalu powtarzala wszystko czego nauczylam sie w PSP i jak juz opanuje go tak, jak PFS to zaczne nowy program. Bo nie wiem wlasciwie, czy juz wszystko wyprobowalam, to sie okaze w czasie prob.
Zaraz zaczne od poczatku, pokaze narzedzia, jak co dziala, jeszcze niedwno nie wiedzialam gdzie szukac "zaznaczenia" w formie "strzalki". I wielu innych drobiazgow. Najwyzszy czas, ulozyc to sobie tak, jak zrobilam z PFS.
Poniewaz mialam kilka pytan to odpowiem na moj sposob... zrzutami i gawedami. Bedzie latwiej, a jezeli nie, to przynajmiej... weselej!!!
Do zobaczenia...
ps: Nareszcie przyda sie program po polsku...

...

Bardzo prosze, wszyscy ktorzy wiedza cos na temat PSP, proszeni sa o pomoc. Piszcie i robcie zrzuty, jak ciezko jest czasami zrozumiec... wiem bardzo dobrze, i nie zalezy to od "blyskotliwosci umyslu", najwazniejsze jest pokazywanie jak to sie robi, i tlumaczenie, czasami... wielokrotne.
A do tego, programu nie opanowalysmy jeszcze "doglebnie", my "doswiadczone".
Przy okazji posuniemy nauke troche dalej. Oczywiscie, jezeli bedziecie mialy na to ochote. Wiecie, ze robienie obrazkow jako takich... mnie nie wystarcza. Pozdrawiam...
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 18-10-2009 o 13:46.
  #2602  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 07:34
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 746
Domyślnie

Kiedy zaczynalam nauke, poczytajcie w pierwszej czesci tego watku, niektorzy wyrywali sobie wlosy z glowy... tak bylo z narzedziem "Wskaznik"... wygladajacym jak strzalka.
Urszulka odpowiedziala i w tym samym momencie, Dz. Janek zamiescil zrzut. Nareszcie sie mnie pozbyli... zamilklam na jakis czas, zajeta powiekszaniem i pomniejszaniem obrazkow, bo do tego wlasnie sluzy to narzedzie...
Warto czasami wrocic do poczatkow tego watku, jest co czytac, nieinteresujace rzeczy... mozecie opuscic!!!



Milej zabawy...
ps: wazne jest zeby przesuwac obrazki... z wdziekiem!

Gdy juz poprzesuwacie do "znudzenia" najwyzszy czas skopiowac i przykleic biedroneczke na kwiatek.
Sprawi wam to wielka przyjemnosc, bo bedzie to wasz pierwszy obrazek... a jak dodacie do niego rameczke zrobiona osobiscie... szczescie wasze nie bedzie mialo granic!!!



ps: zaraz pokaze jak robi sie najprostrza ramke i poznacie nowe narzedzie... to pozwoli wam robic rozne obrazki... prosciutkie na poczatek. I oczywiscie jak juz zrobicie... to umiescicie tutaj, i od poczatku bedziecie pisali... co bylo latwe a co trudne.
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 18-10-2009 o 07:54.
  #2603  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 08:21
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 746
Domyślnie

Nareszcie udalo nam sie nakleic biedronke na kwiatek... i dziwnie wyglada miejse po prawej. Dlaczego tam sa widoczne dwa obrazki?... Przeciez juz sa przyklejone jeden na drugi... tak bylo w PF, bo tam nie bylo "warstw" a tu sa warstwy... ktore na poczatku nauki, czy to w PFS czy w PSP... STRASZA!!!
Ale nie ma co sie nimi przejmwac, bo bardzo szybko przekonacie sie, ze one... te warstwy sa niesamowitym ulatwieniem w tworzeniu obrazkow.



Trzeba teraz zrobic rzecz, bez ktorej obrazek bedzie mial warstwy. Czasami to nawet dobrze, bo zapisuje sie go w specjalny sposob -kiedys wytlumacze- i mozna go na nowo otworzyc, i pracowac nad nim dalej. Ale teraz chcemy miec obrazek i go obramowac. Wiec trzeba go "SCALIC"!



Wyglada to tak...Warstwy scalily sie. Jest tylko obrazek.

...

Mozna dolozyc mu rameczke.
__________________
  #2604  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 09:11
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 746
Domyślnie

I na koniec podpis...



Pokaze kiedys... jak wklada sie nowa czcinke, na razie wybieramy z tej jaka posiadamy.

...



Przenosimy sie wyzej...
__________________
  #2605  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 09:14
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 746
Domyślnie

Jeszcze drobiazgi...

...



Obrazek gotowy podpisany, ramka zrobiona. Pierwszy obrazek zrobiony. Mam nadzieje, ze sprawi wam przyjemnosc praca w PSP, i program przestanie "straszyc"!!!
Pozdrawiam i zycze milego dnia...
ps: dzisiaj popracowalam, mam nadzieje, ze przyda sie to komus. Mnie na pewno, powtorke sobie zrobilam...
__________________
  #2606  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 10:16
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

I ja zrobiłam powtórkę,zapisałam jako JPG i mam świeczkę-obrazek z cieniami


i jako PNG i mam taką świeczkę

__________________


  #2607  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 10:17
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Witaj Irenko, podziwiam Cię tyle pracy zrobiłaś w nocy zamiast wypoczywać, zaraz się za czytanie zabiorę, najpierw powitanie nie wiem jeszcze czy to wszystko umiem, ale ściągłam ten PFS , włożyłam trochę filtrów by sprawdzić, faktycznie są ułożone jak w PSP, więcej nie sprawdzałam, jednak już nie zrobię tak jak bym chciała, nauczyłam się w PSP i AS tu mogę wydziwiać.
Obrazek wczoraj zrobiłam w PSP i AS próbuję by robić to już wszystko szybko.
Miłej niedzieli życzę.
__________________
  #2608  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 10:22
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

A jeśli zapiszemy jako PSP IMAGE-to mamy wszystkie warstwy i możemy je dalej edytować
__________________


  #2609  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 10:29
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Druga animacja, bez myślenia byle szybko, po swojemu.
  #2610  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 13:34
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 746
Domyślnie

Witajcie dziewczynki, swietne te obrazki. Rozmawialam z przyjaciolka 4 godziny. Wrocila z Gdanska i opowiadala co sie dzialo w zeszlym tygodniu w Sopocie i w Trojmiescie.
Mnie sie nie udalo w tym roku.
Dzisiaj juz chyba nic nie zrobie, wszystko mnie boli, trzymalam sluchawke i tylko przekladalam z jednej strony na druga.
U mnie przepieknie, ale duzo chlodniej, mam nastawiony termostat na 18° i raz piec sie wlaczyl, to znaczy ze spadla temperatura w domu troche nizej.
Na dworze czuje sie chlodek.
Ogladne sobie cos w TV, i jutro wroce... raniutko.
Milego popoludnia zycze...
__________________
  #2611  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 14:45
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Witajcie. Pogoda bez zmian. Okropność. Nic nie chce mi się robić. pograłam w Mahjonga na googlach.
Wczoraj pobawiłam się FotoSketcher, to jeszcze wkleję dwa obrazki. Jeden znajomy Jasi.

~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
  #2612  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 14:56
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Podziwiam Irenkę za chęci i zapał do nauczania.To już nie dla mnie. Chcę się zająć lokowaniem plików na zewnątrz, bo powoli przymierzam się do zmiany komputera. Chcę kupić na raty, ale dopiero jak będzie nowy system, ulepszona Vista - czyli Windows 7.
Bardzo ładną świeczkę Basiu zrobiłaś.
Jasię też podziwiam, że potrafi szybko robić obrazki. U mnie to idzie w ślimaczym tempie, bo ja tysiąc razy zmieniam i wypróbowuję, aż osiągnę to co mi się podoba i zadecyduję, że to jest to co powinno i ma być. Mam parę obrazków pozaczynanych już dawno i jak teraz się za nie wezmę, to na pewno poulepszam.
__________________
  #2613  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 16:15
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Urszulka pięknie zrobiłaś, Bazylika OO. Bernardynów w Leżajsku, też będę chciała zrobić, niespodzianka dla mnie.
Jeszcze robię obrazki wykorzystuję to co się nauczyłam, jak długo będę mogła , trzeba chęci a nie zawsze się ma.
Irenka tak dużo zrzutów zrobiła, to też nie dla mnie, pomogę ale już nie tak dużo, trzeba te zrzuty zachować by były pomocą dla wszystkich co chcą się uczyć grafiki, zapisywać sobie tak jak obrazki, do osobnego foldera, jest dużo pomocy na forum, można się wiele nauczyć.
Urszula ja już prawie wszystkie pliki ulokowałam na zewnątrz, różnie to może być , potem można sobie pościągać.
Nie wiem jak to dokładnie jest, czy na dysku D pliki zostają w razie awarii kompa, wiem że na dysku zewnętrznym pliki
będą, ale nie mam takiego dysku, trzeba by kupić,o tym już myślałam.





  #2614  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 21:06
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Bardzo cicho się zrobiło, nikt się nie uczy.
Irenko jutro wypróbuję w PFS te ramki.
__________________
  #2615  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 21:11
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Witajcie,Iluzja rozpoczęła szkolenie dla nowych chętnych w nauce grafiki,mnie zawsze odpowiadało głośne myślenie Iluzji.
Mam nadzieję że sposób z zrzutami jest jeszcze ciekawszy dla początkujących.Jeżeli chodzi o pomoc to czasem coś podpowiedzieć mogę ale tak tłumaczyć niestety nie potrafię.
__________________
  #2616  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 23:00
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

__________________
  #2617  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 05:29
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 746
Domyślnie

Witajcie, niedziela zakonczyla sie spokojnie jak widac.
Piekne obrazki...
Ja bardzo duzo myslalam o programie PSP, zastanawialam sie jak podejsc do tego co najwazniejsze, i juz wiem, ze nie mam kompletnie ulozonego w glowie, "ustawiania narzedzi".
Musze to zrozumiec "globalnie". Jest jakas podstawa tego regulowania. Bedzie mnie to meczylo tak dlugo az zaczne uzywac narzedzi bez przypominania ciaglego -sprawdz ustawienie - bo tak jest w tej chwili. To znaczy, ze jeszcze daleka droga. Pracuje teraz na polskim, to przegladam dokladnie i otwieram co sie da, i widze, ze duzo nie wiem.
No to sie dowiaduj... mowie sobie, i tak zrobie.

To jest link do pobrania PSP...
http://www.dobreprogramy.pl/Paint-Sh...ows,12228.html

To dla "kompletnie zielonych". Pomalutku dojrzejecie... nie ma innego wyjscia.
Ciagle powtarzam... -to do poczatkujacych- nie bac sie, zadawac pytania, nas nic nie wykonczy. Chyba tylko NUDA!!!
A jak sie "dzieje"... to dobrze.
Milego dnia wszystkim zycze...
ps: Jasiu, laduj na dysk D. Nawet jak wszystko nawali tak jak u mnie kiedys, wszystko z dysku D, bylo uratowane. Teraz wszystko co wazne, mam albo na CD, kluczu albo dysku D.
Sprawdzilam nowy komputer, mam jeszcze zapasy pamieci, moge szalec.
Jasiu, ramke mozesz zrobic w PSP, tez robilam.
ps: do Doswiadczonych: dziewczynki, nie kazdy lubi, ma ochote, na przygotowywanie zrzutow, wiec nie ma sprawy, jak mowia jeszcze?... czy mowili przed laty?... mlodzi?
Ja uwielbiam, jak to, co pokazalam, przeklada sie na czyjs obrazek. To co potrafie, nikt mi juz nie zabierze, i dokladnie wiem... czego mi brakuje i co zrobic, zeby zlikwidowac braki.
Ale jak widze, ze to co pokazalam, ulatwilo komus nauke... to jest dla mnie... jak kieliszek szampana!
No to dlaczego go nie wypic?...
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 19-10-2009 o 05:51.
  #2618  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 06:54
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 746
Domyślnie

Przegladajac sobie program po polsku... przypomnialam sobie jakie trudnosci mialam... nawet z otworzeniem narzedzi, bo nie wiedzialam, ze wystarczy, nacisnac na malutka strzleczke biala, przy narzedziu, i otwiera sie krotka lub dluga lista narzedzi.
To samo dzieje sie, gdy nacisnie sie na nazwe w gornym pasku.
Nacisnelam na Pomoc i otworzylam Podreczna pomoc w uzywaniu narzedzi.
Zrobcie to samo. Warto, wystarczy potem nacisnac na to co nas interesuje... i macie wytlumaczenie, jak dziala narzedze.



Otworzylam obrazek na przezroczystym tle, zeby bylo widac linie otaczajace go.



Ktos kto nigdy nie mial do czynienia z programem graficznym... watpi na poczatku, czy wogole da rade.
Ja pamietam wszystkie straszne momenty, kiedy zaczynalam uczyc sie PFS, ale przestawienie sie na inny program... jest taka sama meka. Isnieja moze?... geniusze, ktorzy poznaja dzialanie programu... po otworzeniu go.
Ale jezeli nie poswieci sie czasu, nie wyprobuje kilkakrotnie, nie naszuka wiadomosci, nie narobi glupstw... programu sie nie pozna.
Obrazki bedzie sie robic... i to moze wiekszosci odpowiada. Dlatego pokaze kilka podstawowych dzialan, zeby program nie odstraszal... a potem... to juz bedzie zalezalo od waszych planow.
Pozdrawiam...
__________________
  #2619  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 07:19
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 746
Domyślnie

Dalsza czesc "Wskaznika"...





Bawcie sie dobrze... zaczynajcie bez strachu...
__________________
  #2620  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 07:51
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 746
Domyślnie

Na dzien dobry... dodalam kolor na tlo, i dwa pedzelki. Dokladnie wytlumacze z czasem.

...

Milego dnia zycze...
__________________
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 822 Wczoraj 04:40
...Nasza Grafika - obrazki...cz. 27... tar-ninka Hobby, pasje 17976 18-12-2020 18:41
... Nasza grafika - obrazki ...cz. 19 tar-ninka Hobby, pasje 512 28-11-2009 22:04
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 07:57
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.